Kunlun – Vladivostok 4:0 (kon.) | Jekatěrinburg – Chabarovsk 3:0 (kon.) | Magnitogorsk – Nižněkamsk 4:3 (2:0 po s.n.)
Ufa – Novosibirsk 2:3 (kon.) | Minsk – Jaroslavl 2:3 (po pr.) | Dynamo Moskva – Jokerit 1:2 (po pr.)
Petrohrad – Čerepovec 4:3 (po pr.) | Spartak Moskva – Viťaz 6:0 (kon.) | Riga – CSKA Moskva 1:4 (kon.)
HC Dinamo Minsk
2:3 (0:1, 0:1, 2:0 - 0:1)
Lokomotiv Jaroslavl
Úterý 17.12.2019, 17:10 • Minsk Arena, Minsk • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:10.

HC DINAMO MINSK

Běloruský celek je na tom dost špatně. V KHL je zatím poslední jak v Tarasovově divizi, tak v západní konferenci. Z 36 zápasů celek získal pouhých 27 bodů, což je opravdu hrůzostrašný zisk. Jejich forma také nevypadá hezky, z posledních pěti zápasů pět proher, jedna po nájezdech. Osmdesát tři vstřelených ku sto dvaceti sedmi inkasovaným brankám jen podtrhuje mizérii tohoto týmu. Jedinou hvězdičkou na nebi může být to, že v případě výhry se mohou posunout před další Dinamo – Dinamo Rigu, které má stejně bodů, ale o zápas více.

LOKOMOTIV JAROSLAVL

Jaroslavl je na tom o dost lépe, než její běloruský protivník. I tak se ale nachází v tabulce až na osmé pozici. Má však stále o 14 bodů víc, takže by musela sedmkrát nebodovat a Dinamo sedmkrát vyhrát, aby se týmy bodově vyrovnaly. Jaroslavl má lehce pozitivní rozdíl skóre – 97:94. Její forma je však kolísavá.

Československá stopa

V týmu Dinamo Minsk se nenachází žádný Čech ani Slovák.

V týmu Lokomotiv Jaroslavl hraje Jakub nakládal, ten ale pravděpodobně nenastoupí.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

00:01

HC Dinamo Minsk: Enroth – Jerjomenko, Gragnani (A), Znacharenko, Maione, Jevenko, Gotovec (A), Denisov – Pulkkinen, Paré, Spooner – Prince, Kovyršin (C), A. Kosticyn – Kogaljov, Kitarov, Pavlovič – Dadonov, Martynov, Děmkov – Drozdov.

Lokomotiv Jaroslavl: Konovalov – Savčenko, Markov, Čerepanov, Kronwall (C), M. Osipov, Afanasjev, Sidorov, Manin – J. Averin, S. Da Costa, Pääjärvi – Kovalenko, Alexejev, Kajumov – Kraskovskij (A), Apalkov, Kudrjavcev – Beljajev, Ivanov, Polunin..

01:27
    Akci vedenou Kitarovem zastavuje ofsajd. Domácí jeli do přečíslení tři na dva.

01:45
    Hosté s odrazem vyhodili až k brance soupeře a jeli vystřídat.

02:25
    Konovalovi z Jaroslavle bránil těsně před brankovištěm ve výhledu soupeř, ale nakonec hostující gólman předvedl jistý zákrok a přikryl kotouč.

02:45
    Domácí zbytečně ztratili puk u své branky, ale následně ho v rohu vybojovali.

03:23
    Vhazování po Konovalově levici domácí vyhráli s přehledem a zavezli kotouč do útočného pásma.

03:52
    Pulkkinen se poté, co domácí zamkli asi na minutu Jaroslavl v pásmu, pokusil vystřelit z bezprostřední blízkosti. Domácí gólman byl připraven.

04:30
    Pavlovičova střela řízla Konovalova o beton, to bylo však vše. Puk nakonec mimo branku.

05:02
    Na druhé straně to zkoušel Belyayev, ale nesupěl. I když vybojoval alespoň vhazování v útočném pásmu.

