Novosibirsk – Čerepovec 3:2 (kon.) | Barys – Soči 3:2 (kon.) | Ufa – Petrohrad 4:5 (po pr.)
Čeljabinsk – Kunlun 3:2 (3:1 po s.n.) | Jaroslavl – CSKA Moskva 0:4 (kon.) | Jokerit – Magnitogorsk 3:4 (1:2 po s.n.)
Kazaň – Spartak Moskva 4:1 (kon.) | Nižněkamsk – Vladivostok 6:1 (kon.) | N.Novgorod – Chabarovsk 2:5 (kon.)
Minsk – Jekatěrinburg 4:6 (kon.) | Riga – Dynamo Moskva 6:7 (po pr.)
po s.n. (3:1)
Traktor Čeljabinsk
3:2 (1:0, 1:2, 0:0 - 0:0)
Red Star Kunlun
Sobota 15.02.2020, 13:00 • Ledová aréna Traktor • KHL

S konstatováním, že domácí tým Traktor Čeljabinsk vyhrál 3:2 na samostatné nájezdy, když otočil zápas ze stavu 1:2 ke svému prospěchu, se s Vámi loučí a hezký den přeje Tomáš Lysý. (16:02:25)

Statistiky zápasu:
    Střely na branku: 30 – 30
    Trestné minuty: 14 – 14
    Vhazování: 41 – 30
    Zblokované střely: 10 – 10
    Hity: 14 – 14.

Dnešní zápas, který nabídl přelévání stavu z jedné strany na druhou, je u konce. Domácí po první třetině vedli gólem Andreje Popova, ale hosté krátce po polovině zápasu během 39 sekund otočili stav, když se trefil Luke Lockhart a Ethan Werek. Ovšem za další dvě minuty srovnal Vjačeslav Osnovin a stav 2:2 vydržel i přes výbornou třetí třetinu hostí. V prodloužení měli více ze hry domácí, ale nevyužili ani přesilovou hru a zápas tak rozhodly nájezdy, ve kterých byl úspěšnější poměrem 3:1 domácí tým, když se prosadil Osnovin, Sedlák a Stěpanov, zatímco za hosty jen Lockhart. Traktor tak vítězí 3:2 po samostatných nájezdech.

Jegor STĚPANOV - 3:2

V samostatných nájezdech zvítězil tým Traktor Čeljabinsk.
    Domácí tým zvládl nájezdy lépe, vyhrál je 3:1 a celkově zvítězil 3:2, když si rozhodující nájezd zapsal JEGOR STĚPANOV.

4. série
    3:1
    Tyler Wong na Galimova nevyzrál a domácí berou bod navíc – 3:1.

4. série
    3:1
    Traktor je blízko, Jegor Stěpanov byl úspěšný – 3:1

3. série
    2:1
    Devante Smith-Pelly se neprosazuje – 2:1.

3. série
    2:1
    Lukáš Sedlák míří krásně kolem vyrážečky Smithe, to jsou ty zkušenosti z NHL – 2:1.

2. série
    1:1
    Luke Lockhart se trefuje nad lapačku gólmana Galimova – 1:1.

2. série
    1:0
    Tomáš Hyka míchal s pukem, ale nakonec zakončil vedle – 1:0.

1. série
    1:0
    Hunter Shinkaruku si na gólmana bekhendem nepřišel – 1:0.

1. série
    1:0
    Vjačeslav Osnovin začíná nájezdy brankou – 1:0.

Samostatné nájezdy začínají.

V prodloužení měli domácí výhodu přesilové hry, kterou ale nevyužili. V poslední minutě přišly dvě slibné šance, po jedné na každé straně, ale od 34. minuty trvá stále stav 2:2. Rozhodne se tedy v penaltovém rozstřelu.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:35
    Dobrý závěr prodloužení, na druhé straně se před brankářem Kunlunu neprosadil jeden z domácích hráčů.

64:25
    Luke Lockhart mohl rozhodnout, ale z levého kruhu netrefil volné místo u tyčky.

63:53
    Bartley si na modré vyměnil puk s Cheliosem, ani jeden z nich ale neměl dostatečný prostor na střelu.

63:25
    Jedna akce na obou stranách vážnější ohrožení branky nepřinesla.

