Dynamo Moskva – Soči 3:1 (kon.) | Petrohrad – Magnitogorsk 2:1 (kon.) | Viťaz – CSKA Moskva 1:6 (kon.)
Spartak Moskva – Barys 3:1 (kon.)
SKA Petrohrad
2:1 (0:0, 1:0, 1:1)
Metallurg Magnitogorsk
Neděle 22.12.2019, 15:00 • Ice Palace • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

SKA PETROHRAD

Petrohrad tradičně zápolí se svým největším soupeřem v západní konferenci. Aktuálně je druhý a na CSKA Moskvu zdraví jeden bod. Má ale již 39 zápasů z bilancí 15 výher, 14 proher a celkově 54 bodů. Bilance vstřelených gólů a inkasovaných branek je taky hezká, 103 ku 78. Z posledních pěti zápasů vyhráli 4x, 3x v prodloužení, a jednou svému soupeři podlehli.

Dynamo Moskva – Petrohrad 2:3sn

Magnitogorsku už se daří podstatně hůř, nachází se až na devátí pozici ve východní konferenci. O bod mu za Vladivostokem uniká poslední místo zaručující play-off. Ztráty týmů v tabulce za ním jsou již obrovské, takže se dá říci, že zatím jsou s Nižněkamskem poslední, kteří ještě můžou zamíchat postupovými pozicemi. Magnitogorsk vstřelil 89 gólů, přičemž jich do jeho sítě vletělo 86.

- Tomáš Filippi (Magnitogorsk) – za Magnitogorsk nastoupí dnes poprvé

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

SKA Petrohrad: Hellberg (Melničuk) – Bengtsson, A. Bělov, Zub, Chafizullin, Ožiganov, Tokranov, Zubarev – Barabanov, Lehterä, Tkačjov – Jakupov, Kemppainen, Kagarlickij – Karpov, M. Aaltonen, Kuzmenko – Ketov, Kablukov, Děrgačov – Švec-Rogovoj.

Metallurg Magnitogorsk: Děmčenko (Košečkin) – Antipin, Běreglazov, J. Jakovlev, Vereščagin, Matuškin, Dronov, Minulin – A. Nestrašil, Filippi, Mozjakin – Kozun, Rasmussen, O'Dell – N. Kuljomin, Loktionov, Paršin – Ljubimov, Několenko, Potěchin – Rožkov..

00:01

01:23
    Metallurg Magnitogorsk se dopustil zakázaného uvolnění.

02:05
    Vhazování před Demčenkem vyhrál Mettalurg a rychle zamířil do pásma. Tam vyslal střelu, ale Hellberg byl připraven.

02:46
    Petrohrad kombinuje v pásmu, ale zatím se nepokouší vystřelit.

03:32
    Hosté vyhodili puk za branku a jeli vystřídat. Petrohrad byl rychle u modré čáry, ale hráči Magnitogorsku to stihli.

04:31
    Potěchinova střela z pravého kruhu mířila na hruď gólmana Hellbera, který puk raději podržel.

04:59
    Ukotvení branky se nezdálo rozhodčím v pořádku. Děmčenko musel opustit brankoviště a rozhodčí kolíky zkontrolovali.

05:30
    Ketov chtěl nahrát před branku, to se mu nepodařilo, tak zkusil puk z blízkosti dostat za Děmčenka. Ani toto mu však nevyšlo.

05:48
    Hráči domácího celku zpomalili a zastavili, protože si mysleli, že se bude pískat icing. Toto pravidlo však pískáno být nemělo a domácí tak museli za pukem pořádně sprintovat.

06:28
    Barabanov na půlící čáře vybojoval kotouč, ale rychle ho opět ztratil a hosté šli dopředu.

06:52
    Nyní znovu Barabanov, tentokrát hledal spoluhráče před brankou, kde se však nikdo nenacházel a puk jen předbrankovým prostorem prosvištěl až k bočnímu hrazení.

07:04
    Hellberg vyrážel betonem puk, který se náhodou odrazil do směru, kde se nachází jeho branka.

07:51
    Domácí jsou velmi aktivní u branky soupeře. Filippi teď musel zastávat roli obránce proti jednomu z petrohradských útočníků.

08:27
    Hellberg vyrážel betony dlouhé nahození jednoho z hostů.

09:12
    Kulemin převzal puk na levé straně, osamostatnil se a z úhlu to zkoušel poslat k bližší tyči. Proti byl ale vyrážející Hellberg.

