Havlíčkův Brod – Žďár n/S 2:3 (po pr.) | Mor. Budějovice – SHK Hodonín 1:5 (kon.) | Šumperk – Opava 12:2 (kon.)
Nový Jičín – Kopřivnice 1:5 (kon.) | Nová Paka – Bílina 3:7 (kon.) | Mostečtí Lvi – Vrchlabí 3:2 (kon.)
Jablonec n/N – Děčín 3:5 (kon.) | Trutnov – Řisuty 3:4 (kon.) | Písek – Kolín 2:5 (kon.)
HK Nový Jičín
1:5 (0:1, 1:2, 0:2)
HC ISMM Kopřivnice
Středa 19.02.2020, 18:00 • Nový Jičín • 2. liga skupina Východ • 41. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Dobrý podvečer.
    Dnes nás čeká nejen vždy vypjaté derby mezi Ďábly a Kopřivnicí, ale také se bude s největší pravděpodobností jednat o zápas pravdy a o jeden z nejdůležitějších bojů o poslední místo v Play of. Kopřivnice má sice náskok 10 bodů, ale před sebou má tři zápasy, to jest 9 bodů, musela by ale porazit velmi silný Šumperk. Ďáblové mají před sebou 4 zápasy, to jest 12 bodů. Pokud dnes vyhrají Ďáblové, pak se náskok Kopřivnice zmenší na 6 bodů. Ďáblové tudíž mají ještě teoretickou šanci Kopřivnici předstihnout a za předpokladu, že budou plně bodovat ve zbývajících zápasech s Hodonínem, Budějovicemi a Žďárem, pak při předpokládané porážce Kopřivnice od Šumperku se dostanou do vytouženého Play of.
    Co víc si tedy od dnešního derby můžeme přát. Oba týmy hrají o hodně. Kopřivnice má také svou cestu k nadstavbě stále nejistou, ale má nejlepší postavení mezi stále ještě třemi zájemci. Ďáblové musí dnes vyhrát, jinak si mohou plánovat dovolenou a souboj se odehraje mezi Žďárem a Kopřivnicí. Dnešní zápasy mohou vše rozluštit, nebo více zamotat. Budou to zcela jistě pro tyto tři týmy zápasy sezóny a uvidíme, jak je zvládnou.
    Žďár dnes hraje na ledě druhého Havlíčkova Brodu, na novojičínském Zimáky se hodinu začne zápas o bytí či nebytí Ďáblů, Kopřivnické akcie by vítězstvím stouply velmi vysoko. Zápas začíná zhruba za hodinu a bude to – MASO !!

00:01

00:01
    Do branky hostí se postavil zkušený Hromada, branku Ďáblů bude hájit Šimonů.

00:33
    Hraje se svižně na obou stranách.

01:07
    Těsný ofsaid zastavil rodící se šanci domácích.

01:48
    Oba týmy si hlídají každý pohyb soupeře a čeká se na chybu.

02:52
    Tolokonnikov málem vyrobil chybu, ale obětavě napravuje.

03:10
    Stříž vyklepává betony Šimonů.

04:05
    Poruba vyloženě zazdil skvělou šanci Ďáblů, kdy šli dva na jednoho.

04:53
    Tolokonnikov se obětavě vrhá rybičkou za pukem, ale smetl i soupeře a je z toho přesilovka hostí.

05:18
    Ďáblové vyhazují.

05:45
    Kopřivnice musí opět pro puk do vlastního pásma.

06:33
    Konečně se Tatra dočkala zámku, ale již se hraje opět v její třetině.

06:53

07:18
    Šimonů bravurně zachraňuje lapačkou.

08:10
    Dlouho hráli Ďáblové před Hromadou, ten však vytahuje semafor a zklidňuje hru.

08:33
    Fojtík si jde odpočinout za vysokou hůl.

09:43
    Skvělá přesilovka Ďáblů zatím kýženou branku nepřináší.

10:33

10:37
    Kafka trefuje Hromadu do masky, ten se hroutí, ale zdá se, že po kontrole výstroje bude ok.

10:38
    Finsterle vysílá pumelici, ale míjí.

13:38
    Vyloučení v týmu HK Nový Jičín (Pecha – 2 min.). Pecha si jde odpočinout za kročšek.

