Pittsburgh – Florida 1:4 (kon.) | Carolina – Tampa 1:3 (kon.) | Minnesota – Calgary 4:5 (1:2 po s.n.)
Chicago – Detroit 4:2 (kon.) | Anaheim – Nashville 5:4 (2:1 po s.n.)

Ondřej Kaše (ABA) 0+0, 4 střely, čas na ledě 20:22

Domácí celek se dostal v zápase do vedení 4:2. Ve třetí třetině se Predators prosadili dvakrát, a tak dokázali vyrovnat. Prodloužení nerozhodlo, v nájezdech byli lepší domácí, rozhodl Ryan Getzlaf.

Ryan GETZLAF - 5:4

V samostatných nájezdech zvítězil tým Anaheim Ducks.

Samostatné nájezdy začínají.

Nerozhodlo ani prodloužení, uvidíme nájezdy.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:37
    Rocco Grimaldi si vypracoval další velkou šanci v prodloužení, ale tentokrát vypálit nedokázal.

64:00
    Poslední minuta prodloužení.

63:12
    Ondřej Kaše (Anaheim) dostal dobrou přihrávku, ale z ostré pozice trefil jen brankáře.

62:40
    Ani jeden celek se nikam nežene, hraje se hodně takticky.

62:00
    Oba týmy střídají.
    60:40 Rocco Grimaldi (NSH)

60:40
    Rocco Grimaldi jel sám na brankáře, ale John Gibson udržel betonem kotouč na brankové čáře.

60:26
    Domácí se dostali do útočného pásma.

60:01

Predators dokázali ve třetí třetině vstřelit dvě branky, a tak dokázali vyrovnat. Uvidíme prodloužení.

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:45
    Už se pravděpodobně nic nestane.

59:33
    Juuse Saros kryje kotouč, buly před jeho brankou.

59:30

59:00
    Oznámena byla poslední minuta hry ve třetí třetině. Domácí si výraznější šanci nevytvořili.

58:07
    Buly ve středním pásmu, domácí se dostali do postavení mimo hru.

58:00
    Ducks rozehrávají od své branky.

57:30
    Vyloučení v týmu Nashville Predators (2 min. pro hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Rocco Grimaldi.

57:10
    Daniel Sprong (Anaheim) nahodil kotouč do útočného pásma, ale na ledě byl už dlouho. Domácí jdou střídat.

56:43
    Buly v útočném pásmu Ducks. Predators dokázali kotouč vybojovat, a tak se směr hry otáčí.

56:00
    Konec zápasu se hodně rychle blíží, stav zápasu je aktuálně vyrovnaný, ani jeden celek nechce chybovat.

55:01
    Ani nadvakrát nedokázal domácí Adam Henrique uspět. Dva jeho pokusy výborně vyrazil brankář Predators.

54:49
    Yannick Weber (Nashville) pálil od modré čáry, jeho pokus kryje domácí brankář, John Gibson byl připravený.

54:31
    Komerční přestávka.

53:30
    Mnoho šancí momentálně k vidění není, Michael Del Zotto (Anaheim) zakončoval ze střední vzdálenosti, jeho projektil kryje brankář Predators.

52:21
    Anaheim rozehrává od své branky, Yannick Weber aktivně napadal a překazil rychlý pokus o protiakci.

50:31
    Mattias Ekholm to vzal na sebe, jeho rána končí vedle branky.

50:01
    Dostáváme se do druhé poloviny hry ve třetí třetině, utkání je momentálně vyrovnané.

49:15
    Ryan Johansen pálil z dobré pozice, jeho projektil tak tak vytáhl domácí brankář.

48:40
    Nyní sledujeme klidnější pasáž hry, ani jeden celek se nikam nežene.
    46:30 Rocco GRIMALDI - 4:4

46:30
    Nashville právě vstřelil branku!
    Je vyrovnáno a postaral se o to rodák z Anaheimu ROCCO GRIMALDI. Josi po parádní individuální akci přihrával do prostoru, kam si sjel Grimaldi a trefil se přesně. Asistence: Roman Josi a Nick Bonino.

46:14
    Po krátké komerční přestávce pokračuje zápas dál třetí třetinou.

45:45
    Roman Josi (Nashville) pálil jako správný bek od modré čáry, brankář nic neviděl, ale kotouč končí vedle branky.

