Anaheim – NY Rangers 4:3 (2:1 po s.n.) | Calgary – Carolina 0:4 (kon.) | Nashville – Dallas 1:4 (kon.)
Edmonton – Toronto 1:4 (kon.) | Minnesota – Philadelphia 4:1 (kon.) | Montreal – Detroit 1:2 (kon.)
Florida – Boston 2:4 (kon.) | Pittsburgh – Los Angeles 5:4 (1:0 po s.n.) | Tampa – Washington 2:5 (kon.)
Arizona – New Jersey 1:2 (kon.) | St. Louis – Chicago 4:3 (kon.) | San Jose – Vancouver 4:2 (kon.)
Winnipeg – Philadelphia 7:3 (kon.)
Nashville Predators
1:4 (0:0, 1:4, 0:0)
Dallas Stars
Neděle 15.12.2019, 00:30 • Bridgestone Arena, Nashville • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 00:30.

Hezký den. Zámořská NHL je v plném proudu a my se v rámci tohoto textového přenosu podíváme na souboj mezi týmy Nashville Predators a Dallas Stars. Predátorům hraje do karet domácí prostředí, hostům zase lepší pozice v tabulce. Duel tak nemá výraznějšího papírového favorita.

Nashvillu patří po třiceti odehraných zápasech v tabulce Západní konference jedenáctá pozice. Po dvou domácích výhrách nad New Jersey (6:4) a San Jose (3:1) padli Predators v minulém utkání 3:4 na ledě Buffala. Před svými fanoušky bude nicméně Nashville útočit na třetí triumf v řadě. Nejproduktivnějším hráčem týmu je švýcarský obránce Roman Josi, který v dosavadním průběhu základní části posbíral celkem 26 kanadských bodů za 7 gólů a 19 asistencí. Nejlepším střelcem je pak americký útočník Nick Bonino (12+7).

Dallas má na svém kontě o sedm bodů více, Nashville má však oproti Stars k dobru ještě tři duely. Po třech výhrách v řadě padl Dallas v sobotu po prodloužení 2:3 s Vegas. Ačkoliv je Dallas na páté příčce Západní konference, v jeho zápasech příliš branek nepadá. Hvězdy mají v rámci své konference třetí nejhorší útok, na druhou strany dosud inkasovaly nejméně gólů ze všech týmů (79). Nejproduktivnějším hráčem Dallasu je s 24 kanadskými body útočník Tyler Seguin (6+18), nejvíce gólů pak obstaral finský forvard Roope Hintz (11+3).

Oba týmy se spolu pravidelně utkávaly letos v dubnu, neboť proti sobě stanuly v prvním kole play-off. Dallas tehdy porazil Nashville 4:2 na zápasy.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Nashville Predators: Rinne (Saros) – Ellis (A), Josi (C), Fabbro, Hamhuis, Y. Weber, Irwin – Järnkrok, Johansen (A), F. Forsberg – C. Smith, Duchene, Turris – Sissons, Bonino, Grimaldi – Watson, Blackwell, Trenin.

Dallas Stars: Chudobin (Bishop) – J. Klingberg, Lindell (A), Heiskanen, Oleksiak, R. Polák, Sekera – Radulov, Seguin (A), Ja. Benn (C) – Pavelski, Hintz, Dowling – Comeau, Faksa, Cogliano – Perry, Dickinson, Gurjanov.

Rozhodčí: McCauley W. (CAN) – Rank G. (CAN).

00:01

00:19
    K první střele se odhodlal domácí Weber, jeho pokus ale letěl mimo tři tyče.

01:58
    Hokejisté Nashvillu nastoupili do zápasu ve žlutých dresech, Dallas hraje v bílých.

02:45
    Hra se přelévá ze strany na stranu, zatím však bez vážnějších šancí.

03:40
    Domácí operují s pukem za vlastní bránou a čekají na vhodný moment k založení nové útočné akce.

04:38
    Domácí snažení ukončuje zakázané uvolnění. Zatím sledujeme hodně opatrný úvod zápasu.

06:11
    Obraz hry je stále stejný. Mírně aktivnějším týmem jsou domácí, Chudobina ale prakticky nezaměstnávají. Nezaujatý divák se spíše nudí.

06:46
    Heiskanen obkroužil branku a povyjel si do střelecké pozice, jeho rána švihem z pravé strany ale končí ve výstroji krajana Rinneho. Následuje první komerční přestávka.