62:27
    Přesilovou hru domácí nevyužili a zápas pomalu spěje do samostatných nájezdů.

61:31
    Z prostorů mezi kruhy střílel Tomáš Hyka. Ale Jeremy Smith máchl lapačkou a připsal si dobrý zákrok, kterým udržel naděje Kunlunu na výhru.

61:12
    Traktor zatím v přesilové hře nedokázal nic moc vymyslet.

60:27
    Domácí tým si bere oddechový čas.

60:27
    Nick Bailen se před brankou hezky uvolnil, najel si až před Smithe a Luke Lockhart ho musel seknout.

Hity: 13 – 12

Třetí třetina o vítězi utkání nerozhodla. Ačkoliv měli hosté chvílemi značnou převahu a byli výrazněji více na puku, nepodařilo se jim vstřelit branku a zápas tak jde do prodloužení.

Který z týmů vyhraje prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:00
    Posledních šedesát sekund třetí části přichází.

58:53
    Po zakázaném uvolnění hostí vyhráli domácí buly a znovu od modré to nyní zkoušel Arťom Borodkin. Nebyl přesný a následná teč jeho spoluhráče šla do ochranné sítě. Vhazovat se tak bude ve středním pásmu.

58:45
    Po vyhraném buly pálil od modré jeden z beků Traktoru, ale val těl před sebou prostřelit nedokázal.

58:35
    Tomáš Hyka projel po levé straně k brance a tvrdě vystřelil. Ovšem Jeremy Smith byl pozorný a dobrým zákrokem drží remízový stav.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:42
    Poměrně zajímavý statistický údaj, Red Star je ve třetí třetině jednou tak delší čas na puku než domácí tým. Ve skóre se to ale neprojevilo.

57:07
    A další hraniční zákrok na domácího hráče, přímo za brankou Jeremy Smithe. Sudí jsou nyní hodně benevolentní.

56:40
    Sedlák byl v rohu útočného pásma poslán k zemi, tohle byl zákrok na hranici faulu. Nepíská se.

56:19
    Nyní je naopak o něco aktivnější Čeljabinsk ve snaze rozhodnout zápas ve svůj prospěch.

55:55
    Těreščenko si z druhé vlny sjel na osu hřiště a z dobré pozice netrefil zařízení.

55:27
    Oba týmy ale stále útočí a nechtějí, aby se rozhodovalo až v prodloužení.

54:42
    Jedna situace a mohlo být vše jinak! Po chybě v rozehrávce hostí se k puu na pravém kruhu dostal Jegor Stěpanov. Nic nevymýšlel, jen tvrdě vystřelil a Smiht dobrým zákrokem zachránil pohromě – puk by totiž šel přesně do šibenice.

53:14
    Před brankou Kunlunu, kterou stráží dnes Jeremy Smith, se opravdu nic neděje. Pokud zápas půjde do prodloužení, budou asi domácí po průběhu třetí třetiny rádi za bod.

51:43
    Domácí tým se pod tlakem dopustil zakázaného uvolnění.

51:22
    Traktor již hraje v pěti.

51:13
    Etan Werek se dostal sám k levé tyči a zkusil bekhendové zakončení, které nadělalo Stanislavu Galimovovi velké starosti. Nakonec ale gólman Čeljabinsku puk zkrotil.

50:19
    Domácí čtveřice se osvobozuje a střídá, vzápětí jsou hosté opět v útočném pásmu.

50:05
    Ryan Sproul naznačil střelu, poté ještě přihrával a celá akce vzápětí vyzněla do ztracena. Možná měl vzít odpovědnost se střelou přímo na sebe.

49:52
    I tak jsou hosté při přesilovce stále u puku.

49:35
    Tyler Wong číhal u pravé tyče zcela sám, ale přihrávku nakonec nedostal.

49:22
    Alexandr Tridčikov jde na dvě minuty ven za sekání. Využijí hosté svůj tlak?

49:00
    Domácí pětice prakticky už jen stojí, je to přes minutu a čtvrt, co je soupeř drží v obranném pásmu.

48:51
    Tohle už je velký tlak, který mají hosté. Mezi kruhy si pro přihrávku najel Devante Smith-Pelly. Opřel se do puku a svojí ránou jen těsně minul pravou tyčku.

