Finsko – Rusko 3:0 (kon.) | Česko – Švédsko 1:2 (kon.)
Čtvrtek 06.02.2020, 19:07Euro Hockey Tour

Ode mě je to pro dnešek vše. Já se s Vámi loučím a děkuji Vám za pozornost. Budu se těšit zase někdy příště, na viděnou! (21:36:38)

Střely na branku ve třetí třetině:
    Česko – 11 (celkem 25)
    Švédsko – 9 (celkem 25)

Dnešní utkání sledovalo 9613 diváků.

Ve třetí třetině Češi zabrali a tlačili se do útoku, Švédi však odolali a po šťastném odrazu je poslal do vedení Mathias Bromé. Svěřenci trenéra Říhy se ke konci ještě uchýlili ke hře bez brankáře, ve které jejich šanci na vyrovnání udržel Libor Šulák, avšak jen za cenu faulu. Následně navíc český tým hrál v příliš mnoha hráčích a bylo prakticky rozhodnuto. Švédsko poráží český tým 2:1 a spolu s Finskem půjde do víkendových bojů s náskokem tří bodů nad Českem a Ruskem.

Nejlepší hráči utkání:
    Česko – David Šťastný
    Švédsko – Oscar Lindberg

59:54
    Přichází ale ještě jedno vyloučení pro Švédy a vhazování před Hellbergem. Dvě minuty za držení si odpyká Malte Strömwall (SWE).

59:36
    Český tým hrál v šesti a následuje tak další trest.

59:22
    Pudasovo vyhození Češi zastavili až ve středním pásmu.

58:58
    Zaar vyrazil za vyhozeným pukem, ale dostihl ho až za brankou.

58:41
    Lenc vyvezl puk a Will opět spěchá na střídačku.

58:35
    Oddechový čas pro domácí.

58:35
    Rozhodčí však usoudili, že si počínal nedovoleně a Libor Šulák (CZE) tak putuje na trestnou lavici za hákování.

58:35
    Jeden ze švédských hráčů vybojoval puk u prázdné české branky, ale Šulák mu v poslední chvíli zabránil v gólu!

58:10
    Will vyjíždí z branky!

57:30
    Bristedt prostrčil puk do středního pásma, ale tam si jej vzali Češi.

57:15
    Švédské nahození přišlo ještě před červenou čárou a zakázané uvolnění tak stěhuje hru před Hellberga.

56:48
    Košťálek z první minul branku.

Martin Vavruša

Branky a nahrávky: 10. Šťastný (Flek, D. Musil) – 32. Händemark (Sellgren), 56. Bromé (Strömwall)

Česko: Will (Furch) – Jeřábek (A), Šulák, J. Krejčík, Mozík, Moravčík, Košťálek, D. Musil, Němeček – Zaťovič, Jan Kovář (C), Řepík – Lenc, Horák, M. Stránský – Hyka, T. Zohorna (A), H. Zohorna – Šťastný, R. Zohorna, Flek – M. Kovařčík.
    Švédsko: Hellberg (Lars Johansson) – Sellgren, Bengtsson, Dahlbeck (A), Lundkvist, Tömmernes (A), Pudas – Everberg, Händemark, C. Klingberg (C) – Nilsson, O. Lindberg, Strömwall – Bristed, Rydahl, Zaar – Bromé, Linus Johansson, Sylvegard.

Rozhodčí: Kova, Brännare (oba FIN) – Nordlander, Nyqvist (oba SWE)