Nitra – Trenčín 1:5 (kon.) | Detva – Košice 4:2 (kon.) | Poprad – Banská Bystrica 4:2 (kon.)
Nové Zámky – Miskolc 10:2 (kon.) | HC Slovan – Michalovce 3:0 (kon.) | MAC Budapešť – Lipt. Mikuláš 4:2 (kon.)
MAC Budapešť
4:2 (1:1, 2:0, 1:1)
HK 32 Liptovský Mikuláš
sk Pátek 24.01.2020, 19:00 • Ice rink, Budapešť • Tipos Extraliga (SR) • 43. kolo

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 19:00.

Úvodné zostavy:

MAC Budapešť: Bernard (Halász) – Pozsgai, McNally, Carlisle, Orbán, Garát, Macaulay, Bugár, Fejes – Orban, Langkow, Bodó – Klempa, Strech, Sofron – Kreisz, Pitt, Terbócs – Szücs, Majoross, Szigeti

MHK 32 Liptovský Mikuláš: Romančík (Zalivin) – Kurali, Kramár, Droppa, Petran, Michalčín, Roman, Nemec, Mezovský – Huna Rud., Tamáši, Lištiak – Vybíral, Piatka, Surový – Kriška, Huna Rób., Huna Rich. – Haluška, Oško, Uhrík

Rozhodca: Kova, Novák – Synek, Frimmel.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

00:40
    Prvú veľkú šancu mali domáci, ktorí sa snažili prekvapiť rozhodenú obranu hostí, čo sa im však nepodarilo.

01:22
    Ďalší úspešný zákrok na konte brankára hostí Zalivina.

02:09
    Budapešť dáva gól! ISTVÁN TERBÓCS sa parádne preštrikoval obranou hostí, ukázal, že je skutočne šikovný útočník a nedal Zalivinovi šancu na úspešný zákrok. Bez asistencií.

02:55
    Domáci sú v úvode zápasu aktívnejším tímom, Zalivin sa rozhodne nenudí.

04:42
    Vylúčenie v tíme MAC Budapešť (Langkow – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).

05:01
    Máme za sebou úvodných 5 minút prvej tretiny, MAC vedie nad Liptovským Mikulášom 1:0.

05:36
    Výborná strela Dominika Kramára od modrej čiary, všetko však riešil pozorný Andreas Bernard.

06:11
    Hostia sa snažia o vyrovnanie, tentoraz Bernard kryl pokus Mária Kuraliho.

06:42
    Domáci v plnom počte.

07:13
    Hra sa prelieva zo strany na stranu, ale vidíme skôr boj o puk než hokejovú krásu.

07:59
    Hostia sa však snažia niečo zaujímavé smerom dopredu vymyslieť a budú hrať znovu presilovú hru.

08:35
    Vylúčenie v tíme MAC Budapešť (Orbán Blake – 2 min., hákovanie).

09:02
    Liptáci sa snažia usadiť v útočnom pásme, no nedarí sa im to podľa ich predstáv.

09:16
    Od modrej čiary znovu pálil Dominik Kramár, puk ale znovu skryl do svojej lapačky Andreas Bernard.

09:39
    Liptáci vyhrali buly v útočnom pásme, následne si však nerozumeli v rozohrávke a prišli o útočné pásmo.

10:01
    Máme za sebou polovicu prvej tretiny, MAC vedie na domácom ľade 1:0.

10:35

10:45
    Hostia z Liptova majú za sebou dve presilové hry v prvej tretiny, nuž ale jedna bola horšia ako druhá.

11:07
    István Sofron tvrdou ranou preveril pozornosť Zalivina, ktorý však ukázal dobrý reflex.

11:47
    Domáci hokejisti sa snažia v kombinácii niečo vymyslieť v útočnom pásme, Zalivin ale tentoraz nemusel zasahovať.

12:29
    Liptáci v týchto momentoch kombinovali v útočnom pásme, Bernard však nemusel zasahovať.

13:20
    Strech sa v týchto momentoch prebíjal do útočného pásma, nebol však úspešný.

13:21
    Vylúčenie v tíme MHK 32 Liptovský Mikuláš (Michalčin – 2 min., podrazenie).

13:49
    Pomerne dlho sa hrá bez prerušenia, oba tímy striedajú počas hry.

14:07
    Lišiak skvele vystrelil, Bernardovi puk vypadol z lapačky, ale Alex Tamáši sa ku dorážke nedostal.

14:40
    Domáci hokejisti v mohutnom tlaku počas presilovej hry, Zalivin je v jednom ohni.

15:01
    Začalo sa posledných 5 minút prvej tretiny.

15:21
    Hostia v plnom počte.