48:05
    Ta možná přijde vzápětí. Hlavní sudí signalizuje vyloučení jednoho z hráčů Traktoru.

47:45
    Pětice hostí nyní uzamkla soupeře před jeho brankou, ale zatím hráčům Kunlunu chybí výraznější střelecká aktivita.

46:59
    Andrej Šustr se při protiútoku domácích rychle vracel a nakonec i díky jeho práci má gólman Kunlunu bezpečně ve své moci. Následuje komerční přestávka.

46:15
    Stanislav Galimov měl při nepřehledné situaci před svojí brankou problémy a byl nakonec rád, že se puk odrazil trošku jinam, než kde stál volný Etham Werek.

45:58
    Po buly před vlastní klecí vyvezla pětice domácích puk do středního pásma.

44:35
    Domácí podnikli rychlý protiútok tři na dva, který se snažil zakončit Ruslan Karlin, ale na lapačku Jeremyho Smithe si nepřišel.

43:31
    Právě ubráněné oslabení by mohlo být oním zlomovým momentem pro další obrat ve skóre. Traktor určitě nabral sebevědomí.

42:31
    Kunlun při přesilovce nevymyslel téměř nic a Tomáš Hyka je zpět na ledě.

42:09
    Až nyní přišla první střela na branku v přesilovce Kunlunu, o kterou se postaral Ethan Werek. Ale Stanislava Galimova nijak zvlášť nezaskočila.

41:39
    Brandon Yip musí začít až od svojí branky, domácí kvartet dobře napadá rozehrávku soupeře.

41:15
    Ale jen na skok, přichází totiž další vyhození domácího celku.

41:05
    Ačkoliv se Traktor hned po buly osvobodil, nyní jsou hosté opět nastěhováni před domácím gólmanem.

40:31
    Hosté mají šanci opět strhnout vedení na svojí stranu, jelikož Tomáš Hyka jde ven za vysokou hůl.

Další třetina začne přibližně v 14:57.

Druhé dějství je za námi. Po první třetině, kterou nejtěsnějším rozdílem ovládl Traktor, dokázal Kunlun nejprve otočit stav, když se těsně po polovině zápasu trefil Luke Lockhart a vzápětí na něj navázal extřinecký Ethan Werek. S góly se najednou roztrhly pytel, což potvrdil i Vjačeslav Osnovin a v čase 33:28 stanovil průběžné skóre na 2:2.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:28
    Red Star se ještě pokouší taktéž něco vymyslet v útočném pásmu. Podařilo se mu zde udržet kotouč a Stanislav Galimov si musel připsat zákrok betonem.

39:00
    Minuta do konce třetiny!

38:42
    Hokejisté v černém se zase drželi v útočném pásmu, ale nic zajímavějšího nevymysleli. Domácí útok je ale nyní dobrý a Kunlun se v podstatě jen brání.

37:40
    Nyní se Traktoru ani trochu nepovedla rozehrávka, kterou se jen vystavili od ofsajdu. Vypadá to, že po druhé třetině uvidíme vyrovnaný stav na obou stranách.

37:06
    Bývalý třinecký hráč, tedy Ethan Werek, je v dnešním zápase zatím hodně aktivní. Zasloužil se o další střelu svého týmu, ale jeho pokus byl zblokován.

36:42
    Hostující celek je nadále pod tlakem a Traktor si chce vzít vedení zpět. Jeremy Smith bude muset čelit dalšímu buly, jelikož spoluhráč zahráli jen na icing.

35:59
    První formace domácího celku má velký tlak! Brankář Kunlunu se musí v branec hodně ohánět a měl problémy. Kotouč ale znovu vyplaval jen vedle tyče.

35:13
    Nick Bailen neměl dobrou možnost pro střelu, proto posílal před branku kotouč ze strany pro někoho na teč. Jeremy Smith ho ale odrazil hokejkou.

34:49
    Adam Cracknell šikovně clonil před gólmanem, čehož málem jeho spoluhráč využil ke gólu. Rána od modré ale trefila jen tyčku!

