Boston – Montreal 3:1 (kon.) | Vancouver – Edmonton 2:3 (kon.)
2:3 (1:1, 1:1, 0:1)
Edmonton Oilers
Pondělí 02.12.2019, 04:08 • Rogers Arena, Vancouver • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.

Program v zámoří v noci z neděle na pondělí uzavře souboj mezi Vancouverem a Edmontonem. Jedná se už o třetí vzájemný duel s vyrovnanou bilancí. Na úplném začátku sezony vyhráli Oilers nad svými soupeře 3:2, v noci na neděli, kdy se hrálo podruhé v Edmontonu, naopak slavil Vancouver 5:2. Jedná se tak o tzv. back to back zápas.

Vancouver si před výhrou na ledě Edmontonu připsal porážky s Philadelphií a Pittsburghem. A právě ta s Penguins tým hodně zabolela. Kosatky vedly 4:2, poté dokonce 6:3, ale závěrečných 14 minut zápasu patřilo domácím, kteří otočili na 8:6. Do sestavy by se měl vrátit Jay Beagle, ze hry jsou naopak s největší pravděpodobností Alexander Edler, Brandon Sutter, Tyler Motte a Micheal Ferland.

Edmonton se stále drží na čele Pacifické divize před Arizonou, ač získal jen 35 bodů (nejméně ze všech čtyř lídrů divizí) a připsal si dvě porážky v řadě. Celkově je aktuální forma Oilers spíše průměrná, když hosté vyhráli jen tři z posledních sedmi zápasů. Týmu navíc schází stále Ryan Nugent-Hopkins, který je na marodce necelé dva týdny.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Vancouver Canucks: Markström (Demko) – Jo. Benn, Ch. Tanev, Q. Hughes, T. Myers, Fantenberg, Stecher – J. T. Miller, E. Pettersson, Boeser – Eriksson, Horvat, Pearson – Leivo, Gaudette, Virtanen – Schaller, Graovac, MacEwen.

Edmonton Oilers: Koskinen (Skinner) – Nurse, Bear, Klefbom, A. Larsson, Jones, Benning – Draisaitl, McDavid, Chiasson – Khaira, Gagner, Neal – M. Granlund, Sheahan, J. Archibald – Nygård, Haas, P. Russell..

00:01

00:52
    Nurse zabránil první střele zápasu svou hokejkou, když projektil Vancouveru srazil k zadnímu mantinelu.

01:35
    McDavidův pas do prostoru v levém kruhu zastavila brusle Stechera. Leivo vyváží puk z pásma Canucks.

02:20
    Hraje se delší úsek bez přerušení hned na začátku utkání. Zatím nebyla k vidění střela na branku a puk rychle střídá majitele.

02:58
    Nygard se dosal do dobré střelecké pozice, jenže z pravého kruhu minul branku Vancouveru.

03:55
    Stále žádná střela na branku a žádné přerušení hry. Oba týmy se přitom snaží hrát rychlý hokej s rychlými přechody středního pásma.

05:15
    První střela je na světě! Postaral se o ni zpoza levého kruhu domácí Fantenberg. Koskinen puk vyrazil před sebe a chtěl jej překrýt lapačkou, ale hráči Canucks se k němu dostali rychleji a poslali ho na zadní hrazení.

05:30
    O útočné pásmo ovšem Canucks záhy přichází.

06:15
    Stále se hraje bez přerušení!

07:18
    Koskinen měl plné ruce práce a připsal si v rychlém sledu tři zákroky! Napřed ho ohrozil Boeser z prostoru mezi kruhy, Koskinen si poradil i s dorážkou a posléze betonem vyrazil nepříjemnou střelu zpoza pravého kruhu.

08:07
    Znovu musel Koskinen zasahovat, hra nadále pokračuje.

08:34
    Rychlá kombinace Oilers, kterou rozehrál McDavid při přechodu středního pásma. Po křižném pasu z pravého do levého křídla přišla ještě přihrávka na střed mezi kruhy, odkud Nurse střílel po ledě. Markström zachytil puk mezi betony a poprvé v utkání přerušil hru. Komerční přestávka.

