Novosibirsk – Minsk 3:2 (kon.) | Barys – Omsk 4:3 (kon.) | Magnitogorsk – Jekatěrinburg 2:3 (kon.)
Jaroslavl – Jokerit 5:0 (kon.) | Kazaň – Riga 2:0 (kon.) | N.Novgorod – Čerepovec 5:0 (kon.)
Soči – Viťaz 5:4 (kon.) | Spartak Moskva – Dynamo Moskva 0:4 (kon.)
Metallurg Magnitogorsk
2:3 (1:1, 1:1, 0:1)
Avtomobilist Jekatěrinburg
Sobota 01.02.2020, 13:00 • Arena Metallurg • KHL

To je z mé strany již vše, příště na počtenou! (15:28:54)

ČESKOSLOVENSKÁ STOPA:

Tomáš Filippi (MET) 0+0, 2 střely, čas na ledě 20:26
    Andrej Nestrašil (MET) 0+0, 0 střel, čas na ledě 21:05

Je dobojováno! Užuž se zdálo, že se bude prodlužovat, dvě minuty před koncem ale jako blesk z čistého nebe ujel Brooks Macek a jeho nenápadná střela propadla Děmčenkovi do sítě. Magnitogorsk sice v tomto utkání dvakrát vedl, v obou případech ale o náskok přišel a Avtomobilist nakonec se štěstím potvrdil roli favorita.

59:45
    Kotouč letí z útočného pásma Metallurgu, zdá se, že je hotovo!

59:27
    Hosté se pokusili trefit odkrytou branku, puk ale doletěl pouze na zakázané uvolnění.

58:56
    Vasilij Děmčenko ujíždí na střídačku, Magnitogorsk to zkusí v šesti!
    58:02 Brooks MACEK - 2:3

58:02
    Jekatěrinburg právě vstřelil branku!
    To jsou věci, Avtomobilist se zničehonic dostává do vedení! Nutno říct, že jen díky obrovské minele domácího brankáře Děmčenka, který za svá záda pustil nenápadné nahození BROOKSE MACKA od modré čáry! Asistence: Nigel Dawes a Peter Holland.

57:19
    Nyní se ale hostům podařilo vyhodit puk do bezpečí a oba týmy mohou vystřídat.

56:25
    S blížícím se koncem třetí třetiny tlak Metallurgu vrcholí, zatímco Avtomobilist se už jen brání.

55:28
    Ivan Vereščagin to zkusil od modré a jeho rána byla ještě tečována, kotouč ale nakonec zamířil mimo.

54:43
    Obrovitý Nikita Trjamkin vyvezl kotouč ze třetiny, hokejisté Jekatěrinburgu se nyní prakticky jen brání.

53:47
    Magnitogotští se na chvilku usadili v útočném pásmu, vystřelit se jim ale nepodařilo.

52:56
    Kotouč vyletěl ze hřiště, následovat bude komerční přestávka.

52:29
    Nigel Dawes už si najel do slibné palebné pozice, v klíčový moment mu ale kotouč sjel z čepele.

51:48
    Domácím bylo opět odpískáno zakázané uvolnění, tentokrát nepřesně rozehrál Nikita Rožkov.

50:51
    Necelých deset minut před koncem třetí třetiny se na ledě nic zajímavého neděje, Viktor Antipin teď vyčkává s pukem na hokejce ve středním pásmu.

50:20
    Dnešní utkání sleduje 7229 diváků.

Vojtěch Balon

Branky a nahrávky: 8. Potěchin (Kozun, O'Dell), 23. Rasmussen (Antipin) – 14. Alexej Vasilevskij (Golyšev), 30. Holland (Berezin, Macek), 59. Macek (Dawes, Holland)

Metallurg Magnitogorsk: Děmčenko (Košečkin) – Antipin, J. Birjukov, Dronov, J. Jakovlev, Vereščagin, Minulin, Va. Antipin – N. Kuljomin, Rasmussen, Loktionov – Mozjakin, A. Nestrašil, Filippi – Kozun, O'Dell, Potěchin – Rožkov, Několenko, Ljubimov – Paršin.
    Avtomobilist Jekatěrinburg: Galkin (Fomin) – Alexej Vasilevskij, Gurkin, Trjamkin, Berezin, D. Bodrov, Mamkin, Valitov – Macek, Dawes, Holland – Golyšev, Dacjuk, Bělousov – V. Popov, Platt, Litovčenko – Ovčinnikov, Kučerjavenko, A. Garejev – Obidin.

Rozhodčí: Bělov, Ščenjov – Zacharov, Gorděnko