Mladá Boleslav – Litvínov 4:6 (kon.)
konec
New York Rangers
1:4 (0:2, 1:2, 0:0)
Vegas Golden Knights
Úterý 03.12.2019, 01:00 • Madison Square Garden, New York • NHL
Předzápasové kurzy
Partner:
   
  Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost. (03:43:55)
   
  Československá stopa v utkání:
  Filip Chytil (NYR)
  0+0, 3 střely, čas na ledě 14:06
  Tomáš Nosek (VEG) 0+0, 3 střely, čas na ledě 14:09.
   
  Tři hvězdy utkání:
  1. Alex Tuch (VEG) 2+0
  2. Malcolm Subban (VEG) 29 zák., 1 gól, 96,7%
  3. Max Pacioretty (VEG) 1+0.
   
  Statistiky utkání:
  Střely na branku: 30 – 32 (12:17, 7:11, 11:4)
  Zablokované střely soupeře: 11 – 21
  Trestné minuty: 6 – 12
  Využité přesilové hry: 0/6 – 2/2
  Vyhraná vhazování: 44% – 56%
  Bodyčky: 17 – 23.
   
  Svěřenci Davida Quinna tedy po pěti zápasech s bodovým ziskem vyšli naprázdno a zahodili šanci posunout se v tabulce Východní konference mezi nejlepších osm mužstev. Rytíři po horším období naopak potřetí v řadě zvítězili a ze třetího místa Pacifické divize už začínají dýchat na záda Arizoně.
   
  Je dobojováno! Alex Tuch v samotném úvodu dvakrát za sebou potrestal ospalý vstup Rangers a svými zásahy celou partii de facto rozhodl. Domácí si v dalším průběhu začali pravidelně vytvářet šance, nicméně v jejich proměňování byli takřka nuloví. Kvůli několikaminutové pasáži ze druhé třetiny navíc přišli o veškerou naději, neboť další slepené góly Smithe a Paciorettyho způsobily už čtyřgólový rozdíl. Golden Knights si ve druhé polovině zápasu několikrát koledovali svou nedisciplinovaností, šance soupeře každopádně přečkali s jedinou výjimkou v podobě gólu Lemieuxe.
   
  Konec zápasu.
   
  59:39
  Lundqvist je znovu na střídačce, a tak se hraje pět na tři. Bučněvič chytrým pasem přichystal velkou šanci pro Zibanejada, jenže tomu rozměry poloprázdné branky nestačily.
   
  59:15
  Domácí jdou opět do početní výhody. Za faul zezadu na Skjeie usedá k Paciorettymu na trestnou lavici Paul Stastny.
   
  59:00
  Poslední minuta třetí třetiny.
   
  58:48
  Zmar Rangers vyvrcholil netradičním vyloučením. McNabb po svém vyhození doslova odpálil Zibanejadovi hokejku. Strome mu ji ihned hodil zpět, což ale pravidla striktně zakazují.
   
  58:24
  A přesně to se dvakrát za sebou i stalo. Rangers nic nevymysleli a naopak přišli o čtyřicet vteřin přesilové hry.
   
  57:55
  Jezdci nemají co ztratit, a tak zkouší štěstí v šesti proti čtyřem. Hráči Vegas každopádně mohou vyhazovat bez hrozby icingů.
   
  57:46
  Strome musel svůj průnik zakončit jen přihrávkou na Panarina, kterého při vyražené střele zahákoval Pacioretty. Rangers tak mají pátou a asi poslední šanci využití přesilovky.
   
  57:22
  Další možnost Golden Knights na sebe nenechala dlouho čekat. Stastny se svou tečí na Lundqvista ale nevyzrál.
   
  57:06
  Stone z osy hřiště rozdal puk doprava, kde měl hodně prostoru Pacioretty, jenže Panarin jeho střelu z první srazil na zadní mantinel.
   
  56:46
  Tony DeAngelo vyrazil na útočný výlet, nicméně Subban byl na zakončení z nulového úhlu u levé tyče připraven.
   
  56:10
  Hosté se mnohem snadněji dostávají do šancí. Smith diagonální přihrávkou nastartoval Karlssona, jenž z pravé strany ale netrefil zařízení.

  Michal Břuchanský

  Branky a nahrávky: 36. Lemieux (Trouba, Zibanejad) – 2. Tuch (Marchessault, McNabb), 4. Tuch (Schmidt, W. Karlsson), 25. R. Smith, 27. Pacioretty (Glass, Mark Stone)


  New York Rangers: H. Lundqvist (Georgijev) – Trouba, Skjei, Fox, R. Lindgren, DeAngelo, Hájek – Kakko, R. Strome, Panarin – Bučněvič, Zibanejad (A), Lemieux – Fast (A), Chytil, Kreider (A) – Br. Smith, B. Howden, Haley.
  Vegas Golden Knights: M. Subban (Sparks) – Schmidt, McNabb, Theodore, Hague, Engelland (A), Merrill – R. Smith (A), W. Karlsson, Marchessault – Mark Stone (A), Stastny, Pacioretty – Tuch, Glass, Carrier – Reaves, N. Roy, Nosek.

  Rozhodčí: O´Rourke, MacDougall – Alphonso, Pancich

  Diváci: 16 325