Carolina – Washington 3:4 (kon.) | Dallas – Detroit 4:1 (kon.) | Columbus – San Jose 2:3 (kon.)
Buffalo – Florida 3:2 (kon.) | Boston – Edmonton 1:4 (kon.) | Minnesota – Winnipeg 3:2 (po pr.)

2. Marcus Foligno (MNS) 1+1
    3. Connor Hellebuyck (WPG) 41 zák., 3 góly, 93,2 % (22:47:31)

Marcus Foligno poslal domácí do vedení, v přesilovce vyrovnal Mark Scheifele. Pak hosty poslal do vedení, znovu v přesilovce, Blake Wheeler. Ve druhé polovině třetí třetiny vyrovnal Luke Kunin. V prodloužení z dorážky rozhodl Eric Staal.

Československá stopa v utkání:
    Český ani slovenský hráč do zápasu nezasáhl.

61:52 Eric STAAL - 3:2

61:52
    Minnesota právě vstřelila branku!
    Je konec, na nájezdy nedojde. Domácí celek rozhoduje v prodloužení, první ránu od modré čáry vyrazil brankář, ale do dorážku, kterou vyslal ERIC STAAL už byl krátký. Asistence: Zach Parise a Ryan Suter.

61:31
    Connor Hellebuyck (Winnipeg) na ránu od modré čáry viděl. Ryan Suter (Minnesota) to myslel dobře, ale neuspěl.

61:18
    Connor Hellebuyck (Winnipeg) si poradil s tvou ránou soupeře.

61:00
    Hostující celek vyhodil přes všechny čáry.

60:54
    Oddechový čas pro domácí.

60:54
    Vyloučení v týmu Winnipeg Jets (Blake Wheeler – 2 min., sekání).

60:17
    První útok hostující celek zakončit střelou nedokázal.

60:01

Tři třetiny nerozhodly, a tak uvidíme po krátké přestávce prodloužení.

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:10
    Joel Eriksson Ek pálil, Connor Hellebuyck byl připravený.

59:00
    Oznámena byla poslední minuta hry třetí třetiny.

58:17
    Winnipeg otáčí směr hry, mnoho šancí k vidění není.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty hry ve třetí třetině.

57:35
    Ryan Donato (Minnesota) tu zkusil individuálně, dostal se do střelecké pozice, ale trefil jen rameno brankáře.

56:24
    Jets nahodili do útočného pásma tak, aby mohli vystřídat.

56:00
    Čtyři minuty zbývají do konce třetí třetiny, zatím je stav zápasu vyrovnaný, zdá se, že uvidíme extra hokej.

55:27
    Komerční přestávka.
    54:30 Luke KUNIN - 2:2

54:30
    Dlouhodobý tlak v útočném pásmu nyní domácí celek korunoval vyrovnávající brankou. Ránou z otočky uspěl dnes aktivně hrající LUKE KUNIN. Asistence: Marcus Foligno a Matt Dumba.

54:04
    Kevin Fiala trefil brankovou konstrukci podle všeho a kolega Matt Dumba pálil nepřesně.

53:24
    Blake Wheeler se dostal do zakončení, jeho rána byla zblokovaná domácí obranou do rohu hrací plochy.

51:24
    Laine si vybruslil do výborné střelecké příležitosti, ale přihrávka na něj byla zblokovaná.

50:46
    Mikko Koivu z velmi dobré střelecké pozice zakončoval, jeho projektil končí vedle branky. Nechybělo mnoho a domácí dokázali vyrovnat.

50:01
    Dostáváme se do druhé poloviny hry ve třetí třetině, hostující celek stále vede o jednu branku.

49:25
    Mats Zuccarello rozehrává od své branky, Eric Staal najížděl do dobré pozice, ale kolega mu nedokázal přihrát.

48:46
    Obrázek hry je poslední minuty hodně podobný, domácí celek se usadil v útočném pásmu, ale čeká na výraznější střelecký pokus a příležitost.

48:04
    Anthony Bitetto (Winnipeg) rozehrává od své branky, ale Mark Scheifele (Winnipeg) byl v útočném pásmu u kotouče jako druhý, a tak se směr hry otáčí.

47:40
    Mnoho šancí momentálně k vidění není, sledujeme klidnější pasáž hry, ani jeden celek se nikam nežene.

47:10
    Wild následně rozehrávají od své branky, ale Fiala se dostal do postavení mimo hru.

46:54
    Buly v útočném pásmu Wild. Hostující celek vyhrál kotouč, a tak může směr hry otočit.

