Kometa Brno – Pardubice 1:0 (kon.)
konec
HC Kometa Brno
1:0 (0:0, 1:0, 0:0)
HC Dynamo Pardubice
Středa 04.12.2019, 18:15 • DRFG arena • turnaj O Pohár DHL • 25. kolo
Partner:
   
  Dnešní utkání potvrdilo, že v zápasech Dynama moc branek nepadá. Na rozuzlení dnešního zápasu stačila jediná trefa z poloviny zápasu, kdy Žák tečoval puk mimo dosah Nečase. Velkým podílem se na vítězství brněnské Komety podepsal brankář Matěj Rachůnek, který vychytal čisté konto. (20:12:08)
   
  Konec zápasu.
   
  59:54
  Oddechový čas pro hosty.
   
  59:38
  Rohlíkovo nahození dorážel před Rachůnkem Antoníček, domácí brankář ale předvedl další fantastický zákrok, když se roštěpem roztáhl na ledě a zabránil takřka jasnému gólu.
   
  59:06
  Dynamo nahodilo kotouč do útočného pásma, dlouho se o něj bojovalo v rohu. Nakonec puk nahodil na branku Oliva, ale Rachůnek vyrazil.
   
  58:28
  Nečas odjíždí na střídačku a Pardubice hrají v šesti!
   
  57:32
  Domácí obrana trochu zaspala a málem to bylo další přečíslení pro Dynamo. Jenže Kostka tak dlouho čekal s přihrávkou, že ze šance sešlo.
   
  56:51
  Vlastním napadáním a svou pracovitostí sobral Dominick Vašíček o kotouč pardubického obránce. Zakončení po ledě si sice Nečas pohlídal, přes to dostane na střídačce domácí útočník velkou pochvalu.
   
  55:47
  Přečíslení dva na jednoho řešil Rohlík přihrávkou ke vzdálenější tyči, ale Tobiáš nedokázal zakončit, jelikož dostal puk na dlouho hůl.
   
  54:35
  Malý se z vlastního pásma individuálně propracoval až do pásma Pardubic. Tam navíc nepříjemně pálil Sedláček, jehož střelu Nečas vyrazil ramenem.
   
  54:08
  Costa si nevšiml ležícího spoluhráče v útočném pásmu, tudíž byl odpískán ofsajd. Zároveň se z ledu těžce zvedá jeden z hostujících.
   
  53:34
  Zblokovaný pokus Šťastného skončil až v ochranné síti, nicméně Dynamo získalo alespoň vhazování v útočném pásmu.
   
  52:45
  Rozlílek sebral kotouč na vlastní modré obraně Komety a rozjel protiútok, jenže nepřesnou přihrávkou na Antoníčka se hosté o šanci připravili.
   
  51:43
  Dobrou práci odvedl Bartes, který znovu získal kotouč v útočném pásmu. Nečas pak pokryl střelu od modré čáry z hole Sedláčka.
   
  50:36
  Brno se skvělým napadáním dostalo znovu ke kotouči a ačkoliv nedokázalo vystřelit na Nečase, získalo pár desítek sekund hry daleko od své branky.
   
  50:13
  Až nyní uklidňuje obrana Dynama hru a to je prostor pro vystřídání obou týmů.
   
  49:41
  Malý dokázal i v pádu přihrát Snášelovi, který střílel z levého kruhu. Přízemní střelu ale Nečas betonem vyrazil, Kometa však pokračuje v útočném pásmu.
   
  48:44
  Dynamo začíná více tlačit, další sekundy v útočném pásmu zaměstnaly Rachůnka především při střele Hrádka od modré čáry.
   
  47:19
  Od modré čáry poslal puk na Rachůnka Secký, ale tento pokus neměl moc nadějí na úspěch. Přízemní střelu si domácí brankář v poklidu pokryl.

  Ondřej Krásný

  Branky a nahrávky: 32. Žák (Fajmon, Holemý)


  HC Kometa Brno: Rachůnek (Kubík) – Fajmon, Holemý, Furch, P. Vašíček, Sedláček, Studený – Žák, Malenovský, Indrák, Snášel, Bartes, Dufek, Krška, Sedláček, Malý, Brabenec, D. Vašíček
  HC Dynamo Pardubice: Nečas (Kraus) – Hrádek, Oliva, Kubíček, Blažej, Secký, Kaštánek – Hledík, Rouha, Rozlílek, Antoníček, Tobiáš, Costa, Kostka, Rohlík, Šír, Šťastný

  Rozhodčí: Obadal – Král', Smetková