Başakşehir – Alanyaspor 2:0 (kon.) | Besiktas – Antalyaspor 1:2 (kon.) | Yeni Malatyaspor – Kasımpaşa 1:2 (kon.)
Besiktas Istanbul
1:2 (0:2)
Antalyaspor
Sobota 13.06.2020, 20:00 • Vodafone Park (kapacita 41.188 diváků) • Turecká Superliga • 27. kolo

Hostující celek získává z tohoto zápasu tři body díky poněkud nečekané výhře 2:1. Klíčový byl první poločas, ve kterém se hosté prosadili dvakrát. Domácí dokázali ve druhém poločase jen korigovat. (22:01:51)

Držení míče: 76 % : 24 %.
    Střely na branku: 6:4. Střely mimo: 6:5. Rohy: 11:2. Ofsajdy: 5:1. Fauly: 12:13.

90+5

90+5
    Rána byla nepřesná.

90+5
    Hostující bek zatáhl za záchrannou brzdu. Volný kop pro domácí. Poslední šance na vytovnání.

90+4
    Muhammad Alnaní se vracel až na svou polovinu, následně co nejrychleji vracel hru před branku.

90+3
    Domácí fotbalisté se vrací k aktivní hře, kombinují na poločase soupeře. Průnik do pokutového území byl nepřesný.

90+2
    Mnoho šancí momentálně k vidění není, sledujeme klidnější pasáž hry. Hraje se spíše na polovině hrací plochy.

90+1
    Mnoho času už domácí fotbalisté na vyrovnání nemají. Hosté míří za ziskem poněkud nečekaných bodů.

90+1
    Pět minut se bude nastavovat.

90+1
    Žlutou kartu dostává Domagoj Vida (Besiktas Istanbul).

90
    Dostáváme se do poslední minuty hry ve druhém poločase, uvidíme, kolik minut se bude nastavovat.

89
    Besiktas rozehrává od své branky, následně se do rozehrávky zapojil také brankář.

88
    Dostáváme se do finální fáze hry ve druhém poločase, hostující celek drží těsně vedení, ale tlak domácích sílí.

86
    Ruud Boffin vykopává od své branky, rozhodl se pro dlouhý výkop, který končí až na útočné polovině.

85
    Střídání v týmu Antalyaspor: ze hřiště odchází Adis Jahović, přichází Gustavo Blanco.
    Střídání v týmu Antalyaspor: ze hřiště odchází Lukas Podolski, přichází Yekta Kurtulus.

85
    Domácí fotbalisté mají převahu, hrají aktivně, dostávají se do střeleckých příležitostí, ale nedaří se jim vstřelit vyrovnávající branku.

83
    Istanbul rozehrával rohový kop, centr před branku přesný nebyl, ale následně Adem Ljajić trefil brankovou konstrukci, následně brankář Ruud Boffin vytáhl míč na roh.

82
    Domácí rychle přenesli směr hry, a tak se nastěhovali před branku soupeře.

82
    Po delší době se do střelecké pozice dostal hostující celek. Z osy pálil Ufuk Akyol. Jeho rána končí vedle branky. Vykopávat bude brankář.

80
    Ruud Boffin vykopává od své branky, rozhodl se pro dlouhý výkop až na útočnou polovinu hrací plochu.

80
    Deset minut hry plus nějaké to nastavení nás dělí od konce zápasu. Antalyaspor stále vede o jednu branku. Domácím už mnoho času nezbývá.

79
    Domácí hráči se snaží hrát aktivně, vypracovávají si drobné šance, ale vždy chybí finální přihrávka kvalitnější.

78
    Střídání v týmu Besiktas Istanbul: ze hřiště odchází Ridvan Yilmaz, přichází Caner Erkin.

77
    Atiba Hutchinson se pokoušel dostat k míči, ale neuspěl. Obránce byl první a odehrál míč na roh.

76
    Hraje se na polovině hrací plochy, Jeremain Lens hledal před brankou spoluhráče, ale přihrávka postrádala přesnost.

75
    Patnáct minut hry zbývá do konce zápasu, domácí celek prohrává o jednu branku, ale dál pokračují domácí v aktivní hře.

