Slovinsko – Island 30:27 (kon.) | Norsko – Maďarsko 36:29 (kon.) | Portugalsko – Švédsko 35:25 (kon.)
Slovinsko
30:27 (15:14)
Island
Pátek 17.01.2020, 16:00 • Malmö Arena (Malmö) • Mistrovství Evropy mužů • Skupina 2

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

Přeji vám krásné páteční odpoledne! ME házenkářů se překlopilo do své další fáze, na programu jsou dvě čtvrtfinálové skupiny. První zápas ve skupině II spolu sehrají dobře hrající Slovinsko proti Islandu a dá se očekávat nesmírně vyrovnaný souboj. Za mírné favority budou považováni Slovinci, ovšem severského protivníka nemohou v žádném případě podcenit.

Slovinsko

Svěřenci trenéra Ljubomira Vranješe neztratili ve své základní skupině F ani bod a mezi dvanáctku nejlepších si přenášejí dva body. Nejprve si dokázali poradit s Polskem o tři branky, vzápětí překvapili domácí Švédy a favorita zdolali o dvě branky. Na závěr se utkali se Švýcarskem a toto utkání měli plně pod kontrolou, byla z toho nakonec výhra o čtyři trefy. Slovinci rozhodně mají velkou motivaci, dvoubodový zisk by je totiž přiblížil k vytouženému semifinále, které by znamenalo jistou účast na nadcházejícím MS.

Dosavadní výsledky Slovinska na ME:

Slovinsko – Polsko 26:23
    Slovinsko – Švédsko 21:19
    Slovinsko – Švýcarsko 29:25

Island:

Islanďané začali také skvěle a na úvod zdolali o jediný gól poslední mistry světa z Dánska. Vzápětí nedali vůbec žádnou šanci Rusku a deklasovali ho vysoko o jedenáct branek. Na závěr proti Maďarsku vedli po prvním poločase o tři trefy, jenomže ve druhém dějství skórovali pouze šestkrát a ve skupině E obsadili druhou příčku, do další fáze proto vstupují s nulovým bodovým ziskem.

Dosavadní výsledky Islandu na ME:

Island – Dánsko 31:30
    Island – Rusko 34:23
    Island – Maďarsko 18:24

Oba dva protivníci se spolu naposledy utkali na MS v roce 2017 a tehdy slavilo Slovinsko po těsném výsledku 26:25.

Já Vás ke sledování tohoto přenosu srdečně zvu a přeji příjemnou zábavu.

Slovinsko: Ferlin, Kastelic – Blagotinšek, Henigman, Janc, Dolenec, Cingesar, Cehte, Kodrin, Zarabec, Sostarić, Horžen, Żabič, Ovniček, Bombac, Mačkovšek.

Island: Gústavsson, Hallgrimsson – Kristjánsson, Pálmarsson, Elísson, Sigurdsson, Gíslason, Gudmundsson, Petersson, A. T. Gunnarsson, Arnarsson, Gudjonsson, Jónsson, Kristjánsson, Smárason.

Rozhodčí: Načevski – Nikolov.

1
    Utkání právě začalo. (0:0)

1
    Mačkovšek se dopustil útočného faulu. (0:0)

2
    Na druhé straně nepřesně přihrál Petersson a míč získal Bombac. (0:0)
    2
    První branku dává slovinský Blagotinšek střelou ze spojky. (1:0)

3
    Nyné předvedl skvělý zákrok Gústavsson, jenž vychytal Mačkovšeka. (1:0)
    3
    Pálmarsson dokázal vyrovnat a uvidíme, jestli se dnes dostane do střelecké formy. (1:1)
    4
    Vzápětí na opačné straně odpovídá Bombac. (2:1)

4
    Blagotinšek zatáhl za dres Kariho Kristjánssona a musí si odsedět dvouminutový trest. (2:1)
    5
    Následnou sedmičku proměňuje Elísson. (2:2)

5
    Slovinci hrají v šestí v poli bez brankáře. (2:2)
    6
    Mačkovšek se uvolnil na spojce a strážci Islandu nedal žádnou šanci na úspěch. (3:2)

