NY Rangers – Boston 1:3 (kon.) | Carolina – Edmonton 3:4 (po pr.) | Vancouver – Anaheim 1:5 (kon.)
Nashville – St. Louis 2:1 (kon.) | Ottawa – Dallas 4:3 (po pr.) | New Jersey – Columbus 4:3 (2:1 po s.n.)
Buffalo – Toronto 5:2 (kon.) | Winnipeg – Chicago 3:2 (kon.) | San Jose – Florida 3:5 (kon.)
Calgary – Anaheim 6:4 (kon.) | Arizona – NY Islanders 2:1 (kon.)
Calgary Flames
6:4 (0:0, 1:2, 5:2)
Anaheim Ducks
Pondělí 17.02.2020, 22:00 • Scotiabank Saddledome, Calgary, AB • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 22:00.

Zdravím všechny fanoušky ledního hokeje, vítejte při sledování National Hockey League!

V pondělí 17. února má nejlepší hokejová liga na svém programu celkem pět zápasů.

Zde budete moci sledovat utkání mezi dvěma týmy z Pacifické divize, když Calgary Flames přivítají Anaheim Ducks. Úvodní vhazování tohoto duelu bude ve Scotiabank Saddledome vhozeno už krátce po 22:00!

Textovým přenosem Vás provede Jiří Sameš.

CALGARY FLAMES

(bilance 30-24-6, 1. divoká karta na Západě)

Flames se pokusí vrátit zpět na vítěznou vlnu, když v noci neděli nezvládli doma přestřelku s Chicago Blackhawks 4:8.

Po přestávce pro Utkání hvězd NHL odehráli 10 zápasů s bilancí 4-5-1. Utkání proti Ducks bude jejich druhým duelem ze série tří zápasů mezi domácími mantinely.

Kdo je ve formě?

Útočník Elias Lindholm vstřelil za poslední tři zápasy pět gólů a bodoval v 10 zápasech po sobě (celkem 12 kanadských bodů).

ANAHEIM DUCKS

(bilance 24-27-7, 14. místo na Západě)

Ducks mohou na ledě Flames přidat druhou výhru v řadě, v neděli večer uspěli na hřišti divizního soupeře, Vancouver Canucks 5:1.

Poslední dobou se jim docela daří, svědčí o tom bilance 5-2-2 z posledních devíti zápasů. Na kluzišti Calgary jinak zakončí dvoudenní, dvouzápasový trip.

Útočník Adam Henrique za poslední čtyři zápasy vstřelil tři góly a zapsal celkem pět kanadských bodů.
    Vzájemný zápas 14. února vyhráli jasně Flames 6:0, přičemž brankář Cam Talbot pochytal všech 44 střeleckých pokusů soupeře

VZÁJEMNÉ ZÁPASY – NHL SEZONA 2019-2020

PO 21. 10. 2019, 03:00 – Honda Center:
    Anaheim Ducks vs Calgary Flames 1:2 (0:0, 1:1, 0:1)
    → Tři hvězdy utkání: C. Talbot, J. Silfverberg, J. Gibson

14. 02. 2020, 04:00 – Honda Center:
    Anaheim Ducks vs Calgary Flames 0:6 (0:4, 0:1, 0:1)

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Příjemný pondělní hokejový večer! Vítám Vás všechny ještě jednou při sledování NHL, konkrétně u divizního utkání mezi týmy Calgary Flames a Anaheim Ducks.

Calgary Flames: Talbot (Rittich) – Hanifin, R. Andersson, Brodie, Mi. Stone, Kylington, Jelesin – J. Gaudreau, Monahan (A), E. Lindholm – Mangiapane, Backlund (A), M. Tkachuk (A) – Lucic, D. Ryan, Dubé – S. Bennett, Jankowski, Rieder.

Anaheim Ducks: R. Miller (Gibson) – H. Lindholm, Manson (A), Fowler, Guhle, Ja. Larsson, Holzer – Jones, Getzlaf (C), Rakell – D. Shore, Steel, Silfverberg (A) – N. Ritchie, Henrique, Terry – Deslauriers, D. Grant, Rowney.

Rozhodčí: Eric Furlatt, Brad Meier – Ryan Daisy, Brandon Gawryletz.

ANA: Miller – Lindholm, Manson – Deslauriers, Grant, Rowney

Zahajovací formace obou mužstev stojí na modrých čarách, zazní americká a kanadská státní hymna.