09:09
    Edmonton právě vstřelil branku!
    Hosté otevírají v signalizované výhodě skóre zápasu! McDavid si vybruslil zpoza branky do strany, rozehrál před kruhy na Nurseho, jehož střelu protečoval za záda domácího brankáře JOSH ARCHIBALD. Asistence: Darnell Nurse, Connor McDavid.
    09:09 Josh ARCHIBALD - 0:1

09:36
    Stecher se snažil ohrozit Koskinena, jeho střelu z pravého kruhu zblokoval Klefbom.

09:47
    Markström chytá nahozený puk Edmontonu a přerušuje hru.

10:32
    Gagner si sjel v pravém kruhu blíž k brance a přinutil Markströma znovu přerušit hru. Komerční přestávka.

11:06
    Vyloučení v týmu Edmonton Oilers (Ethan Bear – 2 min., podrážení).

11:27
    Hosté posílají puk mimo své pásmo.

12:07
    Miller při návratu do útočného pásma dostal přihrávku do jízdy, pronikl až před brankoviště, avšak Koskinen jej vyrážečkou vytěsnil na zadní mantinel.

12:16
    Hostující brankář byl nucen proti střele z pravého kruhu zasáhnout a přerušit hru.

12:37
    Domácí se srovnali v přesilovce a po dalším buly se propracovali do střelecké pozice na levé straně. Koskinen krotí střelu Boesera na své hrudi a drží puk pod lapačkou.

12:59
    Sheahan zblokoval jedovatou střelu Hughese a vyráží puk do neutrální zóny.

13:06

14:16
    Stecher i Fantenberg se snažili střílet od modré čáry, obě rány neprošly skrz obranu k brance.

14:48
    Přihrávka rukou domácích je důvodem pro přerušení hry. Bude se vhazovat ve středním pásmu, to ale až po komerční přestávce.

15:34
    Vancouver právě vstřelil branku!
    Domácí vyrovnávají na 1:1! Hughes z pravého kruhu poslal prudkou přihrávku před brankoviště, kde se povedlo BROCKU BOESEROVI protečovat puk do branky Edmontonu. Boeser byl při své trefě zasažen hokejkou soupeře do obličeje a příliš oslavovat nemohl, spěchal do kabiny na šití, jelikož poměrně dost krvácel. Asistence: Quinn Hughes, J.T. Miller.
    15:34 Brock BOESER - 1:1

16:06
    Hosté bleskově odpověděli, ale gól neplatí! Markström vyrazil střelu od modré před sebe a poté byl do něj natlačen útočící Haas, který ovšem brankáře domácích podržel rukou. To trochu rozhodilo brankáře Canucks, který se nestihl přesunout včas proti střele Russella. Nedovolené bránění brankáři.
    16:06 Neuznaný gól Edmontonu

16:57
    McDavid se z mezikruží pokusil ještě vylepšit pozici přihrávkou do levého kruhu, puk ovšem zachytil Tanev, který jej vyváží do bezpečí.

17:45
    Hodně nepříjemný okamžik pro Benninga, který byl zasažen letícím pukem do hlavy a odrazil jej do hlediště. Benning zůstává na ledě otřesený.

17:45
    Sice pukem schytal ránu do helmy, avšak ze strany a raději odchází do kabiny na vyšetření. Nedávno prodělal otřes mozku.

19:01
    Probíhá poslední minuta první třetiny. U puku jsou domácí.

19:48
    Vancouver si zahraje přesilovku, zatím má výhodu.

19:55
    Vyloučení v týmu Edmonton Oilers (Connor McDavid – 2 min., držení).

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

V úvodní třetině zápasu byla prvně k vidění neskutečně dlouhá pasáž bez přerušení. Po úvodním buly se hrálo 8 minut a 34 vteřin, než došlo k prvnímu přerušení hry. Poté začaly padat i branky. Oilers se dostali do vedení v 10. minutě, domácí odpověděli v 16. minutě a následně nebyl Edmontonu uznán gól Russella kvůli nedovolenému bránění brankáři.