46:28
    Connor Hellebuyck drží své spoluhráče v době, kdy jsou domácí jednoznačně lepší. Komerční přestávka.

45:54
    Connor Hellebuyck (Winnipeg) nevěděl jak, ale dokázal udržet kotouč před brankou. Následně Suter minul ve vyložené střelecké pozici.

45:32
    Kevin Fiala (Minnesota) rovněž od modré čáry, ale ani on netrefil přesně branku.

45:03
    Matt Dumba vypálil od modré čáry, rána se mu však nepovedla podle představ, neboť zlomil hokejku.

44:31
    Mats Zuccarello to zkoušel individuálně, ale vypálit na branku nedokázal.

43:36
    Ryan Hartman byl před brankou připravený tečovat kotouč, ale jeho rána končí vedle branky.

42:25
    Jonas Brodin rozehrává od své branky, sledujeme klidnější pasáž hry, domácí hokejisté nyní prohrávají o jednu branku.

41:51
    Wild se rychle nestěhovali do útočného pásma, kde se pokoušeli něco vymyslet, ale neuspěli.
    40:52 Blake WHEELER - 1:2

40:52
    Winnipeg právě vstřelil branku!
    Hostující celek proměnil přesilovku, a tak otáčí vývoj zápase. Tvrdou ránou z první se prosazuje BLAKE WHEELER. Asistence: Kyle Connor a Mark Scheifele.

40:01

Dnešní utkání sleduje 17.271 diváků.

Ve druhé třetině dokázal hostující celek vyrovnat, prosadil se v čase 20:39 v přesilovce Mark Scheifele. Ten je spolu s Marcusem Folignem jako jediný zapsaný v listině střelců.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:42
    Mark Scheifele (Winnipeg) pálil z velmi dobré pozice mezi kruhy, ale minul branku.

39:17
    Domácí znovu vyhazují a chtějí hrát co nejdál od vlastní branky.

38:56
    Devan Dubnyk (Minnesota) vyrazil první střelu soupeře, k dorážce hosty nepustila obrana Wild.

38:15
    Wild se v závěru brání přesilovce soupeře, nyní dokázali kotouč vyhodit přes všechny čáry.

38:01
    Vyloučení v týmu Minnesota Wild (Jordan Greenway – 2+2 min, vysoká hůl).

38:01
    Brad Hunt (Minnesota) pálil z bezprostřední pozice, ale trefil jen hostujícího obránce Anthony Bitettada do obličeje.

37:22
    Wild hrají přesilovou hru, ale nemohou se stabilněji usadit v útočném pásmu, mnoho šancí si domácí zatím nevypracovali.

36:02
    Hra je v útočném pásmu Wild přerušena pro zásah vysokou holí, buly ve středním pásmu.

35:52
    Vyloučení v týmu Winnipeg Jets (Tucker Poolman – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

35:21
    Kotouč vypadl z hrací plochy, vhazovat se tedy bude v neutrální zóně. Mnoho šancí nyní k vidění není, sledujeme klidný hokej.

34:58
    Mikko Koivu (Minnesota) se dostal do postavení mimo hru, hra je přerušená. Komerční přestávka.

33:50
    Marcus Foligno (Minnesota) se dostal sám před branku, rozhodl se pro střelu, i když mohl zakončovat. Jeho projektil kryje brankář Jets.

33:09
    Hra je nyní přerušena, komerční přestávka.

32:13
    Mikko Koivu dostal kotouč do útočného pásma, Fiala následně trefil beton brankáře Hellebuycka.

31:21

31:06
    Wild se dokázali osvobodit a nahodili kotouč do útočného pásma, domácí šli střídat.

30:43
    Neal Pionk (Winnipeg) byl připravený na střelu, zakončoval jeho kolega nepřesně.

30:22
    Patrik Laine se dostal do útočného pásma, ale zatím hosté jen kombinují.

29:57
    Vyloučený hráč Jets se vrací do hry, následovat bude zhruba 75 vteřin trvající přesilovka Jets.

29:36
    Sledujeme hru čtyři na čtyři, Kevin Fiala neuspěl.

28:55
    Wild se usadili v útočném pásmu, kde kombinují, ale ani nadvakrát nedokázal Zach Parise něco vymyslet před brankou.

28:06
    Domácí hrají přesilovku čtyři na tři. Usadili se v útočném pásmu, kde se pokouší něco vymyslet.

