Kayserispor – Antalyaspor 2:2 (kon.) | Sivasspor – Başakşehir 1:1 (kon.) | Kasımpaşa – Galatasaray 0:3 (kon.)
Sivasspor
1:1 (0:0)
Istanbul Başakşehir FK
Neděle 09.02.2020, 14:00 • Yeni Sivas 4 Eylül Stadyumu (Sivas) • Turecká Superliga • 21. kolo

To je z mé strany pro dnešek vše, děkuji vám za pozornost a u dalšího přenosu na viděnou. (16:02:51)

Držení míče: 52 % : 48 %.
    Střely na branku: 4:1. Střely mimo: 5:3. Rohy: 7:2. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 12:11.

Je konec. Utkání končí remízovým výsledkem a dle mě i zaslouženým výsledkem. Domácí sice měli na držení míče a střely převahu, hosté však odehráli též dobrý zápas. Druhý poločas již byl tedy o něco lepší, jak ten první a to díky dvěma gólům. Sivasspor se po remíze posouvá opět do čela ligy, zatímco Basaksehir drží třetí pozici. Nutno podotknou, že mezi prvním a třetím místem je rozdíl pouhých tří bodů! Hráčem utkání byl zvolen domácí Mustapha Yatabaré.

90+5
    90+4. Yandaş mohl v nastavení rozhodnout

90+4
    To byla střela, ovšem ještě lepší zákrok! Mert Hakan Yandaş vypálil náramnou střelu, která putovala do horního rohu hostující branky, Mert Günok však pohotově zareagoval a zachránil hosty od prohry.

90+3
    Sivasspor je natlačen na polovině hostů, ti se však úspěšně brání.

90+2
    Rozhodčí nastavuje 4 minuty!

90+1
    Nepadne. Za míč se postavil Mert Hakan Yandaş, který to zkusil přímo na branku, jeho pokus ale vyrazil brankář hostí.

90
    Žlutou kartu dostává İrfan Can Kahveci (Istanbul Başakşehir FK).

89
    İrfan Can Kahveci fauluje na hranici vlastního vápna, domácí tak mají obrovskou šanci pro skórování!! Padne branka?

88
    Závěr utkání je velmi vyhrocený. Mezi hráči dokonce došlo i k menší strkanici, kterou nakonec ukončil rozhodčí.

86
    Střídání v týmu Istanbul Başakşehir FK: ze hřiště odchází Mahmut Tekdemir, přichází Danijel Aleksić.

85
    Tři minuty utekly jako voda, ovšem mezi tím nepřišla žádná šance. Domácí se sice snaží urvat výhru na svoji stranu, zatímco na hostech to moc vidět není.

82
    Kdyby utkání skončilo remízou 1:1. Domácí by drželi opět první příčku ligy, ovšem jen o bod před Trabzonsporem.

81
    To se nám ten závěr dosti komplikuje, uvidíme zda se dnes dočkáme vítěze, nebo to již takto skončí.
    80. Mustapha YATABARÉ - 1:1

80
    Sivasspor právě vstřelil branku!
    Je vyrovnáno!! Paul Papp se ani neohřál a už asistuje u velmi důležité branky!! Z levé strany přilétl dobrý centr přesně na hlavičku MUSTAPHY YATABARÉHO a dnes se na po čtvrté konečně dočkal.

79
    Střídání v týmu Sivasspor: ze hřiště odchází Ziya Erdal, přichází Paul Papp.
    Střídání v týmu Istanbul Başakşehir FK: ze hřiště odchází Demba Ba, přichází Martin Škrtel.

78
    Žlutou kartu dostává Edin Višća (Istanbul Başakşehir FK).

77
    Edin Višća chtěl proběhnout po pravé straně, místo toho však fauloval a odnesl si žlutou kartu!

76
    Není srovnáno! Domácí dostali výhodu zajímavého přímého kopu, jenže Yatabarému míč prolétl jen těsně kolem hlavy a následuje tak odkop od brány.

75
    Žlutou kartu dostává Gaël Clichy (Istanbul Başakşehir FK).

74
    A Gaël Clichy si nedá pokoj. Nyní těsně na hraně brankoviště fauluje a odnáší si žlutou kartu. Dle mě zcela zaslouženě.