05:30
    Domácí rychle vystartovali dopředu a několikrát otestovali pozornost gólmana Jaroslavle. Ten zatím zůstává stoprocentní.

06:31
    Aktivní a hodně líbivý hokej nám zatím předvádí jak domácí, tak Jaroslavl.

06:43
    Vyloučení v týmu Lokomotiv Jaroslavl (Nikolaj Kovalenko – 10 min. osobní trest).

07:09
    Jaroslavl nahodila do pásma, ale tam už puk nezískala, i když se o to za brankou horlivě snažila.

07:34
    Gotovcova střela nebyla pro Konovalova problém. Ten zatím chytá velice dobře.

08:22
    Už už to vypadalo, že se Jeromenko dostane k puku a ujede obraně, ale nakonec ztratil rychlost.

08:51
    V obranné třetině domácích se v rohu bojovalo o puk. Ten pak získal Čerepanov, který pálil od modré, ale jeho střela mířila mimo.

09:14
    Sidorov nestihl kotouč na modré a Dinamo se z pásma muselo poroučet.

10:27
    Martynovův zákrok asi nebude v souladu s pravidly. Uvidíme jak se vyjádří sudí.

10:28
    Vyloučení v týmu HC Dinamo Minsk (Igor Martynov – 2 min., držení).

11:22
    Jeden z domácích se ve vlastním oslabení dostal do obrovské šance, kdy jel sám na branku, jenže nakonec ani pořádně nezakončil.

11:55
    Ubíhá poslední čtvrtina přesilovky Lokomotivu, který zatím není moc přesilovkově aktivní.

12:15
    Jaroslavl právě vstřelila branku!
    Autorem branky je PAVEL KUDRJAVCEV. Asistence: Maxim Osipov a Roman Savčenko.

12:59
    Vypadalo to na další nadějné přečíslení Dinama, ale nakonec opět útočící hráč ztratil puk.

Hru nám opět přerušuje komerční přestávka.

13:29
    Probíhají souboje o kotouč v prostřední části hrací plochy. Oba týmy zde několikrát kotouč ztratily i získaly.

13:47
    Kitarovova rána z velmi dobré pozice nemířila do branky a puk objel po mantinelu třetinu a zamířil k brance na druhé straně.

14:43
    Vhazování u Enrotha vyhráli domácí hokejisté, ale následnou špatnou přihrávkou se o puk připravili.

15:13
    Jeromenko nahrával spoluhráči před branku, ale jeho střele byla špičkou cizí hokejky změněna trajektorie.

16:42
    Da Costa v obrovské šanci, když mu spoluhráč předal puk přímo před volnou branku, ten však v akci minul!
    16:42 Šance Da Costy

16:53
    Hosté jsou vykázáni ze třetiny, buly tak nebude po Enrothově pravici, ale až za modrou čarou.

16:54
    Další puk vyhráli hosté, ale nahodili do třetiny a okamžitě jeli střídat.

17:14
    Kronwall poměrně zazmatkoval u své branky, ale jeho kolega mu pomohl bídnou situaci vyřešit.

17:46
    Jaroslavl se cpala k dalšímu gólu, ale zde výtečně zasáhl Enroth a puk pokryl.

18:05
    Nadějnou akci třetího útoku Dinama zastavuje ofsajd, který si nyní hráči běloruského celku vůbec nepohlídali.

18:20
    Jaroslavl vystartovala z útočného pásma ke své brance, ale puk po dotyku s bruslí jednoho z hokejistů ve třetině zůstal.

19:26
    Velký závar před Konovalovem řeší nakonec jeden z obránců vyhozením do středního pásma.

19:44
    Poslední útok Jaroslavle v této třetině kazí špatná přihrávka a puk se posouvá pryč z třetiny.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

První třetina nám nabídla krásný hokej, útočný a aktivní z obou stran. První gól, který byl zároveň jediným v zápase, vstřelil v přesilovce ve třinácté minutě Kudrjacev. Oba týmy dost podrželi gólmani Enroth a Konovalov. Další třetina začíná přibližně za 15 minut.