14:35
    Ďáblové zatím dobře brání přesilovku soupeře.

15:38
    Domácí v plném počtu. Hosté nevymysleli vůbec nic.

17:07
    Ďáblové jsou v první třetině lepší jak ve hře, tak na šance, ale proměnit je, to je pro ně neskutečná dřina.

18:49
    Poruba střílí,ale Hromada spolehlivě lapá.

19:05
    Fojtík střílí do skrumáže, ale trefuje hruď Šimonů, ze kterého puk již nevypadl.

19:13
    Kopřivnice právě vstřelila branku!
    Ano, to je rozdíl mezi Ďábly a Tatrou, Ďáblové měli 4 gólové šance. Kopřivnice měly první a hned proměňuje. FILIP FOJTÍK se trefuje po přihrávkách T.Fojtíka a Štěpánka.

20:00

První třetina byla spíše v režii Ďáblů, kteří bojují a dřou. Vypracovali i i gólové šance, ale jejich proměňování je slabinou celé Ďábelské letošní sezóny. Branka Kopřivnice byla jen nešťastnou tečkou za první třetinou.

20:01

20:43
    Gebauer jde na trestnou za hákování, Ďáblové mají další přesilovku.

21:43
    Zámeček mají Ďáblové pěkný, ale bez efektu.

22:43

23:25
    Sluštík si teď 2x pohrál s pěticí Ďáblů a dokonce i vystřelil na Šimonů, neuvěřitelné.

24:42
    Domácí útočník dostal pořádně naloženo před brankou hostí, ale rozhodčí se spokojuje s domluvou.

25:26
    Rozhodčí píská při pádu jednoho z Ďáblů, ale nakonec je to ofsaid.

25:51
    Další nevyužitá šance Ďáblů!

26:30
    Nedůsledná obrana Tatry namazala Porubovi, ale ten opět míjí branku Hromady.

27:30
    Marek míjí o kousíček branku Ďáblů, Šimonů by neměl šanci !

28:10
    Kafka ve výborné střelecké pozici, ale také nemá zaměřeno.

28:35
    Pechu musím pochválit za výborný přehled v obraně a pohanit za katastrofální přihrávku.

29:13
    Hruška chybuje v obraně, napravuje sekáním a rozhodčí je nekompromisní.

29:34
    Nad Ďábly se stahují mračna předčasné dovolené. Tatra si skvěle rozebrala čtveřici domácích a rychle proměňuje přesilovku. ROBIN GEBAUER tluče další hřebík do rakve Ďáblů po přihrávkách Suchého a Macha.

31:15
    Tatra je nyní na koni, převzala otěže zápasu.

31:55
    Stříž předvedl parádní sólo, ale nic z toho.

32:06
    Vyloučení v týmu HC ISMM Kopřivnice (2 min.). Suchý jde ven za hákování.

32:35
    Parádní hokejovou ukázku předvedl ONDŘEJ SLUŠTÍK, který v oslabení přidává skvěle umístěnou střelou třetí branku hostí. Domácí jsou na kolenou.

34:14
    Hromada zůstává ležet na ledě bez masky, rozhodčí se radí, ale bude se hrát v pětina obou stranách.

34:55
    Pány na ledě jsou Tatrováci, Ďáblové přimrzli a sebevědomí je na bodě mrazu.

37:20
    Vidíme spoustu parádiček ze strany Kopřivnice.

37:33
    Vyloučení v týmu HC ISMM Kopřivnice (2 min.). Mach jde na dvě minuta za sekání. Zlepší Ďáblové svou katastrofální statistiku v přesilovkách ?

38:40
    Pokaženou střelu Paličky Hromada jistě kryje.

39:33

39:59
    Nový Jičín právě vstřelil branku!
    Sekundu před koncem z faulu nakonec bylo trestné střílení, které lišácky a s profesionální jistotou proměňuje ROK MACUH a na Zimáku vykoukl ze zatažené oblohy paprsek sluníčka.

40:00

Druhou třetinu si třemi góly vychutnali hosté. Viděli jsme skvělé individuální výkony nejprve od Robina Gebauera a pak i od Roka Macuha, který vykřesal pro Ďábly jiskřičku naděje. Je to ale jen malinká jiskřička a uvidíme, jak s ní domácí naloží následujících 20 minut.

