New Jersey – St. Louis 4:2 (kon.) | Detroit – Chicago 2:1 (kon.) | Winnipeg – Vegas 4:0 (kon.)
Calgary – Arizona 3:2 (kon.) | Vancouver – Colorado 6:3 (kon.) | Anaheim – Toronto 2:1 (kon.)
NY Islanders – Carolina 2:3 (po pr.) | Pittsburgh – Washington 2:5 (kon.) | Dallas – Nashville 0:1 (kon.)
Los Angeles – Minnesota 7:3 (kon.)
BK Mladá Boleslav
5:0 (3:0, 2:0, 0:0)
HC Motor České Budějovice
Sobota 07.03.2020, 12:30 • ŠKOENERGO Aréna • DHL Superpohár • Skupina B

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:30.

Pěknou sobotu z Mladé Boleslavi. Domácí Bruslaře čeká velice důležité utkání s Českými Budějovicemi. Ty již nemají šanci proniknout do play-off. Bruslařský klub si vyřazovací boje zahrát může, nemá to však ve vlastních rukou. Dosud druhý Salzburg by totiž s první Plzní musel prohrát a Bruslaři zároveň vyhrát, aby se do play-off dostali.

Předchozí vzájemný zápas těchto soupeřů v rámci Superpoháru DHL byl vyrovnaný. Mladá Boleslav na jihu Čech vyhrála těsně 3:2 po samostatných nájezdech.

BK Mladá Boleslav: Zeithaml (Kmec) – Sýkora, Dotter (C), M. Houška (A), Vacík, Dudycha, Rudolph – Závora, Szturc, Dlask, Petržilka, Půček, Mežnar, Moucha, Petriska, Vasilev (A), Moravčík, Šíma

HC Motor České Budějovice: Ludvík – Hubata (C), Cibuzar, Pavlát, Novák – Korndörfer, Anderle, Masopust, Pouzar, Ryba, Janoch, Čížek (A)

Rozhodčí: Bejček – Komárek, Svobodová.

České Budějovice přijely do Mladé Boleslavi s torzem sestavy. K dispozici mají pouze jednoho brankáře, čtyři obránce a sedm útočníků. Jasným favoritem tohoto klání jsou tedy domácí.

Trojice rozhodčích včetně jedné ženy již krouží po ledě, zároveň přicházejí hosté.

Na juniory Mladé Boleslavi se, stejně jako minulou sobotu, musí čekat.

Tentokrát však Bruslaři dorazili včas, už jsou na ledě.

00:01

00:24
    Andrej Moravčík přešel přes modrou čáru, Jihočeši však nakonec dostali puk do středního pásma. Poté oba týmy vystřídaly.

01:16
    Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
    U pravé tyče si k odraženému kotouči sjel ERIC MEŽNAR a zakončil ke vzdálenější tyči. Asistence: Jakub Petržilka, Matěj Houška.

01:37
    Dlask trefil jednoho z bránících hráčů.

02:01
    Puk nedokázali hráči Motoru odpálit do bezpečí, Tomáš Dlask tedy dorážel, ale minul.

02:44
    Brejk domácích Jihočeši zastavili, Janu Závorovi nebylo umožněno zakončení.

04:10
    První trest obdrželi hokejisté Motoru. Dvouminutový trest za sekání dostal Jaroslav Pouzar (CEM).

04:21
    Matěj Houška od modré čáry těsně minul.

04:38
    Ihned po vhazování měli Boleslavští další velkou šanci, gólman ale situaci ustál.

05:50
    Motor vyhodil kotouč přes všechny čáry.

06:10

06:55
    Utkání sleduje 63 diváků.

07:19
    Po Petržilkově střele zamířil puk těsně mimo branku.

08:26
    Boleslavští rozložili českobudějovickou obranu, po dvou střelách zůstal puk před odkrytým brankovištěm a mezi tři tyče jej uklidil DAVID SÝKORA. Asistence. Jan Půček, Miroslav Vasilev.

08:39
    Motor šel dva na jednoho, jenže koncovka se nepovedla, jeden z bránících domácích hráčů překazil finální příihrávku.

09:58
    Před brankářem vystřelil Petr Šíma, trefil však pouze připraveného Dominika Ludvíka.

11:45
    Mladá Boleslav poslala puk na zakázané uvolnění.

