Novosibirsk – Čerepovec 3:2 (kon.) | Barys – Soči 3:2 (kon.) | Ufa – Petrohrad 4:5 (po pr.)
Čeljabinsk – Kunlun 3:2 (3:1 po s.n.) | Jaroslavl – CSKA Moskva 0:4 (kon.) | Jokerit – Magnitogorsk 3:4 (1:2 po s.n.)
Kazaň – Spartak Moskva 4:1 (kon.) | Nižněkamsk – Vladivostok 6:1 (kon.) | N.Novgorod – Chabarovsk 2:5 (kon.)
Minsk – Jekatěrinburg 4:6 (kon.) | Riga – Dynamo Moskva 6:7 (po pr.)
Lokomotiv Jaroslavl
0:4 (0:1, 0:0, 0:3)
CSKA Moskva
Sobota 15.02.2020, 15:00 • Arena 2000, Jaroslavl • KHL

Z tohoto přenosu je to vše, díky za pozornost a přeji hezký zbytek dne. (17:18:17)

Česká stopa v utkání
    Jakub Nakládal (JAR) 0+0, 1 střela, čas na ledě 18:03

Moskva vyhrála na ledě Jaroslavli 4:0 a potvrdila roli favoritů v dnešním utkání. Domácí dlouho bojovali, prohrávali jen těsně, ale pak mezi 48. a 53. minutou třikrát inkasovali, což jejich odpor doslova zlomilo.

59:01
    Hraje se poslední minuta utkání.

58:20
    Oba týmy zápas evidentně dohrávají.

56:50
    Tempo hry dost povadlo, což se ale za tohoto stavu a v této fázi zápasu dá očekávat.

55:45
    Moskva se snaží utkání už především v klidu dohrát a neriskovat žádné případné zranění.

54:10
    Domácí, samozřejmě, ještě nic nezvdávají a přinejmenším hrají o čestný gól.

CSKA právě vstřelilo branku!
    Moskva využívá přesilovku! KIRILL KAPRIZOV vypálil z prostoru mezi kruhy a vsítil svou druhou branku v utkání! Asistence: Anton Slepyšev, Linden Vey.

51:08
    Domácí rychle vyhodili puk ze svého pásma.

51:02
    Vyloučení v týmu Lokomotiv Jaroslavl (Staffan Kronwall – 2 min., podrážení).

50:29
    49:03 Kirill KAPRIZOV - 0:3

49:03
    Zdá se, že o vítězi bude rozhodnuto. KIRILL KAPRIZOV střílel z hodně ostrého úhlu na pravé straně, puk přesto procpal mezi ramenem Konovalova a tyčkou jeho branky. Asistence: Anton Slepyšev, Alexandr Romanov.

48:25
    Domácí rychle vyrazili do útoku a snaží se své zaváhání napravit.
    47:29 Andrej SVĚTLAKOV - 0:2

47:29
    Prakticky z ničeho dokázali hosté udeřit a přidávají svému vedení pojistku! Ránu od modré sice ještě Konovalov vyrazil, ale proti dorážce ANDREJE SVĚTLAKOVA už byl krátký. Asistence: Alexandr Romanov, Maxim Mamin.

46:48
    Hraje se ze strany na stranu. Bez šancí z obou stran.

45:45
    Domácí se dokázali uvolnit v útoném pásmu a ohrozit Sorokina, ale ten neměl s vyražením střely žádné problémy.

44:49
    Hosté předvádí velmi dobrý forčeking a obtěžují rozehrávku domácích.

43:36
    Zatím se hraje hodně ospalý hokej. K vidění toho na ledě moc není, útoky končí ztrátami puku.

42:10
    Hraje se převážně ve středním pásmu. Útoky jsou neúspěšné z obou stran.

40:45
    Na začátku třetí třetiny hrají oba týmy opatrně a hlídají si zadní vrátka.

40:01

Další třetina začne přibližně v 16:36.

