Chicago – San Jose 6:2 (kon.) | Edmonton – Winnipeg 2:4 (kon.) | Colorado – NY Rangers 3:2 (po pr.)
Anaheim – St. Louis 2:4 (kon.) | Los Angeles – Ottawa 3:2 (kon.)
Anaheim Ducks
2:4 (1:2, 1:1, 0:1)
St. Louis Blues
Čtvrtek 12.03.2020, 03:00 • Honda Center, Anaheim • NHL

To je z mé strany již vše, přeji klidný zbytek noci. (05:34:11)

TŘI HVĚZDY ZÁPASU:

1. Ryan O'Reilly (STL) 0+2
    2. Jani Hakanpää (ANA) 1+0
    3. Jake Allen (STL) 26 zákroků

ČESKOSLOVENSKÁ STOPA:

Do tohoto zápasu nezasáhl žádný český ani slovenský hokejista.

Je dobojováno. Odložené utkání, které začalo za stavu 1:1, nakonec končí vítězstvím Blues. Ducks nepodali špatný výkon, povětšinou ale tahali za kratší konec provazu a fanoušky v Honda Center dnes rozjásal pouze Jani Hakanpää. Krátce po jeho trefě na 2:2 navíc poslal Blues zpět do vedení Sanford a minutu před koncem svým druhým gólem v zápase pojistil výhru obhájců Stanleyova poháru Alex Pietrangelo.

59:45
    Ducks se ještě sympaticky snaží usadit se v útočném pásmu, to už jim ale nebude nic platné.
    59:00 Alex PIETRANGELO - 2:4

59:00
    St. Louis právě vstřelilo branku!
    Zdá se, že je rozhodnuto. ALEX PIETRANGELO z hloubi vlastní třetiny poslal kotouč směrem k odkryté anaheimské svatyni a k překvapení všech, především laxně se vracejícího Del Zotta, puk skončil v síti! Asistence: Justin Faulk.

58:15
    Anthony Stolarz už ujížděl směrem na střídačku, když vtom domácí o puk přišli. Brankář Ducks se okamžitě vrátil a jen tak tak stihl zastavit střelu Schenna.

57:24
    Blues byla odpískána hra vysokou holí, vhazovat se bude po levici Jakea Allena.

56:23
    Sanford vyhodil puk do útočné třetiny a odjel střídat, Michael Del Zotto a Jani Hakanpää už rychle zakládají protiútok.

55:37
    Domácím už na vstřelení vyrovnávacího gólu zbývají jen necelé čtyři a půl minuty, v posledních minutách jsou navíc jasně aktivnějším celkem hosté ze St. Louis.

54:45
    Po dalším závaru před svým brankovištěm raději Anthony Stolarz přerušil hru.

53:47
    Z levého kruhu to vzal na sebe Ivan Barbašev, na dnes velmi dobře chytajícího Anthonyho Stolarze si ale nepřišel.

53:04
    Jakob Silfverberg našel v mezikruží z druhé vlny si najíždějícího Steela, ten si ale nedokázal kotouč zpracovat, natožpak vystřelit.

52:16
    Ducks byla odpískána přihrávka rukou, následovat bude další vhazování ve středním pásmu.

51:33
    Ryan Getzlaf zpoza branky nahodil puk do prostoru před Allenem, tam ale nebyl nikdo v černém dresu.

50:39
    Po dalším přerušení hry bude následovat komerční přestávka, do Honda Center se vrátíme za pár okamžiků.

49:45
    Matt Irwin to zkusil z vrcholu levého kruhu a jeho střelu ještě dost možná tečoval Rakell, Jake Allen však přesto dokázal zakročit.

Vojtěch Balon

Branky a nahrávky: 6. Henrique (Lindholm H., Manson), 34. Hakanpää (Henrique) – 8. Barbašev (Kyrou J.), 17. Pietrangelo (B. Schenn, R. O'Reilly), 38. Sanford (R. O'Reilly, Blais), 59. Pietrangelo (Faulk)

Anaheim Ducks: Stolarz (R. Miller) – Ja. Larsson, Del Zotto, Irwin, Manson (A), Djoos, Hakanpää – Milano, Getzlaf (C), Heinen – Rakell, Henrique, Silfverberg (A) – Jones, Steel, Sherwood – Deslauriers, Backes, Rowney.
    St. Louis Blues: Allen (Binnington) – Bortuzzo, Pietrangelo (C), Scandella, Parayko, Dunn, Faulk – Schwartz, B. Schenn, Blais – Sanford, R. O'Reilly, Perron – Steen (A), Thomas, Bozak – MacEachern, Sundqvist, Barbašev.

Rozhodčí: Walsh, Luxmore – Tobias, MacPherson