6
    Pálmarsson nyní nedokázal překonat gólmana Ferlina. (3:2)

7
    Na druhé straně nepřesně přihrál Bombac. (3:2)

7
    Pálmarsson (ISL) se stále hledá, jeho střelu z devíti metrů opět kryje Ferlin. (3:2)
    8
    Mačkovšek dostal hodně prostoru a nezaváhal, Slovinci vedou poprvé v zápase o dvě branky. (4:2)

8
    Žlutá karta pro tým Slovinsko (Borut Mačkovšek). (4:2)
    9
    Petersson ztratil míč a na druhé straně proto trestá Bombac. (5:2)

9
    Slovinsko si zahraje svou první přesilovku, dvě minuty musí odsedět Elísson. (5:2)
    10
    Island zkoušel hru bez brankáře, ale Pálmarsson znovu chybuje a do prázdné branky se následně trefuje Janc. (6:2)

10
    Seveřané si logicky berou oddechový čas. (6:2)

11
    Pálmarsson teď nemá střeleckou formu, nyní trefuje tyčku. (6:2)
    11
    Toho využil Janc a střílí další gól do prázdné branky. (7:2)

11
    Střelecké trápení pokračuje, Sigurdsson také trefuje konstrukci branky. (7:2)

12
    Žlutá karta pro tým Island (Janus Dabi Smárason). (7:2)

12
    Nyní se pokusil zvýšit na rozdíl šesti branek Blagotinšek, ale Gústavsson skvěle zasahuje! (7:2)
    13
    Elísson konečně prolomil téměř osmiminutové čekání, trefuje se z levého křídla přesně do pravého spodního rohu (7:3)
    14
    Bombac se neprosadil a Gústavsson teď čaruje, na opačné straně dobře zakončil rychlý brejk Gudjonsson. (7:4)
    14
    Slovinsko ale odpovídá, z křídla měl přesnou mušku Dolenec. (8:4)
    15
    Gudmundsson pálil vedle, poté se ale znovu dostal k míči a tentokráte se už prosadil. Island snižuje na rozdíl tří branek. (8:5)

16
    Slovinci budou zahrávat sedmičku, proti Dolencovi se staví do branky Hallgrimsson. (8:5)

16
    Hallgrimsson fantasticky vychytal Dolence a rozdíl je tak stále tříbrankový. (8:5)

17
    Seveřané toho nevyužili a útočného faulu se dopouští Gudmundsson. (8:5)
    17
    Po rychlém brejku okamžitě trestá Dolenec. (9:5)
    18
    Tohle Islandu vyšlo, Gudmundsson se krásně prosazuje z devíti metrů. (9:6)
    18
    Dolenec se dopustil útočného faulu a následný rychlý brejk úspěšně zakončuje Elísson. Rozdíl ve skóre je dvoubrankový. (9:7)
    19
    Jance vychytal Gústavsson, následně se prosazuje Jónsson a snižuje na rozdíl jediné trefy. (9:8)

20
    Slovinci opět neproměnili sedmičku, Bombace vychytal Hallgrimsson. (9:8)

20
    Žlutá karta pro tým Island (Elvar Örn Jónsson). (9:8)
    21
    Slovinci hráli bez brankáře a skóre srovnává C. Kristjánsson. (9:9)
    22
    Hezkou akci Slovinců úspěšně zakončil Bombac. (10:9)
    22
    Teď se ze spojky prosazuje Kari Kristjánsson. (10:10)
    23
    Bombac napřáhl z devíti metrů a dává krásný gól. (11:10)

23
    Dvouminutový trest musí odsedět Żabič (SLO). (11:10)
    24
    Gudjonsson zakončil rychlý brejk Islandu a srovnává stav. (11:11)

24
    Slovinci opět hrají bez brankáře, následně si trenér Vranješ vybírá oddechový čas. (11:11)

25
    Chybu při rozehrávce vyrobil Bombac a Island se tak může poprvé v zápase dostat do vedení. (11:11)
    25
    A to se mu povedlo, krásný gól z devíti metrů dává Gudmundsson. (11:12)