34:20
    Čeljabinsku se nyní nepovedla rozehrávka, takže se bude vhazovat před domácí gólmanem. Prostřední část nám zatím ale nabízí parádní podívanou.
    33:28 Vjačeslav OSNOVIN - 2:2

33:28
    Čeljabinsk právě vstřelil branku!
    Obrovská chyba hostujícího gólmana znamená vyrovnání, nám se tady asi roztrhl pytel s brankami! Jeremy Smith si jel pro puk za branku. Zvolil ale špatnou stranu na rozehrávku. Nacházel se tam totiž jen VJAČESLAV OSNOVIN, jenž poté zasunul puk k tyči. Bez asistence.

32:38
    Komerční přestávka.

32:26
    Toto bude pro domácí velká rána, jelikož měli zápas dobře rozehraný, navíc byli o něco lepším týmem. Nyní ale musí dotahovat dvougólovou ztrátu.
    31:33 Ethan WEREK - 1:2

31:33
    Red Star Kunlun právě vstřelil branku
    Kunlun během několika vteřin otáčí stav zápasu ve svůj prospěch a jde poprvé v tomto utkání do vedení! Stanislav Galimov na střelu do modré neviděl, přesto ji se štěstím vyrazil do strany. Tam byl ale jen ETHAN WEREK, jenž poslal puk do odkryté části branky. Asistence: Spencer Foo a Trevor Murphy.

31:23
    Vyloučení v týmu Traktor Čeljabinsk (Jaroslav Kosov – 2 min., podrážení).
    30:54 Luke LOCKHART - 1:1

30:54
    Jenže aktivnější dojem jim nakonec k ničemu není, jelikož hosté předvedli rychlé přečíslení! To táhl LUKE LOCKHART, který nakonec vypálil zápěstím a jeho krásná rána skončila na zadní šibenici: Bez asistence.

30:00
    Je za námi přesně polovina zápasu a my jsme stále viděli jen jednu branku, a to na domácí straně. Čeljabinsk navíc působí aktivnějším dojmem i nadále.

29:17
    Jaroslav Kosov se však dostal mezi dva soupeře za brankou Red Star, kde souboj o kotouč prohrál. Nyní nevidíme moc střel, které by šly až na gólmany.

28:45
    Domácí se nepovedla rozehrávka od vlastní branky, ale zakázané uvolnění z toho nebude. Hosté ale směrem dopředu nepředvedli vůbec nic zajímavého.

28:05
    Hunter Shinkaruk je na ledě!

27:48
    Lukáš Sedlák odvádí dobrou práci před gólmanem a nyní jemně tečoval kotouč. Gólman Kunlunu ale předvedl velmi dobrý zákrok vyrážečkou!

27:15
    Až téměř po minutě se Čeljabinsk dostal s kotoučem na holi do útočného pásma. Následně vznikl velký závar u branky Smithe, ale kotouč projel těsně vedle levé tyče!

26:36
    Domácí hokejisté by v početní výhodě mohli navýšit náskok, ale její začátek jim zatím ani trochu nevychází. Kunlun dobře brání obrannou modrou čáru.

26:05
    Vyloučení v týmu Red Star Kunlun (Hunter Shinkaruk – 2 min., sekání).

25:07
    Tomáš Hyka měl nyní dobrou šanci, a to zatím tu největší v druhé periodě! Dostal přihrávku na vrcholek kruhu, po které dobře vypálil, ale gólman hostí zasáhl pravým ramenem.

24:41
    Čeljabinsk se skoro minutu držel v útočném pásmu, ale nakonec mu kotouč těsně vyskočil za modrou. Proto je odpískán ofsajd a následuje vhazování.

24:12
    Jaroslav Kosov si najel s kotoučem okolo mantinelu, načež vypálil. Jeremy Smith na jeho pokus dobře viděl a ramenem jej vyrazil mimo bezprostřední nebezpečí.

23:34
    Stanislav Galimov se však bude muset mít na pozoru, jelikož jeho spoluhráčům se vůbec nepovedla rozehrávka, po které je odpískán icing.

22:55
    Až nyní se hokejisté v bílém dostali ke kotouči, tedy už nějakou dobu po přesilové hře. Musí se však vystěhovat, jelikož puk se odrazil do středního pásma.

22:37
    Andrew Calof je na ledě!

21:56
    A ta nám právě začala! Čeljabinsk se ale drží na kotouči a zkušeně šetři hodně cenné vteřinky. Hosté se naopak nemohou zatím dostat k puku a kombinovat.

