Prešov – Hlohovec 42:28 (kon.) | Poruba – Zlín 24:25 (kon.) | Bánovce – Dunajská Streda 20:43 (kon.)
DHC Sokol Poruba
24:25 (11:15)
Handball PSG Zlín
Neděle 08.12.2019, 18:00 • Poruba • MOL liga žen • 13. kolo

Dnešní utkání skončilo překvapivým vítězstvím zlínských házenkářek, které o branku přehrály favorizovanou Porubu. Hostující celek si vypracoval až šesti brankové vedení, které Poruba dokázala s přibývajícím časem stahovat. Až na rozdíl jedné branky. Nedůležitějším okamžikem byla proměněná sedmička Kolářové v předposlední minutě zápasu, kterou odskočily Porubě na dvě branky. Andrýsková ještě vykřesala naději na remízu, ale Zlín už poslední vteřiny takticky dohrál na polovině domácího celku a ze severu Moravy si odváží velmi cenné dva body. (19:38:05)

Konec zápasu. (24:25)

60
    Zlín byl útoku, ze kterého neskóroval, protože byl hostujícímu celku odpískán prohřešek proti pravidlům. Nakonec to zlínské házenkářky nemusí mrzet, protože Poruba neměla dostatek času vyrovnat. (24:25)

60
    Do konce zápasu zbývá 39 sekund a hosté ze Zlína si vzali oddechový čas. (24:25)
    60
    Veronika Andrýsková dává ještě naději Porubě na remízový stav, když snížila znovu na rozdíl jedné branky. (24:25)

59
    Po vstřelené brance následuje oddechový čas na domácí straně. (23:25)
    59
    Kolářová zahrávala sedmičku a proměnila ji, což je velmi důležité pro hostující celek, který půjde do poslední minuty s náskokem o dvě branky. (23:25)
    58
    Poruba snižuje na rozdíl jedné branky, závěr zápasu ještě bude hodně dramatický. (23:24)

57
    Nyní zafungovala Zlínu obrana, když zblokovala ránu domácí hráčky. (22:24)

56
    To se jí však nepodařilo, jelikož nevyšla přihrávka na pivotku, která to měla v souboji strašně těžké proti vyšší soupeřce, přece dokázala ještě míč jemně tečovat do brankoviště. (22:24)

55
    Zlín svůj útok neproměnil a Poruba může manko snížit na jednu branku. (22:24)
    55
    Smetková z osy hřiště přesně zamířila do pravé šibenice. (22:24)

54
    Oba dva mančafty nyní kazí, hostující hráčky pravděpodobně tíhou získaného vedení a Poruba se zase snaží ukvapeně situace dohrát. (21:24)

53
    Na straně Poruby zachytala brankářka, která vystihla střelu z křídla, domácímu celku se zase nepodařila finální fáze. (21:24)
    51
    Po řadě technických chyb na obou stranách dává branku Desortová, hostující lodivod si bere oddechový čas. (21:24)

50
    Utkání nám směřuje do poslední desetiminutovky. Dokáže Poruba ještě otočit nepříznivý vývoj, nebo hráčky Zlína si nadějný náskok pohlídají? (20:24)
    49
    Gól vstřelil tým DHC Sokol Poruba (Aneta Misková). (20:24)

48
    Poruba sama přichází o možnost skórovat špatnou přihrávkou. (19:24)

47
    Domácí kouč si vzal první oddechový čas ve druhém poločase. (19:24)
    47
    Po rychlém kontru se prosadila Lenka Sekulová. (19:24)
    46
    Gól vstřelil tým DHC Sokol Poruba (Veronika Andrýsková). (19:23)
    45
    Gól ze sedmimetrového hodu vstřelil tým HC Zlín (Karolína Ševčíková).
    (18:23)
    45
    Gól vstřelil tým DHC Sokol Poruba (Valerie Smetková). (18:22)
    45
    Mizerová otřela míč o tyč a dává branku. (17:22)
    44
    Gól ze sedmimetrového hodu vstřelil tým DHC Sokol Poruba (Eliška Desortová).
    (17:21)

44
    Herbočková je vyloučena na dvě minuty. (16:21)

41
    Nyní předvedly úspěšné zákroky gólmanky obou celu, a skóre se tak nemění. (16:21)
    40
    Gól vstřelil tým DHC Sokol Poruba (Michaela Konečná). (16:21)
    40
    Gól vstřelil tým HC Zlín (Lenka Sekulová). (15:21)

40
    Vyloučení v týmu HC Zlín (Monika Kříčková). (15:20)
    38
    Polášková střelou z dálky překonala hostující gólmanku. (15:20)
    37
    Gól ze sedmimetrového hodu vstřelil tým HC Zlín (Michaela Kolářová).
    (14:20)

37
    Vyloučení v týmu DHC Sokol Poruba (Hana Maiwaelderová). (14:19)
    37
    Gól vstřelil tým DHC Sokol Poruba (Eliška Desortová). (14:19)

37
    Vyloučení v týmu HC Zlín (Karolína Ševčíková). (13:19)
    36
    (13:19)
    34
    Gól vstřelil tým HC Zlín (Monika Kříčková). (13:18)
    34
    Smetková po individuální akci dává branku, když přešla s míčem přes celé hřiště. (13:17)

33
    Vyloučení v týmu HC Zlín (Eva Minarčíková). (12:17)
    32
    Herbočková překonala brankářku Poruby z křídla na přední tyč. (12:17)
    32
    (12:16)
    31
    Lenka Sekulová využívá přesilovou hru Zlína. (11:16)

31
    Začal druhý poločas. (11:15)

Poruba v poločase prohrává o čtyři branky se Zlínem, domácí házenkářky si brzy vypracovaly čtyřbrankový náskok, který ale záhy promarnily. Zlín postupně stahoval náskok a díky hluché střelecké pasáži Poruby se dostal až do pětibrankového vedení.