06:57
    Dallas vede na střely 3:0, Rinne se ale při pokusech hostujících borců zatím rozhodně nezapotil.

07:23
    Hosté se provinili zakázaným uvolněním. Aktéři zápasu se stěhují před Chudobina.

07:45
    Järnkrok otestoval Chudobinovu pozornost střelou od pravého mantinelu, Rinne jeho pokus bez problémů vyráží.

08:32
    Z ničeho nic se do kotouče opřel Johansen, jeho rána z dobré pozice ale letěla mimo bránu. To byla nadějná možnost na otevření skóre!

08:49
    Vyloučení v týmu Nashville Predators (Craig Smith – 2 min., vysoká hůl).

09:10
    Domácím se daří, k radosti publika, vyhodit kotouč až k protější bráně.

09:35
    A další vyhození hráčů ve žlutých dresech. Dallasu zatím první přesilovka vůbec nevychází.

10:22
    A do třetice ovace v hledišti, které signalizují úspěšné vyhození kotouče daleko od svatyně Nashvillu.

10:49
    Současně s posledním odpálením kotouče naskakuje na hrací plochu Smith. Nashville přečkal oslabení bez újmy na skóre a pokračuje v plném počtu.

12:20
    Blackwell poslal k zemi tvrdým hitem Sekeru, hra je přerušena. Zároveň je na programu druhá komerční pauza.

13:24
    Predátoři byli poměrně dlouhou dobu usazeni v hostujícím pásmu, k přímému ohrožení branky se ale nedostali. Sledujeme zatím poměrně nezáživnou úvodní třetinu.

14:46
    Dickinson obratně zachytil kotouč na modré čáře, a tak mohl Dallas útočit. Ke střele se nakonec dostal Sekera, Rinne ale ukryl puk ve výstroji.

14:46
    Vyloučení v týmu Nashville Predators (Matt Irwin – 2 min., sekání).

15:10
    Dallas hraje svou druhou dnešní přesilovku, ani tentokrát se mu ale nedaří na delší dobu usadit v pásmu. Domácí vyhazují kotouč daleko od své klece.

15:47
    Minuta z přesilovky Dallasu je pryč. Hosté se provinili zakázaným uvolněním, a tak se vhazuje před Chudobinem.

16:34
    Heiskanenova střela švihem byla před brankou zblokována. Následně se domácí osvobozují a jejich oslabení končí.

17:20
    Obrovský závar před Chudobinem vedoucí trefou nekončí! Do kotouče se opřel Duchene, hradbu těl před ruským brankářem ale nepropálil.

18:10
    Od pravého mantinelu vypálil Weber, jeho rána mířící na zadní tyč se ale neujala.

19:00
    Ohlášena poslední minuta první třetiny.

19:32
    Domácí hokejisté se srazili kousek za modrou čárou, navíc je pískán ofsajd. Situace jasně vykreslující úroveň úvodní periody.

19:48
    Tvrdou střelu Irwina ukryl mezi betony Chudobin. Následuje ještě jedno vhazování.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Úvodní třetina zápasu mezi Nashvillem a Dallasem branku nepřinesla. Hosté měli k dispozici dvě přesilové hry, vážnější možnost z nich ale nevykřesali. Můžeme jen doufat, že ve druhé části hry půjde úroveň zápasu nahoru.

Střely na branku: 9 – 11

Další třetina začne přibližně v 01:30.

20:01

21:04
    Nashville právě vstřelil branku!
    Predátoři jdou zkraje druhé části hry do vedení! Fabbro nejprve orazítkoval tyčku, následně se ale do kotouče opřel Hamhuis, jehož pokus mírně tečoval AUSTIN WATSON a kotouč skončil až v síti! Asistence: Dan Hamhuis a Dante Fabbro.
    21:04 Austin WATSON - 1:0

22:38
    Fabbro to opět zkoušel, tentokrát šel ale jeho pokus mimo branku.

23:33
    Vyloučení v týmu Dallas Stars (Andrew Cogliano – 2 min., zásah do hlavy nebo krku).