73
    Když ne penalta, tak alespoň roh. Takovou kompenzaci dostali hráči Sivassporu, jenže po rohovém kopu se jim vyrovnat nepodařilo.

72
    Gaël Clichy zahrál při centru domácích rukou, rozhodčí ale pokutový kop nepíská! Domácí hráči i diváci jsou dosti rozlobený.

71
    Je tomu tak. Fernando nakonec nedokončí dnešní šlágr kola, a to z důvodu zranění. Nutno podotknou, že na straně domácích je to již dnes druhé.

70
    Střídání v týmu Istanbul Başakşehir FK: ze hřiště odchází Eljero Elia, přichází Fredrik Gulbrandsen.
    Střídání v týmu Sivasspor: ze hřiště odchází Fernando, přichází Yasin Öztekin.

68
    Fernando zůstává ležet na zemi a nevypadá to s ním zrovna pozitivně, domácí budou nejspíše podruhé střídat.

66
    Basaksehir momentálně putuje na první příčku ligy, zatímco Sivasspor je až na třetím místě. Uvidíme, zda to domácí nakopne a dočkáme se vyrovnávací branky, nebo to již takto zůstane.
    65. Demba BA - 0:1

65
    Istanbul Başakşehir právě vstřelil branku!
    A máme tu konečně branku! Vše začalo střelou zpoza vápna, kterou následně špatně tečoval jeden z domácích obránců. A díky tomu tak DEMBA BA zakončoval téměř do odkryté sítě.

63
    Utkání znepokojil sníh, který se ve vzduchu opět vznáší, což hostům může dosti vadit. Také se na stadionu drží mrazivá teplota -13 stupňů celsia.

62
    Sivasspor poté zahrával rohový kop, po něm už ale žádné nebezpečí nenastalo, i přestoo se ale stále drží na polovině hostů.
    61. Yandaşovu střelu zastavuje tyč hostující brnaky

61
    Největší šance utkání nekončí v síti!! Mert Hakan Yandaş obdržel přesnou přihrávku, díky které i následně zakončil zpoza vápna. Jeho pozemní rychlá střela však skončila pouze na tyči!!

59
    Sivasspor má momentálně větší tlak, na držení míče je to ale vyrovnané 50%-50%.

57
    Domácí se po velmi dlouhé době ocitli v brankovišti hostů, kde se dokázali dostat i do šance! Z levé strany přišla nejdříve přihrávka, ta však byla okamžitě odvrácen. Zpoza vápna to následně zkusil Claudemir, jenže ani on nemířil přesně.

55
    Mert Hakan Yandaş velmi silně kopl hostujícího hráče Tekdemira, ten je sice momentálně ošetřován, ale vypadá to, že ve hře nejspíš nebude pokračovat.

53
    Z prvního poločasu se společně s přihrávkami na středu vrátily i fauly, kterých je stále více a více.

52
    A znovu Demba Ba! Nyní se s míčem dobře uvolnil a zpoza vápna zkusil štěstí. To při něm však momentálně nestálo, střela totiž putoval vedle.

51
    Basaksehir se konečně dostal do brankoviště Sivassporu, a to pomocí centr z pravé strany, který ale Demba Ba špatně zpracoval. Kdyby se mu to povedlo, jeho tým by vedl 1:0.

49
    Druhý poločas začala doslova stejně jako ten první, tudíž sledujeme jen přihrávky na středu hřiště.

47
    Hosté se momentálně drží na polovině Sivassporu, ovšem stále nemohou přijít na to, jak proklouznout až do vápna.

46

Druhý poločas začne přibližně v 15:04.

Je tomu tak. První poločas je u konce, žádný gól k vidění bohužel nebyl. Na střely je to sice 5 ku 4, ani jedna však nepronikla na brankáře. Co se týče akcí, tak jich mají na kontě více domácí, ovšem ti je nedokázali úspěšně využít. Uvidíme, zda se ve druhé části již gólu dočkáme.

45+2

45+1
    Míč se opět dostal k brankáři hostů a vypadá to, že v prvním poločase již nic neuvidíme.