21:40
    Ethan Werek je na ledě!

21:15
    Z přesilovku Čeljabinsku tedy nic nebude, takže se bude hrát ve čtyřech na obou stranách znovu. Poté přijde naopak minutová přesilovka Kunlunu.

20:38
    Vitalij Menšikov je na ledě!

20:37
    Vyloučení v týmu Traktor Čeljabinsk (2 min. pro hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Andrew Calof.

20:13
    Začátek periody se ještě odehraje při hře ve čtyřech. Následně ale budou mít domácí početní výhodu, která bude trvat ještě celou minutu.

Hity: 7 – 6

Je za námi první třetina dnešního utkání, která přinesla opravdu zajímavou podívanou. Ze začátku zápasu se hrál hodně vyrovnaný hokej, který vycházel ze zajištěné obrany, ale poté se prosadili při hře ve čtyřech domácí. Jaroslav Kosov totiž zpoza branky našel Andreje Popova, na jehož střelu z první neměl Smith nárok. Domácí se navíc o třicet sekund později trefili ještě jednou. Andrej Popov dostal přihrávku a trefil odkrytou část branky. Jeho druhá branka ovšem nebyla uznána z důvodu předchozího ofsajdu, a to až po konzultaci s videem. V tomto utkání vidíme hodně trestů, ale ještě ani jednu využitou početní výhodu.

Další třetina začne přibližně ve 14:00.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:40
    Vyloučení v týmu Red Star Kunlun (Ethan Werek – 2 min., sekání).

19:29
    Hokejisté, na jejichž dresech převažuje bílá, se ještě snaží usadit v útočném pásmu a něco zde vymyslet. Domácí obrana je ale pozorná.

18:48
    To nebyla vůbec špatná šance Kunlunu! Domácí obrana totiž propadla, takže hostující hráč se objevil před gólmanem. Byl už ale hodně blízko, takže Stanislav Galimov udržel kotouč někde ve výstroji.

18:38
    Vyloučení v týmu Traktor Čeljabinsk (Vitalij Menšikov – 2 min., podrážení).

17:52
    Hunter Shinkaruk dobře odhadl odraz kotouč v rohu kluziště, takže jeho tým může pokračovat v útoku. Čeljabinsk má plné ruce práce s bráněním.

17:17
    Arťom Borodkin viděl, že nemůže poslat kotouč po mantinelu, takže jej chtěl sám dostat z pásma. Byl sice napadán, ale nakonec ho dostal do střední části.

16:41
    Ryan Sproul je na ledě!

16:23
    Nakonec jsme viděli střelu z kruhu, kterou měl na svědomí nejspíše Andrew Calof, avšak jeho rána z první nakonec vůbec netrefila prostor k tomu určený.

15:55
    Oba kohouti byli vyloučení, takže na hřišti nám pokračuje přesilová hra domácího celku. Ten je znovu usazený v útočném pásmu, kde je první formace.

15:26
    Vyloučení v týmu Traktor Čeljabinsk (Vjačeslav Osnovin – 2 min., hrubost).

Vyloučení v týmu Red Star Kunlun (Victor Bartley – 2 min., hrubost).

15:26
    Hra je přerušena, jelikož se dva hráči do sebe nyní pustili! Vjačeslav Osnovin to byl z domácí strany, zatímco Victor Bartley to byl z té hostující.

14:58
    Čeljabinsk sice vyhrál buly v útočném pásmu, ale nakonec si celou situaci sám zazdil. Poslal totiž nepřesnou přihrávku, kterou hosté vyhodili.

14:41
    Vyloučení v týmu Red Star Kunlun (Ryan Sproul – 2 min., držení).

14:10

13:42
    Domácí hokejisté jsou zase u kotouče, když zastavili útok svého soka na obranné modré. Obránce Traktoru čeká, než všichni vystřídají, posléze rozehraje.

12:52
    Čeljabinsk je nyní o něco aktivnějším celkem, je vidět, že vstřelená branka mu přece jen dodala trochu sebevědomí. Naopak hostům to dopředu moc nejde.

12:04
    Tyler Wong je na ledě!

11:35
    Andrej Popov je znovu na ledě a tento hráč je dnes velmi aktivním. Neměl ale prostor pro střelu od mantinelu, takže musel kotouč poslat po jeho obvodu.