26
    Gudmundsson nyní sestřelil Jance a zaslouženě je vyloučen na dvě minuty. (11:12)
    26
    Na sedmičku se opět postavil mezi tři tyče Hallgrimsson, ale tentokráte Zarabece nevychytal. (12:12)
    27
    Island hrál bez brankáře a znovu vede díky trefě osamoceného Smárasona. (12:13)
    28
    Slovinci na sebe nenechali s odpovědí čekat příliš dlouho, prosadit se dokázal Blagotinšek. (13:13)

28
    Smárason se vzápětí dopouští útočného faulu. (13:13)
    29
    Rychlý brejk úspěšně zakončil Gudjonsson . (13:14)
    29
    Z devíti metrů napřáhl Zarabec a je úspěšný, Gústavsson neměl šanci. (14:14)

30
    Smárason nevyzrál na Ferlina, na druhé straně vychytal Gústavsson osamoceného Mačkovšeka. (14:14)
    30
    Pálmarsson nepřekonal Ferlina, na druhé straně zakončil rychlý brejk v poslední vteřině první půle Cehte, jenž skóruje z devíti metrů! (15:14)

30
    První poločas skončil. (15:14)

Úvodní poločas je za námi. Slovinsko mělo skvělý vstup do zápasu a v průběhu vedlo až o pět branek, pak ale při sedmičkách řádil brankář Hallgrimsson a Island to nakoplo. Ten hned dvakrát vedl o jednu trefu, nakonec odchází do šaten s jednobrankovým mankem. Druhý poločas začne přibližně v 16:53.

31
    Začal druhý poločas. (15:14)

31
    Gudmundsson se dopustil útočného faulu. (15:14)
    32
    Následně se dopustil nedovolené clony Blagotinšek a rychlý brejk zakončil Elísson. (15:15)
    33
    Krásnou střelou z devíti metrů vrací Slovincům vedení Mačkovšek. (16:15)
    34
    Po delším útoku se nyní dokázal prosadit Petersson. (16:16)

35
    Gústavsson si připisuje první dobrý zákrok ve druhém poločase, nyní totiž vychytal Mačkovšeka! (16:16)

35
    Brankář Gústavsson nedovoleně atakoval Henigmana a musí si odsedět dvě minuty. (16:16)

35
    Hallgrimsson chytá třetí sedmičku v zápase, poradil si se Zarabecem. (16:16)
    35
    Bombac se krásně trefuje z levé strany a Slovinsko tak opět vede. (17:16)
    36
    Elísson si nepřišel na Ferlina, na opačné straně pálí přesně z devíti metrů Dolenec. (18:16)

37
    Islanďané znovu přicházejí o míč po útočném faulu Smárasona. (18:16)

37
    Nyní se kontroluje video, zda Gíslason nebude vyloučen na dvě minuty. (18:16)

37
    Žádný trest z toho nebyl, následně byl Dolenec zablokován Gudmundssonem. (18:16)

38
    Ferlin parádně vychytal Elíssona, který se zjevil v samostatném úniku. Na druhé straně zasahuje Gústavsson proti Jancovi z pravého křídla! (18:16)

38
    Elísson (ISL) vyrobil útočný faul. (18:16)
    39
    Ze spojky se nyní prosadil Blagotinšek. (19:16)
    39
    Na druhé straně pálí přesně z devíti metrů Smárason. (19:17)

40
    Dolenec si nyní nepřišel na famózního Gústavssona! (19:17)

41
    Ránu Gudmundssona z devíti metrů dobře kryje Felrin. (19:17)
    42
    Bombac se přesně trefuje do pravého horního rohu. (20:17)

42
    Seveřanům ujíždí vlak, Smárasonovu ránu z devíti metrů znovu kryje Ferlin! (20:17)

43
    Pálmarsson byl nyní zablokován Blagotinšekem. (20:17)
    43
    Následně snižuje na rozdíl dvou branek úplně osamocený Smárason po nádherné přihrávce od Gudmundssona. (20:18)
    44
    Henigman se z devíti metrů trefuje do levého horního rohu. (21:18)

