Německo – Česko 1:2 (kon.)
Německo
1:2 (1:1)
Česko
Čtvrtek 28.05.2020, 10:00 • Estádio José Alvalade, Lisabon • Mistrovství Evropy 2004

To je pro tuto chvíli z historického online přenosu vše. Přeji hezký zbytek dne a u dalších online přenosů z fotbalu se budu těšit zase na shledanou. (20:10:49)

Toto utkání sledovalo 46 849 diváků.

Střely na branku: 10:6. Rohy: 9:1. Ofsajdy: 5:2. Fauly: 18:16.

Je dobojováno. Češi otočili nepříznivý vývoj zápasu na svou stranu, když v sedmasedmdesáté minutě skóroval Milan Baroš. Na jeho přesnou střelu už německý tým nedokázal odpovědět a na evropském šampionátu končí. Celkově ve skupině D skončili třetí a vyřazovací boje se jich netýkají. Naopak Češi nakonec skupinu D ovládli, skončili první a zahrají si čtvrtfinále, které měli jisté už před tímto duelem.

90+3

90+3
    Jeremies vyslal letící střelu, která ale skončila jen na obraně českého týmu. Ten bere míč a ještě zaútočí. Češi jsou už hodně blízko senzačnímu vítězství nad Německem.

90+2
    Pokus Kurányiho končí znovu mimo tři tyče, nicméně Němci se po chvilce dostali do další akce, ale tu znovu do zdárného konce nedotáhli.

90
    Nad rámec řádné hrací doby ve druhém poločase se budou nastavovat ještě tři minuty navíc.

89
    Němci se stále nemohou dostat českému týmu na kobylku a už jim moc času na srovnání stavu nezbývá. Teď volný kop poslal jen vedle Kevin Kurányi.

87
    V hlavičkovém souboji v pokutovém území byli úspěšnější čeští hráči a dostali míč mimo ohrožení Blažkovy branky.

86
    Střídání v týmu Německo: ze hřiště odchází Bastian Schweinsteiger, přichází Jens Jeremies.

85
    Němci se stále marně snaží o srovnání stavu skóre. Češi se velmi dobře brání a prakticky se už příliš nikam neženou. Nyní mají balon a míří s ním před branku soupeře.

83
    Žlutou kartu dostává Christian Wörns (Německo).

82
    Marek Heinz zahrál volný přímý kop, po něm ale míč poslal jen vysoko nad branku Olivera Kahna. Následuje tak pouze odkop od jeho zařízení.

80
    Jdeme do poslední desetiminutovky zápasu, Němci ztrácejí jednu branku a mají velkou snahu srovnat. Pokud by totiž prohráli, do čtvrtfinále ME by nepostoupili, což rozhodně nechtějí.

79
    Střídání v týmu Německo: ze hřiště odchází Dietmar Hamann, přichází Miroslav Klose.
    77. Milan BAROŠ - 1:2

77
    Česko právě vstřelilo branku!
    Češi otáčejí vývoj zápasu na svou stranu a poprvé v utkání vedou. MILAN BAROŠ se krásně uvolnil, dostal se až těsně před Olivera Kahna, kterého nejprve neprostřelil. Jenže německý brankář vyrazil míč jen před sebe a český hráč pak měl jednoduchou úlohu, a sice trefit zcela odkrytou německou branku – 1:2. V tuto chvíli by německý tým nepostupoval do čtvrtfinále.