10:56
    Tomáš Hyka si sjížděl mezi kruhy a byla škoda, že nedostal přihrávku. Nick Bailen proto nakonec vypálil, ovšem Jeremy Smith jeho pokus udržel ve výstroji.

10:35
    Hostující hokejisté začali své oslabení na jedničku. Podařilo se jim totiž vyhrát buly, načež obránce Kunlunu poslal kotouč přes všechny čáry.

10:04
    Vyloučení v týmu Red Star Kunlun (Tyler Wong – 2 min., držení).

09:42
    No, tak viděli jsme opravdu zajímavé dvě minuty při hře ve čtyřech. Nyní se kotouč dostal mimo hrací plchu a vhazovat se bude ve středovém kruhu.

09:06
    Oba týmy hrají v plném počtu!

08:47
    A gól nakonec neplatí!

08:47
    Branku ale ještě řeší video! Střídačka hostí si myslí, že situaci předcházel ofsajd.
    08:47 Neuznaná branka domácího celku

08:47
    Wow, tak to je paráda v podání Traktoru ve hře ve čtyřech! Nyní totiž předvedl parádní akci, po které přišel gól až do prázdné! Vjačeslav Osnovin totiž našel svou přihrávkou u tyče volného ANDREJE POPOVA, který si tak připisuje druhou branku a Čeljabinsk jde do trháku.
    08:08 Andrej POPOV - 1:0

08:08
    Což o několik vteřin později už ale neplatí! Jaroslav Kosov totiž odvedl parádní práci, kdy udržel kotouč proti soupeři a zpoza branky narýsoval přihrávku pro ANDREJE POPOVA! Ten si sjel z druhé vlny a střelou z první nedal brankářovi šanci. Moc pěkná akce domácích. Asistence: Jaroslav Kosov a Ruslan Karlin.

07:45
    Kunlun začal hru ve čtyřech na obou stranách o něco lépe a držel se v útočném pásmu. Nebezpečnou šanci ale neměl, takže stav je stále srovnaný.

07:06
    Vyloučení v týmu Traktor Čeljabinsk (Lukáš Sedlák – 2 min., hrubost).

Vyloučení v týmu Red Star Kunlun (Brandon Yip – 2 min., hrubost).

06:53
    Nyní si domácí nerozuměli, což byla škoda! Nikita Komarov dostal přihrávku mezi kruhy, ale byl zády k brance. Proto chtěl nabít na modrou, ale obránce odjel.

06:26
    Hosté budou muset se svou další akcí začít až od svého gólmana. Vypadalo to na rychlý přechod, ale hra je znovu přerušena, a to kvůli ofsajdu.

05:54
    Zatím tedy nevidíme nějaký festival šancí na té či oné straně. Zápas je naopak hodně opatrný a oba celky vycházejí hlavně z pevných obran.

05:18
    Na druhé straně podnikli rychlou akci také domácí, ale znovu se ani nedostali ke střele na branku. Křižná přihrávka totiž byla zastavena obráncem hostí.

04:51
    Kunlun se znovu drží v útočném pásmu, kde měl dobrou šanci! Denis Osipov si sjel od modré až před gólmana, ale trefil ho jen do hokejky.

04:14
    Už to vypadalo, že Denis Osipov se dostal do velmi dobré příležitosti, ale vše bylo nakonec předčasné. Sudí totiž nakonec odpískali ofsajdové postavení.

03:30
    Tomáš Hyka byl trochu krosčekován v útočném pásmu, ale rozhodčí to jako faul neposoudili. Čeljabinsk navíc poté ztratil puk a musel opustit pásmo.

02:43
    Avšak Red Star to nakonec ani nemusí vadit. Werek totiž i tentokrát zvládl vhazování v obranném pásmu a hosté se dostali až před gólmana domácích.

02:17
    A stejná situace se nám opakuje o několik sekund později. Ethan Werek sice vyhrál vhazování, ale jeho spoluhráči znovu poslali puk jen na zakázané uvolnění.

02:08
    Kam se také zase rychle vrátí. Kunlunu se nepovedla rozehrávka, která skončila až na zakázaném uvolnění a Devante Smith-Pelly to k puku nestihl.

