Třinec – Kometa Brno 1:4 (kon.)
HC Dukla Jihlava
5:3 (3:2, 1:0, 1:1)
Bílí Tygři Liberec
Pondělí 16.12.2019, 17:00 • Horácký zimní stadion, Jihlava • turnaj O Pohár DHL • 28. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Příjemný hokejový podvečer!

Dnes na se na Horáckém zimním stadionu v Jihlavě utká Dukla Jihlavy s Bílými Tygry z Liberce.

Juniorům z Jihlavy se letos absolutně nedaří. Po 25. kolech okupují poslední místo tabulky se 16 body.

Liberec je na tom podstatně lépe. Se 40 body si drží 11. místo tabulky a do Jihlavy jede určitě s jediným cílem = odvést si domů tři body z venkovního zápasu.

Utkání začíná v 17:00.

Trenér: Štěpán Moravec

Trenér: Milan Plodek

Rozhodčí: Luděk – Polák, Kis.

00:01

00:05
    Jako první se kotouče po zahajovacím buly ujímají hosté a míří do útočného pásma.

00:30
    Šedivý se pokusil jako první ohrozit branku Chaloupka, ale jeho pokus nezamířil mezi tři tyče.

01:12
    Nezbeda tečoval nahozenou střelu z modré, ale Chaloupek kotouč viděl a raději ho přikryl svoji lapačkou. Následuje vhazování z levého kruhu.

01:58
    Špatné zachycení kotouče na modré čáře vyústilo pouze v ofsajd Tygrů z Liberce.

02:09
    Dukla právě vstřelila branku!
    První střela na branku v tomto zápase od domácího celku a ihned je z toho gól! Pětník posunul po pravé straně kotouč na JINDŘICHA KARDOŠE, ten nic nevymýšlel, natáhl k tvrdé střele a ta zaplula přesně k levé tyči Krále – 1:0! Asistence: Richard Pětník.

03:10
    Dukla začala v neuvěřitelném tempu. Od prvního gólu uplynulo 61 vteřin a domácí jdou do vedení 2:0! Po kombinaci Trávníka s Pětníkem se v předbrankovém prostoru ke kotouči dostal MARTIN BARÁK a zvyšuje vedení svého celku. Asistence: Martin Zadražil. Jan Trávník.

03:37
    Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Juda – 2 min., podrážení).

04:53
    Domácí vyhazují kotouč ve vlastním oslabení až ke Králi a mohou vystřídat.

05:39
    Hosté nevyužili přesilovou hru a domácí jsou již nyní v plném počtu.

05:54
    Liberec právě vstřelil branku!
    Hosté snižují na rozdíl jedné branky. Početní výhodu sice nevyužili, ale to je trápit nemusí. Nezbeda si vyměnil kotouč se Strnadem, ten ho posunul na FILIPA JANSU, který ho dokázal z mezikruží propálit za záda Chaloupka – 2:1! Asistence: Vojtěch Strnad, Lukáš Nezbeda.

07:08
    Závar před brankou a postupné dorážky likviduje skvělými zákroky Chaloupek!

08:22
    Špatné postavení na modré čáře domácího celku a je pískán ofsajd.

09:00
    Domácí se dostávají do útočného pásma, ale ihned kotouč ztrácí. Hosté se snaží o založení protiútoku.

09:57
    Smolko vypálil z modré čáry, ale Král likviduje střelu lapačkou. Následuje vhazování z pravého kruhu.

10:33
    Barák zavezl kotouč do pásma, ihned za modrou vypálil, ale opět pouze do lapačky Krále.

11:10
    Trávník se dostal ke střele z modré, Král zasahuje svoji vyrážečkou a kotouč míří po jeho zákroku do levého rohu.

12:50
    Dukla se dostává z tlaku ve vlastním pásmu a vyváží kotouč ke Královi.

13:40
    Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Liška – 2 min., krosček).

14:05
    Juda zaváží kotouč do pásma v početní výhodě a hledá volné spoluhráče na případnou kombinaci.

14:44
    Forčeking ve vlastním oslabení se hostům vyplatil a srovnávají na 2:2! V levém rohu za brankou Chaloupka získal kotouč Nezbeda, posunul ho na mezikruží kam si sjel JAN KŘEPELKA a ten střelou mezi nohy překonal domácího gólmana! Asistence: Lukáš Nezbeda.

15:25
    Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Juda – 2 min., krosček).