12:26
    Na Tadeáše Zeithamla zamířila jedna z prvních střel. Z pravého kruhu prověřil jeho pozornost Lukáš Pavlát.

13:18
    Bruslaři dobře přešli do útočného pásma, následně vystřelil Jan Závora, ale brankář zasáhl bez problémů.

14:58
    Přesilovku si zahrají také České Budějovice. Dvě minuty za hákování dostal Jan Půček (MBL).

15:59
    Boleslavští trefili tyč.

16:07
    Z levého kruhu zakončil Matěj Houška, jenže Dominik Ludvík byl pozorný a bez problémů přerušil.

16:33
    Ze zápasu před několika minutami odstoupil domácí útočník Andrej Moravčík. Nejprve zamířil na ošetřovnu a poté do kabiny. Podle našich informací má drobné poranění v oblasti obočí.

16:58

19:10
    České Budějovice se pokoušely dostat do útočného pásma, jenže znovu nepřešly přes modrou čáru.

19:40
    Boleslavští znovu rozebrali obranu a přímo před gólmanem se prosadil JÁN PETRISKA. Asistence: Eric Mežnar, Jakub Petržilka.

20:00

Další třetina začne přibližně ve 13:16.

První třetina patřila jednoznačně Mladé Boleslavi, která již o tři góly vede. Motoru se nedařilo zejména v útoku, bylo pro něj těžké dostat se přes útočnou modrou čáru, na Tadeáše Zeithamla tak mířilo naprosté minimum střel.

20:01

21:34
    Hned na startu další třetiny jsou domácí již do čtyřgólového vedení. Ze samostatného úniku se trefil lehkou střelou mezi nohy JAN PŮČEK. Asistence: Gabriel Szturc, Dominik Vacík.

23:02
    Domácí si přihrávají v obranném pásmu a snaží se opět proniknout před gólmana.

23:17
    Kapitán Samuel Dotter si najel mezi kruhy, tam ho ale Jihočeši připravili o puk.

25:42
    Zatím největší šance Českých Budějovic. Jakub Čížek byl blízko brance a u gólmana usilovně dorážel, Tadeáš Zeithaml však dokázal přerušit hru.

25:42
    Za podrážení byl na dvě minuty vyloučen Štěpán Dudycha (MBL).

26:18
    Motor je v přesilovce opravdu aktivní a často střílí. Mladoboleslavský gólman má hodně práce.

26:46
    Jihočeši sice hráli přesilovku dobře, jenže nezvládli ubránit JÁNA PETRISKU, který v oslabení zvyšuje na 5:0. U levé tyče útočník přehodil gólmanův beton a zakončil prakticky do prázdné brány. Asistence: Gabriel Szturc, Samuel Dotter.

27:42

28:12
    Za podrážení byl na dvě minuty vyloučen Samuel Dotter (MBL).

29:12
    Motor se drží v útočném pásmu a střílí, většinou však nepřesně.

29:38
    Bruslaři se zase v oslabení dostali před brankou do šance, ale tentokrát to Jihočeši zvládli.

30:12

31:00
    Mladé Boleslavi v tuto chvíli, stejně jako Českým Budějovicím, už o nic nejde. Salzburg totiž porazil Plzeň 6:3. Pokud tedy Bruslařský klub Motor porazí, stejně to nic nezmění na tom, že mu tímto utkáním skončí sezóna.

32:09
    Jan Závora z pravého kruhu přestřelil.

32:11
    Mladá Boleslav hrála v šesti, České Budějovice tedy čeká přesilová hra. Dvě minuty na trestné lavici odsedí Lukáš Moucha (MBL).

32:30
    Jan Janoch z levého kruhu nezamířil přesně.

32:38
    Kotouč skončil mezi střídačkami, hra byla přerušena.

33:20
    Janoch od modré vystřelil, puk prošel těsně kolem levé tyče.

33:32
    Motor má i nadále tlak, většinou však doplácí na nepřesnou střelbu.

34:11

35:30
    Gabriel Szturc z bezprostřední blízkosti promáchl.

35:56
    Mladá Boleslav má obrovský tlak, na Motoru je znát, že je jeho okleštěná sestava již dost unavená.

36:47
    Zakázané uvolnění na straně Českých Budějovic.

37:13
    Icingu se dopustila také Mladá Boleslav.

38:09
    Bruslaři jsou opět v útočné třetině, Budějovice se musejí bránit.