Hymny jsou minulostí, divizní duel mezi Flames a Ducks odstartuje co nevidět.

Na úvodní vhazování se staví do středového kruhu Bennett a Grant, jdeme na to!

00:01

00:35
    Krátký pobyt Flames v útočném pásmu, Miller zde zasahovat nemusel.

01:56
    Henrique vystřelil z pravé strany, avšak minul Talbotovu svatyni.

03:04
    Rieder prověřil zleva Millerovu pozornost. Hra je poprvé přerušena.

03:22
    Bekhendový pokus Bennetta z mezikruží, Miller měl připravenou lapačku.

03:39
    Další útočná snaha Calgary, čároví ale odpískali ofsajd.

04:37
    Hampus Lindholm zkusil štěstí od modré z levé strany, Talbot puk vyrazil betonem do rohu.

05:06
    Střely na bránu: 3 – 1

06:48
    Střela Kylingtona od modré čáry minula tři tyče.

07:11
    Postavení mimo hru v podání Flames, proběhne první reklamní přestávka.

07:11
    Konec reklamní přestávky, vhazování v neutrální zóně, poblíž trestné lavice Ducks.

08:55
    Rána Backlunda zleva, Miller musel vytáhnout dobrý zákrok.

09:06
    Anaheim poslal kotouč přes všechny čáry na zakázané uvolnění.

09:36
    Nyní odpískán icing také na druhé straně, vhazovat se tak bude za moment před Talbotem.

10:33
    Vyloučení v týmu Anaheim Ducks (Brendan Guhle – 2 min., podrážení).

10:33
    Po reklamní přestávce budou mít Flames k dispozici první přesilovou hru v dnešním utkání.

10:33

11:34
    První polovina z trestu Guhlea je minulostí, zatím se nic nestalo.

12:32
    Andersson vystřelil bez přípravy od modré čáry, za Millerem se ozvala branková konstrukce.

12:33

13:11
    Střely na bránu: 6 – 3

14:14
    Backlund měl šanci z těsné blízkosti, avšak Miller dokázal touš vyrazit betonem před sebe.

14:51
    Vyloučení v týmu Calgary Flames (Andrew Mangiapane – 2 min., nedovolené bránění).

14:51
    Před námi je v pořadí třetí reklamní přestávka, následně budeme sledovat první přesilovku Ducks.

14:51
    Pět minut a devět vteřin do konce první třetiny, Elias Lindholm a Henrique v souboji na vhazování po pravici Talbota.

16:12
    Výborný zákrok Talbota! Z těsné blízkosti tam zakončoval Ritchie.

16:51

17:30
    Čároví odpískali Anaheimu ofsajd. Při početní výhodě jinak měli Ducks dokonce tři střely na bránu.

17:59
    Henrique se vytočil zprava s pukem před bránu, Talbot měl další velmi dobrý zákrok.

18:50
    Hampus Lindholm vystřelil od modré čáry, trefil ovšem pouze střed brány, tudíž i Talbotovo náručí.

19:01
    Ohlášena poslední minuta úvodní periody.

19:41
    V krátkém sledu dvě zakázaná uvolnění od Ducks.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Po 1. třetině:

Calgary Flames vs Anaheim Ducks 0:0

Branky a nahrávky: ---

Úvodní perioda je minulostí, gól jsme zatím neviděli. Oba týmy měly pár dobrých šancí skórovat. Blízko byl třeba obránce Rasmus Andersson, jenž nastřelil tyč.

Statistiky po první třetině

Střely na bránu: 12 – 10; Vhazování (%): 40 – 60; Přesilová hra: 0/1 – 0/1; Trestné minuty: 2 – 2; Hity: 10 – 4; Zablokované střely: 0 – 1

Obě mužstva zpět na ledové ploše, prostřední část bude zahájena za několik málo okamžiků.

20:01

21:23
    Střelecký pokus Terryho z levé strany, Talbot puk vyrazil vyrážečkou do ochranné sítě.

22:10
    Aktivita Ducks na začátku druhé třetiny, Talbot se tak musí míti na pozoru.

23:54
    Tkachuk najížděl z levé strany a měl dvě střely, Miller v obou případech na jedničku.

25:10
    Jelesinova střela od modré čáry zprava na Millera neprošla.