30
    První poločas skončil. (11:15)

30
    Poruba bude dohrávat první poločas bez dvou hráček, jelikož následuje další trest pro domácí celek. (11:15)
    30
    Gól vstřelil tým HC Zlín (Monika Kříčková). (11:15)

30
    Andrýsková je vyloučena za stažení pivotky v brankovišti, sedmička ale následovat nebude. (11:14)

29
    Lavička Zlína si bere oddechový čas. (11:14)
    29
    Maiwaelderová z levého křídla nekompromisně prostřelila hostující brankářku. (11:14)
    28
    Až nyní se to podařilo Baumbachové. (10:14)

28
    Poruba nedala hrozivých deset minut branku a nadějný náskok propásla během několika minut. (9:14)
    26
    Kolářová ze středu hřiště přes bránící hráčku vystřelila a dává branku, Zlín vede už o pět branek. (9:14)
    25
    Lenka Sekulová dává branku a Zlín otáčí stav zápasu ve svůj prospěch a má k dobru náskok čtyř branek. (9:13)

25
    Nyní dostal žlutou kartu jeden z členů realizačního týmu. (9:12)

25
    Domácímu celku nyní nevychází pasáž zápasu a znovu bude hrát v oslabení. (9:12)
    24
    Michaela Sekulová dává branku, když nebyla důsledně bráněna na brankovišti. (9:12)
    23
    Kolářová dává další branku hostů z poměrně velké dálky. (9:11)
    21
    Sekulová vstřelila branku a Zlín se dnes poprvé ujímá vedení. (9:10)

20
    Síly se na hřišti vyrovnají, jelikož je na dvě minuty také vyloučena hostující hráčka. (9:9)
    19
    Zlín využívá přesilovku zásluhou Kříčkové. (9:9)

18
    Poruba bude hrát oslabení, jelikož je vyloučena střední spojka. (9:8)
    18
    Gól vstřelil tým HC Zlín (Monika Kříčková). (9:8)
    17
    Valerie Smetková se prosazuje po rychlé akci. (9:7)
    16
    Gól vstřelil tým DHC Sokol Poruba (Eliška Desortová). (8:7)

15
    Hostující hráčka nedovoleně bránila pravou spojku a sudí ji poslali na dvě minuty na lavičku. (7:7)

14
    Nyní zachránily oba celky bránkářky. Střelkyně chtěly gólmanky lobem přelstít, ale to se jim nepodařilo. (7:7)

13
    Domácí kouč na vyrovnávající stav reaguje oddechovým časem. (7:7)
    13
    Kolářová vyrovnává stav zápasu na 7:7, když přesnou střelou k tyči překonala domácí brankářku. (7:7)
    12
    Gól vstřelil tým HC Zlín (Michaela Sekulová). (7:6)
    11
    Gól vstřelil tým HC Zlín (Michaela Kolářová). (7:5)

11
    Dvě minuty si odsedí hráčka Zlína. (7:4)
    10
    Gól vstřelil tým DHC Sokol Poruba (Hana Maiwaelderová). (7:4)
    10
    Ševčíková proměňuje sedmičku. (6:4)

10
    Žlutá karta pro tým DHC Sokol Poruba. (6:3)
    9
    Opět se Desortová zapsala mezi střelkyně. (6:3)
    8
    Desortová se nemýlila ze sedmičky. (5:3)

8
    Nyní je potrestána jedna z hostujících hráček. (4:3)
    7
    Další rychlá akce z pohledu Zlína a už je to jen o branku. (4:3)
    7
    Po rychlém kontru skóruje Minarčíková. (4:2)
    6
    Gól vstřelil tým HC Zlín (Karolína Ševčíková). (4:1)
    6
    Gól vstřelil tým DHC Sokol Poruba (Michaela Konečná). (4:0)
    4
    Gól vstřelil tým DHC Sokol Poruba (Valerie Smetková). (3:0)

3
    Hostující hráčka byla potrestána žlutou kartou. (2:0)
    3
    Šmidáková z pravého křídla zakončila přesně k tyči. (2:0)

2
    Domácí hráčka je napomínána žlutou kartou. (1:0)
    1
    Zemanovičová z pozice pivota dává první branku střetnutí. (1:0)

1
    Utkání právě začalo. (0:0)

-1
    Jako první budou rozehrávat hráčky Poruby, za pár sekund zápas začne.

Domácí hráčky budou v dnešním zápase favoritem, jelikož jsou v tabulce na čtvrtém místě s osmnácti body. Zlín je na tom podstatně hůře, je na desátém místě a má o osm bodů méně.

Příjemný nedělní podvečer, Vítám Vás u sledování 13. kola MOL ligy, ve kterém se střetnou házenkářky Poruby se Zlínem.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Tomáš Kučera

DHC Sokol Poruba: Roháčková, Mučková, Krebsová – Kučerová, Mýlková, Dybalová, Konečná, Farářová, Maiwaelderová, Polášková, Misková, Desortová, Baumbachová, Šmidáková, Zemanovičová, Prašivková, Andrýsková, Smetková.
    Handball PSG Zlín: Opatová, Vařechová, Stojarová, Sedláčková – Herbočková, Daňková, Hubová, M. Sekulová, J. Sedláková, Mizerová, Ševčíková, Kolářová, K. Gajdošíková, L. Sekulová, Polomíková, Kříčková, Minarčíková.

Rozhodčí: Mojmír Valášek, Jaroslav Vychodil