38:25
    Dominik Ludvík vyrazil Petržilkovu střelu, hra plyne bez přerušení dál.

38:53
    Hosté faulovali Petržilku v úniku, ten pojede trestné střílení.

38:53
    Jakub Petržilka trefil pouze připraveného brankáře, skóre se tedy nemění.

39:36
    V poslední minutě se hra přelévá z jedné strany na druhou, šance jsou k vidění na obou stranách.

40:00

Další třetina začne přibližně ve 14:00.

Také druhá třetina patřila Mladé Boleslavi, jež své vedení zaokrouhlila na 5:0. Budějovičtí si také začali nějaké příležitosti vytvářet, gól z nich však prozatím nevsítili.

40:01

40:18
    Výhoda pro domácí.

40:47
    Za podrážení byl na dvě minuty vyloučen Lukáš Pavlát (CEM).

40:59
    Po jedné ze střel z kruhu přerušil Dominik Ludvík hru.

42:47

43:32
    Zakázané uvolnění ze strany Českých Budějovic.

45:06
    Jan Půček si sjel k levé tyči a chtěl zakončit, Dominik Ludvík byl však pozorný a kotouč si pohlídal.

45:40
    Znovu se vylučuje. Za hákování dostal dvouminutový trest Tomáš Dlask (MBL).

46:23
    Poměrně velký závar ve svém brankovišti Tadeáš Zeithaml zvládl a přerušil hru.

47:20
    Mladoboleslavští vyhodili dvakrát po sobě puk přes všechny čáry, toto oslabení již přečkají bez inkasování.

47:40

48:46
    Z pravého kruhu vystřelil Jakub Čížek, Tadeáš Zeithaml však jeho nepříjemnou střelu horní částí svého těla vyrazil.

50:01
    Iniciativu převzali Bruslaři a vytvořili si tlak před Dominikem Ludvíkem. Jedna ze střel byla ale sražena do ochranné sítě.

50:50
    Gólová šance Samuela Dottera. Kapitán Mladé Boleslavi vystřelil z levého kruhu a branka byla téměř celá odkrytá, jenže Dominik Ludvík se na poslední chvíli přesunul a kotouč vyrazil ramenem.

53:55
    Matěj Houška přímo tváří v tvář brankáři zakončil do Ludvíkovy lapačky.

57:05
    O puk se bojuje za boleslavskou brankou, zápas se víceméně dohrává.

57:23
    Do sebe se před brankou Českých Budějovic pustili Mežnar s Janochem, rozhodčí je zpočátku nechali a zdálo se, že nechají bitce volný průběh, jenže hráči si dali jen párkrát pěstí a v opravdovou bitku se to nestrhlo. Oba hráči jsou následně vyloučeni na dvě minuty za hrubost.

57:44
    České Budějovice hrály v pěti, budou tedy hrát ve třech, domácí čeká přesilovka čtyři na tři. Menší trest trest za příliš mnoho hráčů na ledě odsedí Tomáš Korndörfer (CEM).

58:11
    Bruslaři drží útočné pásmo, zatím si ale místo střel spíše přihrávají.

58:23
    Matěj Houška přímo u levé tyče promáchl, Motor se následně osvobodil.

58:50
    Jihočeši opět vyhodili puk přes všechny čáry, zápas mezitím spěje do závěrečných několika sekund.

59:23
    Domácí hrají v pěti, hosté ve čtyřech.

59:44

Po necelých dvou hodinách je pro oba týmy u konce poslední zápas této sezóny. Mladá Boleslav deklasovala oslabené České Budějovice 5:0 a Tadeáš Zeithaml udržel čisté konto.

Hokejisté se následně pro letošek naposledy rozloučí se svými příznivci, někteří z nich za sebou mají poslední utkání ve své mládežnické kariéře.

Tolik z tohoto zápasu, prozatím přeji dobré odpoledne a těším se od 16:30 opět odsud z Mladé Boleslavi u zápasu dorostu mezi domácími Bruslaři a karlovarskou Energií. (14:30:05)

Vojtěch Drbohlav

Branky a nahrávky: 2. Mežnar (Petržilka, M. Houška), 9. Sýkora (Půček, Vasilev), 20. Petriska (Mežnar, Petržilka), 22. Půček (Szturc, Vacík), 27. Petriska (Szturc, Dotter)

Rozhodčí: Bejček – Komárek, Svobodová