45
    Rozhodčí nastavuje dvě minuty!

43
    Nyní jsou to hosté, kteří se drží na polovině soupeře, ovšem stále nemohou přijít na to, jak tu obranu přejít.

41
    Pomalu, ale jistě se blíží konec prvního poločasu, uvidíme zda se dočkáme nějaké branky, nebo již skóre zůstane nedotčené.

39
    Fatih Aksoy zkoušel střelu zpoza vápna, ta ale byla odražená na levou stranu, odkud centroval na zadní tyč Erdal. Na zadní tyč si okamžitě seběhl Fernando, ovšem jeho myšlenka byla již předem přečtená obranou.

37
    Hra se znovu uklidnila a vše je tak zpátky jako v úvodu. Oba celky se drží na středu hřiště a marně se snaží dostat do nějaké té tutovky.

35
    Fernando společně s Yatabarém překombinovali pravou stranu obrany hostů, ale marně. Míč se následně ocitl za pomezní čárou a nadějná šance na skórování tak skončila.

34
    Sněžení již sice ustálo, na trávníku ale kluzký povrch zůstal, uvidíme zda právě sníh rozhodne toto utkání.

33
    Do obrany Sivassporu se stáhl i hrotový útočník Fernando, jenž momentálně výrazně obraně pomohl odstavit Crivelliho.

31
    Edin Višća dostal na kopačku odražený míč, který následně táhl až do brankoviště, kde se mu otevřela dobrá pozice pro zakončení. Jeho rána však nakonec skončila pouze na obraně.

30
    Stále čekáme na tu první velkou akci, která ale né a né přijít. V posledních minutách se vše prohodilo a nyní tlačí hosté, kteří již dokázali vystřelit na bránu, pokus ale směřoval vedle.

28
    Fernando se dostal do rychlého úniku na branku Basaksehiru, ovšem za zády mu běželi až dva obránci, kteří na poslední chvíli nakonec uspěli!

26
    Druhý roh v zápase měli k dispozici i hosté. Ten směřoval přímo do středu vápna, kde se však k míči jako první dostal brankář Mamadou Samassa.

25
    Statistika střel: 4-0

24
    A zahrozili! Z levé strany přisvištěl rychlý centr do brankoviště, kde se o malou teč pokoušel Mustapha Yatabaré, balón mu ale těsně projel kolem kopačky.

23
    Domácí si v posledních dvou minutách vytvořili jakýsi tlak, díky čemuž se drží na polovině hostů a mohou kdykoliv zahrozit.

21
    Sivasspor měl k dispozici již druhý roh v tomto utkání, jenž dopadl podle stejného scénáře jako ten první, akorát Yatabaré už byl chráněn obránou Basaksehiru.

20
    Dvacet minut uteklo jako voda a stále čekáme na nějakou velkou šanci. Už ani samotným divákům se hra nelíbí a dávají to najevo pískotem.

19
    Následný roh směřoval na vysokého Yatabarého, který sice hlavičkoval, ale pouze vysoko!

18
    Domácí to krásně sehráli. Fernando se výtečně uvolnil a následně se snažil protlačit balón pomocí přihrávky do vápna, obrana mu však jeho přihrávku zblokovala na roh.

16
    Edin Višća neudržel míč v blízkosti domácího vápna a následnou přihrávkou tak hru opět posunul na vlastní polovinu.

15
    Hosté zapojili do hry i brankáře, který měl svým výkopem trochu rozproudit hru, místo toho však zakopl míč do autu.

14
    První patnáctiminutovka je téměř za námi a stále jsme viděli pouze jednu střelu, která ještě k tomu nešla ani na branku. Uvidíme co nás čeká v následujících minutách.

13
    Vypadá to, že ne. Fernando se již vrátil na hřiště a v utkání tak bude nejspíš plně pokračovat.

12
    A další zbytečný faul! Eljero Elia podrazil domácího hráče s číslem 7, Fernanda, který je momentálně ošetřován, tak uvidíme zda i on bude muset být vystřídán.

11
    Barış Yardımcı nakonec utkání nedohraje. Po posledním faulu se mu nepodařilo rozchodit zranění a domácí trenér tak musel střídat již v 11. minutě.

10
    Střídání v týmu Sivasspor: ze hřiště odchází Barış Yardımcı, přichází Claudemir.

9
    Domácí se jako první dostali do velké šance, která však nemusela být! Z pravé strany přilétl rychlý centr, jenž brankáři vyklouzl z rukavic. Do následné dorážky se tlačil Mustapha Yatabaré, obranu a brankáře však neprostřelil.

