Jekatěrinburg – Novosibirsk 1:2 (kon.) | Dynamo Moskva – Spartak Moskva 4:1 (kon.)

Robin Hanzl (SPM) 0+0, 3 střely, čas na ledě 22:04
    Július Hudáček (SPM) nechytal (19:56:11)

Statistiky utkání:

Střely na branku – 30:36.
    Zblokované střely – 13:13.
    Vyloučení – 6:3.
    Využití přesilovek 0/3 – 1/6.
    Vhazování – 33:31

Je konec! Dnešní utkání nakonec končí vítězstvím Dynama, které svého soupeře porazilo poměrem 4:1. Spartaku se povedlo vyrovnat výsledek, jenomže regulérnost branky muselo potvrdit video, což rozhodl o pravém opaku. Dynamo tak stále vedlo o jednu branku, o několik vteřinek později se samo dostalo do dvoubrankového vedení. Spartak se ovšem v závěru utkání dostal do velkého tlaku, který přinesl pouze kontaktní branku, avšak domácí přidali další dvě trefy do prázdné branky.

59:21 Dmitrij JAŠKIN - 4:1

59:21
    Dynamo právě vstřelilo branku!
    Domácí navíc přidávají další trefu do prázdné branky! Hosté se nemohli prokousat do útočného pásma, naopak u středového kruhu se k volnému kotouči dostal DMITRIJ JAŠKIN, který tak zamířil do prázdné branky.
    Bez asistence.
    57:47 Igor POLYGALOV - 3:1

57:47
    Domácí trefou do prázdné branky rozhodující o vítězi tohoto zápasu! Spartak sice kombinoval v pásmu, jenomže po jedné z nepřesností to přes celou hrací plochu zkoušel domácí IGOR POLYGOV, jenž zamířil přesně do prázdné branky.
    57:03 Patrik HERSLEY - 2:1

57:03
    Spartak právě vstřelil branku!
    Tak ono to bude ještě hodně zajímavé! Spartak totiž hrál přesilovou hru 6 na 3, přičemž se k puku dostal PATRIK HERSLEY. Jeho dělovka nakonec směřovala přesně mimo dosah brankáře Jerjomenka, jenž byl navíc v pohybu na opačnou stranu. Spartaku navíc bude přesilová hra pokračovat!
    Asistence: Kaspars Daugavinš, Andrej Kutějkin.

56:58
    Necelé čtyři minuty před koncem tohoto zápasu probíhá poslední komerční přestávka. Spartak stále marně usiluje nad vyrovnávací brankou, čas se mu ale krátí.

56:50
    Vyloučení v týmu Dynamo Moskva (Dmitrij Jaškin – 2 min., sekání).

56:09
    Z velice dobré pozice před malým momentem zakončoval Hanzl, který o vlásek minul branku. Spartak Moskva má velký tlak, neboť to zkouší bez brankáře Bespalova.

55:21
    Vyloučení v týmu Dynamo Moskva (Semjon Pankratov – 2 min., držení).

54:24
    V posledních minutách sledujeme celkem plynulou podívanou. Spartaku se opět povedlo zaměstnat brankáře Jerjomenka, který raději podržel hrací předmět pod sebou.

51:22
    Vypadalo to na další vyloučení, avšak to se nakonec neděje. Jeden z hráčů Spartaku totiž vyhodil puk ven z hrací plochy, po krátké domluvě se vylučovat nebude.

50:11
    Až nyní se Spartak dočkal celkem povedené souhry, přičemž na konci této kombinace byl Fjodorov, který ovšem nepřekonal přesouvajícího se brankáře.

49:43
    Vyloučení v týmu Dynamo Moskva (Vjačeslav Kuljomin – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Spartak Moskva (Martinš Karsums – 2 min., držení hole).

49:23
    Se Spartakem to v tuto chvíli opravdu nevypadá zrovna nejlépe, necelých deset minut před koncem zápasu prohrává o dvě branky, což značí hodně těžké sousto.

David Suchý

Branky a nahrávky: 38. Šipačov (Jaškin, A. Petersson), 48. Afinogenov (Alexejev), 58. Polygalov, 60. Jaškin – 58. Hersley (Daugavinš, Kutějkin)

Dynamo Moskva: Jerjomenko (Bočarov) – Hietanen, Čajkovský, Ljamin, Mironov (A), Grigorjev, J. Zajcev, Ogurcov – Šipačov (C), A. Petersson, Jaškin – Brjukvin, Polygalov, Indrašis – Jefremov, Alexejev, Afinogenov – V. Kuljomin (A), Michajlov, Pankratov – Muranov.
    Spartak Moskva: Bespalov (Chomčenko) – Viklund, Hersley, I. Višněvskij, D. Višněvskij, Kutějkin (A), Trišin, Nikišin, D. Musin – Fjodorov, Nikoncev (C), R. Hanzl – Zubov (A), Karsums, Daugavinš – Malychin, A. Galimov, Chochlačov – Juňkov, Cyplakov, Kotljarevskij.

Rozhodčí: Odins, Naumov – Lazarev, Šalagin