HC MUNI – Engineers Prague 1:3 (kon.) | Akademici Plzeň – Black Dogs Budweis 2:1 (1:0 po s.n.)
po s.n. (1:0)
Akademici Plzeň
2:1 (1:0, 0:0, 0:1 - 0:0)
Black Dogs Budweis
Středa 05.02.2020, 20:45 • Ice Arena Plzeň • Univerzitní liga ledního hokeje • 15. kolo

Akademici se v pondělí utkají doma s Engineers Prague, vedoucím celkem ULLH. Black Dogs Budweis čeká na domácím ledě Cavaliers Brno. Ti jsou poslední z osmi účastníků premiérového ročníku Univerzitní ligy a zatím získali pouhých osm bodů. (00:29:17)

Akademici Plzeň poráží Black Dogs Budweis 2:1 po samostatných nájezdech. Dvě třetiny to byla poměrně nudná podívaná a dlouho zůstával jediným střelcem večera Tomáš Kučera po odrazu od zadního mantinelu, kdy využil přesilovku pět na tři. Hosté se dočkali srovnání z hokejky Bahuly a v poslední třetině byli lepším mužstvem. Zaslouženě získali bod. Na ten druhý už ovšem nedosáhli. Štekr vychytal v nájezdech všech šest pokusů a zajistil Akademikům výhru.

V samostatných nájezdech zvítězil tým Akademici Plzeň.
    Autorem vítězné branky je JINDŘICH SKLENIČKA.

6. série
    1:0
    To na druhé straně Štekr vykopl pravou nohou nájezd Vochozky a Plzeň tak vítězí.

6. série
    1:0
    Dočkáme! V šesté sérii se otočilo pořadí a plzeňský Sklenička jel jako první, z osy hřiště našel skulinu v postoji Spáčila.

5. série
    0:0
    Ani Váchal nedal a gólu se snad nedočkáme...

5. série
    0:0
    Rolínek si natáhl Štekra na jednu stranu, ale obstřelil ho zprava vedle zadní tyče.

4. série
    0:0
    Starý jel docela pomalu, míchal hodně s pukem, ale na Spáčila si nepřišel.

4. série
    0:0
    Štekr vybruslil Sumerauer u svojí pravé tyče.

3. série
    0:0
    - neproměňuje.

3. série
    0:0
    Škopek nepřekonal brankáře střelou na levou ruku.

2. série
    0:0
    Faschingbauer docela nabral rychlost, ale Spáčil zasáhl pravou nohou.

2. série
    0:0
    Vochozka pálil na lapačku, ale minul bránu.

1. série
    0:0
    Strmiska udělal oblouk na pravou stranu, potom sjel na střed a neuspěl.

1. série
    0:0
    Sitter poslal nájezd ze středu do nohy Štekra.

Samostatné nájezdy začínají.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:56
    Štekr čelil zhruba z poloviny hřiště samostatnému úniku Sumerauera, ale doklouzal ke své levé tyči, kde lapačkou perfektně zasáhl a vynutil si nájezdy.

64:30
    Prachař se neprosadil jeden na jednoho, ale Plzeň se potom i díky Strmiskovi ubránil na obranné modré čáře.

63:49
    Markov se dostal před posledního beka na středu, ale po pasu zprava nedokázal přelstít brankáře hostů.

63:14
    Nechybělo mnoho, aby Vochozka rozhodl zápas střelou z pravé strany na vzdálenější tyč.

62:47
    Štekr si poradil se střelou Křenka z levé strany a vhazuje se před brankou Akademiků.

61:47
    Švec počkal na rozjetého spoluhráče na pravé straně a posléze letěl puk podél pravé nohy Spáčila.

61:04
    Po Rolínkově ztrátě následovala na druhé straně střela na lapačku, ale puk šel vedle hostující brány.

60:15
    Plzeň začala prodloužení s Faschingbauerem, Váchalem a Rejzkem.

60:01

60:00

59:58
    Akademici zvládli buly ve středním pásmu, dál se ovšem nedostali.

59:53
    Plzeň si vzala ještě timeout a pokusí se urvat všechny dostupné body.

59:47
    Sekání na domácího Beera nechali rozhodčí bez trestu...

59:42
    Vyloučení v týmu Akademici Plzeň (Prachař – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Akademici Plzeň (Šíma – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Black Dogs Budweis (Prášek – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Black Dogs Budweis (Šafář – 2 min., hrubost).