16:03
    Křepelka ukazuje, že je po vstřeleném gólu při chuti. V početní výhodě napřáhl ke střele na levém kruhu, ale trefil pouze tyč Chaloupkovy branky!

17:35
    Juda opouští trestnou lavici a domácí jsou v plném počtu.

18:44
    Špatný přechod do útočného pásma, je pískán ofsajd Tygrů.

19:00
    Probíhá poslední minuta první třetiny.

19:17
    MIROSLAV JUDA posílá Duklu do vedení 3:2 necelou minutu před koncem třetiny. Juda si po přihrávce od Veleby vybruslil na levý kruh a přesnou střelou nad rameno Krále vrací svému celku vedení. Asistence: Petr Veleba.

20:00

Domácí ukázali v první třetině, že dokáží hrát vyrovnaně i s podstatně silnějším soupeřem. V první třetině se o góly zasloužili Kardoš a Barák, kteří Dukle po začátku zařídili dvou gólové vedení. Hosty to nabudilo a v 15. minutě bylo srovnáno 2:2 po gólech Jansy a Křepelky. Minutu do konce první třetiny vrátil domácím vedení Miroslav Juda – 3:2.

Druhá třetina začíná za 13 minut.

20:01

20:05
    Domácí se ujímají kotouče po prvním buly druhé třetiny.

20:32
    Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Žůrek – 2 min., napadení).

21:01
    Domácí zaváží kotouč do útočného pásma a kombinují před Králem.

21:49
    Před brankou Krále se do sebe pustili Čermák s Šedivým a je z toho bitka, kterou rozhodčí neroztrhávají a nechávají, ať si to hráči vyříkají pěstním soubojem.

21:49
    Současné vyloučení:
    Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Čermák – 2+2 min, hrubost).
    Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Šedivý – 2+2 min, hrubost).

23:05
    Rossmy se dostal k dorážce po střele z modré čáry a Chaloupek fantasticky zasahuje pravým betonem!

24:28
    Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Křepelka – 2 min., podrážení).

25:19
    Hosté vyhazují kotouč až k brance Chaloupka ve vlastním oslabení.

26:23
    Střela z hole Brože mířila příliš vysoko a skončila až v ochranné síti za Králem.

27:20
    Brož zakládá útok až od branky Chaloupka.

27:53
    Krajíček tečoval střelu z modré před Králem, ale kotouč se svezl po hraně a minul branku o pár centimetrů!

29:16
    Hosté vyhazují, ale nebude to zakázané uvolnění, Chaloupek musí hrát.

30:04
    Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Křišta – 2 min., napadení).

30:22
    Špatná rozehrávka hostů vyústila v zakázané uvolnění v jejich početní výhodě.

31:00
    Nezbeda se dostal ke střele z levého kruhu, ale jeho pokus zamířil mimo tři tyče Chaloupkovy branky!

32:16
    Domácí jsou po odpykání trestu Křišty již v plném počtu.

33:00
    Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Šeliga – 2 min., krosček).

33:22
    Pětník se dostal ke střele z levého kruhu, ale jeho střelu Král viděl a vyráží ji svojí vyrážečkou do rohu.

34:11
    Hosté vyhazují kotouč až k Chaloupkovi.

35:21
    Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Brož – 2 min., podrážení).

35:55
    Žůrek vypálil z modré čáry, ale jeho střela šla vysoko nad Chaloupkovu branku.

37:05
    Hosté se snaží o ohrožení branky Chaloupka v početní výhodě, ale ten všem střelám zatím odolává.

37:31
    Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Charvát – 2 min., sekání).

39:00
    Probíhá poslední minuta druhé třetiny.

39:42
    Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Charvát – 2 min., podrážení).

39:53
    Za toto vyloučení Charvátovi hosté nepoděkují. Jen co opustil trestnou lavici ho rozhodčí potrestali znovu, tentokrát za podrážení. MIROSLAV JUDA se po vyhraném buly ujal puku na pravém kruhu, vypálil přes bránícího hráče a trefil se přesně k levé tyči. Navyšuje tak vedení svého týmu o dvě branky – 4:2! Asistence: Jakub Krajíček.

40:00

Ve druhé třetině mohli fanoušci na stadionu vidět spoustu vyloučení na obou stranách a také bitku před brankou Krále. Na gól si ale počkali až do poslední minuty druhé třetiny, kdy se kotouče ujal opět Juda a stejně jako první třetině se v poslední minutě trefil přesně. Stav po dvou třetinách 4:2.

Třetí třetina začíná za 13 minut.