24:46
    Dallas právě vstřelil branku!
    Tak tohle si domácí za rámeček nedají! Dallas srovnává stav ve vlastním oslabení. Do samostatného úniku se dostal BLAKE COMEAU, jenž orazítkoval střelou švihem obě tyče, aby se následně kotouč odrazil do sítě. Asistence: Jason Dickinson a Esa Lindell.
    24:46 Blake COMEAU - 1:1

26:40
    Hosté dvěma slepenými góly otáčejí stav! Radulov vybojoval kotouč v rohu kluziště a poslal ho na modrou, odkud pálil Dowling. Jeho pokus byl zablokován mezi kruhy, kotouč se ale odrazil k ROOPE HINZOVI, jenž pohotově propálil Rinneho. Asistence: Justin Dowling a Alexandr Radulov.
    26:40 Roope HINTZ - 1:2

27:40
    Po reklamní pauze otestoval Chudobinovu pozornost Irwin, hostující brankář ale vyrovnání stavu nepřipustil.

27:57
    Na druhé straně chytá Rinne pokus Comeaua.

29:46
    Dění na ledě se vyostřuje, souboje jsou čím dál tvrdší. Rozhodčí ale zatím zůstávají vcelku benevolentní.

30:32
    Od modré čáry vyslal nepříjemnou střelu Irwin, Chudobin nastavil lapačku, zasahovat ale proti nepřesnému pokusu nemusel.

31:38
    Turris posílal z levé strany kluziště před branku prudkou přihrávku, Duchene ale upadl. Teď je Nashville jasně aktivnějším týmem.

32:18
    Tak tohle je pro domácí hodně kruté. Dallas z ojedinělé akce odskakuje. JAMIE OLEKSIAK si sjel z levé strany před Rinneho, nasadil mu kličku a zasunul kotouč bekhendem podél Finova betonu, aby oslavil svou premiérovou trefu v sezóně. Asistence: Alexandr Radulov a Tyler Seguin.
    32:18 Jamie OLEKSIAK - 1:3

33:39
    Na programu je komerční přestávka. Následovat bude vhazování po Chudobinově levačce.

34:18
    Josi si narazil kotouč se spoluhráčem a zaměstnal Chudobina střelou švihem, kterou ruský brankář vyrazil do ochranné sítě. Další buly.

34:55
    Po rutinním zákroku Chudobina následuje další komerční přestávka. Nashville je aktivní, cestu do zakončení si ale hledá velmi těžce.

35:49
    V posledních minutách je to skutečně hra na jednu branku, Nashville je ale v zakončení bezzubý.

36:09
    Lekce z produktivity, jinak se to ani nazvat nedá. Domácí nezachytili kotouč ve středním pásmu a hosté se řítili do protiakce. ANDREW COGLIANO nejprve našel bekhendem beton Rinneho, dorážku už ale poslal mimo dosah finského gólmana. Bez asistence.
    36:09 Andrew COGLIANO - 1:4

37:38
    Nashville je i po čtvrté inkasované brance aktivní a tlačí se do zakončení, domácím ale není střelecká převaha nic platná.

39:00
    Ohlášena poslední minuta druhé třetiny.

39:46
    Predátoři se snaží usilovně napadat v útočném pásmu, Dallas ale dobře vykrývá puk.

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Zatímco první třetina nepřinesla jediný gól, druhá jich nabídla hned pět. Nashville šel zkraje periody do vedení, poté ale začali střelecky úřadovat hosté. Ti se postupně dostali až do vedení 4:1, ačkoliv to byli právě domácí, kdo byl ve druhé části hry aktivnější. Predátoři ale schytali krutou lekci z produktivity, a tak vstoupí do třetí dvacetiminutovky s mankem tří gólových tref.

Střely na branku: 22 – 19

Další třetina začne přibližně v 2:31.

40:01

41:08
    Úvodní minuta třetího dějství přinesla po jedné střele na každé straně, avšak bez gólového efektu.

42:10
    Hraje se dlouho bez přerušení. Kotouč se stěhuje ze strany na stranu, brankáři se ale zatím nudí.

42:55
    Až nyní doputovala černá guma do Chudobinovy lapačky, a tak je pískáno. Následovat bude vhazování.

43:20
    Po vyhraném buly si sjel ke střele z levé strany Josi, Chudobin kotouč vyrazil.

43:58
    Dallas se dostal do přečíslení tři na jednoho. Radulov hledal přihrávkou z levé strany na zadní tyči Benna, ten ale branku přestřelil.

45:38
    Hra je nyní kouskována častými přerušeními. Časomíra mezitím opět nějaký ten čas ukrojila, což vyhovuje o poznání více hostům z Dallasu.