17:09
    Liptovský Mikuláš dal gól!
    Parádna akcia hostí, skúsený RUDOLF HUNA si urobil v útočnom pásme priestor na strelu a puk po odraze od korčule domáceho obrancu končí v bránke Andreasa Bernarda. Asistencie: Bez asistencií.

17:55
    Gól hostí bol pre Liptákov doslova vyslobodením, pred Zalivinom to totiž najmä počas presilovky MAC poriadne horelo.

18:01
    Začali sa posledné dve minúty prvej tretiny.

18:43
    Hra sa znovu prelieva zo strany na stranu, ale ani jeden z brankárov nemusel zasahovať.

19:01
    Začala sa posledná minúta prvej tretiny.

19:27
    Vylúčenie v tíme MHK 32 Liptovský Mikuláš (Huna Rudolf – 2 min., držanie).

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

Po prvej tretine hrá MAC Budapešť s Liptovským Mikulášom 1:1. Druhá tretina sa začne približne o 19:53.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

20:01
    Úvodné buly druhej tretiny v prospech MAC Budapešť.

21:04
    Domáci sa snažia dostať do vedenie, bránka Zalivina je však posunutá a hra je tak prerušená.

21:25
    Vhadzovanie v strednom pásme, tentoraz v prospech Maroša Piatku.

23:02
    Mário Kurali sa oprel do strely od modrej čiary, domáci brankár Andreas Bernard musel zasahovať a bol úspešný.

24:07
    Výbornú akciu ukázal domáci obranca Patrick McNally, ktorý sa individuálne dostal pred bránku Mikuláša, Zalivin však podržal svoj tím.

24:28
    Tlak domácich ale pokračuje, tentoraz z medzikružia neuspel strelou Ákos Szigeti.

25:01
    Máme za sebou úvodných 5 minút druhej tretiny, stav zápasu je stále 1:1.

25:37
    Buly v strednom pásme, bližšie k bránke hostí, tentoraz z prospech domácich.

26:16
    Domáci hokejisti MAC sú pri streleckej chuti, do puku sa oprel István Sofron, ale Zalivin drží cennú remízu pre svoj tím.

27:01
    Domáci hokejisti sú stále aktívnejším tímom, uvidíme dokedy vydrží preťažená obrana hostí zvládať tento nápor.

28:53
    Budapešť dáva gól! Napokon domáci pretavili svoju snahu do vedúceho gólu, ISTVÁN SOFRON si urobil priestor na strelu a prekonal Zalivina! Bez asistencií.

29:01
    Budapešť dáva gól! Obrovské zmätky v obrane hostí, napokon GREGORY STRECH dostáva puk do Zalivinovej siete! Asistencia: István Sofron.

30:01
    Máme za sebou polovicu zápasu, MAC vedie na domácom ľade nad Liptovským Mikulášom 3:1.

30:22
    Vylúčenie v tíme MAC Budapešť (Langkow – 2 min., podrazenie).

30:54
    Hostia z Liptova už kombinujú v útočnom pásme, po vlastnej chybe oň však prichádzajú.

31:22
    Liptáci sú znovu usadení v útočnom pásme, výbornú prácu odviedol najmä Martin Kriška.

31:44
    Richardovi Hunovi puk preskočil čepeľ hokejky, McNally ho následne okamžite upratal do bezpečia.

32:01
    Puk je znovu až pri bránke Zalivina, oba tímy striedajú počas hry.

32:22

33:01
    Liptáci pokračujú aj po skončení presilovky v nápore, strela Tamášiho ale končí v lapačke Andreasa Bernarda.

33:45
    Domáci hokejisti si dávajú pozor na prípadné chyby v defenzíve, hostia sú smerom dopredu nemastní-neslaní.

35:01
    Začalo sa posledných 5 minút druhej tretiny, MAC Budapešť vedie nad Liptovským Mikulášom stále 3:1.

35:45
    MAC vysoko napáda rozohrávku svojho súpera, Liptáci to v týchto chvíľach vôbec nemajú ľahké.

36:22
    Zakázané uvoľnenie v podaní domáceho celku, hra sa presťahuje pred Andreasa Bernarda.

36:55
    MAC sa snaží o navýšenie svojho náskoku, výbornú prácu v obrane hostí však teraz odviedol Nemec.

37:21
    Maroš Surový sa snažil prebiť pred bránku domáceho celku, to sa mu však nepodarilo.

37:49
    Skúsený obranca hostí Marcel Petran sa snažil strelou zápästím spoza obrancu prekvapiť brankára Bernarda, to sa mu však nepodarilo.

38:01
    Začali sa posledné dve minúty druhej tretiny.

38:41
    Domáci brankár Andreas Bernard vyšiel veľmi ďaleko zo svojej bránky a pohral sa s nervami vlastných fanúšikov, domáci napokon ošemetnú situáciu zvládli!

39:01
    Začala sa posledná minúta druhej tretiny.