59:39
    Hosté šli do brejku dva na jednoho a po nahrávce z levé strany se sápali po zakončení. Zasáhli Štekra, což obrana Plzně nemohla nechat bez odvety. Prachař se tam pustil do protihráče a aktivní byl také Šíma proti hostujícímu Vochozkovi.

59:22
    Sledujeme kombinaci domácích v útočném pásmu, avšak bez zakončeníl

58:53
    Po střele Hrůši z pravé strany na první tyč donutili hosté Štekra k přerušení hry.

58:37
    Zakázané uvolnění domácích stěhuje hru před Štekra.

58:20
    Nepřesný pas Plzně na levou stranu znamená puk pro hosty.

57:09
    Vyloučení v týmu Akademici Plzeň (Faschingbauer – 2 min., hákování).
    Vyloučení v týmu Akademici Plzeň (Hřebík – 2 min., držení).
    Vyloučení v týmu Black Dogs Budweis (Fiala – 2 min., hákování).

56:12
    Kučera neprošel na levé straně přes Křenka, ale Plzeň ještě napadá rozehrávku soupeře.

56:00
    Štekr drží ve třetí třetině domácí tým, nyní přečetl zakončení Křenka z pravé strany na bližší tyč.

55:22
    Hosté museli vyčistit útočnou třetinu a na tahu je domácí mužstvo.

54:33
    Hraniční zákrok na Švece z levé strany, dvě minuty a přesilovka pro Akademiky to ovšem nebudou.

53:52
    Po souboji za svou brankou se držel Kučera za obličej, odjel na svou střídačku a přepustil místo na ledě svému spoluhráči.

53:30
    V posledních minutách mají spíše hosté více ze hry a ta srovnávací trefa jim evidentně pomohla.

53:03
    Kučera přišel o puk, ale hostující zakončení z levé strany minulo Štekrovu branku.

52:29
    Rolínek byl dost možná hákovaný mezi kruhy, ale sudí do hry zatím nezasahují.

52:17
    Zakázané uvolnění Plzně na pravé straně.

52:06
    Štekr připravený na křižnou střelu z levé strany a do hry půjde Beer či Váchal.

51:13
    Hosté opět chybovali v rozehrávce, Hřebík potom vypálil z levé strany vedle vzdálenější tyče.

51:01
    Plzeňskou souhru končí Spáčil zákrokem na bližší tyči proti střele z pravého kruhu.

49:55
    Po velké chybě v rozehře jel Rejzek středem na Spáčila, ale neuspěl bekhendovým blafákem podél levé ruky brankáře.

49:44
    Akademici se tlačili do zakončení před Spáčilem, ale podruhé ho zatím nedokázali překonat.

48:07
    Tým BLACK DOGS Budweis právě vstřelil branku!
    Hostující kombinaci ukončil golfák ERIKA BAHULY z pravé strany a střela potom zaplula k přední tyči, kde Štekr nestihl nastavit svou lapačku. Asistence: Radek Sitter, Petr Škopek.

47:49
    Markov posunul kotouč do jízdy Strmiskovi, ale tomu nevyšla klička přes prvního obránce.

47:29
    Bahula měl proti sobě na středu tři hráče, potom zapsala Plzeň icing.

46:22
    Křenek nemohl nahrát na levou stranu, jednalo se totiž o ofsajd, napodruhé se už hosté dostali před plzeňskou bránu.

45:26
    Domácí byli pod tlakem, ale přesto se Štekr přesunul proti tečované střele od modré čáry.

44:42
    Bekhendový pokus z pravé strany nepřekvapil Štekra. Následovala ztráta Plzně na útočné modré čáře.

43:51
    Prášek se chopil rozehry a po nahození ze střední třetiny získali hosté buly po pravé ruce Štekra.

43:07
    Křenkova křižná střela z pravé strany se mezi tři tyče nevešla.

42:30
    Štekr vyklepl nahození Sumerauera ze středního pásma a vhazovat se tak nebude.

41:43
    V závěrů protiútoku se tlačil Šafář do zakončení u pravé tyče, ale Štekr přišpendlil beton ke své brankové konstrukci.

41:12
    Kučera uklouzl na pravé straně, i tak stihl přihrát na hranici brankoviště, ale tam byli hráči hostů.

40:26
    Prášek se nedostal k puku, neboť Váchal zasáhl z pozice pravého beka.