46:48
    Po Treninově střele od modré čáry vznikl před Chudobinem závar, domácí hokejisté ale kotouč do brány neprocpali. Dnes jim ani přes velkou snahu není v útoku přáno.

47:14
    Chudobin ztratil krátce po svém zákroku lapačkou masku, hra tak musela být přerušena.

48:13
    Josi si sjel mezi kruhy, jeho rána zápěstím ale k Chudobinovi nedolétla, byla zblokována protihráčem.

48:44
    Grimaldi v ofsajdu, další úder do domácího sebevědomí. Následuje vhazování ve středním pásmu.

49:25
    Nahození na bránu raději ukryl Chudobin pod rukavicí. Dallas pomalu, ale jistě míří za vítězstvím.

49:50
    Aktivita Nashvillu ale nepolevuje. Duchene vyslal z pravého kruhu štiplavou ránu zápěstím, Chudobin byl opět na svém místě a puk vyráží.

50:29
    Predátorům je ponechána výhoda. Nashville si po soupeřově ataku gólmana za brankou zřejmě zahraje v početní výhodě.

50:40
    Vyloučení v týmu Dallas Stars (Andrew Cogliano – 2 min., nedovolené bránění brankáři).

50:47
    Hvězdy se krátce po vhazování osvobozují, Nashville tak bude muset rozjet novou útočnou akci.

51:15
    Chudobin si obezřetně pokryl své brankoviště a nedovolil domácím využít nepřehledného závaru.

51:45
    Tentokrát pálil z bezprostřední blízkosti branky Duchene, Chudobin ale vyrazil kotouč betonem vedle pravé tyčky.

52:40
    Coglianův trest je u konce. Nashville v přesilovce zahrozil, z manka ale nic neukrojil.

53:52
    Na střely na branku vede Nashville už 34:22, přesto dokázali domácí hokejisté vsítit jen jediný gól.

54:37
    Josi udržel kotouč v pásmu a posunul ho na Turrise, ten ale našel opět jen připraveného Chudobina. Následuje komerční přestávka.

56:08
    Vyloučení v týmu Dallas Stars (Jamie Oleksiak – 2 min., nedovolené bránění).

56:20
    Ke střele se prodral Turris, krátce poté ale Dallas vyhazuje až k protější brance.

57:18
    Nashville zkouší hru bez brankáře!

57:49
    Josiho dělovka od modré čáry narazila jen do mantinelu za brankou. Domácí ale zůstávají nadále v útočné třetině.

58:01
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.

58:35
    Hra přerušena, Rinne se vrací do svého brankoviště. Dnes domácím zkrátka není přáno.

59:02
    Rozběhla se poslední minuta třetiny, a v tomto případě i celého zápasu.

59:40
    Domácí se ještě snaží něco vymyslet na polovině soupeře a nutno říci, že snahu Nashvillu skutečně nelze za celý zápas upřít, Chudobin se ale dnes vyspal opravdu do růžova.

O výsledku zápasu mezi Nashvillem a Dallasem rozhodla prostřední část hry. V té padlo celkem pět branek. Predátoři šli po zásahu Watsona do vedení, hosté ale reagovali čtyřmi zásahy, díky kterým si odvážejí z Nashvillu vítězství 4:1. Domácí tým byl v utkání velmi aktivní, dnes ovšem inkasoval lekci z produktivity.

Andrej Sekera (DAL) 0+0, 2 střely, 18:58 čas na ledě

Nashville se pokusí zlomit minisérii dvou porážek v řadě v úterý na ledě New Yorku Rangers. Dallas bude doma hostit Edmonton.

Z tohoto duelu je to vše. Děkujeme za pozornost, dobrou noc. (03:25:31)

Filip Lefenda

Branky a nahrávky: 22. Watson (Hamhuis, Fabbro) – 25. Comeau (Dickinson, Lindell), 27. Hintz (Dowling, Radulov), 33. Oleksiak (Radulov, Seguin), 37. Cogliano

Nashville Predators: Rinne (Saros (A)) – Ellis (A), Josi (C), Fabbro, Hamhuis, Y. Weber, Irwin – Järnkrok, Johansen (A), F. Forsberg – C. Smith, Duchene, Turris – Sissons, Bonino, Grimaldi – Watson, Blackwell, Trenin.

Rozhodčí: McCauley W. (CAN) – Rank G. (CAN)