Kazachstán – Německo 4:1 (kon.) | Švédsko – Rusko 4:5 (po pr.) | Kanada – Finsko 5:0 (kon.)
Kazachstán
4:1 (1:0, 1:0, 2:1)
Německo
Sobota 04.01.2020, 11:08 • Ostravar aréna, Ostrava • Mistrovství světa do 20 let • O udržení

Nejlepšími hráči zápasu byli vyhlášeni Nino Kinder a Stanislav Alexandrov. (13:22:36)

Kazachstán si oproti odvetě počínal výrazně lépe a slaví důležitou výhru, která znamená srovnání stavu zápasů o udržení na 1:1 a tím i nutnost zítřejšího zápasu!

59:25
    Dnešní utkání sleduje 1489 diváků.
    58:31 Luis SCHINKO - 4:1

58:31
    Německo právě vstřelilo branku!
    Tak nakonec se prosazují i němečtí hokejisté, kteří alespoň kosmeticky upravují skóre dnešního zápasu! Wirtovo nahození tečoval LUIS SCHINKO mimo dosah brankáře Nurka – 4:1! Asistence: Daniel Wirt a Nino Kinder.

58:03
    Rozběhly se poslední dvě minuty zápasy, hraje se před německým brankářem. Je již jasné o tom, že se zítra od 11 hodin bude hrát třetí, rozhodující mač.

56:27
    Brankář Nurek byl ještě ošetřován přímo na ledové ploše, zřejmě si ublížil při jednom ze zákroků. Nakonec se ale rozhodl dnešní hvězdný zápas dochytat.
    56:27 Denis ČAPOROV - 4:0

56:27
    Kazachstán právě vstřelil branku!
    Je definitivně hotov! Risk bez brankáře se německému týmu nevyplatil, střelou do prázdné branky se prosadil DENIS ČAPOROV – 4:0! Asistence: Maxim Musorov.

55:41
    Kazaši v pěti, přesto se brání německé přesile vzhledem k power-play.

55:40
    Kazašský gólman má na kontě již 38 úspěšných zákroků, u počtu inkasovaných branek stále svítí nula.

55:36
    To, co dnes chytí brankář Vladislav Nurek, je neuvěřitelné. Další obrovskou příležitost měl Justin Schütz, jehož stoprocentní příležitost končí právě na pravém rameni kazašského brankáře!

55:18
    Oddechový čas pro Německo!

55:00
    Němci propadli ve středním pásmu, před Kazachy dvakrát zívala prázdná branka, jenže ani jednou se jim nepovedlo dostat puk přímo do ní!

54:20
    Německo zkouší odvolat brankáře a hraje v šesti proti čtyřem!

53:41
    Vyloučení v týmu Kazachstán (Maxim Musorov – 2 min., vysoká hůl).

53:33
    Prokletí mohl zlomit Yannick Valenti, který dostal po ztráta Gajtamirova nabito na pravý kruh! Nurek stihl včas vzpamatovat, vyjetím zmenšil úhel a pravým betonem zlikvidoval skvělou šanci Německa.

53:19
    Icing Kazachů vrátí hru do útočného pásma německého soupeře. Němcům se však dnes v útočné fázi vůbec nedaří.

52:50
    Další úspěšný zákrok brankáře Vladislava Nurka, který si kráčí pro první čisté konto na šampionátu.

51:59
    Utkání se již jen dohrává, Kazaši zvládli odvetu o poznání lépe.

51:01
    Na druhé straně vyškrábl Bokkovu střelu mimo tři tyče pozorný Nurek.

50:20
    Alexandrov nyní dokonce usiloval o dokonání hattricku, přízemní střela z přečíslení dva na jednoho skončila jen na Haneho betonu.

49:22
    Ofsajd Kazachstánu.

49:10
    Němci se nemohou vůbec k ničemu dostat a zdá se, že na boj o vítězství dnešního zápasu již tak trochu rezignovali.

48:02
    Schütz je zpět na ledě, po delším čase se tak hraje zase v pěti na obou stranách.

47:10
    Tým z východu Evropy se nikam netlačí, ostatně nemá kam spěchat. V této přesilové hře se mu směrem do ofenzívy příliš nedaří.

46:07
    Kazaši jsou v plném počtu a začíná jejich zkrácená přesilová hra.

46:02
    Vyloučení v týmu Německo (Justin Schütz – 2 min., podrážení).

45:46
    Maxim Musorov si při vlastním oslabení troufl na individuální akci jeden na jednoho, dostal se až do šance, jenže před brankářem Hanem minul prostor mezi třemi tyčemi!

