Barys – Magnitogorsk 4:0 (kon.) | Omsk – Ufa 5:2 (kon.) | Jokerit – Jaroslavl 6:0 (kon.)
Petrohrad – Viťaz 6:1 (kon.)
Barys Nur-Sultan
4:0 (1:0, 1:0, 2:0) Stav série: 1:0
Metallurg Magnitogorsk
Neděle 01.03.2020, 12:00 • Barys Arena, Nur-Sultan • Play-off KHL • Osmifinále

První utkání série mezi Barysem a Metallurgem je za námi. Domácí zaslouženě vyhráli, a to hned vysokým rozdílem 4:0. V úvodní třetině skóroval Curtis Valk, na jehož branku navázal ve 29. minutě tvrdou ranou Atte Ohtamaa. Závěrečnou periodu si už domácí v pohodě hlídali a v posledních třech minutách navíc ještě navýšili své dnešní vítězství. Do prázdné brány se trefil Iiro Pakarinen a 48 sekund před sirénou se z přesilové hry prosadil také kapitán Darren Dietz. Stav série je tak po dnešku 1:0 pro Barys. Druhé utkání je na programu v úterý.

Z mé strany je to vše. Děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek nedělního dne! (14:47:00)

Andrej Nestrašil (Magnitogorsk) 0+0, 1 střela, čas na ledě: 20:58
    Tomáš Filippi (Magnitogorsk) 0+0, 1 střela, čas na ledě: 20:18.

59:48
    Utkání se už jen dohrává v obranné třetině Metallurgu.

59:17
    Vyloučení v týmu Barys Nur-Sultan (Jegor Petuchov – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Jevgenij Timkin – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Jevgenij Birjukov – 2 min., hrubost).

59:13
    Ihned po buly se ve středním pásmu strhla mela. Hosté v tuto chvíli neunášejí nepříznivé skóre.
    59:12 Darren DIETZ - 4:0

59:12
    Barys právě vstřelil branku!
    Barys rychle využívá přesilovku a přidává další branku. DARREN DIETZ si na modré čáře zpracoval přihrávku Michajlise a parádní střelou k zadní tyči dokázal překonat Košečkina. 4:0. Asistence: Nikita Michajlis.

59:00
    Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Andrej Nestrašil – 2 min., nedovolené bránění).

58:38
    Hosté to znovu zkoušejí v šesti. Případné vyrovnání by však bylo velkým zázrakem.
    57:48 Iiro PAKARINEN - 3:0

57:48
    Pro první utkání série je hotovo. Domácí vyhráli buly směrem dopředu a následnou výbornou práci odvedl Videll, jenž podržel puk na hokejce, najel si do pásma soupeře a před prázdnou bránou vybídl IIRA PAKARINENA, který vstřelil snadnou branku. 3:0. Asistence: Linus Videll.

57:39
    Hostující trenér Ilja Vorobjov si bere oddechový čas. Vhazovat se bude před Pasqualem.

57:32
    Roman Starčenko vyrazil do otevřenější obrany hostujícího týmu. Dostal se skoro až k bráně, ale jeho pobídka do předbrankového prostoru nebyla ideální.

56:55
    Na druhé straně dopředu mířil Nestrašil, ale o kotouč přišel.

56:13
    Také Barys má ofenzivní choutky k tomu, aby přidal třetí gól. Magnitogorsk se dostal pod tlak.

55:42
    Eric O'Dell chtěl před domácí svatyní tečovat. To se mu však nepovedlo a obrana Barysu znovu byla důsledná v obranné činnosti.

55:31
    Hosté se protlačili až před bránu, ale zakončit nedokázali. Pasquale raději přikryl puk pod svou lapačkou a přerušil hru.

Daniel Fekets

Branky a nahrávky: 14. Valk (Michajlis), 29. Ohtamaa (Svedberg), 58. Pakarinen (Videll), 60. Dietz (Michajlis)

Barys Nur-Sultan: Pasquale (H. Karlsson) – Ohtamaa, Svedberg, Dietz (C), Makljukov, Blacker, Metalnikov, Orechov – Videll, Knight, Pakarinen – R. Starčenko (A), Valk, Michajlis – Ševčenko, Boyd (A), Akolzin – Petuchov, Sagadejev, Šestakov – Musorov.
    Metallurg Magnitogorsk: Košečkin (Nosov) – J. Birjukov (A), Antipin, Dronov, J. Jakovlev, Minulin, Běreglazov, Va. Antipin – A. Nestrašil, Filippi, Mozjakin (C) – Kozun, Matuškin, O'Dell – N. Kuljomin (A), Loktionov, Potěchin – Ljubimov, Několenko, Timkin – Rožkov.

Rozhodčí: Beljajev, Gašilov – Viljugin, Strelcov

Diváci: 10 632