27:55
    Vyloučení v týmu Winnipeg Jets (Tucker Poolman – 2 min., hákování).

27:37
    Sledovat budeme nyní dvě minuty hru čtyři na čtyři, a pak bude následovat přesilovka Jets.

27:37
    Vyloučení v týmu Winnipeg Jets (Patrik Laine – 2 min., nedovolené bránění).

27:21
    Vyloučení v týmu Minnesota Wild (Luke Kunin – 2+2 min, vysoká hůl).

27:07
    Adam Lowry (Winnipeg) pálil z velmi dobré střelecké pozice, ale jeho rána nejprve končí mimo, a pak dokázal zasáhnout brankář Wild.

26:22
    Zach Parise (Minnesota) se dostal do zakončení, jeho projektil kryje brankář Jets. Komerční přestávka.

25:45
    Winnipeg se udržel v útočném pásmu, ale Carson Soucy (Minnesota) dokázal odehrát kotouč, a tak mohou hrát domácí.

25:09
    Hostující tým rozehrává od své branky, Jansen Harkins (Winnipeg) to zkoušel individuálně, ale jeho projektil byl nepřesný, neujala se ani dorážka. Devan Dubnyk své spoluhráče podržel.

23:30
    Hostující celek se nyní dostal stabilněji do útočného pásma, Jack Roslovic (Winnipeg) pálil, ale jeho rána končí vedle.

22:07
    Carson Soucy (Minnesota) byl u kotouče první, a tak se píská zakázané uvolnění. Buly před brankou Winnipegu.

21:30
    Stav zápasu je vyrovnaný, ale střelecky je aktivnější domácí tým, ten vede na střely 18:13.
    20:39 Mark SCHEIFELE - 1:1

20:39
    Hostující celek rychle proměnil nabídnutou přesilovku, a tak vyrovnává na 1:1. Wheeler parádně přihrával a do odkryté branky poslal kotouč MARK SCHEIFELE. Asistence: Blake Wheeler a Neal Pionk.

20:22
    Vyloučení v týmu Minnesota Wild (Kevin Fiala – 2 min., nedovolené bránění).

20:01

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:44
    Connor Hellebuyck výborně vykopl betonem střelecký pokus, který z takřka ideální pozice vyslal Mats Zuccarello.

18:53
    Connor Hellebuyck ukryl kotouč do rukavice, buly před jeho brankou.

18:00
    Probíhají poslední dvě minuty hry v první třetině. Wild mají kotouč ve svém obranném pásmu. Jonas Brodin (Minnesota) rozehrává.

17:26
    Wild prohráli vhazování v útočném pásmu, a tak se směr hry rychle otáčí. Hráči Jets jen nahodili kotouč a šli střídat.

16:22

16:11
    Hraje se velmi rychlý hokej, oba kluby si vypracovávají šance, ale gólmani zatím další chybu neudělali.

15:48
    Zach Parise (Minnesota) se zjevil sám před brankou, jeho projektil končí vedle branky.

15:23
    Mathieu Perreault se pokoušel dostat ke kotouči v útočném pásmu, ale jeho rána byla zblokovalá.

14:24
    Jonas Brodin jako správný bek napřáhl na modré čáře a byla z toho velká rána, která končí vedle brány.

14:06
    Sutter pálil z ostré pozice, minul branku, Joel Eriksson Ek rovněž pálil nepřesně.

13:39
    Wild mají převahu, snaží se něco vymyslet v útočném pásmu, ale zatím si obrana Jets dokázala velmi dobře poradit.

11:49
    Sledujeme rychlý hokej, který se musí fanouškům zamlouvat.

11:26
    Connor Hellebuyck (Winnipeg) si se štěstím dokázal poradit se střelou, kterou vyslal z dobré pozice Kevin Fiala.

11:00
    5:5, tak vypadá statistika střel na branku, oba týmy vypálily pět ran, domácí hráči jednu proměnili.

10:28
    Connor Hellebuyck kryje kotouč, následně si nechává vyměnit hokejku. Jeho dosavadní hůl byla pravděpodobně ve špatné kondici.

10:13
    Devan Dubnyk kryje kotouč, komerční přestávka.

09:47
    Výraznější šanci si v přesilovce domácí celek vypracovat nedokázal. Obrana Jets byla pozorná a snadno si poradila.

07:45
    Vyloučení v týmu Winnipeg Jets (Neal Pionk – 2 min., nedovolené bránění).

07:45

07:40

07:18
    Luca Sbisa vyhodil přes všechny čáry, kotouč je až u branky Wild.