44:44
    Němci sice drželi puk v útočné třetině, následovalo ale jen pohodlné vyhození Kazachů.

44:07
    Možnost vrátit se do zápasu dostane Německo v přesilové hře. Timofej Katasonov (KAZ) držel hokejku protihráči při šanci, za což stráví následující okamžiky na trestné lavici.

43:16
    Němečtí hokejisté se nadále snaží zvrátit osud duelu, tříbrankové manko ale vypadá velmi nelibě.

42:47
    Kazaši se při postupu do útočné třetiny provinili ofsajdem.

42:18
    Nurek byl při zákroku hodně venku z branky, čehož chtěl využít Nino Kinder, který zavezl puk za jeho zády do brankoviště! Puk ale jen proklouzal po brankové čáře a skončil mimo, kouzlo kazašského brankáře tak stále není odčarováno!
    41:32 Stanislav ALEXANDROV - 3:0

41:32
    Zdá se, že je rozhodnuto! Kazaši odskakují na rozdíl tří branek a kráčí za prodloužením série o držení! STANISLAV ALEXANDROV se dostal s pukem do útočné třetiny, neunáhlil se v zakončení a po vyčkání na správný moment zamířil přesně do horní poloviny branky – 3:0! Asistence: Ansar Šaichmeddenov.

40:50
    Nurek se ani zkraje závěrečné dvacetiminutovky nenudí a má na kontě již další dva zákroky.

40:16
    Úvod třetí třetiny přinesl zakázané uvolnění Německa.

40:01

I ve druhé třetině jsme viděli jednu vstřelenou branku, díky které je Kazachstán zase o kousek blíže důležitému vítězství. Němci začali v závěru druhé třetiny zvyšoval svůj tlak a zdá se, že ještě neřekli poslední slovo. O všem rozhodne až závěrečné dějství, které odstartuje zhruba ve 12:45.

40:00

39:43
    Eric Mik střílel od modré čáry, puk se vykutálel za Nurkem, čehož si kazašská jednička všimla na poslední chvíli a skokem po puku ho ukryla pod svoji lapačku ještě před brankovou čarou!

39:33
    Další zákrok na konto kazašského brankáře připsal Dominik Bokk, jehož prudká rána od modré čáry neomylně zaplula do rukavice kazašského brankáře.

39:16
    Po zakázaném uvolnění se hra vrátí před Vladislava Nurka.

39:04
    Za komerční přestávku jsou Kazaši v současné době nesmírně rád. Závěrečná minuta druhé třetiny bude ještě hodně náročná.

39:04
    Po nahození od modré čáry se k dorážce dostal Louis Brune, který se snažil bekhendem zasunout puk za Nurka. Kazašský fantom však dalším úspěšným zákrokem udržel dvoubrankové vedení svého týmu!

38:46
    Tak přece jen je tu silný německý nápor, již unavená pěti Kazachů nestíhá bránit kombinaci soupeře.

38:09
    Nyní měli Němci skvělou šanci na vstřelení kontaktní branky, velký závar ale Kazaši zvládli a uhájili tím své dvoubrankové vedení!

37:37
    Obě mužstva kupí velké množství nepřesností, nikterak pohledný hokej rozhodně nesledujeme.

37:02
    Bujalskij vyjel od mantinelu až do střelecké pozice, pokus o zakončení byl ale včas zablokován.

36:36
    Kazaši se znovu dlouho drželi v obranné třetině soupeře, k zakončení se tentokrát nedostali. Za současného stavu jim to zase tolik vadit nemusí.

35:56
    Kazachstán je v pěti.

35:27
    Ne, Němcům to nejde. Další nepřesná přihrávka znamená nutnost začít útočnou akci opět zpoza vlastní branky.

34:49
    Kazaši znovu dostali puk z vlastní obranné třetiny a mohou jít poslat na led čerstvou čtveřici.

33:56
    Vyloučení v týmu Kazachstán (Vladimir Šlyčkov – 2 min., sekání).

33:54
    Nino Kinder vs. Vladislav Nurek 0:2! Německý útočník už znovu postupoval sám na gólman, tentokrát místo přímé střely zvolil bekhendovou kličku, po jejímž provedení ale nedokázal přehodit ležící beton kazašského gólmana!

33:40
    Na opačné straně neměl s Valentiho nahozením sebemenší potíže Vladislav Nurek. Následuje buly po jeho levici.