74
    Domácí rozehrávají od své branky, rychle se dostali na útočnou polovinu. Střela z pokutového území postrádala přesnost. Nakonec je z toho rohový kop.

71
    Další zajímavá akce domácích. Ti jsou nyní při chuti i při míči. Georges-Kévin NKoudou mohl vyrovnat, ale jeho dobrou ránu kryje brakář Antalyasporu.

70
    Dvacet minut hry zbývá do konce zápasu, domácí se prosadili, a tak dostává tento zápas úplně jiný náboj.
    68. Adem LJAJIĆ - 1:2

68
    Besiktas Istanbul právě vstřelil branku!
    Domácí celek dává gól, tentokrát to už domácím vyšlo. Míč do branky dostal obranou nepokrytý ADEM LJAJIĆ. Platnost branky potvrdil VAR. Istanbul dokázal snížit po pěkné akci, Ljajič pálil do odkryté branky.

66
    Střídání v týmu Antalyaspor: ze hřiště odchází Nazim Sangaré, přichází Bünyamin Balcı.
    Střídání v týmu Antalyaspor: ze hřiště odchází Sinan Gümüs, přichází Paul Omo Mukairu.

65
    Střídání v týmu Besiktas Istanbul: ze hřiště odchází Tyler Boyd, přichází Jeremain Lens.
    Střídání v týmu Besiktas Istanbul: ze hřiště odchází Kevin-Prince Boateng, přichází Umut Nayir.

64
    Domácí celek hraje aktivně, Georges-Kévin NKoudou pálil z dobré pozice, ale jeho ránu kryje brankář.

64
    Žlutou kartu dostává Víctor Ruiz (Besiktas Istanbul).

63
    Další zajímavou akci vedl domácí celek, střílenou přihrávku před branku chytil brankář.

62
    Centr se snesl před branku, ale nikdo z hráčů Istanbulu si dokázal dostatečně vysoko vyskočit, tak, aby mohl hlavičkovat.

61
    Souboje o míč probíhají zejména na polovině hrají plochy, domácím plyne čas velmi rychle, ale zatím na výraznější šanci čekají.

60
    Centr se snesl před branku, ale obrana Antalyasporu si dokázala celkem snadno poradit.

60
    Kevin-Prince Boateng se dostal do pokutového území, ale obránce odehrál do zámezí, takže budou mít domácí rohový kop.

58
    Besiktas postupoval na útočnou polovinu, Atiba Hutchinson hledal spoluhráče, ale prosadit se nedokázali jeho kolegové.

57
    Momentálně sledujeme klidnější pasáž hry, ani jeden celek se nemůže propracovat do výraznějších šancí.

56
    Střídání v týmu Antalyaspor: ze hřiště odchází Fredy, přichází Ufuk Akyol.

55
    Ruud Boffin podržel své spoluhráče, domácí Tyler Boyd byl sám před brankou, ale trefil jen ležícího brankáře.

54
    Adem Ljajić hledal před brankou spoluhráče, ale centr byl nepovedený, a tak míč má brankář.

53
    Obrovskou šanci měli nyní fotbalisté domácího celku, brankáře už překonali, ale o Veysel Sari jej dokázal zastoupit na brankové čáře.

53
    Žlutou kartu dostává Fjodor Kudrjašov (Antalyaspor).

52
    Žlutou kartu dostává Veysel Sari (Antalyaspor).

52
    Nazim Sangaré vhazuje na útočné polovině, aktivně nyní hraje hostující celek. Do střelecké pozice se ale Antalyaspor nedostal.

50
    Po pěti minutách druhého poločasu se domácí celek v bílém, ale Kevin-Prince Boateng nedokázal přesněji vypálit, Vyznamenal se brankář.

49
    Domácí celek se nyní pokoušel dostat míč před branku, ale centr z pravé strany nebyl přesný.

48
    Obrovskou šancí měl Sinan Gümüs, jehož rána se od brankové konstrukce odrazila zpět do hry. Nechybělo mnoho a hosté navýšili své vedení.

48
    Mnoho šancí momentálně k vidění není, jeden z hostujících hráčů je odnášen z hrací plochy.

46
    Střídání v týmu Besiktas Istanbul: ze hřiště odchází Güven Yalcın, přichází Adem Ljajić.
    Střídání v týmu Besiktas Istanbul: ze hřiště odchází Abdoulay Diaby, přichází Georges-Kévin NKoudou.

