Skalica – Topoľčany 3:1 (kon.) | Spišská N. Ves – Bratislava Capitals 1:4 (kon.) | Trnava – Pov. Bystrica 1:2 (3:3 po s.n.)
Dubnica – Martin 1:2 (kon.) | Žilina – Levice 5:4 (kon.)
HK Spišská Nová Ves
1:4 (0:0, 1:1, 0:3)
iClinic Bratislava Capitals
sk Pátek 14.02.2020, 17:30 • Stez Aréna • 1. liga (SR) • Skupina A

Derby zápas je u svojho konca, po dvoch vyrovnaných tretinách domáci nezvládli tú poslednú. D o kolien ich dostal gól po chybe vo vlastných radoch. Ich snaha sa o niečo ešte pokúsiť vyšla na v nivoč. Bratislavčania boli v tejto tretine jednoducho lepší a skúsenejší celok. Odkontrolovali si to do poslednej sekundy a tri body idú na západ. Ďakujem za pozornosť a prajem ešte pekný sviatkoví večer. (19:55:54)

59:02
    HC Bratislava Capitals dáva gól! Tento krát sa to už hráčom ubrániť a Varga rozhodol gólom do prázdnej brány. O tomto čase je to už viac ako isté.
    Asistencia: Buc, Biro

58:46
    Fabián chytil istý gól do prázdnej brány.

58:27
    Hostia v plnom počte.

58:15
    Hamerlík podľa môjho názoru úmyselne dostal bránu zo svojho postavenia. Rozhodcovia si však myslia niečo iné.

57:38
    Jeho brána je už prázdna a jeho spoluhráčom ostáva niečo málo cez dve minúty.

56:59
    Rabčan sa už pýta dole z ladu,

56:28
    Podari sa domácim aspoň zdramatizovať tento derby zápas?

56:28
    Vylúčenie v tíme HC Bratislava Capitals (Varga. R. – 2 min., podrazenie).

56:21
    Oddychový čas hostí.

54:41
    Romaňák si to tvrdo rozdal z Vašašom, mantinel sa len tak zatriasol.

54:18
    Chovan sa snažil odčiniť svoju chybu pri druhom inkasovanom, góle. Je z toho len nepríjemná strela.

53:22
    Pred Rabčanom sa strhla strkanica a hra sa prerušila. Diváci sa bavia aspoň takto.

52:22
    Zápas je už baž príliš jednotvárny, aj keď snaha sa domácim nedá uprieť, no na súperovi si momentálne lámu všetky zuby.

51:58
    Vhadzovanie po pravici Rbčana.

51:21
    Asi som to privolala, hostia sa museli chvíľu brániť, ale už to zasa majú pod kontrolou.

50:45
    Bratislava si to všetko skúsene kontroluje a svojho súpera nepustí takmer vôbec zo svojej útočnej tretiny.

49:41
    Domáci v plnom počte. Boldižár sa mohol dostať do šance okamžite po skončení trestu, na útočnej modrej bol však zdvojený a bolo po brejku.

Dana Kontuľová

Branky a nahrávky: 30. Halász (Boldižár) – 25. T (Buc, R), 41. Selleck (Varga, Buc), 46. Smolka (Šálka, Bohunický), 60. R (Buc, Biro)

HK Spišská Nová Ves: Brankári: Rabčan, Šimo
    Obrancovia: Chovanec- Vantroba, Fabián (A), Rpmaňák,Boldižár, Knižka, Chovan (A),
    Útočníci: Koky, Piačka, Olejník, Vorobyev, Ondov, Polomský, Vartovník (C), Halász, Findura, Václav, Kover,Tyczynski,

iClinic Bratislava Capitals: Brankári: Hamerlík, – Climie,
    Obrancovia: Bohunický, Juriga, Biro, Jankovič, Bača, Martinelli
    Utočníci: Vašaš, Varga.T (A), Surovka, Buc (C), Hudec, Danišovský, Smolka, Selleck, Šalka, Varga. R. Kalinač, Slovák

Rozhodčí: Smerek- Wolf- Riš