První komerční přestávka dnešního zápasu je tady.

09:12
    Několeko byl při vhazování napomenut rozhodčím.

09:59
    Střela jednoho z hostů minula odkrytou branku. Hellberg vůbec nevěděl, kde puk letí!

10:28
    Metallurg přidal na útočné aktivitě. Hosté se nyní opravdu snaží a skvěle napadají.

11:06
    Hosté velmi špatně rozehráli před svou brankou a Petrohrad začal svoji kolotočovou kombinaci.

11:52
    Vereščaginova rána z první po nečekané přihrávce nepřekvapila Hellberga, který se okamžitě přesunul a puk zlikvidoval.

Druhá přestávka, který nám nabídne pouze reklamu, právě začala.

12:26
    Po ofsajdu a následné reklamní pauze se vhazovalo před modrou. Buly vyhrál Metallurg, ale jen nahodil a puk už v pásmu nezískal.

13:05
    Domácí kombinovali ve své útočné třetině, ale puk jim nakonec žabičkou odskočil a museli se vrátit.

13:32
    Děmčenko musel být ostražitý, protože po ráně se puk odrazil přímo před něj. Žádná dorážka ale nepřišla.

14:10
    Metallurg se osvobodil alespoň do středu hřiště. Nyní už ale hraje opět Petrohrad.

14:48
    Hellberg sebral kotouč, který se k němu rychle blížil, a hodil ho za branku.

15:06
    SKA rychle rozjížděl útok, ale proti tomu byl ofsajd, který akci zastavuje.

15:32
    Rychle po buly domácí pálili a Děmčenko raději puk podržel na těle.

15:50
    Hosté rychle rozjeli útok, při kterém se bez problémů dostali do pásma. Střela Jakovleva byla ale hodně chabá.

16:12
    Petrohrad klame své spoluhráče ve vlastním obranném pásmu. Jejich kombinace a některé pasy jsou obdivuhodné.

16:40
    Metallurg opět v útočné třetině, opět ale jen nahodil a u puku už se nezdržel.

17:41
    Šance hostů! Puk byl poslán před branku, kde ho jeden z hráčů tečoval mimo. Následně byl puk před branku vrácen, ale nebyl už vystřelen.

18:13
    Jeden z posledních útoků Metallurgu nebyl střelou zakončen.

18:48
    Petrohrad v posledních sekundách velmi často brání. Střela Kulemina byla na poslední chvíli zablokována Hellbergem.

19:30
    Kuzmenko si nadělal problémy ve svém pásmu. Z toho pramenila velká šance hostů, ale skvěle zasáhl Hellberg.
    19:30 Šance hostů v poslední minutě

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

První třetina nám nenabídla tolik šancí. Byl to ale atraktivní bruslivý hokej. Ze začátku se zdálo, že bude Petrohrad svého soupeře válcovat ale ten se postupně vzchopil. V posledních minutách se ale výkon Metallurgu hodně zvedl a domácí se musel urputně bránit. Druhá třetina slibuje ještě větší porci atraktivního hokeje. Začínat bude cca v 15:48.

20:01

20:01
    Úvodní buly druhé třetiny vyhrál Petrohrad.

20:46
    SKA si perfektně najel do třetiny, jeden z hráčů poslal pod sebe na spoluhráče, ale ten nezvládl střelu.

21:34
    Další skvěle vypadající útok Petrohradu překazil Děmčenko, který vychytal Kemppainenovu střelu.

22:15
    Nudnější pasáž hry, která se odehrávala ve střední části kluziště.

23:08
    Střelu Aaltonena také zastavuje připravený Děmčenko.

23:34
    Metallurg se snažil projít, ale přes modrou čáru to nezvládl. Petrohradská obrana se semkla a nepustila je dále.

24:14
    Petrohrad tlačí u branky. Zde vyslal už několik střel, které ale šly mimo.

24:29
    Petrohrad právě vstřelil branku!
    Autorem branky je ARŤOM ZUB. Máme tady první gól zápasu! Zub si najel až k brankáři a netradičním způsobem poslal puk do branky. Našel si totoži mezírku mezi betonem a tyčkou a puk tam došprtal. Asistence: Joonas Kemppainen a Vladimir A. Tkačjov.
    24:29 Arťom ZUB - 1:0

25:16
    Petrohrad opět rychle unikl a vyslal další ránu. Tu ale s přehledem na hrudi podržel Děmčenko.