33:11
    Jusup Asuchanov mohl ještě zvýšit rozdíl mezi oběma mužstvy, zakončení z levého kruhu ale přineslo úspěšný zákrok německého gólmana.

32:25
    Útok Kazachstánu končí kvůli pískanému ofsajdu.

32:12
    S nepříznivým vývojem druhého boje o záchranu se snaží něco udělat i John Peterka, který se v akci jeden na jednoho dostal před kazašského zadáka a natlačil se až do zakončení. Nurek je ale dnes neprůstřelný.

31:42
    Německé nahození končí jen za brankou Kazachů, kteří okamžitě obrací hru na opačnou stranu ledové plochy.

31:10
    Individuální akce Alexandrova končí úspěšným zákrokem německého gólmana.

30:37
    Zatím se neděje stejný efekt jako v prvním vzájemném zápase, kdy Kazaši po první třetině herně zcela odešli. Naopak dnes se do své obvyklé herní pohody vůbec nemohou dostat hokejisté z Německa.

30:00
    Utkání vstupuje do své druhé poloviny, zatím se nám v Ostravě rodí překvapení, které by znamenalo třetí, a tím pádem i rozhodující, duel o udržení zítra dopoledne.

29:17
    Ani tato početní výhoda zužitkována nebyla, Kazaši jsou v pěti a budou si moci v obraně zase na chvilku odpočinout.

29:03
    Puk znovu za brankou Hendrika Haneho.

28:24
    Dominik Bokk a Yannik Valenti si střihli dvě nebezpečné střely během první minuty přesilové hry, s oběma pokusy si ale zatím bezchybný Nurek bravurně poradil.

27:43
    Němci byli vytlačeni z útočného pásma, nakonec se ale sami vyhnali až za vlastní branku.

27:17
    Němci se mohou vrátit do hry díky přesilové hře. Za katr putuje Madi Dichanbek (KAZ), jehož provinění je klasifikováno jako podrážení.

27:08
    Samostatný průnik Alexandrova skončil zajímavou střelou do protipohybu Hendrika Haneho, německý gólman ale stihl vytasit svůj beton a další katastrofu pro svůj tým nepovolil.

26:28
    Brankář Nurek si připsal krátce po sobě dva důležité zákroky, kterými udržel dvoubrankový náskok Kazachů.
    25:05 Oleg BOJKO - 2:0

25:05
    Krátce po návratu vyloučeného hráče ale Kazaši udeřili podruhé! Po pravé straně prolétl podél mantinelu Maxim Musorov, jeho následné zakončení vyrazil Hane jen před sebe, kde se nejrychleji zorientoval OLEG BOJKO a doklepl puk do německé sítě – 2:0! Asistence: Maxim Musorov.

24:57
    Fleischer je zpět na ledové ploše, Hane nemusel vůbec zasahovat.

24:22
    A znovu se jim nedaří krotit puk na kazašských holích. Přesilová hra se velmi rychle blíží ke svému konci.

23:56
    Nyní je navíc po nepřesnosti v rozehrávce pískáno zakázané uvolnění.

23:30
    Kazachům se nedaří usadit v útočné třetině, za úvodní vteřinky si nevypracovali žádnou brankovou příležitost.

22:57
    Po třech minutách druhé třetiny si navíc Kazaši znovu vyzkouší hru v početní převaze. S důrazem to ve střední třetině přehnal Tim Fleischer (GER), jenž dostává menší trest za podrážení.

21:25
    Ani Kazaši ale ještě neřekli poslední slovo. Sajko zkusil štěstí z rohu kluziště, Hane si prostor u pravé tyče v poklidu pokryl.

20:43
    Němci vstoupili do druhé třetiny o poznání aktivněji a velmi rychle se usadili před Nurkem. První střela však byla obráncem odražena až do ochranné sítě.

20:01

Střely na branku v první třetině: 9:10

Úvodní dvacetiminutovka dnešního zápasu přinesla poměrně nečekaný průběh. Vyrovnané klání zatím určuje trefa Stanislava Alexandrova z páté minuty, který dostal Kazachy do vedení. Před dvěma dny však týmu z Kazachstánu druhá třetina tragicky nevyšla, tak uvidíme, co nám přinese tentokrát.

20:00

19:56
    Čtyři vteřiny před koncem první třetiny měli Němci stoprocentní příležitost na vyrovnání stavu! Nino Kinder postupoval od modré čáry sám na gólmana, nakonec zvolil přímou střelu, kterou ale Nurek fantasticky ukryl do své lapačky. Stav se tak nemění!