Ve druhé třetině nebyla k vidění žádná branka. CSKA tak stále vede těsně 1:0.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:14
    Zakázané uvolnění Jaroslavli.

39:05
    Hra je přerušena, bude se vhazovat před Konovalovem.

38:52
    Útok domácích byl bez střelby, hosté vyráží do kontru.

38:25
    Domácí se dostali do postavení mimo hru, které zastavilo jejich rodící se útok.

37:51
    Konovalov znovu přerušuje hru, tentokrát po zakončení Sorkina.

37:20
    Konovalov si pohlídal střelu Slepyševa a přerušil hru.

36:45
    Hosté se v závěru druhé třetiny snaží vytvořit na své soupeře tlak a jsou usazeni v útočném pásmu.

35:53

34:55
    Hosté mají puk za svou brankou a vyčkávají na prostřídání.

34:15
    Obrázek hry se příliš nemění. Stále se oba celky střídají pravidelně u puku.

33:05
    Ve druhé třetině je to zatím spíš takový boj, přetahovaná. Hokej příliš pohledný není.

32:26
    Vhazuje se před brankou Konovalova.

31:38
    Ač se to povedlo, tak střela od modré byla sražena už před kruhy.

31:20
    Hosté se snaží vymanit od mantinelu a dostat puk do střelecké pozice.

30:55
    Hraje se dlouhý úsek bez přerušení, ale zároveň i bez šancí.

30:00
    Teď se Lokomotivu dokonce střela odrazila až do vlastního pásma. Puk měl obrovskou rychlost.

29:12
    Domácí mají v posledních minutách o něco více ze hry, jsou častěji v útoku, ale prosadit se ke střele je stále obtížné. Puk je po většinu času u mantinelu.

28:31

27:24
    Domácí se dostali do menšího tlaku, ale Paajarvi z pravé strany brankoviště Sorokina nepřekonal.

26:35
    Komerční pauza.

26:25
    Druhá třetina má zatím hodně rychlé tempo, oba týmy se nyní střídají v útocích.

24:48
    Postavení mimo hru domácích. Vhazuje se ve středním pásmu.

23:52
    Pokus o rychlý návrat do útoku ze strany hostů končí zakázaným uvolněním.

23:05
    Hraje se dlouhý úsek bez přerušení. Hosté jsou v útočném pásmu a hrozí Konovalovovi.

21:51

21:19
    Další vyhození CSKA. Po slibném začátku se Jaroslavl nedokáže v přesilovce udržet v útoku.

21:02
    Hostům se povedlo osvobodit.

20:01

Další třetina začne přibližně v 15:51.

Úvodní třetina zatím přinesla jen jednu branku, které dosáhli favorité z Moskvy při přesilovce. Jaroslavl ovšem ukázala, že v tomto střetnutí chce hrát o body a předvedla velmi útočný výkon. Prozatím se domácím nedaří koncovka.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:51
    Vyloučení v týmu CSKA Moskva (Klas Dahlbeck – 2 min., hákování).

19:32
    Konovalov musel zasahovat svou lapačkou, střelu zpoza kruhů ovšem zastavil.

18:55
    Hraje se delší úsek bez přerušení. Závěr třetiny patří, zdá se, CSKA, kteří jsou usazeni v útoku a vytváří na své soupeře tlak.

17:45
    První třetina se pomalu blíží ke svému konci. Domácí jsou stále aktivnější, jenže ve vedení jsou hosté.

17:06
    Hosté se dopustili zakázaného uvolnění po snaze o dlouhou přihrávku na útočnou modrou.

16:45
    Vhazovat se bude před brankou domácího týmu.

15:50
    Postavení mimo hru, do kterého se dostal Mamin.

15:29
    A nakonec ani nepodaří. Hosté dostali puk mimo svou třetinu.

15:10
    Domácí se usadili v útoku, zatím se jim nedaří dostat puk od mantinelu.

14:30
    Kiselevič vypálil od modré čáry, Konovalov jeho střelu zlikvidoval a podržel puk u sebe.