45:06
    Zakázané uvolnění vrací hru před branku Ducks. Domácí obrana musí být pozorná. Po vyhraném vhazování pálil od modré Josi, ale brankáře nepřekonal. Neuspěl ani Rocco Grimaldi.
    44:13 Craig SMITH - 4:3

44:13
    A je sníženo na rozdíl jediné branky, nyní si domácí obrana nepohlídala hráče před brankou. S první střelou Predators si brankář Gibson poradil, kotouč vyrazil před sebe, kde byl CRAIG SMITH. Ten už snadno zakončoval. Asistence: Nick Bonino a Rocco Grimaldi.

43:27
    Daniel Sprong vedl útočnou akci svého celku, ale vypálit na branku nedokázal, výborně zapracovala obrana Nashvillu.

43:10
    John Gibson kryje kotouč, vhazovat se bude před jeho brankou.

43:00
    Domácí v plném počtu. Ani jednu střelu nevyslali hosté v početní výhodě.

42:30
    Predators se nyní usadili v útočném pásmu, ale vypálit na branku nedokázali. Následně domácí vyhodili.

41:27
    Adam Henrique se dostal do zakončení při vlastním oslabení, jeho projektil dokázal brankář vyrazit.

40:58
    Vyloučení v týmu Anaheim Ducks (Cam Fowler – 2 min., nedovolené bránění).

40:03
    Utkání pokračuje za stavu 4:2 třetí třetinou.

40:01

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:24
    Ducks pokračují v aktivní hře, Cam Fowler to zkoušel od modré, rána byla zblokovaná.

39:00
    Oznámena poslední minuta hry ve druhé třetině, Ryan Getzlaf dostal výbornou přihrávku, sám před brankářem trefil tyčku.

38:46
    Predators se pokouší hrát aktivně a snaží se z výsledkem něco udělat, nyní ale hraje dobře obrana Ducks, která pomáhá svému brankáři.
    37:22 Adam HENRIQUE - 4:2

37:22
    Anaheim právě vstřelil branku!
    Pro hostujícího brankáře nechytatelné. Přihrávku Steela tečoval u druhé tyčky stojící ADAM HENRIQUE nohou za brankovou čáru. Asistence: Sam Steel a Ryan Getzlaf.

36:06
    Vyloučení v týmu Nashville Predators (Alexandre Carrier – 2 min., držení).
    34:52 Daniel SPRONG - 3:2

34:52
    Domácí celek v tomto zápase také využívá přesilovku. Dostává se do vedení. Fowlerovu střelu vyrazil brankář Saros, ale na dorážku DANIELA SPRONGA z brankoviště už nedosáhl. Asistence: Cam Fowler a Adam Henrique.

34:34
    Anaheim rychle rozehrává od své branky. Dostal se do útočného pásma, kde kombinuje.

34:21
    Až nyní dokázal hostující celek vyhodit přes všechny čáry.

34:00
    Maxime Comtois ani nadvakrát nedokázal poslat kotouč do odkryté části branky, Ducks hrají velmi aktivně.

33:01
    Vyloučení v týmu Nashville Predators (Ryan Johansen – 2 min., podrážení).

32:56
    Domácí mají ponechanou výhodu.
    32:34 Cam FOWLER - 2:2

32:34
    Nenápadná střela znamená, že je vyrovnáno. Prosazuje se ránou ze střední vzdálenosti CAM FOWLER. Asistence: Ryan Getzlaf a Erik Gudbranson

31:55
    Sledujeme rychlý hokej, střeleckou převahu má domácí celek, v tomto ohledu vede 30:10, na góly však prohrává.

30:09

30:01
    Dostáváme se do druhé poloviny hry ve druhé třetině i zápase.

29:41
    Viktor Arvidsson (Nashville) ujel se spoluhráčem při vlastním oslabení v situaci dva na jednoho. Jeho rána končí vedle branky. Puk ale gólman tečoval.

29:06
    První Kašova střela byla zblokovaná, akce pokračovala dál, Ryan Getzlaf (Anaheim) pálil a trefil jen brankáře Predators.

28:46
    Adam Henrique měl před sebou odkrytou část branky, ale skvěle zasáhl brankář.

28:37
    Hosté jsou ve čtyřech.

28:22
    Ryan Getzlaf to nemyslel špatně, ale neuspěl.

28:08
    Přesilovka 28 vteřin 5 na 3 pro Ducks.

28:08
    Vyloučení v týmu Nashville Predators (Filip Forsberg – 2 min., podrážení).