19:21

19:06
    Poslední minutu první třetiny začínají Němci znovu až od vlastní branky.

18:49
    Vzápětí se kazašští hokejisté osvobozují vyhození až za branku soupeře.

18:12
    Rána Moritze Seidera byla těsně před gólmanem tečovaná, naprosto změnila směr a vyskákala jen kousek od pravé tyče Nurkovy branky! Velké štěstí pro Kazachy!

17:31
    Německo vyhrálo vhazování a ihned si trouflo na rychlou kombinaci. Puk nakonec na Nurka vyslal Justin Schutz, kazašský brankář ale úspěšným zákrokem znovu podržel své mužstvo.

17:21
    Vyloučení v týmu Kazachstán (Danil Butenko – 2 min., sekání).

17:03
    John Peterka získal puk rozjetý na levé straně, prudké zakončení ale postrádalo přesnost. Střela znovu mířila vysoko nad.

16:28
    Nurek si nechce přidělávat starosti a raději znovu ukryl kotouč ve své výstroji. Vhazování po jeho levici se tak bude opakovat.

16:14
    Nedůsledné vyhození Kazachů nalilo puk na čepel Daniela Wirta, ostrá rána příklepem od modré čáry byla ale sražena jen do rohu kluziště.

16:04
    Na opačné straně vypadla střela Bokka Nurkovu z rukavice, nakonec ale dokázal puk před dojíždějícími protihráči včas ukrýt pod svoji lapačku.

15:55
    Alichan Omirbekov si troufl na pěknou samostatnou akci, po kličce do středu hřiště nebezpečně vypálil, Hane musel trefit letící puk svoji vyrážečkou.

15:15
    Brankáři na obou stranách jsou již dobrou dobu bez práce, útoky celků bojujících o záchranu postrádají potřebnou efektivitu. To za současného stavu hraje jednoznačně do karet Kazachstánu.

14:33
    Obě mužstva střídají, puk stojí za brankou Haneho.

14:03
    Ljapunov šikovnou zadovkou poslal puk napříč brankovištěm Německa, k jeho smůle však na druhé straně nebyl nikdo z jeho spoluhráčů připraven na zakončení.

13:43
    Kazach Alexandrov vložil hokejku do pasu německého zadáka a odrazil kotouč až na tribuny ostravské Ostravar arény. Vhazovat se bude v obranném pásmu Kazachstánu.

13:05
    Nijenhuis jen tečoval prudký pas svého spoluhráče v domnění, že tím vybídne najíždějící hráče Německa k akci. Okolo ale byli jen hráči v modrém.

12:38
    Němečtí hokejisté se ubránili, jsou v plném počtu a mohou se vydat na strastiplnou cestu za mazáním těsného manka.

12:02
    A opět si práci se svojí hokejkou vyzkouší brankář Vladislav Nurek.

11:34
    Početní výhoda se Kazachstánu zatím rozhodně nedaří tak dobře, jako oslabení tři minuty nazpět.

11:13
    Němci se osvobozují vyhozením až za Nurka.

10:58
    Střelec zatím jediné branky dnešního střetnutí Stanislav Alexandrov poměrně dlouho držel puk na své hokejce a vymýšlel, co s ním. Nakonec zvolil nejjednodušší variantu a nahodil ho přímo do lapačky německého gólmana.

10:38
    Jako sladkou odměnu za skvěle zvládnuté oslabení dostává Kazachstán hru v početní výhodě. Do kategorie zbytečných lze zařadit hákování Tima Fleischera (GER).

10:00
    V polovině první třetiny je Kazachstán v plném počtu, úvodní hru ve čtyřech zvládl takřka bezchybně.

09:45
    Nahození Huttla schytal do holení Omirbekov, puk se od něj odráží až za branku Hendrika Haneho.

09:11
    Kazaši se znovu osvobozují.

08:34
    Jenže Kazaši mohli udeřit v oslabení! Bujalskij si udělal výlet po levém mantinelu až do střelecké pozice, po jeho zakončení byl k dispozici ještě dorážející Alexandrov, ani on ale kotouč do sítě dostat nedokázal!

08:00
    Úvodní trest dnešního zápasu o udržení bude na kazašské straně. Nikita Ljapunov (KAZ) dostává dvě minuty za hákování.

07:44
    Rána Jentzsche těsně po vhazování prosvištěla těsně nad břevnem kazašské branky, Nurek trajektorii kotouč v klidu kontroloval.