40:01

41:23
    Ďáblové se snaží s utkáním ještě něco udělat, ale svírá je nervozita a neschopnost dvou přesných přihrávek.

42:15
    Kopřivnice si pečlivě hlídá svou obrannou modrou čáru. Vypadá to, že bude čekat na chyby soupeře.

43:25
    Ďáblové bojují a Kopřivnice vyhazuje přes všechny čáry.

43:42
    Hilšer v šanci, ale pro samou snahu míjí puk.

44:21
    Po chybě Tolokonnikova jedou dva Tatrováci na jednoho ale ani na dvakrát nepřekonali Šimonů.

45:05
    Zdá se, že taktika obou týmů je jasná. Ďáblové budou tvořit, Kopřivnice čekat na chyby.

46:24
    Ďáblové hrají na vysoké riziko, uvidíme, kam to povede.

46:48
    Králík úplně zbytečně fauluje ve středním pásmu, úplně bez rozmyslu dává hostům šanci rozhodnout zápas.

47:43
    Tak tuto branku si Králík rozhodně za rámeček nedá. Po jeho naprosto zbytečném faulu Kopřivnice zřejmě rozhoduje utkání. Střelcem je RADIM ŠTĚPÁNEK, asistence Gebauer, Mach

49:00
    Már selhává a ani nedokázal vystřelit z ideální pozice, marnost nad marnost.

49:50
    Králík se pokusil odčinit svůj hřích, ale neprotáhl se mezi obránci.

50:58
    Z Ďáblů je již cítit frustrace, ale stále makají, stále bojují.

51:53
    Kopřivnice nikam nespěchá, ale číhá jako leopard na každou chybičku soupeře.

52:16
    Vyloučení v týmu HC ISMM Kopřivnice (2 min.). Bail svým podražením dává Ďáblům jakous takous šanci alespoň na korekci výsledku.

53:48
    Sluštík svým důrazem vybojoval vybojoval pátý gól hostí. A domácí se opět trápí v marných přesilovkách, ve kterých dostávají jeden gól za druhým. Jako obránce zcela propadl Finsterle, který jen dobrusloval bez jakékoliv snahy zasáhnout. Rakev domácích zatlouká TOMÁŠ FOJTÍK, Asistence Sluštík.

54:16

56:01
    Je rozhodnuto i na ledě, oba týmy budou již utkání pouze dohrávat z nutnosti, alespoň tak to vypadá na ledě.

57:06
    Propagační střelu hostů chytá Matušů spolehlivě do lapačky.

58:12
    Kopřivnice dohrává v úplné pohodě, Ďáblové jsou zklamaní a v křeči.

59:25
    Na ledě máme dva puky, hra je přerušena.

Gratulujeme Kopřivnici k zisku veledůležitých třech bodů, které zatím sice neznamenají úplnou jistotu, neboť Žďár překvapivě vede v Havlíčkově Brodě (kdo by to řekl). Viděli jsme zápas, kdy v první třetině dominovali domácí, ale spoustu šancí zmařili. Ve druhé třetině Kopřivnice vstřelila z první šance branku a od té doby to byl pro ni klídek a pohoda. Ďáblové si letos play of nezahrají... (20:08:22)

Bob

Branky a nahrávky: 40. Macuh (TS) – 20. F. (T., Štěpánek), 30. Gebauer (Suchý, Mach), 33. Sluštík, 48. Štěpánek (Gebauer, Mach), 54. Fojtík (Sluštík)

HK Nový Jičín: Šimonů, Palička, – Hruška, Már, Rufer, Holáň, Kožený, Váňa, Tolokonnikov, – Poruba, Králík, Finsterle, Lehečka, Štefka, Kafka, Palička, Hilšer, Plitko, Macuh, Pecha, Kuba
    HC ISMM Kopřivnice: Hromada, Fendrich, – Štěpánek, Krzak, Imrich, Bail, Fojtík, Stříž, – Mach, Gebauer, Daron, Sluštík, Bochnak, Hrubý, Suchý, Fojtík, Gola, Mach, Marek

Rozhodčí: Král, Čelechovský, Kučera