40:01

Tomáš Kučera zůstává po dvou třetinách jediným střelcem zápasu a Akademici tak i nadále drží vedení 1:0. Tato třetina nebyla vůbec pohledná a největší šanci si až v její poslední minutě vypracoval Straka z mezikruží. Spáčil jej ovšem vychytal. Oba celky se prezentují velice dobrou obranou. Tenhle zápas docela nudí. Zejména tedy hosté musí ve třetí třetině směrem dopředu přidat.

Dnešní utkání sleduje 202 diváků.

40:00

39:20
    Kučera si vyměnil puk se Strakou a ten měl potom vyloženou šanci z mezikruží, nicméně Spáčil uhájil nejtěsnější možný rozdíl ve skóre.

38:49
    Při brejku dva na jednoho vystřelil Šibra z pravé strany a Spáčil máchl lapačkou.

38:09
    Po nahrávce pod sebe vypálil Rolínek z hranice pravého kruhu těsně vedle zadní tyče.

37:36
    Strmiska se dral za kotoučem, ale nezískal ho. Hosté založili protiútok, ale domácí ubránili Rolínka.

36:42
    Střela golfákem v podání Kříže z levé strany zapadla vedle delší tyče.

35:54
    Šímu poslal protihráč na mantinel, následně Jihočeši neuspěli pravou stranou.

35:16
    Vochozka vjel od ofsajdu poté, co Plzeň chybovala poblíž své obranné modré čáry.

34:27
    Hřebík upadl při souboji na pravé straně, ale podle rozhodčích se jednalo o čistý zákrok bránícího hokejisty.

33:53
    Sklenička odjíždí z harcí plochy, měl by být v pořádku a vrátit se do boje, co nevidět.

33:50
    Jeden z hráčů Plzně zůstal ležet po buly před svou brankou a sudí hned zapískali.

33:30
    Hostující celek měl problémy s rozehrávkou, ale nakonec se prodral až před Štekra, který si pokryl svou bližší levou tyč.

32:43
    Druhá třetina není moc pohledná a vyloženích šancí je na obou stranách hodně málo.

32:15
    Nařízeno buly na polovině hřiště.

31:39
    Prachař nedokázal procpat kotouč od levého mantinelu na Šímu, ani Šišku. Ti byli volní před brankou a před Plzní se rýsovala obrovská šance.

30:42
    Hřebík se málem dostal ke kotouči za hostující brankou. Jihočeši potom stejně pokazili přechod do útoku.

30:10
    Po útoku Sumerauera po levém křídle přerušil Štekr hru u přední tyče.

29:25
    Zřejmě Strmiska naservíroval puk z levé strany na střed a Kučera měl na hokejce druhou branku Plzně, z první však nepropálil brankáře Spáčila.

28:44
    Sklenička projel na pravou stranu, ale trefil pouze brusli bránícího hokejisty, potom se hraje ve středním pásmu.

28:19
    Štekr odolal zakončení z pravé strany a k dorážce se nedostal Rolínek. Následně hosté střídají.

27:47
    Spáčil kryje zakončení od modré čáry a bude se opakovat buly po pravé ruce hostujícího brankáře.

27:25
    Akademici vystřídali, ale nezafungovala jim nahrávka na pravou stranu, kterou sebral Křenek.

26:40
    Rejzek nahrával z pravé strany do ohně, ale u svého brankoviště byli lepší hráči hostů.

26:20
    Oba celky jsou po poměrně dlouhé době v pěti lidech na hrací ploše.

25:46
    Kučera forčekinkem zprava otravoval Sittera a hosté potom ztratili puk, Plzni poté nevyšel kontr po levé straně.

25:02
    Vochozka si najel na levou stranu, dostal kotouč a pálil na Štekra, ten však tuhle situaci ustál.

24:35
    Křenek si vůbec nerozuměl se spoluhráčem na útočné modré čáře, ale poté vyhrál jeden na jednoho proti Hřebíkovi.

23:54
    Štekr bez potíží chytá zakončení z osy hřiště a bude se vhazovat před brankou Akademiků.

23:23
    Spáčil musel ven z branky a zastavil kotouč pro spoluhráče, hosté se poté dostali před domácí branku.

22:56
    Hosté jsou v pěti a zhruba 80 sekund by měli hrát přesilovku pět na čtyři.

22:20
    Vyloučení v týmu Akademici Plzeň (Strmiska – 2 min., podrážení).