44
    Petersson nepřekonal Ferlina. (21:18)

45
    Pálmarsson orazítkoval tyč, vzápětí neuspěl Smárason proti famóznímu Ferlinovi! (21:18)

46
    Dvouminutový trest si nyní musí odpykat Jónsson. (21:18)
    46
    Přesilovku okamžitě zužitkoval Henigman střelou do pravého dolního rohu. (22:18)

47
    Petersson znovu nevyzrál na Ferlina, ten tedy ve druhém poločase čaruje! (22:18)
    47
    Bombac zvyšuje na rozdíl pěti branek a tohle už vypadá se Slovinskem dobře! (23:18)
    48
    Island znovu zkusil hru bez brankáře, nyní se prosadil Smárason. (23:19)
    48
    Po rychlém brejku skóruje Mačkovšek. (24:19)

49
    Petersson nyní trefil jen tyč. (24:19)
    50
    Mezi tři tyče se postavil Hallgrimsson, Bombac ho ale dokázal s přehledem pokořit. Rozdíl ve skóre je už šesti gólový! (25:19)
    50
    Na druhé straně odpovídá svým druhým gólem v zápase Pálmarsson. (25:20)
    51
    Mačkovšek byl faulován Kristjánssonem, následnou sedmičku se štěstím proměnil Zarabec. (26:20)
    52
    Pálmarsson ožívá, nyní se krásně trefuje z devíti metrů. (26:21)
    52
    Żabič se dopustil útočného faulu, následně se na opačné straně prosadil Viggo Kristjánsson. (26:22)
    53
    Żabič se po výtečné přihrávce od Bombace trefuje ze spojky. (27:22)

54
    Żabič fauloval Gudjonssona a je vyloučen na dvě minuty. (27:22)
    54
    Následnou sedmičku proměňuje Elísson. (27:23)

54
    Slovinsko si vybírá oddechový čas. (27:23)
    55
    Bombac znovu předvedl své kvality a zvyšuje na rozdíl pěti branek. (28:23)
    55
    Vzápětí ihned odpovídá Viggo Kristjánsson. (28:24)
    56
    Viggo Kristjánsson získal míč po přihrávce od Zarabece a míří snadno do prázdné branky. (28:25)
    57
    Jónsson přešlápl a následnou sedmičku proměňuje Dolenec. (29:25)

57
    Ferlin navíc vychytal Elíssona a je zřejmě rozhodnuto. (29:25)

58
    Slovinsku je odpískána pasivní hra. (29:25)

59
    Ferlin předvádí další skvělý zákrok proti Gudjonssonovi. (29:25)
    59
    Ze spojky se prosazuje Blagotinšek a utkání se už zřejmě bude pouze dohrávat. (30:25)

59
    Vyloučení v týmu Slovinsko (Blaž Janc). (30:25)
    60
    Viggo Kristjánsson ještě snižuje. (30:26)

60
    Slovinsko hraje bez brankáře a nikam nespěchá. (30:26)
    60
    Z levé strany se ještě prosazuje Elísson. (30:27)

Konec zápasu. (30:27)

Dnešní zápas je u konce. Slovinsko potvrdilo úlohu mírného favorita a na šampionátu vítězí i počtvrté. Po vyrovnaném prvním poločase s Islandem rozhodlo o svém úspěchu na začátku toho druhého a znovu se přiblížilo k vytouženému semifinále. Islanďané naopak prohráli podruhé za sebou a jejich šance na čtyřku nejlepších výrazně klesla. Nejlepším hráčem zápasu byl vyhlášen Dejan Bombac.

Slovinsko – Island 30:27 (15:14)
    Nejvíce branek: Bombac 9, Blagotinšek 4, Dolenec 4/1 – Elísson 6/2, Kristjánsson 5, Smárason 4. Rozhodčí: Načevski – Nikolov. Sedmimetrové hody: 6/3 – 2/2. Vyloučení: 4:4.

Já se tímto s Vámi loučím a přeji hezký zbytek dnešního dne. (17:39:27)