Ufa – Omsk 4:1 (kon.) | Jaroslavl – Jokerit 1:5 (kon.)
Středa 11.03.2020, 15:00 • Ufa Arena, Ufa • Play-off KHL • Osmifinále

Z mé strany je to vše! Děkuji Vám za pozornost a těším se u sledování dalších přenosů. Pěkný den! (17:48:36)

Ještě doplním, že dnešní duel sledovalo 8070 diváků.

Československá stopa v utkání

Do dnešního souboje nezasáhl nikdo z českých a slovenských hráčů.

Ufa nakonec opanovala sérii s Omskem výsledkem 4:2 na zápasy a zajistila si postup do semifinále konferenci.

Je konec! Domácí Ufa nakonec zvládla dnešní duel a poráží Omsk výsledkem 4:1! Hostující celek sice ve třetí třetině vyslal všechny síly do útoku, jenže obrana Ufy v čele s vynikajícím Metsolou dokázala odolat. V závěru navíc došlo ke kuriózní situaci. Franson totiž při hře bez brankáře posunul vlastní branku a sudí uznal technický gól, který byl připsán Gimatovovi!

58:57 Eduard GIMATOV - 4:1

58:57
    Ufa právě vstřelila branku!
    Domácí celek přidává také čtvrtou branku a rozhoduje o svém triumfu! Hosté hráli bez brankáře, ale Franson vyrazil branku a sudí uznává technický gól! Autorem branky je EDUARD GIMATOV! Bez asistence.

58:18
    Šumakov dostal krásnou přihrávku na pravý kruh, odkud pohotově zakončil forhendem, ale jeho pokus příklepem skončil na boční síťce!

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny!

57:25
    Domácí hokejisté znovu procedili kotouč přes modrou čáru ven z obranného pásma. Příznivci Ufy jsou na nohou a ženou domácí celek za postupem.

57:01
    Metsola vytáhl neskutečný zákrok! Po obrovském závaru před brankou soupeře zakončoval z dobré pozice Šumakov, ale domácí brankář ukázal tygří skok a zasáhl holí!

56:25
    Cody Franson projel po pravém křídle do útočného pásma, ale jeho pokus skončil na betonu připraveného brankáře v zeleném dresu.

56:10
    Ufa se dostala k odraženému kotouči a jeden z domácích hráčů jej bez problémů poslal za branku Avangardu Omsk. Hosté musí rozjet novou akci.

55:25
    Omsk ještě dostává šanci v podobě přesilové hry! Manninen dostává dvě plus dvě minuty za vysokou hůl.

55:02
    Vladimir Žarkov dostal krásnou přihrávku na pravou stranu, zavezl kotouč do útočného pásma, jenže proti přesile obránců v bílém jej moc dlouho neudržel.

54:27
    Hokejisté Ufy napadali rozehrávku soupeře na útočné modré čáře. Domácí celek dělí posledních pět minut od postupu do konferenčního semifinále.

54:10
    Alexandr Jaremčuk projel po levém křídle do útočného pásma, nicméně jeho pokus forhendem skončil na betonu připraveného brankáře.

53:23
    Domácí celek nyní skvěle kouskuje snahu Omsku o usazení se v útočném pásmu. Nikdo v zeleném dresu se už nikam nežene.

Tomáš Kubečka

Branky a nahrávky: 16. Manninen (Omark), 18. Hartikainen (Arzamascev, Omark), 31. Kugryšev (M. Majorov), 59. Gimatov – 24. Jaremčuk (A. Těreščenko, Andrighetto)

Salavat Julajev Ufa: Metsola (Karejev) – Ar. Sergejev, Pašnin, Larsen, Lisovec, Arzamascev, Koledov, A. Semjonov – V. Žarkov, M. Majorov, Kadějkin – Omark, Manninen, Hartikainen – Krikunov, Kugryšev, Burmistrov – Baškirov, Gimatov, Alalykin – Kartajev.
    Avangard Omsk: Bobkov (31. Garipov) – Bondarev, Pokka, Franson, Jemelin, Manuchov, Vojnov, Jaremčuk – Gračjov, Stas, A. Potapov – Šumakov, Košelev, K. Semjonov – Dědunov, A. Těreščenko, Beck – Pjanov, McMillan, Andrighetto.

Rozhodčí: Gofman, Morozov – Nikolajev, Černyšov