Třinec – Mountfield HK 6:0 (kon.) | Zlín – Liberec 2:4 (kon.) | Vítkovice – Pardubice 3:5 (kon.)
K. Vary – Kometa Brno 9:1 (kon.) | Olomouc – Kladno 4:0 (kon.)
HC Vítkovice Ridera
3:5 (1:2, 2:1, 0:2)
HC Dynamo Pardubice
Pátek 14.02.2020, 17:30 • Ostravar aréna • Tipsport extraliga • 45. kolo

Je dobojováno. Vítkovičtí nedokázali využít příležitosti a navýšit svůj náskok na poslední Pardubice. Domácí sice otevřeli dnešní střelecký účet, ale do kabin šli po první části se skloněnými hlavami, protože hosté dokázali dát o branku více. Druhá třetina byla z pohledu Vítkovic přece jen lepší, srovnával Hruška a do vedení svůj tým poslal Mallet, Svačina ale před koncem druhé části srovnal stav na 3:3. Bylo jasné, že ve třetí části půjde o všechno, vítkovičtí se téměř v polovině třetiny dostali do dvojnásobného oslabení a hosté tuto lákavou nabídku využili beze zbytku. Přetahovaná o kotouč a hra od branky k brance k další změně skóre nevedla, a tak domácí přistoupili ke hře bez brankáře. Gólem do prázdné klece pak pečetil dnešní výhru Pardubic Poulíček a hosté si tak společně s fanoušky mohou na východ Čech odvést všechny tři body.
    Z Ostravy je to pro dnešek už definitivně vše, mějte příjemný zbytek večera a užijte si nadcházející víkend. Já se budu těšit znovu brzy na počtenou. (20:28:25)

60:00
    Po konci zápasu se ještě v rohu u domácí branky strhává další mela, sudí vylučují jen domácího Malleta za hrubost.
    59:45 Patrik POULÍČEK - 3:5

59:45
    Dynamo právě vstřelilo branku!
    Po zmatcích ve středním pásmu se k puku dostává PATRIK POULÍČEK a trefuje prázdnou klec – 3:5.Asistence : Vladimír Svačina.

59:41
    Domácí branka je znovu prázdná.

59:36

59:18
    Vítkovičtí dostali puk do pásma, ale Kantor zpoza své branky rychle rozehrává.

59:12
    Svoboda je zpátky v brance, vhazuje se ve středním pásmu.

58:55
    Pardubice posílají puk na opuštěnou branku, ale puk ji míjí, je z toho jen zakázané uvolnění.

58:37
    Vítkovičtí bojují ve středním pásmu, mají puk pod kontrolou, Svoboda se chystá na střídačku.

58:05
    Oddechový čas pro domácí celek.

58:05
    Vítkovice se protáhly do pásma, Mallet s Dejem atakovali Kantorovu klec.

57:36
    Za naražení zezadu je na dvě plus deset minut vyloučen domácí Schleiss, který tak odchází předčasně do sprch. Dvouminutový trest odpyká Veselý.

57:14
    Domácí znovu v pásmu, po jedné ze střel zazvonila pardubická tyč!!

56:25
    Rosandičovi se nepodařilo ani na dvakrát trefit kotouč, proto musel couvat do středního pásma, kde jej ale obral Svačina, který s Rosandičem v zádech ujížděl na Svobodovu klec, ale domácí gólman byl v pohotovosti.

Monika Baloghová

Branky a nahrávky: 7. Šišovský (Schleiss, Dudas), 29. Hruška (Šišovský, Schleiss), 33. Mallet (O. Roman, Roberts Bukarts) – 11. Poulíček (Mikuš, Mandát), 12. J. Kolář (R. Kousal, Vondrka), 38. Svačina (R. Kousal, Vondrka), 48. Látal (Kusý, S. Zacharčuk), 60. Poulíček (Svačina)

HC Vítkovice Ridera: Mi. Svoboda (Dolejš) – Štencel, Trška, Rosandić, Dudas, Výtisk (C), R. Černý, L. Kovář – Dočekal, Werbik, T. Kubalík – Roberts Bukarts, O. Roman, Lakatoš (A) – Šišovský, Hruška, Schleiss – Dej (A), R. Veselý, Mallet.
    HC Dynamo Pardubice: Kantor (Kacetl) – Mikuš, J. Zdráhal, S. Zacharčuk, J. Kolář (C), T. Voráček, Holland, Ivan – Vondrka, R. Kousal, Tybor – Mandát (A), Poulíček, Svačina – Kusý, Harju, Látal – Blümel, Rolinek (A), Paulovič.

Rozhodčí: Pešina, Pražák – Jindra, Zíka

Diváci: 6 039