Vladivostok – Chabarovsk 0:4 (kon.) | Novosibirsk – Jekatěrinburg 3:2 (1:0 po s.n.) | Magnitogorsk – Omsk 2:1 (po pr.)
Nižněkamsk – Čerepovec 6:2 (kon.) | Dynamo Moskva – Jaroslavl 3:1 (kon.) | Kazaň – Viťaz 5:2 (kon.)
Spartak Moskva – Petrohrad 0:1 (kon.) | Riga – Jokerit 2:4 (kon.)
Metallurg Magnitogorsk
2:1 (0:0, 0:1, 1:0 - 1:0)
Avangard Omsk
Pondělí 03.02.2020, 15:00 • Arena Metallurg • KHL

Československá stopa

Tomáš Filippi (MET) 0+0, 4 střely, čas na ledě 17:37
    Andrej Nestrašil (MET) 0+0, 4 střely, čas na ledě 19:17 (17:30:20)

Statistiky zápasu:
    Střely na branku – 31:32 (5:11, 14:11, 9:8 – 3:2)
    Zblokované střely – 14:15
    Vyhraná vhazování – 28:25
    Trestné minuty – 8:4
    Hity – 24:16

Magnitogorsk dnes získal cenné dva body, které ambiciózní tým zase více přiblížily k povinnému postupu do play-off. Na první gól se dnes čekalo až do 35. minuty, kdy hosty poslal do vedení Jegor Martynov. V úvodu třetí části zařídil Metallurgu vyrovnání parádní individuální akcí obránce Viktor Antipin, který projel s pukem téměř celé hřiště a svou střelou zaskočil brankáře Bobkova. 20 sekund před koncem prodloužení pak rozhodl o domácí výhře Nikolaj Kuljomin.

64:40 Nikolaj KULJOMIN - 2:1

64:40
    Metallurg právě vstřelil branku!
    Domácí rozhodují 20 sekund před koncem prodloužení! Ve středním pásmu ukořistil puk NIKOLAJ KULJOMIN, který se s ním na pravém křídle dostal až do střelecké pozice a ranou pod vyrážečku Bobkova trefil Magnitogorsku výhru – 2:1. Bez asistence.

64:05
    Igor Bobkov vyjel pro puk až k obranné modré a tím zabránil možné šanci Magnitky.

64:01
    Minuta do konce prodloužení.

63:28
    Na druhé straně se prokličkoval až před branku Eric O'Dell. Jeho bekhendová střela skončila na těle Bobkova!

62:44
    Ta přišla teď! Jegor Martynov a Taylor Beck najížděli na jediného obránce. Ránu Martynova z levého kruhu k bližší tyčce Košečkin vyrazil!

61:54
    Domácí jsou v prodloužení více na kotouči. Hráči Omsku na svou příležitost čekají.

61:11
    Tentokrát to zkoušel Tomáš Filippi, český útočník branku hostů netrefil.

60:39
    Nepříjemnou střelou švihem se prezentoval Brandon Kozun. Bobkov stačil puk vytěsnit.

60:01

Utkání končí po 60 minutách remízou 1:1 a oba celky tak mají jistý bod. O držiteli toho druhého rozhodne prodloužení, případně nájezdy.

Který z týmů vyhraje prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:46
    Už se spíše jen dohrává. Domácí nahodili puk za branku soupeře.

59:01
    Poslední minuta třetí třetiny.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 43. Antipin (J. Birjukov), 65. N. Kuljomin – 35. Martynov (Zernov)

Metallurg Magnitogorsk: Košečkin (33.–34. Děmčenko) – J. Birjukov, Antipin (A), J. Jakovlev (A), Dronov, Minulin, Vereščagin, Va. Antipin – N. Kuljomin, Filippi, Mozjakin (C) – A. Nestrašil, Loktionov, Dorofejev – Kozun, O'Dell, Potěchin – Několenko, Ljubimov, Timkin – Rožkov.
    Avangard Omsk: Bobkov (Garipov) – Pokka, Vojnov (A), Franson, Manuchov, Ručkin, Martynov, Spicenko – Andrighetto, McMillan, Beck (A) – Šumakov, K. Semjonov, Košelev – Manukjan, Zernov, Širokov – A. Potapov, Stas (C), Pjanov.

Rozhodčí: Gašilov, Sojn – Zacharov, Lazarev