27:19
    Ondřej Kaše pálil z dobré pozice před brankou, jeho projektil kryje brankář Predators. Buly v útočném pásmu domácích.

26:36
    Vyloučení v týmu Nashville Predators (Kyle Turris – 2 min., nedovolené bránění).

26:14
    Juuse Saros (Nashville) kryje kotouč po střele soupeře, komerční přestávka.

25:50
    Roman Josi (Nashville) to zkoušel individuálně, ale prosadit se nedokázal. Kotouč mu uskočil z hokejky.

25:30
    Matt Irwin dostal hru do útočného pásma, ale jeho spoluhráči šli střídat.

25:10
    Dlouhou dobu se hraje bez přerušení, hra se přelévá ze strany na stranu a na výraznější šanci čekáme.
    22:59 Craig SMITH - 1:2

22:59
    První přesilovka v tomto zápase je využitá a hostující celek se dostává do vedení, ránu z horní hranice kruhu před brankou výborně tečoval CRAIG SMITH. Asistence: Kyle Turris a Mattias Ekholm.

22:42
    Hostující celek kombinoval v útočném pásmu, rána od modré čáry byla zblokovaná.

21:58

21:15
    Vzájemně vyloučení hráči se vrací do hry, sledovat nyní bude hru pět na pět.

20:42
    Calle Järnkrok (Nashville) pálil z dobré pozice, jeho rána byla brankářem Ducks vyražená nad branku.

20:30
    V úvodu druhé třetiny sledujeme hru čtyři na čtyři, ani jeden celek se nikam nežene.

20:01

Po první třetině platí vyrovnaný stav 1:1. Nejprve se trefil Adam Henrique, a pak na konci třetiny vyrovnával Austin Watson.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:15
    Vyloučení v týmu Anaheim Ducks (Max Jones – 2 min., nedovolené bránění).
    Vyloučení v týmu Nashville Predators (Viktor Arvidsson – 2 min., nafilmovaný pád nebo přehrávání).
    19:11 Austin WATSON - 1:1

19:11
    Je vyrovnáno, nenápadnou ránu od modré tečoval nechytatelně AUSTIN WATSON. Asistence: Colin Blackwell a Jakov Trenin.

18:00
    Probíhají poslední dvě minuty v první třetiny.

17:10
    Isac Lundeström po přiťuknutí na modrou čáru okamžitě pálil, jeho rána končí těsně vedle.

16:07
    Ondřej Kaše to zkoušel individuálně, dostal se do ostré pozice a jeho projektil vyrazil u tyčky připravený Juuse Saros .

15:42
    Utkání pokračuje dál, sledujeme zajímavý hokej, ve kterém má jasnou převahu domácí mužstvo.

15:17
    Juuse Saros nevěděl, kde je kotouč, ale spíše instinktivním zákrokem jej udržel před brankovou čárou.

15:01
    Dostáváme se do finální fáze hry v první třetině.

14:33
    Nashville se usadil v útočném pásmu, Rocco Grimaldi přišel o útočné pásmo, a tak mohli hrát domácí.

14:13
    13:3, statistika střel na branku hovoří jasně pro domácí celek.

13:36
    Nicolas Deslauriers (Anaheim) zakončoval od mantinelu, jeho projektil však neměl šanci na úspěch, nahození to bylo velmi slabé.

13:18
    John Gibson nyní podržel své spoluhráče, dokázal si poradit se střelou i dorážkou soupeře.
    12:06 Adam HENRIQUE - 1:0

12:06
    Zaslouženě se domácí celek dostává do vedení, tlak Ducks zakončil tvrdou a přesnou střelou obranou Predators nepokrytý ADAM HENRIQUE. Asistence: Ryan Getzlaf a Daniel Sprong.

11:31
    Maxime Comtois (Anaheim) autorem střely Ducks číslo 11. I s tímto pokusem si dokázal brankář Predators poradit.

11:10
    Po krátké přestávce pokračuje zápas. 10:2, střelecky jsou aktivnější domácí.

11:10
    Další komerční přestávka, domácí celek hraje výrazně aktivněji, dostal se do další dobré střelecké pozice, ale Juuse Saros byl na svém místě.

09:34
    Filip Forsberg (Nashville) pálil mimo. Komerční přestávka.

09:03
    Nyní se souboje o kotouč odehrávají ve středním pásmu, dlouho dobu se hraje bez přerušení.

