Skalica – Martin 1:2 (kon.) | Trnava – Pov. Bystrica 7:4 (kon.) | Spišská N. Ves – Dubnica 3:2 (po pr.)
Žilina – Levice 1:2 (kon.) | Topoľčany – Bratislava Capitals 2:4 (kon.)
HK Spišská Nová Ves
3:2 (0:0, 0:2, 2:0 - 1:0)
TSS GROUP Dubnica
sk Pátek 24.01.2020, 17:30 • Stez Aréna • 1. liga (SR) • Skupina A

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:30.

Vítam Vás pri nadstavbovej časti základnej časti našej druhej najvyššej hokejovej súťaží. Skupinu A uzavreli domáci Spišiaci, ktorí dnes privítajú Dubnicu.

Spišiaci súrne potrebujú pocítiť ako chutí víťazstvo po zápase. Každý bodík sa ráta, ale psychická pohoda v kabíne je tiež veľmi podstatná. Spišiaci v piatich posledných dueloch bodovali iba v zápase s Trnavou, v poslednom domácom stretnutí.

Naposledy cestovali do Bratislavy, ktorá ich deklasovala po výsledku (5:2.) O všetkom sa rozhodlo už v prvej tretine, ktorú domáci ovládli. (3:0) Spišiaci sa presadili až v poslednej tretine, no dva góly stačili už, len na skorigovanie zápasu. Domáci si postupne nahrali pohodlný náskok a žiadnu drámu nedopustili.

Napriek tomu, že sa Novovešťanom aktuálne nedarí, svoj cieľ ukončiť základnú časť v prvej 6-tke sa im podarilo. Nasleduje nadstavbová časť medzi mužstvami z 1. až 6. priečky. Nadstavbová časť pozostáva z 10- tích zápasov. Spišiaci sa stále chcú biť o našu najvyššiu súťaž. Hovorí o tom aj to, že postupne posilňujú svoj káder. Na brankárskom poste ich posilnil talentovaný Vilim Rosadič. Obranu posilnil robustný Dávid Romaňák z Popradu. Z Popradu prišla aj hokejová legenda v mene Štefana Fabiána. Túto trojičku dnes čaká prvý domáci zápas, snáď sa naplní podľa ich predstav.

MHK TTS GROUP Dubnica nad Váhom
    Dubničania nadstavbovú časť štartujú zo 4 priečky, so ziskom 66 bodov. Spišiaci ich majú na konte 58.
    Dubnica naposledy hrala v Martine. Prvá tretina bola vyrovnaná (0:0). Druhú tretinu vyhrali veľmi tesne, o jeden gól. (1:2) Martin však v záverečnej tretine rozhodol troma presnými zásahmi zápas vo svoj prospech. Dubnica sa však za konečný výsledok (4:2) nemusí hanbiť. Pokračuje sa ďalej. V ich prospech hovoria i vzájomné zápasy týchto dvoch aktérov. Dubnica so Spišskou zatiaľ vyhrala vo všetkých zápasoch tejto sezóny. Uvidíme či sa táto šnúra natiahne, alebo naopak sa ju podarí Spišiakom pretrhnúť.

HK Spišská Nová Ves: Brankári : Rabčan- Romaňák
    Chovanec- Havrilova Alevo, Matej, Ondov, Polomský, Nespala, Štrauch, Vartovník, Halasz, Findura, Fabián, Václav, Rosadič, Romaňák, Kover, Boldižár, Knižka, Chovan, Frič, Novák

MHK TSS GROUP Dubnica nad Váhom: Brankári: Lakosil- Kutej
    Košecký, Plavecký, Chatrnúch, Hegyi, Kanaet, Lantoši, Homér, Matejka, Nemček, Trška, Hudák, Silchenko,Prna, Ďuriš, Švec, Jakubík, Dúžek

Rozhodca: Smerek, Janiga, Pribula.

Domáci dnes hrajú v modrých a hostia z Dubnice v bielych dresoch.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

0:05
    Rabčan si pripisuje prvý zákrok v zápase.

0:18
    Do útoku sa prvý krát v zápase dostali i domáci.

0:50
    Veľmi dôležitý zákrok Rabčana, teda sa musel po puku riadne natiahnuť.

1:06
    Vhadzovanie v strednom pásme, oba tímy striedajú.

1:36
    Domáci sa usadili v pásme a zvierajú súpera.

2:00
    Veľká chyba pri striedačkách, na modrej a domáci sa museli rýchlo vracať nazad.

2:44
    Vhadzovanie pri obrannej modrej domácich,

3:12
    Spišiaci sú pri puku, no hrá sa iba pri mantinely. Ďalší, nahodený puk.

