KHL
Chabarovsk – N.Novgorod 2:0 (kon.) | Vladivostok – Jekatěrinburg 1:2 (po pr.) | Kunlun – Minsk 2:1 (kon.)
Novosibirsk – Spartak Moskva 0:5 (kon.) | Barys – Petrohrad 2:6 (kon.) | Čerepovec – Soči 4:2 (kon.)
Nižněkamsk – Kazaň 2:1 (1:0 po s.n.) | CSKA Moskva – Dynamo Moskva 0:3 (kon.) | Omsk – Čeljabinsk 1:3 (kon.)
HC Sibir Novosibirsk
0:5 (0:1, 0:3, 0:1)
Spartak Moskva
Středa 25.12.2019, 13:30 • Ledovyj dvorec sporta, Sibir • KHL

To už je z tohoto utkání vše. Děkuji za pozornost a přeji krásný zbytek svátečního odpoledne! (15:53:18)

Československá stopa

Julius Hudáček (SPM) utkání strávil na střídačce
    Robin Hanzl (SPM) 1+0, 1 střela, čas na ledě 16:00

Statistiky zápasu:
    Střely na branku – 25:29 (6:14, 9:7, 10:8)
    Zblokované střely – 17:13
    Vyhraná vhazování – 28:27
    Trestné minuty – 4:4
    Hity – 14:8

Hokejisté Novosibirsku podlehli na domácím ledě Spartaku Moskva vysoko 0:5! O výsledku duelu rozhodl především závěr druhé třetiny, kdy hosté skórovali hned třikrát a navýšili stav až na 0:4. Na úspěchu Spartaku se podílelo pět různých střelců. Postupně se prosadili Maxim Cyplakov, Andrej Kutějkin, Ilja Zubov, Michail Juňkov a český útočník Robin Hanzl.

59:53
    Hosté zápas dohrávají za brankou soupeře. Brankář Nikita Bezpalov tak udrží čisté konto.

59:21
    Už ani domácí nikam nepospíchají. Vědí, že s výsledkem tohoto zápasu se již nedá mnoho dělat.

59:00
    Minuta do konce třetí třetiny i celého zápasu.

58:29
    Ještě jeden zákrok Bezpalova, který našel ve výstroji puk po střele Fina Puustinena.

58:01
    Hlasatel oznámil poslední dvě minuty třetí třetiny. Zápas se už spíše jen dohrává.

57:32
    V hledišti, které bylo téměř zaplněné, je již řada volných míst. Hodně diváků se za rozhodnutého stavu odebralo k odchodu.

56:55
    Damir Musin v klidu zajel s pukem za branku, kde šetří čas. Hosté pospíchat nemusejí.

56:20
    Hosté jsou už v plném počtu.

56:15
    Juuso Puustinen se dostal u brankoviště k vyraženému kotouči. Před sebou už měl jen položený pravý beton Bezpalova, který ale zůstal pevný!

55:31
    Domácím není přáno! Skákavý kotouč usměrnil Danil Romancev vedle odkryté branky.

54:57
    Hosté vyhazují.

54:19
    Domácí si zahrají přesilovku. Za sekání byl potrestán Michail Juňkov.

53:36
    Juuso Puustinen si vyměnil puk s krajanem Ruohomaau a z levého kruhu vypálil do bližšího horního růžku. Bezpalov se však blýskl efektním semaforem a udržel čisté konto. Reklamní přestávka.

52:41
    Už se hraje spíše jen o čisté konto pro brankáře Bezpalova. Domácí by naopak rádi potěšili fanoušky alespoň čestným zásahem.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 2. Cyplakov (D. Višněvskij, Chochlačov), 35. Kutějkin (Juňkov, Trišin), 37. Zubov (Daugavinš), 39. Juňkov (Chochlačov, Kotljarevskij), 46. R. Hanzl (Daugavinš, Fjodorov)

HC Sibir Novosibirsk: Krasikov (39. Säteri) – Jokipakka, Loginov (C), K. Alexejev, Děmidov, Jermakov, Ilja Morozov, Jefremov, Timašov – Puustinen, Ruohomaa, Šarov – Milovzorov (A), V. Komarov, Michajlov – Česalin, Torčeňuk, A. Jakovlev – Šaškov, N. Korotkov, Romancev.
    Spartak Moskva: Bespalov (J. Hudáček) – Kulik, I. Višněvskij, Rylov (A), D. Višněvskij, Trišin, Kutějkin, D. Musin, Nikišin – Nikoncev (C), R. Hanzl, Fjodorov – Daugavinš, Zubov (A), Cyplakov – Chochlačov, Juňkov, Kotljarevskij – Talalujev, Stoljarov, Kokarev.

Rozhodčí: Bondar, Oskirko – Ivanov, Černyšjov