7
    Utkání je prozatím na šance nulové, ovšem faulů již bylo k vidění poměrně dost. Nyní to byl jeden z hostujících hráčů, který zajel tvrdě do Erdala a dotyčný může být rád, že si neodnesl žlutou kartu.

5
    Po rozehrávce se Demba Ba snažil míč protlačit pomocí centru až do brankoviště. Akci mu ale zblokoval hned první stojící hráč Sivassporu.

4
    Na středu hřiště došlo k poměrně větší srážce, do které zapletl jak Višča tak Criveli. Pro hosty je k dispozici volný kop.

3
    Na stadionu lehce sněží, což by před utkáním málo kdo čekal, uvidíme jakému celku to více pomůže. Sníh se totiž nachází i na trávníku.

2
    Rohový kop putoval do středu brankoviště, kam se pokoušel naběhnout Enzo Crivelli, obrana Sivassporu byla ale pohotovější.

1
    O úvodní výkop se postarali hosté, kteří se díky nákopu dopředu dostali do první šance a rovnou si z toho vybojovali rohový kop.

1

Hráči již přicházejí na hřiště. Domácí dnes nastupují v bílo-červených dresech, zatímco hosté v dresech oranžových.

Sivasspor: Samassa – Çiftçi, Osmanpaşa, Appindangoyé, Yardımcı – Yandaş, Aksoy, Arslan – Erdal, M. Yatabaré, Fernando.
    Náhradníci: M. Yıldırım, Şaşal Vural – Papp, Claudemir, Djerlek, Sagman, Öztekin, Camara.

Istanbul Başakşehir FK: Günok – Caiçara, Ponck, Epureanu, Clichy – Tekdemir, Kahveci – Višća, Ba, Elia – Crivelli.
    Náhradníci: Babacan – Aleksić, Inler, Gulbrandsen, Uçar, Özcan, Okechukwu, Behich, Arslantaş, Škrtel.

Rozhodčí: H. Özkahya – B. Birinci, K. Çetin.

Vzájemná utkání

14.9.2019 – Basaksehir – Sivasspor 1:1
    3.5.2019 – Sivasspor – Basaksehir 0:0
    1.12.2018 – Basaksehir – Sivasspor 0:1
    4.5.2018 – Basaksehir – Sivasspor 1:1
    10.12.2017 – Sivasspor – Basaksehir 1:0

Istanbul Başakşehir FK se nachází na čtvrtém místě, a to jen díky Alanyasporu, který včera remizoval s Fenerbahce 1:1. I Basaksehir se též pyšní skvělou formou, ovšem kolo dvě kola zpátky prohráli s Fenerbahce 2:0, což jim právě neumožnilo posun na první příčku. Pokud by se dnes hostům podařilo vyhrát, první místo je nemine. Jejím dnešním soupeřem budou hráči Sivassporu, kteří budou bez pochyby větší favorité, uvidíme jestli tomu tak bude i na hřišti. Poslední vzájemný zápas skončil remízou 1:1.

Sivasspor se díky výhře Trabzonsporu nachází momentálně na druhém místě s 41 body. Po dlouhé sérii výher a remíz přišla v minulém kole obrovská kudle do zad od Gaziantepu. Sivasspor přijel jako favorit, od prvních minut tomu však bylo jinak. Utkání nakonec skončilo vysoko 5:1 pro Gaziantep. Sivasspor se bude muset dnes před domácím publikem oklepat a předvést mnohem lepší fotbal, pokud tedy chtějí na první místo. Jejich soupeřem bude Basaksehir, jenž je v této sezóně též skvělý a dle mě nás čeká parádní fotbalová podívaná.

Dobrý den všem fanouškům a fanynkám fotbalu! Dnes se podíváme na 21. kolo Turecké Superligy, a to mezi Sivasspor – Istanbul Başakşehir FK. Dnešní utkání bude ostře sledovaný, neboť se proti sobě utká druhý s třetím. Kdo z těchto dvou celků vyhraje, poputuje na vrchol soutěže. Výkop je stanoven na 14:00.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.