Mountfield HK – Kladno 4:1 (kon.) | Slavia – Zlín 3:8 (kon.) | Jihlava – Chomutov 2:1 (2:0 po s.n.)
K. Vary – Třinec 4:3 (2:0 po s.n.) | Sparta – Olomouc 5:2 (kon.) | Plzeň – Vítkovice 6:2 (kon.)
Salzburg – Mladá Boleslav 2:5 (kon.) | Pardubice – Č. Budějovice 6:4 (kon.) | Kometa Brno – HC Litvínov 4:3 (kon.)
konec
Mountfield HK
4:1 (0:0, 0:0, 4:1)
Rytíři Kladno
Sobota 25.01.2020, 12:00 • ČPP Aréna, Hradec Králové • turnaj O Pohár DHL • 38. kolo
Partner:
   
  To už je ode mne z ČPP Arény definitivně vše. Děkuji vám moc za pozornost při sledování dnešního onlajnu a u dalších textových komentářů z hradeckého hokeje se budu těšit na počtenou. (14:57:11)
   
  Martin Janda v dnešním zápase: 2 branky
   
  Dnešní utkání je za námi a spokojenější po něm budou určitě domácí hokejisté. Ale nepředbíhejme – první dvě periody se nesly ve velmi vyrovnaném duchu, přičemž mírně více ze hry měli možná Rytíři. Ti se také v posledním dějství dostali do vedení, na které však Hradec zareagoval ukázkovým způsobem: během 157 vteřin třemi zásahy zcela otočil vývoj dění a o vítězi bylo rozhodnuto. V poslední minutě ještě výhru svého týmu pojistil Martin Janda gólem do prázdné branky. Lvi tak v posledním kole turnaje O Pohár DHL zvítězili 4:1 a z již jistého prvního místa se skvěle naladili na úvodní kolo Superpoháru.
   
  Konec zápasu.
   
  59:53
  O poslední kotouč se ještě bojuje u zadního mantinelu, to však na vývoji zbytku mače už nic nezmění.
   
  59:16
  Hradec právě vstřelil branku!
  Je rozhodnuto! Hosté nesehráli situaci ve středním pásmu dobře, puk jim ukradl a dopředu ujel MARTIN JANDA, který již neměl problém se zasunutím do opuštěné klece – 4:1. Bez asistence.
   
  59:06
  Burda už sedí se spoluhráči na střídačce, hosté hrají power-play!
   
  58:39
  Středočeši ještě dostali příležitost k zdramatizování zápasu – Petr Poppel si přidržel protihráče a už sedí na trestné lavici.
   
  Dnešní utkání sleduje 89 diváků.
   
  58:17
  Se startem posledních dvou minut třetí periody se bude znovu vhazovat v obranném pásmu Kladna.
   
  56:49
  Hradec právě vstřelil branku!
  V této pasáži zápasu skutečně nepopisuji nic jiného než góly a Lvi odskakují už na dvougólový rozdíl. Petr Poppel se vydal s kotoučem dopředu a v ideální chvíli ho předal najíždějícímu MARTINU JANDOVI, který poslal touš nechytatelně mezi tři tyče – 3:1. Asistence: Petr Poppel.
   
  54:26
  Hradec právě vstřelil branku!
  Neuběhla ani minuta a domácí střílí druhý gól, přičemž zároveň poprvé v zápase vedou a otáčejí ho ve svůj prospěch. Odraženého kotouče se ujal JAKUB VÁCHAL, který se s ním rychle zorientoval a poslal ho do sítě – 2:1. Bez asistence.
   
  54:12
  Hradec právě vstřelil branku!
  Je srovnáno a i domácí využívají hru v početní výhodě. Lvi se zabydleli v útočném pásmu, šikovně zakombinovali a nakonec se puku zmocnil MAREK PELDA, který od modré čáry propálil vše, co stálo před ním, a zavěsil do horní poloviny branky – 1:1. Asistence: Martin Pěnčík, Kryštof Lang.
   
  53:51
  Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Jelínek – 2 min., nedovolené bránění).
   
  53:26
  Další vyhození hostů směřuje jen na zakázané uvolnění, a hra se tak přestěhuje na dohled Burdy.
   
  52:52
  Další kotouč míří za Burdovu svatyni, kam si pro něj na úkor Jiřího Ticháčka dojel kapitán Petr Poppel, více toho s ním na holi však nevymyslel.
   
  52:04
  Hradečtí se před malou chvílí mohli konečně zklidnit a po slibné příležitosti založit i novou akci z vlastního obranného pásma.
   
  51:15
  Středočeši ovládli v pořadí již několikáté vhazování v útočném pásmu a jeden z jejich beků zkusil schované nahození od modré čáry.

  Jan Brůna

  Branky a nahrávky: 55. Pelda (Pěnčík, Lang), 55. Váchal, 57. Janda (Poppel), 60. Janda – 49. Volráb (Hašek, Čermák)


  Mountfield HK: Sajdl (Ševců) – Pelda, Váchal (A), M. Pinkas, Naar, Perička, Pěnčík – Lukačka, Ďuriš, T. Pinkas, Moravec, Pajer, Lang, Janda (A), Daniel Šedivý, Poppel (C). Trenér: David Kočí.
  Rytíři Kladno: Burda (Novotný) – Koštoval, Staněk, Šmatlák, Zíka (A), Funk, Ticháček, Volráb (A) – Klíma, Bernat, Šimek, Hašek (C), Sachr, Sojka, Rendla, Jelínek, Čermák, Šapovaliv. Trenér: Jiří Kopecký.

  Rozhodčí: Micka – Frodl, Svobodová

  Diváci: 89