46

Antalyaspor vstoupil do zápasu velmi dobře, v prvním poločase se dokázal dvakrát prosadit, díky čemuž vede 2:0 a má velmi dobrou výchozí pozici pro druhou část zápasu.

45+2

45+2
    Bleskovou akci hostů, pokus o brejk, překazilo špatné načasování.

45+2
    Rohový kop pro domácí celek. Centr se snesl před branku, ale obrana si dokázala poradit. Následně balon vyboxoval brankář.

45+1
    Dvě minuty se budou nastavovat.

45
    Dostáváme se do poslední minuty hry v prvním poločase, uvidíme, kolik minut se bude nastavovat.

45
    Nazim Sangaré hledal spoluhráče před brankou, jeho kolega však míč přeběhl. Nevyšel mu krok.

44
    Poslední minuty je obrázek hry stejný, domácí mají míč pod kontrolou, ale nemohou se dostat do výraznější šance.

43
    Mnoho šancí momentálně k vidění není, sledujeme klidnější pasáž hry. Souboje o míč se odehrávají na polovině hrací plochy.

42
    Domácí fotbalisté se usadili na útočné polovině, kde se pokouší postupnou kombinací vypracovat si střeleckou pozici. Na dlouhý centr od spoluhráče jeden z hráčů v bílém nedosáhl.

40
    Hakan Özmert nezastihl míč na hrací ploše, a tak budou rozehrávat domácí od své branky.

40
    Dostáváme se do finální fáze hry v prvním poločase, Istanbul prohrává 0:2,

39
    Po útočném faulu Antalyasporu rozehrávají poblíž půlící čáry domácí. Ti se ale na polovinu soupeře nedostali, a tak vrací míč na svou polovinu.

38
    Hosté vedou o dvě branky a domácí jsou v těžké pozici, pokud chtějí se zápasem něco udělat. Zatím se do žádné výraznější šance nedostali.
    36. AMILTON - 0:2

36
    Antalyaspor právě vstřelil branku!
    Hostující celek navyšuje své vedení. Po pěkné Podolského přihrávce se prosazuje za bezmocného brankáře AMILTON. Asistence: Lukas Podolski.

35
    Deset minut hry nás dělí od konce prvního poločasu, domácí Tyler Boyd si počínal v osobním souboji příliš důrazně, a tak budou hrát na polovině hosté.

34
    Volný kop rozehrával hostující celek. Do střelecké pozice se ale hráči Antalyasporu nedostali.

33
    Žlutou kartu dostává Muhammad Alnaní (Besiktas Istanbul).

31
    Špatné načasování finální přihrávky způsobilo postavení mimo hru, a tak akce Istanbulu končí ofsajdem.

30
    Půlhodina hry je pryč, domácí fotbalisté mají nyní převahu, hrají aktivně a pokouší se něco vymyslet na útočné polovině.

29
    Muhammad Alnaní hledal na druhé straně stojícího spoluhráče, ale přihrávka postrádala přesnost.

29
    Lukas Podolski nedokázal nic vymyslet, takže jeho tým přišel o míč, a tak budou hrát domácí.

28
    Po krátké přestávce pokračuje utkání dál. Hostující fotbalisté vybojovali autové vhazování na útočné polovině.

27
    Oba týmy mají nyní krátkou osvěžující přestávku.

25
    Jeden z domácích hráčů se dostal do střelecké pozice, jeho rána byla zblokovaná. Muhammad Alnaní nedokázal prostřelit obránce soupeře.

24
    Ruud Boffin rozehrává od své branky, rozhodl se pro dlouhý výkop až na útočnou polovinu, kde kombinují jeho spoluhráči.

22
    Muhammad Alnaní hledal před brankou spoluhráče, ale přihrávka byla zblokovaná, a tak se do rychlé protiakce dostali hosté. Sinan Gümüs se na útočné polovině dopustil faulu. Hrát tak budou domácí.

21
    Ridvan Yilmaz hledal dlouhou přihrávkou spoluhráče, ale dlouhý pas postrádal přesnost, a tak hrají hostující celek.