25:26
    Střely na bránu: 16 – 11

25:53
    Anaheim právě vstřelil branku!
    Čas 25:53 a Ducks otevírají skóre utkání! ADAM HENRIQUE se náhle ocitl za obranou soupeře, v samostatném úniku, přičemž na Talbota vyzrál bekhendovým blafákem. Jeho 21. gól v sezoně 2019-2020! Asistence: Troy Terry, Nick Ritchie.
    25:53 Adam HENRIQUE - 0:1

26:16
    Kotouč v lapačce Millera, následuje reklamní přestávka.

26:16
    Zpět do akce! Backlund a Grant na vhazování po pravici Millera.

26:46
    Calgary právě vstřelilo branku!
    Čas 26:46, skóre 1:1! ANDREW MANGIAPANE překonal Millera dorážkou z těsné blízkosti. Jeho 11. gól v sezoně 2019-2020! Asistence: Noah Hanifin, Matthew Tkachuk.
    26:46 Andrew MANGIAPANE - 1:1

27:32
    Neúspěšná útočná akce Flames, odpískáno postavení mimo hru.

28:29
    Monahan měl na levé straně dobrou příležitost skórovat, avšak minul bránu.

30:01
    Jsme v polovině utkání, skóre mezi Flames a Ducks nerozhodné 1:1.

30:37
    Čas 30:37 a Ducks jdou zpět do vedení! Zaváhání Hanifina při rozehrávce využil nádherně JAKOB SILFVERBERG. Jeho 18. gól v sezoně 2019-2020! Bez asistence.
    30:37 Jakob SILFVERBERG - 1:2

31:46
    Střela Larssona od modré z levé strany, Talbot připraven. Pokračovat budeme po reklamní přestávce.

31:46
    Vhazuje se mezi hole Monahana a Henriquea, po pravé ruce Talbota.

32:21
    Střely na bránu: 21 – 16

32:44
    Vyloučení v týmu Anaheim Ducks (Nick Ritchie – 2 min., hákování).

32:44
    Druhá přesilová hra pro Calgary, vhazování po pravici Millera.

34:44

35:48
    Práci pro Millera obstaral zprava Gaudreau. Proběhne další z reklamních přestávek.

35:48
    Čtyři minuty a 12 vteřin do konce druhé třetiny, vhazování po levici Millera.

36:36
    Terry zkusil štěstí z pravé strany a Talbot měl docela překvapivě potíže touš vyrazit.

38:30
    Vyloučení v týmu Anaheim Ducks (Nicolas Deslauriers – 2 min., hrubost).

38:30
    Přesilovka číslo tři pro Flames. Dočkáme se ještě ve druhé třetině vyrovnání?

39:01
    Hlasatelem byla ohlášena poslední minuta prostředního dějství.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Po 2. třetině:

Calgary Flames vs Anaheim Ducks 1:2

Branky a nahrávky: 27. Mangiapane (Hanifin, Tkachuk) – 26. Henrique (Terry, Ritchie), 31. Silfverberg.

Prostřední dějství je za námi, Ducks vedou na ledě Calgary 2:1. I nadále můžeme sledovat pohledný hokej na obou stranách. Flames doplatili na vlastní chyby.

Statistiky po druhé třetině

Pomalu startujeme závěrečnou dvacetiminutovku...

40:01

40:02
    Flames mají ještě chvíli k dispozici přesilovou hru.

40:30

41:00
    Vyloučení v týmu Calgary Flames (Milan Lucic – 2 min., držení).

41:00
    Druhá přesilovka pro Ducks, vhazování po pravici Talbota.

42:01
    Getzlaf dirigoval početní výhodu na pravé straně, avšak ke střele se zatím Anaheim nedostal.

43:00

43:05
    Čas 43:05 a dvougólové vedení pro Ducks! Nahození NICOLASE DESLAURIERSE od levého mantinelu bylo tečováno bránícím hráčem a následně skončilo za Talbotem. Jeho třetí gól v sezoně 2019-2020! Asistence: Carter Rowney.
    43:05 Nicolas DESLAURIERS - 1:3

44:35
    Rakell se obtočil kolem brány soupeře, Talbot se ale stačil přesunout.

44:46
    Čas 44:46, Flames se dostávají znovu na dostřel! Velmi pohledná individuální snaha ANDREWA MANGIAPANEHO. Jeho druhý gól v dnešním zápase! Bez asistence.
    44:46 Andrew MANGIAPANE - 2:3

45:05
    Čas 45:05 a Flames srovnávají na 3:3! SAM BENNETT nedal střelou zprava Millerovi šanci. Jeho osmý gól v sezoně 2019-2020! Asistence: Michael Stone.
    45:05 Sam BENNETT - 3:3

45:05
    Oddechový čas pro hosty.