Další třetina začne přibližně v 05:03.

20:01

20:50
    Pokračuje přesilovka Vancouveru. Domácí se ovšem nemohou usadit v útočném pásmu.

21:30
    Oilers výborně brání své pásmo, nepouští soupeře do šancí.

21:55

22:01
    Až po skončení přesilovky se ke střele od modré čáry dostal Leivo. Koskinen vyráží.

23:26
    Pokus Millera byl mezi kruhy zblokován a neprošel na Koskinena.

23:38
    Zakázané uvolnění Vancouveru.

23:44
    Střela McDavida proletěla kolem Markströma pouze k zadnímu mantinelu.

24:39
    Zakázaného uvolnění se dopustili také hráči Oilers.

25:03
    Po úvodní dlouhé pasáži bez přerušení se nyní hra kouskuje. Vhazuje se v obranném pásmu Edmontonu.

25:29
    Draisaitl střílel z ostrého úhlu, trefil se jen z boku do tyčky.

27:00
    Hosté ožívají, Larsson ovšem z mezikruží neprostřelil bránícího Gaudetta. Krátce před tím byli zblokováni také Haas a Klefbom.

27:45
    Hraje se dlouhý úsek bez přerušení, u puku jsou znovu hosté, kteří se snaží kombinovat v útoku.

28:40
    Stále se hraje bez přerušení. Vancouver vede v tuto chvíli na střely 17-9.

29:30
    Byť se hraje dlouho bez přerušení, jako by oběma týmům scházela energie. Hraje se spíše pomalý hokej.

29:57
    Gagner z levého křídla vyjel až za kruh pro vhazování z boku se netrefil na branku.

30:42
    Boeser trefil pukem pouze Benninga, který střelu soupeře na Koskinena nepustil. Hra je poté přerušena kvůli zahrání vysokou holí. Komerční pauza.

31:09
    Prudkou střelou od modré nutí Bear Markströma k zákroku.

32:06
    Domácí se dostávají do vedení! JOSH LEIVO číhal před brankou a dostal se k puku, který Koskinen vyrazil po střele Benna od modré. Leivo si jej stáhl do strany a přehodil natažený beton brankáře hostů. Asistence: Jordie Benn, Bo Horvat.
    32:06 Josh LEIVO - 2:1

33:03
    Další útok domácích zastavil Koskinen lapačkou. Komerční přestávka.

33:24
    Vyloučení v týmu Vancouver Canucks (Loui Eriksson – 2 min., vysoká hůl).

33:51
    Hra byla přerušena kvůli vyhození puku na střídačku domácích. Hosté poté vyhráli buly v útočném pásmo, vydolovali puk z pravého rohu a rozehráli rychlou akci, při níž McDavid našel v pravém kruhu LEONA DRAISAITLA, jenž prostřelil Markströma. Asistence: Connor McDavid, Alex Chiasson.
    33:51 Leon DRAISAITL - 2:2

34:08
    Komerční přestávka.

34:57
    Hosté se dostali do postavení mimo hru.

35:56
    Schaller se snažil před brankou Koskinena tečovat střelu od modré čáry, brankář Edmontonu si ale puk našel a schoval ho pod lapačku.

36:13
    Další postavení mimo hru hostů, což se vůbec nelíbí Nursemu.

37:20
    Druhá třetina se pomalu chýlí ke svému konci. Puk je ve středním pásmu.

37:46
    Nepřesná přihrávka Vancouveru ústí v zakázané uvolnění.

38:40
    Erikssonova střela zpoza kruhů byla sražena jen k zadnímu hrazení.

38:47
    Vyloučení v týmu Vancouver Canucks (Loui Eriksson – 2 min., nedovolené bránění).

39:05
    Markström zachytil nepříjemnou tečovanou střelu, jež se odrazila do ochranné sítě.

39:41
    Hosté se nepřesnou přihrávkou na modrou čáru sami vyhnali z útočného pásma.