40:01

40:05
    Domácí se ujímají kotouče po prvním buly ve třetí třetině.

40:35
    Křepelka se dostal ke střele z levého kruhu, ale minul branku Chaloupka.

41:40
    Domácí se nepřesnou přihrávkou připravují o puk a dopředu míří hosté.

42:50
    Juda zavezl kotouč do pásma, ale ke střele se neodvážil. Od hattricku ho dělí pouze jediná branka.

44:11
    Vyhození hostů vyústilo pouze v zakázané uvolnění. Hra se přesune na pravý kruh před Králem.

45:07
    Jihlavští kombinují v útočném pásmu před Králem.

45:27
    Masař vypálil z mezikruží, ale Chaloupek měl svoji vyrážečku připravenou!

45:49
    Šeliga se dostal do samostatného úniku, zkusil bekhendový blafák, ale Chaloupek se nenechal oklamat a svým betonem likviduje gólovou šanci hostů!

46:21
    Nevypočítaný přechod do pásma vyústil v ofsajd domácího celku.

46:47
    Zadražil se dostal ke střele z levého kruhu, ale přesnost jeho pokusu scházela. Minul pravou tyč o pár desítek centimetrů!

47:36
    Had zaváží kotouč do útočného pásma a hledá volné spoluhráče před brankou Chaloupka.

48:22
    Čermák posunul kotouč v předbrankovém prostoru na Piskače, ale ten nezpracoval a kotouč mu utekl od hole.

48:37
    Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Trávník – 2 min., krosček).

49:15
    Domácí se osvobozují vyhozením kotouče až ke Královi.

49:25

49:56
    Šedivý se na modré napřáhnul ke střele, ale tu Chaloupek dobře viděl a likviduje akci soupeře.

51:25
    Judovi byl odebrán kotouč v útočném pásmu od hole a hosté jdou do protiútoku.

53:00
    Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Barák – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Šedivý – 2 min., hrubost).

53:26
    Čermák se dostal ke střele z mezikruží a Král zasahuje svojí rychlou lapačkou!

53:50
    Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Dvořák – 2 min., krosček).

53:50
    Trenér hostů, Milan Plodek, si vyžádal oddechový čas.

54:27
    Po kombinaci na modré čáře mezi Žůrkem a JANEM KŘEPELKOU se právě druhý jmenovaný opřel do střely a trefil se přesně k pravé tyči. Snižuje tak na rozdíl jediné branky – 4:3! Asistence: Jakub Žůrek, Dominik Šeliga.

54:36
    Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Žůrek – 2 min., podrážení).

56:04
    Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Piskač – 2 min., napadení).

57:00
    Žůrek vypálil z modré čáry a Chloupek má kotouč pod lapačkou!

57:16
    Hosté to zkouší nyní se šesti hráči v poli.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.

58:28
    DANIEL PISKAČ si svým napadání ve středním pásmu vybojoval kotouč a do prázdné branky už to měl velice jednoduché – 5:3. Bez asistence.

58:59
    Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Rossny – 2 min., vysoká hůl).

59:39
    Aubrecht jel úplně sám na Chaloupka, ale ani jemu se nepodařilo bekhendovým blafákem oklamat domácího gólmana!

V dnešním zápase zvítězil tým z Jihlavy a jsou to pro něj důležité tři body. Konečné skóre 5:3. V poslední třetině se trefili Křepelka a následně do prázdné branky Piskač.

Děkuji vám za pozornost a přeji příjemný zbytek večera! (19:07:35)

Milan Horák

Branky a nahrávky: 3. Kardoš (Pětník), 4. Barák (Zadražil, Trávník), 20. Juda (Veleba), 40. Juda (Krajíček), 59. Piskač – 6. Jansa (Strnad, Nezbeda), 15. Křepelka (Nezbeda), 55. Křepelka (Žůrek, Šeliga)

HC Dukla Jihlava: Chaloupek (Krejčí) – Rašín, Smolko, Veleba, Křišta, Dvořák, Trávník, Nikolič – Kardoš, Juda, Pětník – Piskač, Čermák, Brož – Barák, Krajíček, Zadražil – Doležal.

Bílí Tygři Liberec: Král (Čajan) – Žůrek, Aubrecht, Charvát, Šedivý, Ira, Had – Adamec, Křepelka, Šafarovský – Šeliga, Nezbeda, Jansa – Strnad, Liška, Masař – Rossmy.

Rozhodčí: Luděk – Polák, Kis