3:55
    Vydarená strela domáceho celku, škoda mohlo to ísť trochu vyššie a mali by sme tu prvý gól v zápase.

5:01
    Oba celky striedajú, hra sa znova začne po ľavici Lakosila.

5:08
    Dubnica, len nahodila puk na Rabčana. Odovzdali puk. Vhadzuje sa v strede.

5:27
    Avizované podrazenie, sadnúť si pôjde niekto z domáceho celku.

5:39
    Vylúčenie v tíme HK Spišská Nová Ves (Halász – 2 min., faul kolenom).

5:56
    Domáci začínajú oslabenie celkom dobre.

6:32
    Ou dokonca sa dostali do veľkej šance z bezprostrednej blízkosti. Po strele si to Havrila pekne vytrpel. Súper ho bolestivo zrovnal s ľadom.

7:15
    Dubnica stále hrá presilovku, no nič nevymyslela a nedokázala veľmi ohroziť bránu Rabčana.

7:39
    Domáci v plnom počte.

8:09
    Dubnica však po presilovke zatlačila na súpera, Spišiaci sa zatiaľ ubránili.

8:21
    Vylúčenie v tíme MHK TSS GROUP Dubnica nad Váhom (Kanaet – 2 min., hákovanie).

8:55
    Role na ľade si celky vymenia.

9:25
    Táto presilovka je dosť podobná tej ktorú sme videli pred malou chvíľou. Hrá sa viac menej v strednom pásme.

10:23
    Hostia v plnom počte. Spišiaci sa v útoku takmer vôbec neukázali.

10:50
    Tvrdá, no nepresná strela od modrej skončila, len na zadnom mantinely za Lakosilom.

11:40
    Oba celky striedajú počas hry.

12:05
    Vylúčenie v tíme MHK TSS GROUP Dubnica nad Váhom (Homer – 2 min., podrazenie).

12:05
    Hostia ešte diskutujú s rozhodcom.

12:35
    Domáci máju šancu na reparát, ale Dubnica vyhodila puk cez všetky čiary.

13:19
    Zatiaľ je to bez výraznej šance. Lakosil podržal puk a bude vhadzovať.

13:49
    Po obvode to rozohrali domáci a Ondov nahodený puk od modrej tečoval, Lakosil chytá.

14:05
    Hostia v plnom počte.

14:40
    Hrá sa v plnom počte, domáci sú v pásme a hostia aj svojimi telami.

15:20
    Už sa dlhšie neprerušovalo, Košecky v strede zachytil puk a otáča hru.

16:14
    Rosandič nahodil puk z vlastnej tretiny. Momentálne sa hrá hore dole, z jednej strany na druhu.

17:21
    Blíži sa záver tretiny a gól sme stále nevideli. Zápasu by to určite prospelo.

18:30
    Dubnica sa po dlhom čase dostala do útoku, hrá sa však okamžite otočila. Knižka po súboji pred bránou ostal otrasený na ľade. Nehrá sa.

18:39
    Vylúčenie v tíme MHK TSS GROUP Dubnica nad Váhom (Ďurina – 2 min., sekanie).
    Vylúčenie v tíme MHK TSS GROUP Dubnica nad Váhom (Knižka – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).

19:09
    Vhadzovanie v strednom pásme. Beží posledná minúta tretiny.

19:37
    Domáci naštartovali asi posledný útok

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

Klaksón ukončil prvé dejstvo. Zápas sa hrá v slabšej kulise fanušíkov. Bezgolový stav ich určite neteší. Ani jeden celok nedokázal využiť presilovkovú možnosť. Hra je vyrovnaná, hoci množstvo striel o tom nehovori 15:7. Domáci máju častejšie puk na hokejkách, no Lakosil je vždy v pohotovosti. Uvidíme čo nám prinesú ďalšie minúty zápasu.

Ďalšia tretina sa začne približne o 13 minút.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

20:52
    V podstate sa začína od znova, Spišiaci sa ako prvý ujali útoku.

20:55
    oba cely sú v plnom počte. Domáci ťahajú útočnú akciu po ľavej strane.

21:40
    Vhadzovanie po ľavici Lakosila.

21:55
    Spišská púšťa súpera, len do stredného pásma.

22:44
    Rabčan si ponechal puk a prerušil hru.

23:55
    Dubnica dáva gól! Gol ako z jasného neba. Po veľmi veľkej chybe v obrane, ktorá sa nestihla sformovať, to mal súper veľmi jednoduché. Z bekhendu sa presadil ĎURIŠ
    Asistencie: Lantoš, Klimenta

25:43
    Hostia majú teraz veľkú psychickú výhodu, zatiaľ čo je to pre domácich horšie ako studená sprcha.