13:17
    Postavení mimo hru hostů. Komerční pauza.

13:05
    Oba týmy se pravidelně střídají ve vedení puku. Ke střelbě se nyní nedostávají.

11:46
    Konovalov má puk pod kontrolou a přerušuje hru.

10:30
    Domácím se daří pronikat do útočného pásma, i hrozit brankáři Moskvy, ale zatím se snaží o gól marně.

09:40
    Jaroslavl, ač měla lepší vstup do zápasu, je nyní trochu jako opařená po inkasované brance. Stále se však snaží hrát aktivně.
    08:51 Nikita NESTĚROV - 0:1

08:51
    CSKA využívá přesilovku! Střelou zpoza levého kruhu se prosadil NIKITA NESTĚROV! Asistence: Anton Slepyšev, Linden Vey.

08:44
    hosté si zahrají přesilovou hru.

08:44
    Za brankou hostí se strhla mela, dva hráči dokonce skončili v klinči na ledě. Rozhodčí budou vylučovat.

08:33

08:10
    Moskvané se velmi dobře brání v oslabení, soupeře moc k ničemu nepouští.

07:12
    Hosté vyhodili puk ze svého pásma.

06:33
    Dvě minuty vyfasoval Kaprizov a domácí si zahrají přesilovku.

06:33

05:05
    Hra je přerušena, vhazovat se bude před brankou hostů.

04:40
    V dobré pozici byl Tkačjov, jenže se mu nepovedlo přehodit rameno Sorokina.

04:20
    Stále se hraje bez přerušení. Oba celky předvádí rychlé útoky, v nichž jsou trochu nebezpečnější domácí. Gólovou šanci však žádný z týmů zatím neměl.

03:03
    Útok domácích po pravém křídle, Sorokin si ovšem prostor v brankovišti pohlídal a puk vytěsnil mimo.

02:10
    Hraje se dlouhý úsek bez přerušení. Oba celky se střídají ve vedení puku.

01:14
    Rychlý průnik hostů až před branku, puk ovšem dokázal vypíchnout jeden z obránců Lokomotivu.

00:40
    Sorokin musel poprvé zasahovat, střela z předbrankového prostoru mu ovšem příliš problémů nenadělala.

00:01

Lokomotiv Jaroslavl: Konovalov (Lazušin) – Savčenko, Kronwall, Nakládal, Markov, M. Osipov, Čerepanov, Rafikov – Pääjärvi, Lander, Kudrjavcev – Tkačjov, S. Da Costa, Polunin – Kajumov, Kovalenko, Alexejev – Děnisenko, Svitov, Iljenko – Kraskovskij.

CSKA Moskva: I. Sorokin (Lars Johansson) – Nestěrov, A. Romanov, A. Marčenko, Dahlbeck, Kiselevič, M. Robinson, Blažijevskij – M. Kempe, Slepyšev, Kaprizov – Grigorenko, Vey, Mamin – Okulov, Tolčinskij, Šalunov – Kalinin, P. Karnauchov, Sorkin – Světlakov.

Rozhodčí: Lavrentěv, Sergejev – Gordenko, Zacharov.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Ve třech vzájemných zápasech se vždy radovali hráči CSKA. Naposledy hráli na ledě Lokomotivu a vyhráli tento zápas 3:0.

Hokejisté Jaroslavli přivítají na svém ledě CSKA Moskvu. V utkání budou favority právě hosté, kteří vévodí tabulce Západní konference. Jaroslavl je ve stejné konferenci aktuálně na šestém místě.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Jan Vojkůvka

Branky a nahrávky: 9. Nestěrov (Slepyšev, Vey), 48. Světlakov (A. Romanov, Mamin), 50. Kaprizov (Slepyšev, A. Romanov), 53. Kaprizov (Slepyšev, Vey)

Rozhodčí: Lavrentěv, Sergejev – Gordenko, Zacharov