20:01

20:45
    Vhazování před Enrothem nakonec vyhrál domácí celek a okamžitě zamířil dopředu.

20:55
    Kogalev si přebral puk a z kruhu vystřelil tvrdou ránu na Konovalova. Ten si připisuje první zákrok v druhé třetině.

21:07
    Vyloučení v týmu HC Dinamo Minsk (Mathew Maione – 2 min., hákování).

21:40
    Maione nervózně sleduje počínání svých spoluhráčů před brankou, kde je Jaroslavl v těchto chvílích drží.

22:10
    Aalexejev dostal dobrou přihrávku do volného prostoru, ale střelu si dlouho připravoval, a tak se Enroth stihl připravit.

22:53
    Jaroslavl stále drží soupeře v útočném pásmu.

23:07

23:37
    Kitarov narazil protihráče u své branky tvrdě na mantinel.

23:53
    Enroth si připisuje dva zákroky po buly v rychlém sledu.

24:15
    Hosté si nyní velice zkomplikovali situaci před brankou, když poslali puk přímo na domácí čtyřicet jedničku – Gotovce.

24:20
    Konovalov musí opět zasahovat, nečekanou střelu protihráče likviduje.

25:09
    Domácí nezvládli kombinaci a připravili soupeři lehký brejk.

25:49
    Hra se přelévá ze strany na stranu a velké šance mají obě strany.

26:10
    Další útok Dinama opět běloruský tým nedostal do žádné vyložené šance.

27:39
    Hosté drží Dinamo v útočné třetině, ale nedaří se jim dostat se ke střele.

28:02
    Pulkinnen nyní využil odraženého puku a vznikla šance dva na dva, kterou nakonec Pulkinnen sám zakončil tvrdou střelou z dálky. Nebyla vůbec špatná, ale Konovalov jí skryl ve výstroji.
    28:02 Brejk - Pulkkinen

28:42
    Jaroslavl se opět dostala do útoku a po kombinaci ztratila puk ve prospěch druhého týmu. který si ale s brejkem neporadil.

29:30
    Konovalov musel zkrotit další puk vypálený běloruským celkem.

29:45
    Po vhazování ale vyhrál buly Lokomotiv a usadil se na opačné části hřiště.

29:57
    Autorem branky je ARTUR KAJUMOV. Dvoubrankový náskok ve prospěch hostů! Dinamo udělalo fatální chybu za brankou, kde ztratilo kotouč, který rychle poslal Alexejev před branku a Kajumov ho okamžitě vypálil za záda Enrotha. Asistence: Denis Alexejev a Nikolaj Kovalenko.
    29:57 Artur KAJUMOV - 0:2

31:08
    Lehká rána Da Costy z blízkosti nebyla žádným problémem pro brankáře Dinama Minsk.

31:40
    Lokomotiv už svou aktivitou Misk převyšuje, jejich tempo je parádní.

32:09
    Vypadalo to na rychlý výpad Lokomotivu, který ale nakonec zkrotil jeden z Bělorusů.

32:34
    Následná střela zpoza modré od Kronwalla se také nepotkala s úspěchem.

33:29
    U branky Konovalova se schylovalo k zajímavé situaci, ale brankář ruského celku je zatím v brance fenomenální. Vychytal tři střely, které přišly skoro sekundu po sobě.

33:58
    Rychlá střela po buly také nebyla žádným problémem pro brankáře Lokomotivu.

34:53
    Nahození Jaroslavle mělo za účel jen vystřídání Rusů na ledě.

35:19
    Spooner parádně tělem zblokoval přihrávku před branku Enrotha.

36:23
    Paajarvi se prodral ke střele z mezikruží, kterou vyrazil Enroth maskou!

36:53
    Útok na druhou stranu byl katastrofální, puk ujel hráčům z hokejky.