26:13
    Vhadzovanie pri Rabčanovi

26:33
    Z vlastnej tretiny až pred Lakosila sa veľmi rýchlo dostala domáca formácia. Lakosilové betóny sú však zatiaľ neprestrelené.

27:41
    Strela z uhlu Spišiaci to skúšajú z každej strany.

28:35
    Matej si sám urobil výlet do útoku, ťahal to po ľavej strane. Zakončil v plnej jazde a tvrdo narazil na mantinel.

28:35
    Vylúčenie v tíme MHK TSS GROUP Dubnica nad Váhom (Durina – 2 min., podrazenie).

29:18
    Podarí sa domácim dorovnať a využiť presilovú hru? Uvidíme.

29:23
    Domáci sú v pásme, vyhrali buly. To je základ úspechu.

30:04
    Dubnica vyhadzuje puk po mantinely a domáci sa musia znova snažiť od vlastnej brány.

30:35

31:22
    Domáci nevedia opustiť vlastnú tretinu. Dubnica trpezlivo vyčkáva a nechá hrať svojho súpera.

32:20
    Hrá sa medzinový tretinový hokej, momentálne je puk medzi striedačkami.

33:11
    Alvo vykorčuľoval z útočnej tretiny.

33:39
    Dubnica dáva gól! No neviem či tento gól je regulárny. Pánom je však rozhodca a ten ho uznal. Chatrnuch utiekol po tom čo jeho spoluhráči zo zadu narazili súpera. Podla mňa sa mal pískať faul, ale už je to teraz jedno.
    Asistencia Kanaet

35:20
    To čo sa stalo sa už vziať nazad nedá, hrá pokračuje. Dva góly v hokeji nič neznamenajú. Netreba sa vzdávať.

36:03
    Vylúčenie v tíme HK Spišská Nová Ves (Boldižár – 2 min., nedovolené bránenie).

36:30
    Vylúčenie v tíme MHK TSS GROUP Dubnica nad Váhom (Košecký – 2 min., podrazenie).

36:30
    Novák sa ocitol v brejku, no nakoniec nezakončil no vybojoval rovno vážnosť hry.

37:02
    Švec ťahá útok po pravom krídle.

37:40

38:03

38:19
    Betóny brankára hostí boli okamžite v akcii a ako vždy na správnom mieste.

38:30

38:51
    Vylúčenie v tíme HK Spišská Nová Ves (Kover – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).

39:00
    Posledná minúta druhej tretiny. Hostia sa okamžite snažia presadiť v útočnej tretine.

39:50
    Hra sa prerušila po tom čo jeden hráč hostí ostal nehybne ležať pred bránou Rabčana.

39:50
    Vylúčenie v tíme HK Spišská Nová Ves (Vartovník – 2 min., podrazenie).

39:52
    Nemček vyslal tvrdú strelu od modrej.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

Ták predsa sme sa gólov dočkali.Hostia rýchlo odskočili na rozdiel dvoch gólov, no naďalej sa hrá v celku vyrovnaná partia, čo sa optického pohľadu týka. Hostia majú k dispozícií presilovku 2 hráčov. Ešte v trvaní 55 sekúnd.

Ďalšia tretina sa začne približne o 15 minút.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

40:03
    Dubnica nenecháva nič na náhodu a berie hru na svoje hokejky. Už sa usadili v pásme.

40:51
    Domáci hrajú vo 4 ci. Puk sa dostal ku Lakosilovi, domáci sa rýchlo ponáhľajú rozohrať hru.

41:39
    Košecký bol zdvojený v strednom pásme a ďaleko sa nedostal. Domáci sú v plnom počte.

42:29
    Vylúčenie v tíme MHK TSS GROUP Dubnica nad Váhom (Košecký – 2 min., nedovolené bránenie).

42:40
    Ondov to skúsil rýchlou strelou z otočky.

43:12
    Hra je v útočnom pásme domácich, no puk je v rohu a odtiaľ nebezpečenstvo nehrozí.

43:47
    Domáci pomaly rozdúchali vietor v pásme a tlačili na súpera. Nedali si však pozor a pykajú za zlé striedanie.

44:14
    Na krátko sa nám teda počet na ľade vyrovnal.

44:29

44:31
    Dubnica zaváhala na svojej útočnej modrej, čo chcel využiť Kover. Šancu anuloval už ležiaci hráč, ktorý šermoval hokejkou kade tade.

45:35
    Rodila sa šanca pre Finduru, po tom čo si obranca hostí zabudol puk. K strele sa však nedostal.

46:11
    Lakosil je jednoducho dobrý, to musí uznať i súper. Aktuálne je ostrieľaný zo všetkých možností, no stále drží nulu.

46:42
    Vylúčenie v tíme MHK TSS GROUP Dubnica nad Váhom (Hudák – 2 min., držanie).