25:50
    Kombinace SKA byla zakončena chabou ránou mimo branku

26:23
    Zubareva perfektně z kruhu vychytal Děmčenko.

Začala reklamní pauza.

26:56
    Minulin pálil od modré čáry, ale také mu střela nevyšla.

27:12
    Lehtera byl atakován u hrazení, ale rozhodčí hru rozhodně přerušovat nebudou.

27:51
    Petrohrad je gólem nabuzen. Kombinace v útočném pásmu jsou často až k neuvěření.

28:32
    Další kvalitní šance domácího celku. První rána po buly šla mimo, po následné kombinaci se přesně nepodařilo zakončit ani Karpovi, kterého ránu vyrazil Děmčenko.
    28:32 Velká šance domácích

28:54
    Zub dostal kotouč nad kruh, najel si blíž a vypálil. Děmčenko vyrazil, dorážky domácích ale nebyly přesné.

29:32
    Magnitogorsk zkouší kombinovat v útočném pásmu, ale moc se to nedaří a spíš jen bojují o kotouče u mantinelu.

30:45
    Domácí hrají s prázdnou brankou a v šesti v signalizované výhodě. Pobývají u branky soupeře.

31:11
    Petrohrad stále drží kotouč v útočném pásmu v šesti.

31:15
    Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Jegor Jakovlev – 2 min., krosček).

31:38
    Kombinace SKA zatím nenašla pořádnou střelu. Jediná, kterou Petrohrad poslal, byla zblokována hokejkou soupeře.

32:17
    Hosté vyhazují a SKA mešká u své branky spoustu přesilovkového času.

33:00
    Poslední sekundy z přesilovky SKA opět kombinuje, ale opět nestřílí.

33:16
    Přesně v sekundě, kdy se vracel z trestné Jakovlev, se Magnitogorsk dostal do brejku. Únik dva na jednoho perfektně vychytal Hellberg.

Máme zde komerční přestávka.

33:56
    Jakupov byl podražen s pukem přímo před brankářem. Rozhodčí ale vůbec faul nepískal!

34:21
    Další střelu tečoval Jakovlev přímo před brankářem Hellbergem. Šla ale těsně vedle pravé tyčky.

35:10
    Barabanov unikl do samostatného nájezdu, těsně před brankářem pak ale selhal s blafákem.
    35:10 Únik Barabanova

35:55
    SKA u modré čáry zachytil puk. Následně se pak ale sám vyhnal z pásma.

36:43
    Ofsajd zastavuje útočnou akci petrohradského SKA.

36:52
    Buly před modrou čarou vyhráli hosté a poslali puk za svou branku. Následně vystřídali.

37:32
    Lehtera vyslal branku z přímé blízkosti Děmčenka. Skoro se jeho hokejkou dotkl helmy. Děmčenko chytá zákrokem, který snad ani nechtěl.

38:14
    Jakupov se řítil za kotoučem, který propadl obraně Magnitogorsku na modré, ale Děmčenko ho vyslal za branku.

38:49
    A brankář hostujícího celku zasahuje opět! Střelu Petrohradu musel nyní ukrýt pod lapačku.

39:27
    Domácí si opět nepohlídali ofsajd. Buly tedy před modrou čarou.

39:49
    Před koncem třetiny ještě probíhaly souboje o kotouč v rohu kluziště. Tam už ale puk zůstal až do sirény.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Druhá třetina nám přinesla zajímavé momenty. Síla Magnitogorsku opět hodně upadla a ten se spíš bránil. První branku jsme viděli v 25. minutě. Zub procpal kotouč nečekaně do malé mezírky mezi Děmčenkovým betonem a tyčkou. Následně jsme viděli nespočet dalších šancí, které ale nebyly dobře zakončené. První třetina nám tedy skončila 1:0.

40:01

41:19
    Měli jsme možnost vidět menší šarvátku, která se strhla za brankou. Rozhodčí ale byli pohotoví a hráče od sebe oddělili.

41:34
    Vyloučení v týmu SKA Petrohrad (Jevgenij Ketov – 2 min., hákování).

41:47
    Metallurg právě vstřelil branku!
    Autorem branky je DENNIS RASMUSSEN. Přesilovka je rychle využita! Rasmussen dostal po mantinelu přihrávku od Nestrašila, kousek popojel a krásně propálil Hellberga. Asistence: Andrej Nestrašil a Andrej Loktionov.
    41:47 Dennis RASMUSSEN - 1:1

42:54
    Jeden z hráčů Petrohradu se utrhl do samostatného úniku, ale zakončení bylo katastrofální.