08:24
    Hra se bez výraznější šance přelévá ze strany na stranu.

08:12
    Nick Bonino (Nashville) pálil od modré čáry nepřesně.

07:48
    Jakob Silfverberg to zkoušel individuálně, ale přes obranu soupeře se k zakončení nedostal.

07:14
    Sledujeme rychlý hokej, zbytečně se nepřerušuje, 6:1, tak vypadá statistika střel na branku.

06:10
    Max Jones (Anaheim) se zmocnil kotouče před brankou a z otočky se pokoušel zakončit. Jeho rána končí vedle branky, gólman zasahovat nemusel.

05:08
    Juuse Saros (Nashville) přerušuje hru po rychlé střele z ostré pozice, zkoušel to jeden z hráčů Ducks.

04:33
    Jakob Silfverberg (Anaheim) se usadil v útočném pásmu, ale přihrávka na modrou čáru byla nepřesná, hrát tak mohou hosté.

03:35
    Hraje se spíše ve středním pásmu, Cam Fowler (Anaheim) nahazoval na branku, ale brankář Juuse Saros si dokázal snadno poradit.

03:01
    Domácí rozehrávají od své branky, sledujeme klidnější pasáž hry, ani jeden celek se nikam nežene.

02:18
    Hra je přerušena pro zásah vysokou holí, buly před brankou Gibsona.

01:41
    Max Jones (Anaheim) byl na malý moment volný před brankou, ale kotouč nedokázal napálit přesněji.

00:50
    Hosté začali aktivně, Viktor Arvidsson (Nashville) zkoušel nahodit kotouč na branku, ale nevyšlo mu to.

00:03
    Vyloučení v týmu Anaheim Ducks (Nicolas Deslauriers – 5 min., bitka).
    Vyloučení v týmu Nashville Predators (Austin Watson – 5 min., bitka).

00:01

Anaheim Ducks: Gibson (R. Miller) – H. Lindholm, Manson, Fowler, Gudbranson, Ja. Larsson, Del Zotto – Henrique, Getzlaf, Carrick – Comtois, Lundeström, Silfverberg – Jones, Steel, Sprong – Deslauriers, D. Shore, Rowney.

Nashville Predators: Saros (Rinne) – Josi, Y. Weber, Tinordi, Ekholm, Hamhuis, Irwin – F. Forsberg, Johansen, Arvidsson – Järnkrok, Turris, Mikael Granlund – Grimaldi, Bonino, C. Smith – Trenin, Blackwell, Watson.

Rozhodčí: Schlenke, Hanson – Alphonso, Smith.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Česká stopa v zápase
    Ondřej Kaše (ANA) 35 zápasů, 3+11, 14 bodů.

Poslední vzájemný zápas se hrál 23. října v Nashvillu a hokejisté z města hudby vyhráli 6:1. Za domácí se trefili Josi, Sissons, Grimaldi, Ekholm, a dvakrát Arvidsson. Za hosty korigoval ve třetí třetině Getzlaf.

Anaheim Ducks odehrál 41 zápasů s bilancí 12-4-5-20 a získal 37 bodů. V tabulce Pacifické divize je na čtvrté pozici. Z posledních pěti zápasů vyhrál jen jediný. Poradil si s Vegas 4:3. Nestačil na New York Rangers 1:5, v prodloužení na Philadelphii Flyers 1:2 v prodloužení Vegas 2:5 a Arizonu Coyotes 2:4.

Nashville Predators odehrál 40 zápasů s bilancí 16-3-6-15 a získal 44 bodů. V tabulce Centrální divize je na předposlední, šesté, pozici. Týmu se příliš nedaří, z posledních pěti zápasů vyhrál jen dva. Arizonu porazil 3:2 a Los Angeles Kings 4:1. Mezitím nestačil na Pittsburgh Penguins 2:5 a 4:6 a Dallasu Stars podlehl 2:4.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky National Hockey League. V tomto zápase proti sobě nastoupí Anaheim Ducks a Nashville Predators.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 13. Henrique (Getzlaf, Sprong), 33. Fowler (Getzlaf, Gudbranson), 35. Sprong (Fowler, Henrique), 38. Henrique (Steel, Getzlaf), rozh. náj. Getzlaf – 20. Watson (Blackwell, Trenin), 23. C. Smith (Turris, Ekholm), 45. C. Smith (Bonino, Grimaldi), 47. Grimaldi (Josi, Bonino)