47:04
    Domáci fanúšikovia si pýtajú gól. Fabián nespracoval dlhú prihrávku a domáci sa sami obrali o pásmo.

48:07
    Domáci si posúvajú puk po ľade, prihrávku súper prečítal a vyváža puk.

48:42

49:05
    Hra sa sťahuje pred Rabčana.

49:15
    Kover narušil rozohrávku súpera a otočil hru. Po strele sa pred Lakosilom hráči trochu pochytili

49:30
    Vylúčenie v tíme HK Spišská Nová Ves (Knižka – 10 min. osobný trest, nešportové správanie).

49:45
    Kover sa dostal do šance, išiel na brankára úplne sám. Bol faulovaní a bude nasledovať trestné strieľanie.

49:45
    Novák bol aktérom trestného strieľania, nepremenil. Stieral po kľučke, no nepresne na zadný mantinel.

50:36
    Hra sa nám trochu rozkúskovala čo viac vyhovuje tímu, ktorý vedie.

50:54
    Dubnica necháva puk súperovi a taktický čaká už v strednom pásme.

51:24
    Ďurina, len nahodil puk na Rabčana, ktorý rýchlo rozohral.

52:20
    Alvo ukázal dobrú pozičnú hru, i šikovné ruky. Jeho tím je však bezzubí.

52:37
    Dubnica hrá veľmi obetavo, v snahe zabrániť súperovi si toho dnes už vytrpeli naozaj dosť.

52:53
    Spišská Nová Ves dala gól!
    Hráči teraz ukázali aké to môže byť jednoduché. Fabián presnou prihrávkou vysunul VARTOVNIKA, ktorý sa presadil strelou medzi betóny.
    Asistencia: Fabián

54:09
    Zápas sa zdramatizoval, domáci sa snažia zo všetkých síl dorovnať.

54:57
    Kover pri puku, bráne je však otočený chrbtom. Snaží sa zbaviť súpera, ktorý mu to veľmi neulachčuje. Zavesil sa mu na chrbát a znepríjemňuje mu život.

56:22
    Dubnica mohla zasa odskočiť na rozdiel 2 gólov Rabčan však nepriehľadnú situáciu zvládol. .

56:43
    Ondovi tento zápas chutí, vyslal tvrdú strelu, súper ju však vytečoval.

57:19
    Ďurina to ťahá sám a zbiera cenné sekundičky.

57:40
    Novák v šanci, no urobil zbytočne jednu kľučku naviac a už je v objatí s Lantoším.

57:54
    Oddychový čas domácich.

57:54
    Domáci to skúšajú bez brankára

58:01
    Pár striel v priebehu pár sekúnd. Lakosil v pohotovosti.

58:32
    Vylúčenie v tíme MHK TSS GROUP Dubnica nad Váhom (Homer – 2 min., krosček).

Dnešné stretnutie sleduje 620 divákov.

58:54
    Gol bol doslova pretlačený do brány. Ani neviem ako to VARTOVNIK Všetko pretlačil, aj z bránou. Gol však platí a hráme ďalej.
    ASISTENCIA Chovan

60:00
    Tretia tretina sa skončila.

Dubnica ešte dokázala súperovi podkúriť a pohrozili z niekoľkých šancí. Ideme do predĺženia, ktoré sa bude hrať 5 minút vo formáte 3x3.

60:01
    Začalo sa predĺženie.

60:11
    Dubnica vyrazila dopredu ako prvá, vzápätí Novák v črtajucom brejku stratil stabilitu.

61:33
    Ondov to skúsil už dva krát, domáci sú v dobrej fáze a tlakom si vybojovali presilovku po podrazení. Sadol si Košecký.

62:04
    Fabián sa snažil prestreliť braniacého hráča.

62:08
    FABIAN sa presadil po krásnej krížnej prihrávke z úrovni bránkovej čiary a rozhodol tento zápas.

Domáci pretrhli dlhu šnúru prehier, dnes zdolali zatiaľ nezdolného súpera a nové dresy pokrstili výhrou v predložení. Kto by to bol povedal po tom, čo sa na súpera dlho doťahovali. Dubnica mala výhru vo svojich rukách, nedokázala sa skoncentrovať na dôležitý záver a uhrať to vo svoj prospech. Každý bod sa však počíta. (20:08:39)

Dana Kontuľová

Branky a nahrávky: 53. Vartovník (Fabián.), 59. Vartovník (Chovan), 63. Fabián (Vartovník) – 24. Ďuriš (Lantoš, Klimenta), 34. Chatrnuch (Kanaet)

TSS GROUP Dubnica: Brankári: Lakosil- Kutej

Rozhodčí: Smerek, Janiga, Pribula