43:23
    Domácí vyhráli buly před Děmčenkem a chvíli kombinovali v pásmu, následně byl puk vyhozen.

43:48
    Autorem branky je DMITRIJ KAGARLICKIJ. Petrohrad rychle strhl své vedení zpět! Zubova neskutečně přesná rána z pozice za modrou zapadla přímo pod víko. Asistence: Nail Jakupov a Arťom Zub.
    43:48 Dmitrij KAGARLICKIJ - 2:1

45:17
    Petrohrad dále kombinuje v pásmu. Tam ale zatím ještě znovu nevystřelil.

46:00
    Zub si najížděl do zajímavé pozice, ale puk mu sklouzl z hokejky.

46:43
    Hellberg se rychle přesunul na druhou stranu branky proti střele jednoho z hráčů Magnitogorsku, ale ta mířila nakonec mimo.

47:23
    Domácí daleko vyhodili, bylo to ale s tečí, takže se nepíská icing.

47:55
    Hellberg výtečně zasáhl proti střele z nenadání.

48:18
    Potěchin pálil ve skluzu přímo z pozice před gólmanem Hellbergem. Hellberg ránu neskutečně vytáhl.

48:48
    Magnitogorsk velmi přidal na tempu, v útočném pásmu bruslí velmi rychle a dobře kombinuje.

Oddechový čas pro domácí.

Hru nám přerušuje komerční přestávka.

51:51
    Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (2 min. – příliš mnoho hráčů).

52:15
    Magnitogorsk se při přesilovce většinu času nachází v útočném pásmu.

52:39
    Hellberg musel kotouč zakrýt. Domácí vyhráli buly a okamžitě zamířili vpřed.

53:24
    Petrohradu se nedaří vystřelit. Stále jen kombinovali a kombinovali, ale puk jim vyletěl.

53:52

54:09
    Dronov si pokryl kotouč za brankou svého brankáře a počkal, až spoluhráči vystřídají.

55:04
    Petrohrad mířil do pásma, kde však nevyšla přihrávka a domácí nakonec akci nezakončili.

55:41
    Magnitogorsk okamžitě po přebrání kotouče mířil dopředu. Moc času už mu nezbývá.

56:47
    Domácí zahájili krásnou akci, prokombinovali komplet celé hřiště a zakončení musel nakonec chytat Děmčenko.

57:08
    Další Děmčenkovo vyražení, tentokrát mu k zákroku pomohl jeho beton.

57:38
    Běreglazov získal kotouč a chtěl vypálit, ale nakonec jen naprázdno promáchl. Kotouč mu totiž vypíchl Chafizulin.

58:13
    Děmčenko vystartoval z branky! Hosté to zkusí minutu a tři čtvrtě před koncem v šesti!

58:28
    Po buly před Hellbergem vyslali domácí velmi dobrou ránu, která nakonec těsně míjí odkrytou klec.

58:59
    Další dobré vyhození, které šlo těsně vedle branky.

59:10
    Domácí nakonec trefili dokonce tyčku! Po souboji v rohu kluziště nahodil kotouč Jakupov.

59:43
    Už zbývá jen málo času a kotouč je zaseknutý v rohu u Hellbergovy branky!

Třetí třetina byla stoprocentně nejzajímavější částí zápasu. Nejprve hosté perfektně využili přesilovku a srovnali skóre. Podíl na tom gólu měl i český útočník Andrej Nestrašil. Ten přihrával Dennisi Rasmussenovi, který překonal Hellberga. Dvě minuty a pár sekund poté už ale opět vedlo SKA. Dmitrij Kagarlickij poslal perfektní ránu, která z dálky zapadla přímo pod víko.

Oba body si tedy bere domácí Petrohrad. Já vám děkuji, že jste zápas sledovali a budu se těšit na příště. Jiří Polášek.

Andrej Nestrašil (MAG) 0+1, 0 střel, čas na ledě 16:45

Tomáš Fillipi (MAG) 0+0, 0 střel, čas na ledě 16:22 (17:28:28)

Jiří Polášek

Branky a nahrávky: 25. Zub (Kemppainen, Tkačjov), 44. Kagarlickij (Jakupov, Zub) – 42. Rasmussen (A. Nestrašil, Loktionov)