37:20
    Sudí jdou k videu přezkoumat puk, který prapodivně po střele z buly vyletěl zpoza gólmana Konovalova. Bude uznán gól? Uvidíme za pár sekund.

37:20
    Gól není uznán! Sudí pravděpodobně měli k dispozici lepší záběr, než my. Z našeho záběru se to posoudit nedalo.

38:08
    Kovalenko přebral kotouč před Enrtohem, ale uklouzl a nevystřelil.

38:43
    V poslední minutě třetiny vidíme nevídaný tlak Dinama. Že by se Bělorusové vzchopili?

39:09
    Minsk jen nahodil do třetiny, ale následně už nedokázal v rohu kotouč nazpět vybojovat.

39:51
    Ještě jedno zakázané uvolnění nám hru přeruší a vrátí ke Konovalovi.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

V druhé třetině byla značně lepší Jaroslavl, která si vypracovala mnohem více akcí, mnohem větší šance a soupeře přestřílela. Nakonec Lokomotiv vsítil jen jeden gól, i když těch ohromných možností bylo několik. Naskytla se jim také další přesilovka, která ale zůstala nevyužita.

Poslední část hry nám začne v 19:00.

40:01

40:23
    Minsk se hned z úvodu vydal do útoku, ale ten nakonec nedopadl žádnou střelou a ničím podobným.

41:15
    Za Konovalovou brankou bojovalo několik hráčů o puk, úspěšnější byl nakonec Minsk.

41:42
    Averin rychle unikl, ale jeho ránu mim vytěsnil Enroth.

42:06
    Krasnovského rána z pravého kruhu zase nebyla vůbec přesná.

43:13
    Třetí třetina je zatím opatrná, ani jeden z týmů nechce udělat zbytečnou chybu. Vedení Jaroslavle 0:3 by asi znamenalo konec pro Minsk, naopak kontaktní gól na 1:2 by soupeře Lokomotivu určitě nakopl.

44:01
    Kovalenko nahodil před Enrotha, který puk raději ukryl pod lapačku.

45:00
    Drozdovovo nahození bylo s odrazem vyhozeno mimo hrací plochu.

45:15
    Jaroslavl poslala puk za svojí branku a rychle vystřídala.

45:52
    Gragnani držel kotouč dlouho v pásmu soupeře, ale střela nepřicházela.

46:12
    Následně ale Gragnani narazil se spoluhráčem a napálil konec betonu Konovalova. Puk nakonec mimo.

46:46
    Ivanov unikal k modré čáře, ale zezadu mu hokejku před puk strčil soupeř.

47:40
    Dlouhý puk byl nyní poslán jedním z domácích přes celé kluziště až k domácímu brankáři.

48:50
    Kovyršin upadl při přechodu modré čáry. Žádný útok se tak nekonal.

Hru nám utne komerční přestávka.

49:34
    Za modrou čárou v útočném pásmu Jaroslavle se strhla hromadná bitka po hitu na jednoho z hostů. Nakonec rozhodčí šarvátku rychle přerušují za zvuku písničky z bojové hry Mortal Kombat.

49:37
    Vyloučení v týmu Lokomotiv Jaroslavl (Daniil Apalkov – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu HC Dinamo Minsk (Alexandr Kitarov – 2 min., hrubost).

50:10
    Ve hře čtyři na čtyři drží kotouč podstatnou část Jaroslavl. Ta ale skoro vůbec neútočí.

50:48
    Domácí fanoušci nyní hlasitě pískají kvůli pravděpodobně nedovolenému zákroku na jednoho hráče Dinama. Rozhodčí nic nepískají, hraje se dále.

51:37
    Již se pokračuje ve hře pět na pět.

52:04
    Krasnovský zakončoval kombinaci Jaroslavle střelou z dálky. Ta přes Enrotha, který semkl betony, neprošla.

Poslední komerční přestávka zápasu.