07:00
    Oba týmy střídají, Wild rozehrávají od své branky.

06:36
    Wild se nyní usadili v útočném pásmu, ale další Fialova rána byla nepřesná, Connor Hellebuyck si poradil.

06:20
    Ryan Suter pálil, Mikko Koivu nepřesně tečoval před brankou.

06:06
    Přesilovku hrají domácí, ale nemohou se stabilněji usadit v útočném pásmu.

05:40
    Vyloučení v týmu Winnipeg Jets (Neal Pionk – 2 min., podrážení).

05:20
    Kotouč vypadl z hrací plochy, buly před brankou Jets.

04:48
    Mnoho soubojů se odehrává zejména ve středním pásmu, Jordan Greenway (Minnesota) zkoušel dostat kotouč do útočné třetiny, což se sice povedlo, ale hrají hosté.

04:22
    Sledujeme rychlý hokej, který se musí fanouškům líbit.

03:46
    Rázem Winnipeg vede na střely 3:2 , ale Marcus Foligno je zatím jediným střelcem.

03:17
    Jack Roslovic neuspěl z dobré pozice, kotouč se k němu odrazil od brankáře Wild. Devan Dubnyk má dva zákroky.

02:40
    Jets to zkoušeli středem, ale domácí rychle otáčí směr hry.

02:18
    2:0, tak vypadá statistika střel na branku, ani jeden celek se nemůže dostat stabilněji do útočného pásma.
    01:12 Marcus FOLIGNO - 1:0

01:12
    Po nádherné kombinaci se domácí celek dostává do vedení. Po pohledné akci se střelou do odkryté branky prezentuje obranou Jets nepokrytý MARCUS FOLIGNO. Asistence: Joel Eriksson Ek a Luke Kunin.

00:40
    Tucker Poolman (Winnipeg) pálil od modré čáry po vyhraném vhazování, jeho rána postrádala přesnost.

00:30
    Zakázané uvolnění vrací hru před branku Wild. Devan Dubnyk musí být pozorný.

00:01

Minnesota Wild: Dubnyk (Stalock) – Suter, Spurgeon, Brodin, Dumba, Hunt, Soucy – Greenway, E. Staal, Zuccarello – M. Koivu, Parise, Fiala – M. Foligno, J. Eriksson Ek, Kunin – Donato, V. Rask, Hartman.

Winnipeg Jets: Hellebuyck (Brossoit) – Morrissey, Poolman, Sbisa, Pionk, Bitetto, Dahlström – Connor, Scheifele, Laine – Ehlers, Wheeler, Roslovic – G. Bourque, Lowry, Perreault – Harkins, N. Shore, Appleton.

Rozhodčí: Luxmore, O'Halloran – Gibbs, Knorr.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Poslední vzájemný zápas se odehrál na ledě Wild v prosinci a Jets vyhráli 6:0. Dvě branky dali Scheifelea Laine, po gólu pak Wheeler, a Shaw. Utkání v Xcel Energy Center v Minnesotě sledovalo 17.319 diváků. Oba kluby ale vyslaly na branku 31 střel. Produktivnější byli hosté.

Minnesota Wild odehrála 41 zápasů s bilancí 18-1-5-17 a získala 43 bodů. V tabulce Centrální divize je na páté, první nepostupové, pozici. Tým z posledních pěti zápasů vyhrál dva. Poradil si s Calgary Flames 3:0 a Coloradem Avalanche 6:4. Tým nestačil na Winnipeg Jets 0:6, New York Islanders 1:3 a Toronto Maple Leafs 1:4.

Winnipeg Jets odehrál 41 zápasů s bilancí 16-6-3-16 a získal 47 bodů. V tabulce Centrální divize je na čtvrté pozici. Z posledních pěti zápasů prohrál čtyři. Nestačil na Montreal Canadiens 2:6, St. Louis Blues 4:5 v prodloužení a 1:4 a Toronto Maple Leafs 3:6. Tým si poradil s Coloradem Avalanche 4:7.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky National Hockey League. V tomto zápase proti sobě nastoupí Minnesota Wild a Winnipeg Jets.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 2. M. Foligno (J. Eriksson Ek, Kunin), 55. Kunin (M. Foligno, Dumba), 62. E. Staal (Parise, Suter) – 21. Scheifele (Wheeler, Pionk), 41. Wheeler (Connor, Scheifele)

Rozhodčí: Luxmore, O'Halloran – Gibbs, Knorr

Diváci: 17.271