Barys – Magnitogorsk 0:3 (kon.) | Jokerit – Jaroslavl 5:1 (kon.) | Petrohrad – Viťaz 4:3 (kon.)
Omsk – Ufa 2:3 (po pr.)
Barys Nur-Sultan
0:3 (0:0, 0:3, 0:0) Stav série: 1:1
Metallurg Magnitogorsk
Úterý 03.03.2020, 14:30 • Barys Arena, Nur-Sultan • Play-off KHL • Osmifinále

Z mé strany je to už pro tento zápas všechno, přeji hezký zbytek dne. (17:00:37)

Československá stopa v utkání:
    Andrej Nestrašil (MET) 2+0, 4 střely, čas na ledě 15:47
    Tomáš Filippi (MET) 0+0, 3 střely, čas na ledě 13:51

Zápas je u konce, Nur-Sultan prohrál na domácím ledě s Magnitogorskem 0:3 a v sérii 1. kola play-off je vyrovnáno na 1:1 na zápasy. V první třetině se hrál vyrovnaný hokej, obě mužstva si vytvořila nějaké šance, ale brankáři byli bezchybní. Druhá třetina pak celý zápas rozhodla. Metallurg měl do ní výborný nástup a třikrát se prosadil. Dva góly včetně toho vítězného vstřelil český útočník Andrej Nestrašil, mezi jeho góly vtěsnal ten svůj kapitán mužstva Sergej Mozjakin. Ve třetí třetině si domácí už množství šancí nevytvořili a Magnitogorsk si své vedení zkušeně pohlídal.

59:46
    Oddechový čas pro hosty.

59:46
    Tak přeci jen se udála ještě jedna nebezpečná situace před brankou Metallurgu. Ve velké šanci byl Iiro Pakarinen, ale Vasilij Košečkin zasáhl lapačkou a definitivně si zasloužil své čisté konto.

59:28
    Ještě jedno nahození Magnitky do útočného pásma, o moc víc se toho už dnes nestane.

58:33
    Utkání se už teď v podstatě jen dohrává, je už jasné, že série se přesune do Magnitogorsku za vyrovnaného stavu 1:1 na zápasy.

57:46
    Anton Sagadejev se dostal do střelecké pozice, ale nakonec z levé strany nezakončil, kotouč mu utekl.

56:44
    Andrej Loktionov se dostal po přihrávce Kuljomina za obranu Barysu a mohl definitivně rozhodnout. Ve velké šanci ho však vychytal Edward Pasquale.

55:19

55:06
    Jegor Jakovlev se už chystal k dorážce z pravého kruhu, ale kotouč mu přeskočil přes hokejku.

54:35
    Barys se zatím brání dobře, ale Magnitogorsk zůstává usazený v útočném pásmu.

53:19
    Vyloučení v týmu Barys Nur-Sultan (2 min. – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Pavel Akolzin.

53:05
    Z mezikruží vystřelil Jevgenij Timkin, jeho rána však pro Pasquala nebyla moc nebezpečná.

52:01
    Naopak na druhé straně musel zasahovat Edward Pasquale a se střelou Andreje Loktionova z dálky si bez problému poradil.

51:39
    Domácí se opět na krátkou chvíli dostali do útočného pásma, ale střeleckou pozici si nepřipravili.

49:12
    Ani Nikita Michajlis se ke střele z levého kruhu neprotlačil, hosté mu dokázali kotouč odebrat a poté ho nasměrovali ven ze svého pásma.

Petr Sumbal

Branky a nahrávky: 25. A. Nestrašil (Pivcakin, Minulin), 28. Mozjakin (Pivcakin, Minulin), 37. A. Nestrašil (Mozjakin)

Barys Nur-Sultan: Pasquale (H. Karlsson) – Ohtamaa, Svedberg, Dietz (C), Makljukov, Metalnikov, Blacker, Orechov – Knight, Videll, Pakarinen – Michajlis, Valk, R. Starčenko (A) – Akolzin, Boyd (A), Ševčenko – Petuchov, Šestakov, Musorov – Sagadejev.
    Metallurg Magnitogorsk: Košečkin (Nosov) – Antipin, Běreglazov, Dronov, J. Jakovlev, Minulin, Pivcakin, Va. Antipin – Mozjakin (C), N. Kuljomin (A), Loktionov – Filippi, Potěchin (A), Korobkin – Kozun, O'Dell, A. Nestrašil – Několenko, Ljubimov, Timkin – Dorofejev.

Rozhodčí: Beljavjev, Gašilov – Viljugin, Strelcov