22:03
    Kučera přišel o puk na levé straně a přesilovka Plzně pět na čtyři zatím není povedená.

21:30
    Jako kdyby Štekr zprvu nevěděl, kde má kotouč po zakončení z pravé strany, ale stihl situaci však vyřešit.

21:01
    Hned v úvodu však hosté vyhodili na hokejku domácího gólmana.

20:50
    Prášek (BDB) bude pykat za vysokou hůl v obličeji protihráče na modré čáře a Akademici disponují početní výhodou pět na tři.

20:38
    Sklenička už nezachránil útočnou třetinu, ale potom tam Prášek fauloval a hosté půjdou do tří.

20:14
    Akademici dohrávají ještě přesilovku, nyní kombinují v útočném pásmu.

20:01

Akademici vedou první třetině 1:0, když se jako jediný prosadil Tomáš Kučera po odrazu od zadního mantinelu a využil tak početní výhodu pět na tři. Úvodní dějství bylo vyrovnané. Mělo poměrně dobré tempo. Čekají nás zřejmě ještě napínané dvě třetiny a zápas může skončit jakkoliv.

20:00

19:56
    Starý podržel puk na své obranné modré čáře, poté ještě z pohybu Faschingbauer minul branku

19:25
    Hosté se osvobodili.

19:06
    Vyloučení v týmu Black Dogs Budweis (Křenek – 2 min., podrážení).

18:57
    Markov si na levé straně obhodil Křenka, ale potom nahrávku na zadní tyč nezpracoval Strmiska, který sjížděl do druhé vlny.

18:27
    Střelu rozjetého Sumerauera přes obránce z pravé strany chytá Štekr lehce na první tyči.

17:45
    Štekr vykopl puk pravou nohou, následně Jihočeši odvrátili útok Plzně z levé strany.

17:11
    Sitter neudržel útočné pásmo a Hřebík ještě na levé straně pošetřil čas.

16:39
    Plzeňští zatím dobře zvládají tohle oslabení a protivník se nedostal do větší šance.

16:14
    Plzeň znovu vyhazuje až k brance soupeře a nyní se bude bránit například se Šibrou na ledové ploše.

15:20
    Akademici vyhodili na levou stranu, tam byl pouze Křenek a nikdo z hokejistů domácích.

14:09
    Tým Akademici Plzeň právě vstřelil branku!
    Po zakončení z pravé strany z prvního doteku doklepl puk odražený od zadního mantinelu TOMÁŠ KUČERA. Asistence: Jaroslav Starý, Jindřich Sklenička.

13:42
    Vochozka (BDB) dostává dvě minuty za nedovolené bránění a hosté jdou do tří.

12:59
    Vochozka ujel v oslabení, ale z pravé strany těsně minul brankářovu lapačku u bližší tyče.

12:24
    Vyloučení v týmu Black Dogs Budweis (Sumerauer – 2 min., krosček).

12:23
    Plzeňští zablokovali zakončení z levé strany.

11:14
    Ofsajd domácích.

10:02
    Strmiska se vymanil z tlaku forčekujících hráčů a přihrál na levé křídlo, ale posléze Plzeň ani nezakončila.

09:12
    Šiška pouze odevzdal puk po levé straně a rozhodl se přepustit místo na ledě svému spoluhráči.

08:10
    Opět přečíslení hostů dva na jednoho, ale nahrávka přes Prachaře neprošla na zadní tyč.

07:43
    Brejk dva na jednoho, ale Štekr přečetl střelu z levé strany na lapačku. Navíc by se mělo vhazovat ve středním pásmu.

06:58
    Spáčil vyrazil zakončení z pravé strany, ale v útočném pásmu ještě pokračuje Váchal.

06:20
    Vochozka sjel na levý kruh, ale puk se k němu nedostal. Následně rozehrál Strmiska ve spolupráci s Váchalem.

05:29
    Šíma naskočil na levé křídlo a hned atakoval hostující rozehrávku, Jihočeši však všechno zvládli.

04:45
    Vochozka se chtěl prosadit po levé straně, ale obrana Plzně nepustila nahrávku ke svému brankovišti.

04:02
    Hosté si pokryli Kučeru, posléze rychle zaútočili, ale neuspěli.

03:26
    Zatím se hraje bez vyložené šance na obou stranách.

02:32
    Tvrdá střela z pravé strany přes Prachaře, ale na přední tyči byl připravený Štekr, který tak přerušil hru.