01:42
    Traktor se při svém ataku dostal jen do ofsajdového postavení, takže hra byla přerušena. nyní se však domácí hokejisté už dostali do pásma.

00:55
    Hunter Shinkaruk a jeho spoluhráč zabojovali v útočném pásmu, kde se jim podařilo získat puk. Trevor Murphy následně poslal touš jen po mantinelu.

00:12
    A utkání mezi Čeljabinskem a Kunlunem nám právě začalo! Domácí dnes hrají v černých dresech, u hosté převládá bílá. Dnes lze těžko hledat favorita.

00:01

Traktor Čeljabinsk: S. Galimov (Fedotov) – Bailen, Isajev, Borodkin, Šepelev, S. Těreščenko, Karpuchin, Jasinskij, Menšikov – Sedlák, Hyka, Calof – Karlin, Tridčikov, Kosov – An. Popov, Osnovin, Stěpanov – Bobyljov, N. Komarov, Čebykin.

Red Star Kunlun: J. Smith (Hrubec) – Šustr, D. Osipov, T. Murphy, Chelios, Bartley, Sproul – Yip, Foo, Lockhart – Shinkaruk, Cracknell, Wong – Smith-Pelly, Magee, Werek – Kane, Brulé, Skvorcovs.

Rozhodčí: Bondar, Odins – Vilyugin, Judin.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Čeljabinsk – Kunlun 3:1

Branky a nahrávky: 10. Hyka, 59. Sedlák (Hyka), 60. Kosov (Osnovin, Avcin) – 57. T. Murphy (Yip, Šustr).

Traktor Čeljabinsk: S. Galimov (Fedotov) – Isajev, Bailen (A), Sergijenko, Borodkin, S. Těreščenko, Karpuchin, Kirpičnikov – Calof, Sedlák (C), Hyka – Kosov, Osnovin, Avcin – Thomas, An. Popov (A), Glinkin – Bobyljov, Karlin, Tridčikov – Lukin.

Red Star Kunlun: Hrubec (J. Smith) – Chelios, Bartley, D. Osipov, T. Murphy, Šustr (A), G. Reinhart – Shinkaruk, Cracknell (A), Yip (C) – Foo, Lockhart, Wong – Smith-Pelly, Miller, Kane – Magee, Werek, Hunt.

Kunlun je na tom přece jen podstatně lépe než jeho dnešní soupeř a boj o play-off je v jeho rukách. Po padesáti devíti zápasech má na svém kontě stejný počet bodů, který ho řadí na sedmé místo v rámci Východní konference. Red Star má ale na deváté místo náskok jen tří bodů, zatímco má o tři zápasy odehráno více. Kunlun střílí o něco více branek, jelikož jich má na svém kontě 135, jenže jich inkasoval rovnou 151. Z posledních tří zápasů bral Red Star taktéž jednu výhru, když přehrál Novosibirsk 3:0. Následovaly však dvě porážky, a to s CSKA 0:3 a s Čerepovcem 1:2.

Nejproduktivnější hráči:
    Brandon Yip – 31 bodů (15+16)
    Tyler Wong – 31 bodů (15+16)
    Andrew Miller – 31 bodů (11+20)

Čeljabinsk už je zase nejhorším týmem Východní konference, po padesáti šesti zápasech má na svém kontě sedmačtyřicet bodů, které ho řadí na dvanáctou pozici v rámci Východní konference. Na postupovou osmičku je to ztráta jedenácti bodů, takže Traktor v play-off nejspíše neuvidíme. Domácí hráče trápí hlavně útok, když vstřelili o jen 114. Obrana je naopak také jedna z horších, jelikož jich dostala 151 gólů. Z posledních tří utkání bral Traktor jednu výhru, když porazil Kunlun 3:1. K tomu ale přidal dvě porážky, když nestačil na Jokerit 2:3 a na Kazaň 2:4.

Lukáš Sedlák – 35 bodů (20+15)
    Tomáš Hyka – 30 bodů (15+15)
    Andrew Calof – 28 bodů (8+20)

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.

Tomáš Lysý

Denisa Józsová

Branky a nahrávky: 9. An. Popov (Kosov, Karlin), 34. Osnovin, rozh. náj. Stěpanov – 31. Lockhart, 32. Werek (Foo, T. Murphy)