45:31
    Střely na bránu: 35 – 24

46:08
    U brány Talbota došlo na menší výměnu názorů. Proběhne první reklamní přestávka ve třetí třetině.

46:08
    Zpět do akce! Vhazuje se mezi hole Eliase Lindholma a Steela, po pravé ruce Talbota.

48:37
    Štěstí pro Millera a jeho Ducks! Rieder nastřelil z mezikruží tyč.

49:55
    Krátce před polovinou třetí třetiny je skóre mezi Flames a Ducks nerozhodné 3:3. Kdo za to vezme?

50:29
    Talbot má puk ve svém držení, následuje reklamní přestávka.

50:29
    Konec reklamní přestávky, Backlund a Henrique v souboji na vhazování po pravici Talbota.

51:07
    Zakázané uvolnění v podání Calgary, hra se tak vrátí zpět před Talbota.

52:36
    Střely na bránu: 37 – 29

52:59
    Čas 52:59, Flames dnes poprvé vedou! Dobrý forčekink Calgary, Millera potom překonal zprava z těsné blízkosti dorážkou MATTHEW TKACHUK. Jeho 20. gól v sezoně 2019-2020! Asistence: Andrew Mangiapane.
    52:59 Matthew TKACHUK - 4:3

54:03
    Čas 54:03 a Flames jdou do trháku! Zaváhání Anaheimu při rozehrávce, autorem gólu je SEAN MONAHAN. Jeho 18. trefa v sezoně 2019-2020! Bez asistence.
    54:03 Sean MONAHAN - 5:3

54:26
    Vyloučení v týmu Anaheim Ducks (Sam Steel – 2 min., vysoká hůl).

54:26
    Po reklamní přestávce tady bude čtvrtá početní převaha Flames.

55:31
    Elias Lindholm mohl přidat šestý gól Calgary, avšak Miller se proti jeho střele z pravého kruhu pro vhazování stačil přesunout.

56:26

57:50
    Miller na střídačce, Anaheim ještě zkouší hru bez brankáře.

59:01
    Probíhá poslední minuta třetí třetiny!

59:03
    Čas 59:03 a je hotovo! ANDREW MANGIAPANE zkompletoval gólem do prázdné brány hattrick. Asistence: Johnny Gaudreau.
    59:03 Andrew MANGIAPANE - 6:3

59:56
    DEVIN SHORE tečoval za Talbota střelu Larssona od modré čáry zleva. Jeho třetí gól v sezoně 2019-2020! Asistence: Jacob Larsson, Jakob Silfverberg.
    59:56 Devin SHORE - 6:4

Konečný výsledek:

Calgary Flames vs Anaheim Ducks 6:4

Branky a nahrávky: 27. Mangiapane (Hanifin, Tkachuk), 45. Mangiapane, 46. Bennett (Stone), 53. Tkachuk (Mangiapane), 55. Monahan, 60. Mangiapane ENG (Gaudreau) – 26. Henrique (Terry, Ritchie), 31. Silfverberg, 44. Deslauriers (Rowney), 60. Shore (Larsson, Silfverberg).

Flames porazili mezi domácími mantinely divizního soupeře, Ducks a získali čtvrtou výhru z posledních šesti zápasů.

Ve třetí třetině vstřelili pět gólů. Útočník Andrew Mangiapane nasázel hattrick a zapsal celkem čtyři kanadské body.

Česká a slovenská stopa v utkání

Do tohoto utkání nezasáhl žádný český ani slovenský hokejista.

David Rittich (CGY) → byl náhradním gólmanem
    Ondřej Kaše (ANA) → nehrál

Děkuji Vám za pozornost, dobrou noc! (01:15:05)

Jiří Sameš

Branky a nahrávky: 27. Mangiapane (Hanifin, M. Tkachuk), 45. Mangiapane, 46. S. Bennett (Mi. Stone), 53. M. Tkachuk (Mangiapane), 55. Monahan, 60. Mangiapane (J. Gaudreau) – 26. Henrique (Terry, N. Ritchie), 31. Silfverberg, 44. Deslauriers (Rowney), 60. D. Shore (Ja. Larsson, Silfverberg)

Rozhodčí: Eric Furlatt, Brad Meier – Ryan Daisy, Brandon Gawryletz

Diváci: 19 116