39:22
    Domáci ešte v závere tretiny kombinujú v útočnom pásme.

39:44
    MAC stále pred Zalivinom, ten však nemusel vážnejšie zasahovať.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

Po druhej tretine vedie MAC Budapešť nad Liptovským Mikulášom 3:1. Tretia tretina sa začne približne o 20:43.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

40:01
    Úvodné buly tretej tretiny v prospech MAC.

40:35
    Dnešný zápas je z pohľadu hostí veľmi dôležitý, ale zatiaľ to tak na ľade vôbec nevyzerá.

40:53
    Rudolf Huna osvedčil svoje skúsenosti a preveril dobrou strelou pozornosť domáceho brankára.

42:11
    Budapešť dáva gól! Vyzerá sa to, že o osude dnešného zápasu je rozhodnuté, pretože skvelú prácu v útočnom pásme odviedol Josh Pitt, našiel BRUNA KREISZA, ktorý prestrelil Zalivina a otvoril si strelecké skóre v drese MAC. Asistencie: Josh Pitt, Blake Orbán.

42:11
    Striedanie v tíme MHK 32 Liptovský Mikuláš: z ihriska odchádza Zalivin, prichádza Romančík.

42:39
    Vhadzovanie v strednom pásme, dopredu idú znovu domáci hokejisti.

43:23
    Patrik Romančík sa v bránke hostí rozhodne nenudí, domáci mu nedajú po príchode na ľad vydýchnuť.

44:12
    Výborná strela domáceho obranu Patricka McNallyho, Romančík si znovu pripisuje úspešný zákrok.

45:01
    Máme za sebou úvodných 5 minút tretej tretiny, MAC vedie nad Liptovským Mikulášom 4:1.

45:46
    Domácim hokejistom tretia tretina chutí, Romančík je v jednom ohni a musel tentoraz hasiť po zakončení slovenského útočníka Tomáša Klempu v službách domáceho celku.

46:05
    Dnešné stretnutie sleduje 480 divákov.

46:40
    Vylúčenie v tíme MAC Budapešť (Strech – 2 min., podrazenie).

47:12
    Hostia v nápore počas presilovej hry, Marcel Petran pálil od modrej čiary, ale Andreas Bernard si s jeho strelou poradil.

47:49
    Hostia sú síce v útočnom pásme, ale presilové hry veru nie sú ich silnou stránkou.

48:40

49:22
    Spolupráca bratov Hunovcov v útočnom pásme, všetko však vyriešil domáci obranca Carlisle.

50:01
    Máme za sebou polovicu tretej tretiny, stav zápasu je 4:1 v prospech domáceho MAC Budapešť.

50:02
    Nuž a žeby sa hosťom podaril povestný kontaktný gól! Výborne sa na pravej strane pri avizovanom vylúčení domácich presadil MAROŠ SUROVÝ a prestrelil domáceho brankára! Bez asistencií.

50:44
    Domáci hokejisti sa snažia zo všetkých síl pridať piaty gól, po strele Chrisa Bodóa však skvele zasiahol Romančík ľavým betónom!

51:34
    Domáci hokejisti sú znovu v útočnom pásme, Romančík si veru nemá kedy vydýchnuť.

52:03
    Hráči MAC stále v útočnom pásme, napokon puk po chybe Pozsgaia putuje aspoň do stredného pásma a hostia si môžu trošku vydýchnuť.

52:56
    Hostia by mali pridať a snažiť sa aspoň o vyrovnanie, ich tlak však zatiaľ neprichádza.

53:44
    Obrana MAC zatiaľ pracuje pomerne spoľahlivo, Andreas Bernard v týchto momentoch nemusí riešiť žiadne nepríjemné alebo náročné situácie.

54:23
    Hra sa prelieva zo strany na stranu, záver riadneho hracieho času sa nám neúprosne blíži.

55:01
    Začína sa posledných 5 minút riadneho hracieho času.

55:40
    Vylúčenie v tíme MHK 32 Liptovský Mikuláš (Huna Róbert – 2 min., hákovanie).

56:01
    Domáci hokejisti v obrovskom nápore počas presilovej hry, Romančík však stále drží svoj tím na dohľad od súpera.

56:44
    Hráči MAC už však hrajú takticky, neženú sa bezhlavo dopredu a dávajú si pozor na obranu.

57:40

57:44
    Lenže teraz domáci urobili obrovskú chybu pred vlastnou bránkou, hostia to však nedokázali zužitkovať!

57:55
    Oddychový čas hostí.

58:01
    Začali sa posledné dve minúty riadneho hracieho času, bránka Liptovského Mikuláša je opustená.

58:22
    Domáci vo veľkej šanci, puk po strele Orbána tesne minul bránku hostí. Hráči MAC však budú hrať presilovú hru.