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Po dvou třetinách je zápas mezi Vancouverem a Edmontonem stále vyrovnaný, tentokrát 2:2. Domácí se sice ve 33. minutě dostali do vedení, na to ovšem dokázali hosté odpovědět na konci 34. minuty, kdy proměnili přesilovou hru. Vancouver vede na střely 23-14, Edmonton si přenáší do třetí třetiny ještě 47 vteřin trvající přesilovku.

Další třetina začne přibližně v 05:57.

40:01

40:46
    Hosté využívají druhou přesilovku v utkání a znovu se prosadil LEON DRAISAITL, který byl opět připraven v pravém kruhu, tentokrát však blíž k brance a propálil přesouvajícího se Markströma. Asistence: James Neal, Alex Chiasson.
    40:46 Leon DRAISAITL - 2:3

41:25
    Markström musel čelit další střele hostů, tentokrát hru přerušuje.

41:44
    Klefbom se napřáhl od modré čáry, míjí branku Vancouveru.

42:13
    Archibald projel do postavení mimo hru.

43:54
    Larsson střílel z hodně ostrého úhlu, pouze trefil beton Markströma.

44:33
    Tanev srazil zakončení Granlunda až do ochranné sítě.

45:20
    Ve třetí třetině je zatím Vancouver pod tlakem soupeře. Až po více než pěti minutách se dostal k první střele na branku. Koskinen přerušuje hru.

45:38
    Zakázané uvolnění Edmontonu.

46:10
    Po dalším přerušení hry přichází na řadu komerční pauza.

46:13
    Draisaitl se po vyhraném buly dostal i ke střele, svůj hattrick zatím nezkompletoval.

47:39
    Quinn Hughes si přebruslil blíže k brance Edmontonu, ale přes bránícího soupeře puk na Koskinena nedostal.

48:30
    Nahození hostů končí v ochranné síti, bylo tečováno domácím hráčem. Vhazuje se tak před brankou Vancouveru.

48:53
    McDavid mířil mezi betony Markströma, který puk za svá záda nepustil.

50:22
    Horvatovo nahození ze středního pásma Koskinen vyrazil mimo nebezpečí.

51:40
    Další Koskinenův zákrok, tentokrát hostující brankář přerušil hru. Komerční pauza.

52:20
    Vancouveru se pomalu krátí čas, dá se očekávat výrazný tlak na branku hostů.

53:10
    Neal pronikl do útočného pásma a vystřelil zpoza kruhů. Branku Vancouveru minul.

54:30
    Hraje se delší úsek bez přerušení, domácím se nedaří usadit v útočném pásmu.

55:26
    Střela Gaudetta od levého mantinelu Koskinenovi příliš problémů nenadělala.

56:19
    Po střele Haase přerušuje domácí brankář hru. Komerční pauza.

56:50
    Jordie Benn se snažil prosadit od modré čáry, ale jeho rána byla zblokována.

57:40
    Pettersson střelou zpoza pravého kruhu přinutil Koskinena k zákroku a přerušení hry.

58:10
    Markström odjel na střídačku, Vancouver zkouší hru v šesti!

58:50
    Zblokovaná střela pustila do útoku hosty, ale McDavid s Draisaitlem se do prázdné branky netrefili.

59:15
    Canucks jsou zpět v útoku.

59:33
    Koskinen lapačkou srazil letící puk na zadní mantinel.

Edmonton oplatil Vancouveru včerejší domácí porážku a vítězí na ledě soupeře těsně 3:2! Oilers o své výhře rozhodli na začátku třetí třetiny, kdy svou druhou přesilovku v utkání využil Leon Draisaitl.

Tři hvězdy utkání
    Leon Draisaitl (EDM) 2+0
    Josh Leivo (VAN) 1+0
    Connor McDavid (EDM) 0+2 (06:43:46)

Jan Vojkůvka

Branky a nahrávky: 16. Boeser (Q. Hughes, J. T. Miller), 33. Leivo (Jo. Benn, Horvat) – 10. J. Archibald (Nurse, McDavid), 34. Draisaitl (McDavid, Chiasson), 41. Draisaitl (Neal, Chiasson)