Barys – Magnitogorsk 4:0 (kon.) | Omsk – Ufa 5:2 (kon.) | Jokerit – Jaroslavl 6:0 (kon.)
Petrohrad – Viťaz 6:1 (kon.)
Avangard Omsk
5:2 (1:1, 4:1, 0:0) Stav série: 1:0
Salavat Julajev Ufa
Neděle 01.03.2020, 14:00 • Ledový palác Jurije Ljapkina, Balašicha • Play-off KHL • Osmifinále

Z mé strany je to dnes vše. Budu se na vás těšit u úterního zápasu, ve kterém bude zajisté Ufa chtít srovnat stav a přivézt si do své arény známé bouřlivým prostředím, vyrovnaný stav 1:1. Zápas začíná v 17:30, do té doby užívejte života! (16:34:10)

Dnešní utkání sledovalo 5 096 diváků.

Československá stopa v utkání

ani v jednom týmu nehraje žádný Čech či Slovák

Omsk se raduje z vítězství poměrem 5:2, které se dá označit jako naprosto zasloužené. Hosté se dnes trápili, vyjma elitní formace prakticky nikdo z týmu nezahrál. Avangard vyslal na branku 45 střel, z nichž téměř polovinu (21) poslal na branku během první třetiny. Nejvíce gólů však dal v té druhé, celkově čtyři. Ufě nepomohlo ani video, v obou případech, kdy si Nikolaj Cjulgin vyžádal přezkoumání, rozhodčí svůj původní verdikt nezměnili.

Třetí třetina už tak byla o ničem. Hosté, se kterými přijelo velké množství fanoušků, od 45. minuty rezignovali na vývoj zápasu, Omsk se naopak už nikam nehnal a v domácím prostředí si tak připsal první bod v sérii. Odveta v úterý však bude velice zajímavá.

Střely na branku: 45 – 28 (8 – 10)

59:55
    Eduard Gimatov nepřešel přes připraveného Andrighetta, čímž udělal tečku za dnešním zajímavým zápasem.

59:10
    Jeden z hráčů domácích nyní odmítl pustit hráče s kotoučem přes modrou čáru, hosté střídají a podnikají poslední útočné manévry.

58:45
    Teemu Hartikainen jenom nahodil na branku, Bobkov přerušuje. Zbývá odehrát 75 sekund z dnešního zápasu.

58:10
    Jsme v posledních dvou minutách třetí třetiny, Avangard drží kotouč na holích a dohrává tento zápas.

57:22
    Arzamascev střílel po přechodu modré čáry, opět ale skončila střela na Bobkovovi, který dnes chytá skutečně dobré utkání.

56:34
    Vhazování před brankou Omsku, Sergej Šumakov dlouhou nahrávkou hledal Semjonova, s razancí to ale přehnal a puk končí tak až za brankou Karejeva. Tím pádem je pískáno zakázané uvolnění.

55:50
    Ufa sympaticky bojuje a snaží se snížit nepříznivý stav, Omsk však zkušeně náskok hlídá a pomaličku už může začít slavit.

55:15
    Vladimir Žarkov vyslal zajímavou střelu k tyči, Bobkov jí sice dokázal vytěsnit, ale převalila se mu přes rameno. Moc nechybělo k tomu, aby dojíždějící útočník Ufy poslal kotouč do branky, Bobkov se ale pojistil zákrokem betonem.

54:48
    Poslední komerční přestávka zápasu zahajuje celkem dvanáctou pětiminutovku dnešního utkání.

53:45
    Manninen od modré napálil jenom brusle Gračjova, který ihned vyváží puk mimo nebezpečnou zónu Avangardu. Zápas se už jenom dohrává, to je jasné.

53:16
    Další nepřehledná situace před brankou Omsku, Bobkov ale drží v brankovišti klid.

52:23
    Teemu Hartikainen jenom nahodil do útočného pásma, měl již dlouhé střídání a potřeboval si odpočinout. Na ledě je ale kombinovaná formace Ufy.

50:46
    Zakázané uvolnění Ufy značí přesunutí hry před branku Karejeva a na straně hostí je už vidět mírná rezignace. Sílu tak spíše vrhnou hráči Ufy do úterního druhého zápasu.

50:11
    Taylor Beck si prohodil obránce a z vrcholku levého kruhu střílel, jeho pokus však jenom prolétl brankovištěm, Karejev jenom kontroloval. Mnohem zajímavější to ale měl Brandon McMillan, který jel sám na branku a rozhodl se střílel golfákem z mezikruží, jeho pokus nicméně Karejev drží ve výstroji!

Tomáš Kalas

Branky a nahrávky: 17. Šumakov (Franson, Beck), 24. K. Semjonov (Šumakov), 30. Stas (Dědunov), 39. K. Semjonov (Vojnov, Šumakov), 40. Pjanov (Franson, Bobkov) – 15. Omark (Kugryšev, Burmistrov), 38. Hartikainen (Manninen, Omark)

Avangard Omsk: Bobkov (Garipov) – Franson (C), Jemelin, Pokka, Bondarev, Vojnov (A), Martynov – McMillan, Zernov, Beck – Šumakov, K. Semjonov, Košelev – Širokov (A), Pjanov, Andrighetto – Gračjov, Stas, Dědunov – Jaremčuk.
    Salavat Julajev Ufa: Metsola (41. Karejev) – Larsen, Panin (C), Koledov, Arzamascev, Ar. Sergejev, Pašnin, Muchamadullin, Baškirov – Omark (A), Manninen, Hartikainen – Kugryšev, Burmistrov (A), Baranov – V. Žarkov, Kadějkin, Soloduchin – Gimatov, Kartajev, Chochrjakov.

Rozhodčí: Olenin (RUS), Hribik (CZE) – Goljak (BLR), Ponamarenko (RUS)

Diváci: 5 096