07:36
    Denis Čaporov dostal překvapivě až mnoho prostoru za německou brankou, nedělalo mu žádný problém jí obkroužit a troufnout si nacpat se do brankoviště. Zasunutí kotouče na zadní tyč si ale Hane pohlídal pravým betonem.

06:25
    První komerční přestávka dnešního zápasu. Kazaši se následně mohou těšit na vhazování před brankářem Hendrikem Hanem.

06:04
    Individuální průnik Asuchanova skončil ještě před modrou čarou, Kazaši musí zakládat akci znovu až v vlastní obranné třetiny.

05:19
    Vstřelená branka vlila krev do žil hráčům z Kazachstánu, kteří chvíli po gólu opět ohrozili klec soupeře. Hane si tentokrát počínal bezchybně.
    04:39 Stanislav ALEXANDROV - 1:0

04:39
    První čtyři minuty zápasu jednoznačně patřily německému výběru, jenže do vedení se dostává soupeř! První výlet za polovinu hřiště skončil přesným pasem na najetého STANISLAVA ALEXANDROVA, který dokázal bekhendem zakončit do protipohybu německého brankáře – 1:0! Asistence: Vladislav Sajko.

03:56
    Vzápětí se Philipp Mass opřel do puku ze stejného místa znovu, střelu mu tentokrát tečoval Fleischer. Ani změna směru však Nurka vystrašit nedokázala.

03:04
    Louis Brune se srdnatě pral s kazašskou přesilou v rohu kluziště a nakonec vybojoval střeleckou pozici pro Massa. Prudká rána těsně nad ledem zaduněla jen do betonu kazašského gólmana.

02:09
    Němečtí hokejisté nepřestávají zmírňovat svoji prvotní aktivitu a hlasitě si říkají o vedoucí trefu.

01:37
    Bokk dobrou prací připravil dobrou palebnou pozici pro Schutze, rána německého kapitána ale skončila až na plexisklu za brankou Vladislava Nurka.

00:55
    Odpověď Kazachů skončila jen za brankou gólmana Haneho.

00:17
    Němci do zápasu nastoupili v duchu úvodního střetnutí o záchranu, první formace trenéra Abstreitera se ihned usadila v útočném pásmu. Rázem z toho jsou dva zákroky pro Vladislava Nurka.

00:01

Obě mužstva nastupují na ledovou plochu k nesmírně důležitému zápasu. Kazaši hrají o všechno, Německo si přece jen jedno zaváhání ještě dovolit může.

Kazachstán: Nurek (Kalmykov) – Gajtamirov (C), Dichanbek, Butenko, A. Koroljov, Katasonov, Šlyčkov, D. Muratov, Šaichmeddenov – Omirbekov, Čaporov (A), Asuchanov (A) – Musorov, Bujalskij, Bojko – Alexandrov, Sajko, Ljapunov – Bondarenko, Čalov.

Německo: Hane (Ancicka (C)) – Seider, Mik (A), Hüttl, Wirt, Dersch, Mass, Heinzinger – Bokk, Jentzsch (A), Schütz – Lobach, Schinko, Kinder – Peterka, Brune, Reichel – Nijenhuis, Fleischer, Valenti.

Rozhodčí: Hejduk, Tscherrig – Bowles, Nordlander.

V sérii hrané na dva vítězné zápasy v současné době vedou Němci 1:0 poté, co si úvodní duel doslova podmanili. Po vyrovnané první třetině, ve které měli trochu více ze hry dokonce hráči z Kazachstánu, vzali podle očekávání zápas do svých rukou a čtyřmi vstřelenými brankami rozhodli o úvodní výhře.

Příjemné sobotní dopoledne z Ostravy! Již hodinu před poledne začíná druhý zápas o udržení elitní divize Mistrovství světa IIHF hokejistů do dvaceti let 2020, v rámci kterého se proti sobě postaví mužstva Německa a Kazachstánu!

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 11:00.

Petr Dejnožka

Branky a nahrávky: 5. Alexandrov (Sajko), 26. Bojko (Musorov), 42. Alexandrov (Šaichmeddenov), 57. Čaporov (Musorov) – 59. Schinko (Wirt, Kinder)

Německo: Hane (Ancicka) – Seider (C), Mik (A), Hüttl, Wirt, Dersch, Mass, Heinzinger – Bokk, Jentzsch (A), Schütz – Lobach, Schinko, Kinder – Peterka, Brune, Reichel – Nijenhuis, Fleischer, Valenti.

Rozhodčí: Hejduk, Tscherrig – Bowles, Nordlander