21
    Domácí fotbalisté kombinují na útočné polovině, ale nemohou se zatím propracovat nedokázali.

20
    Dvacet minut hry je pryč, sledujeme klidnější pasáž hry, mnoho šancí momentálně k vidění není.

18
    Z první výraznější šance se hostující celek dokázal prosadit, nyní to zkoušeli domácí, ale Víctor Ruiz balon na útočné polovině dlouho neudržel.
    15. Sinan GÜMÜS - 0:1

15
    Hostující celek se dostává do vedení. Po pěkné akci Antalyasporu se k míči dostal před prázdnou brankou SINAN GÜMÜS. Jeho zakončení bylo provedené přesně.

14
    Istanbul se dopustil poněkud zbytečného útočného faulu, a tak budou u míče hosté.

13
    Žlutou kartu dostává Nazim Sangaré (Antalyaspor).

13
    Volný kop pro domácí fotbalisty. Hostující brankář si organizoval zeď. Güven Yalcın se rozhodl pro ránu, kterou zblokovala zeď.

12
    Zajímavou šanci měli nyní domácí, Atiba Hutchinson si nabíhal na hranici ofsajdu, ale podle pomezního sudího byl v ofsajdu. Jeho střela až byla zbytečná.

10
    Úvodních deset minut hry je pryč, sledujeme rychlý fotbal, který musí fanoušky bavit. Pálil s jedenáctkou hrající Tyler Boyd. Trefil tribunu nad brankou,

9
    Centr ke vzdálenější tyči získal domácí brankář. Ersin Destanoglu čeká, až jeho kolegové budou v lepším postavení, a pak rozehrál.

8
    Hosté rozehrávali rohový kop. Následný centr se snášel před branku, ale obrana si znovu poradila za cenu rohu.

8
    Ruud Boffin bude vykopávat od své branky a nutno poznamenat, že se nikam nežene.

7
    Hraje se zejména na polovině hrací plochy, následně se po rychlé akci pálil Ridvan Yilmaz. Jeho rána končí nad.

5
    Hakan Özmert (Antalyaspor) pálil z dobré střelecké pozice, jeho rána na vzdálenější tyč končí malý kousek nad brankou.

5
    Sledujeme klidnější pasáž hry, ani jeden celek se nemůže dostat do střelecké pozice.

3
    Sinan Gümüs se dostal na útočnou polovinu, ale jeho pokus o individuální akci nebyl přesný.

2
    Domácí celek začal aktivně, Abdoulay Diaby hledal spoluhráče před brankou, ale centr před branku neuspěl.

1
    Domácí nastupují v bílém, hosté v červeném, utkání právě začalo.

1

Besiktas Istanbul: Destanoglu – Gönül, D. Vida, V. Ruiz, R. Yilmaz – Alnaní – Diaby, Hutchinson, K-P. Boateng, Boyd – Yalcın.
    Náhradníci: Yuvakuran – Erkin, K. Yılmaz, Lens, Ljajić, Nayir, NKoudou, Roco, Uysal, Rebocho.

Antalyaspor: Boffin – Sangaré, Čelůstka, V. Sari, Kudrjašov – Özmert, Fredy – Amilton, Podolski, Gümüs – Jahović.
    Náhradníci: Kaplan – Akyol, E. Albayrak, Balcı, Gülüm, Kurtulus, Mukairu, N'Dinga, Sinik..

Hrát se bude na instanbulském Vodafone Park bez diváků.

Besiktas Istanbul je v tabulce na páté pozici se 44 body. Z posledních pěti zápasů prohrál jediný. Nestačil na Basaksehir 0:1. Remizoval s Trabozosporem 2:2 a Galatasaray 0:0. Poradil si s Alanyasporem 2:1 a Ankaragucuou 2:1.

Antalyaspor odehrál 26 zápasů a v tabulce je na jedenácté pozici, vybojoval 30 bodů. Z posledních pěti zápasů bodoval ve všech. Poradil si s Kasimpasou 3:1, Yeni Malatyasporem 2:1 a Sivassporem 1:0. Remizoval s Fenerbahce 2:2 a Genclerbirligi 1:1..

Zdravím všechny fanynky a fanoušky turecké Superligy. V tomto zápase 23. kola proti sobě nastoupí Besiktas Istanbul a Antalyaspor.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.