Č. Budějovice – PZ Kladno 4:0 (kon.) | Kobra – Poruba 5:4 (kon.) | Olomouc – Technika Brno 1:0 (po pr.)
Hvězda Praha – Vsetín 1:6 (kon.) | Tábor – Třemošná 4:0 (kon.) | HK MD Šumperk – Jihlava 3:2 (kon.)
konec
HC Motor České Budějovice
4:0 (0:0, 2:0, 2:0)
PZ Kladno
Sobota 01.02.2020, 12:00 • Budvar aréna • ELIOD Extraliga dorostu - o udržení • 13. kolo
Partner:
   
  Konec zápasu. (13:55:28)
   
  59:15
  České Budějovice právě vstřelily branku!
  Českobudějovičtí hráči potvrzují své vítězství, když dávají čtvrtou branku. Lukáš Kantor poslal zblízka kotouč na branku, načež do něj ještě lehce ťukl MARCEL KŘÍŽ a Liemann loví zpoza svých zad čtvrtý kotouč. Asistence: Lukáš Kantor.
   
  57:43
  Ani jeden z týmů zatím nedokázal využít většího prostoru na ledové ploše. Blíže k tomu měl ale Motor, když nebezpečně od modré čáry vystřelil Tomáš Cibulka, na jehož pokus Liemann viděl a neměl problém s jeho uschováním do rukavice.
   
  56:16
  Vyloučení v týmu HC Motor České Budějovice (Dvořák – 2 min., hrubost).
  Vyloučení v týmu PZ Kladno (Rubáček – 2 min., hrubost).
   
  55:57
  Matouš Hail dostal přiihrávku na vrcholek pravého kruhu z brankářova pohledu. Bohužel pro něj ale pak trefil jen prvního clonícího hráče, který mu stál v cestě.
   
  53:54
  Českobudějovičtí hokejisté jsou v posledních okamžicích aktivnějším týmem, leč se jim nedaří dostat na delší dobu do pásma. Liemann přesto musí být v permanenci a dávat pozor.
   
  52:22
  David Kašpar viděl najíždějíícho spoluhráče před branku, a tak mu od mantinelu poslal kotouč. Ten nakonec skončil, poté, co byl sražen, na betonech Liemanna.
   
  51:25
  Matěj Bělohlav se snažil kotouč z rohu ledové plochy zadovkou dostat před branku. Bohužel pro něj ho ale jeden z hostujících hráčů stihl zachytit a do zajímavé pozice nepropustit.
   
  50:28
  Jakub Kalčík dostal přihrávku na pravý kruh z brankářova pohledu. Odtud zamířil na vzdálenější tyč, jeho razantní pokus ale Matouš Liemann stačil na poslední chvíli vytěsnit.
   
  48:32
  Daniel Kotous prodloužil kotouč na Filipa Petráska, který se ho pak snažil vybojovat za hostující brankou. Bohužel pro něj a jeho tým se puk přestěhoval na hole kladenských hráčů.
   
  46:53
  Opět se v akci ukázal Tomáš Vosyka, který se s kotoučem cpal do útočného pásma. Ani tentokrát však Erika Šeba v domácí brance neohrozil, neboť k zakončení nebyl vpuštěn.
   
  45:47
  Českobudějovičtí hráči se snažili přejít do pásma za pomoci přihrávky téměř přes celé hřiště. Tu ještě tečoval jeden z Kladenských do svého pásma. Motor se v něm pak usazuje a Liemann tak musí dávat pozor.
   
  44:44
  Tomáš Vosyka se snažil nacpat do zakončení, ale na dvojnásobnou přesilu domácích si nepřišel. V tomtéž čase se na ledovou plochu vrací Daniel Kotous.
   
  43:35
  Českobudějovičtí hokejisté se zatím v oslabení dobře brání. Kladenští hráči se nemohou dostat skrze střední pásmo a začít tak svou přesilovkovou kombinaci.
   
  42:44
  Vyloučení v týmu HC Motor České Budějovice (Kotous – 2 min., hrubost).
   
  41:26
  České Budějovice právě vstřelily branku!
  Důležitá branka pro českobudějovický tým, který jde do tříbrankového vedení! JAN VAVŘÍK stál s kotoučem za brankou, načež poslal puk na brankoviště. Odtud si ho Matouš Liemann nešťastně srazil až za brankovou čáru. Asistence: Lukáš Kantor.
   
  40:39
  Českobudějovičtí hokejisté začínají třetí periodu v přesilové hře. Matyáš Fousek pálil od modré čáry, načež se jeho pokus nebezpečně odrazil od Liemannových betonů. Naštěstí pro kladenské hráče ale nebyl v dosahu nikdo z domácích.
   
  40:01
  Začala třetí třetina.
   
  40:00
  Druhá třetina skončila.

  Adam Pavlíček

  Branky a nahrávky: 28. Kašpar (Hail), 37. Kantor (Cibulka, Vavřík), 42. Vavřík (Kantor), 60. Kříž (Kantor)


  HC Motor České Budějovice: Šebo (Lidák) – Fousek, Placek, Dohnal, Dvořák, Hail, Cibulka – Kříž, Petrásek, Kašpar, Kalčík, Braun, Vavřík, Sochor, Kantor, Hála, Bělohlav, Kotous
  PZ Kladno: Liemann (Hykel) – Melichna, Rubáček, Šmejkal – Rynda, Zukriegel, Cihelka, Hanousek, Trojna, Redlich, Šilhavý, Kulich, Mikeska, Vosyka

  Rozhodčí: Valenta – Malý, Bělohlav