02:00
    Plzeň sevřela soupeře, ale pořádně neohrozila brankáře Spáčila.

01:18
    Kučera vyhrál buly na levém kruhu a křižná střela Starého skončila zákrokem Spáčila u vzdálenější tyče.

01:18
    Hosté vyhodili puk po levé straně na zakázané uvolnění.

00:35
    První formace Plzně vystřídala a na led naskočil Hájek s Kučerou.

00:10
    Akademici nastoupili do zápasu v bílém, zatímco soupeř v černém.

00:01

Akademici Plzeň: Frček (Štekr) – Soukup, Prachař (C), Sklenička, Koco, Beer (A), Starý, Šimůnek, Váchal – Hřebík, Švec, Hájek, Šíma, Kučera (A), Straka, Markov, Rejzek, Šibra, Šiška, Strmiska, Faschingbauer.

Black Dogs Budweis: Spáčil (Svoboda) – Sitter (C), Tintěra, Kříž, Hrůša, Škopek, Hubata – Prášek, Masopust, Vochozka – Bahula, Sumerauer, Rolínek – Fiala, Křenek, Šafář – Grossmann, Mikulášek.

Rozhodčí: Škrobák – Sedláček, Baxa.

Akademici Plzeň jakožto první univerzitní celek v historii podepsali memorandum o dllouhodobé spolupráci s extraligovým mužstvem, plzeňskou Škodovkou.

Akademici jsou mužstvem, ve kterém najdeme hráče, kteří již prošli mládežnickými kategoriemi extraligové Škodovky. Za plzeňskou juniorku hráli Štěpán Hanzlík, David Roubal, chytal například Jonáš Štekr či obránce Jakub Sysel. Hanzlík, Roubal a Sysel působí nyní ve druholigových Klatovech, což je farma Plzně.

Další domácí utkání odehrají Black Dogs Budweis proti Univerzitě Palackého v Olomouci, a sice 12. února. Hráči budou mít na svých dresech oranžovou stužku, jakožto znak boje s poruchou krvetvorby.

Po nepovedením vstupu do sezony Jihočeši zabrali a zvítězili v šesti případech ze sedmi. Momentálně se tak v premiérovém ročníku Univerzitní ligy ledního hokeje drží na třetí pozici o čtyři body před svým dnešním soupeřem. Poslední utkání odehráli hosté před necelým měsícem, když doma deklasovali Univerzitu Karlovu 7:2. Na rozdíl od Akademiků tak Jihočeši neměli tak nabitý program během zkouškového období. To si pochvaloval například bek Jan Kříž: "*Zkouškové je náročné, člověk musí změnit režim a je potřeba věnovat větší pozornost studiu. I přesto jsme ale zvládli pravidelné tréninkové dávky i zdárně dokončit zkoušky."

Akademici jsou momentálně šestí, získali dvacet bodů. V roce 2020 si nepočínají vůbec špatně. Nejprve překvapivě porazili v domácím prostředí Masarykovu univerzitu, poté se vydali do Ostravy, kde během dvou dnů padli pokaždé 3:4 po prodloužení. Nicméně oba duely odehráli Západočeši ve dvanácti, resp. třinácti lidech do pole. V pondělí poté Plzeňští otočili utkání pod širým nebem v Rýmařově, kde přetlačili Univerzitu Palackého 2:1. Zápas rozhodl Štěpán Hanzlík při přesilovce 67 sekund před závěrečnou sirénou. Tou dobou zdaleka nebyly podmínky ideální a mužstva prý nevěděla, jestli hrají vodní pólo, nebo lední hokej...

Vzájemné zápasy
    22. září se oba celky utkaly při vůbec prvním zápasu v historii ULLH. Akademici tehdy na ledě áčka Plzně zvítězili tenisovým poměrem 6:3. Odveta na jihu Čech už patřila soupeř, který bral všechny body za výhru 6:2.

Delegace
    Zápas odpíská jakožto hlavní rozhodčí Michal Škrobák, na čáře mu budou pomáhat Pavel Sedláček a Petr Baxa.

Hezký den, vítejte u textové reportáže ze zápasu Univerzitní ligy ledního hokeje, kdy si to v rámci 15. kola rozdají Akademici Plzeň a Black Dogs Budweis. Začínáme ve 20:45.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.

Vít Muzikář

Branky a nahrávky: 15. Kučera (Starý, Sklenička), rozh. náj. Sklenička – 49. Bahula (Sitter, Škopek)