53:20
    Dinamo Minsk právě vstřelilo branku!
    Autorem branky je ANDREJ KOSTICYN. Domácí vstřelili kontaktní gól zásluhou skvělého Kosticyna, který přešel sám modrou čáru, udělal si jednoho hráče a do branky to poslal neskutečně. Asistence: Marc-Andre Gragnani a Ryan Spooner.
    53:20 Andrej KOSTICYN - 1:2

53:46
    Další rychlá střela, kterou ale zastavil Konovalov betonem.

54:13
    Dorážka jednoho z hostů projela pod Enrothovým tělem přes celé brankoviště!

55:14
    Dlouhý pas na pravé křídlo zachycuje domácí obránce.

55:45
    Domácí se dostali do pásma, kde Jaroslavl svírají.

56:03
    Autorem branky je ALEXANDR KITAROV. Hraje se od znovu! Domácí srovnávají po Skvělé střele Kitarova pod víko z velké dálky. Asistence: Oleg Jevenko a Dmitrij Znacharenko.
    56:03 Alexandr KITAROV - 2:2

57:04
    Hosté jsou na holičkách! Dinamo je nyní úžasné! Jako by nabralo další dech!

57:28
    Korvyšin pálil v dobrém postavení, ale jeho rána byla sražena do rohu.

58:08
    Spooner nahazoval na branku, ale neuspěl přes bránícího hráče.

58:22
    Další Spoonerovo nahození, nyní puk zblokoval bruslí v brankovišti jiný hráč.

59:21
    Hra se přelévá ze strany na stranu, konec je opravdu napínavý! Šance střídá šanci na obou stranách.

59:48
    Poslední rána Dinama šla mimo a puk se odrazil až k Enrothovi.

60:00

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

Třetí třetina nezačínala v tak vysokém tempu, jako ty předchozí dvě. Jaroslavl zvolnila, protože pohodově vedla 0:2. To ale Dinamo využilo, nejdříve v 54. minutě minutě krásně skóroval Kosticyn a následně v minutě padesáté sedmé srovnal zajímavě Kitarov. Bude tedy muset rozhodnout buď prodloužení, nebo nájezdy.

60:01

60:22
    Spooner se dral k zakončení, ale Konovalov Lokomotiv opět podržel.

60:47
    Dlouho se o puk bojuje v obranném pásmu Minsku. Kotouč nakonec vybojovala Jaroslavl, ale vrátila se k svojí brance.

61:33
    Averinovo nahození do jízdy na spoluhráče bylo dobře mířené, avšak spoluhráč puk nezachytil.

62:05
    Pulkkinen si perfektně udělal prostor a vypálil, odražený puk od Konovalového betonu mohl uklidit do prázdné branky Demkov, ale nezvládl to.

62:45
    Jaroslavl nahodila v pásmu na Enrotha a hráči jeli vystřídat. Enroth skákavý puk raději podržel.

63:07
    Podobná akce, jako před chvílí na straně Jaroslavle (Averinova šance) se rýsovala i nyní na straně druhé, ale se stejným scénářem.

63:43
    Autorem branky je ANDREJ MARKOV. Asistence: Nikolaj Kovalenko.
    63:43 Andrej MARKOV - 2:3

Zápas tedy vyhrává hostující Jaroslavl, která byla jeho drtivou většinu lepším týmem. Ztratila sice náskok 0:2, ale nakonec bere 2 body, stejně jako v případě, kdyby zvítězila v základní hrací době. Domácí můžou být po fantastickém vyrovnání rádi alespoň za ten jeden bod.

Děkuji že jste přenos sledovali a těším se na příště. Jiří Polášek.

Československá stopa v utkání

Do utkání se nezapojil žádný Čech ani Slovák. (19:50:16)

Jiří Polášek

Branky a nahrávky: 54. A. Kosticyn (Gragnani, Spooner), 57. Kitarov (Jevenko, Znacharenko) – 13. Kudrjavcev (M. Osipov, Savčenko), 30. Kajumov (Alexejev, Kovalenko), 64. Markov (Kovalenko)