Den 2: Žlutý tým (Spoje) – Modrý tým (I.ČLTK) 9:19 (kon.) | Den 2: Bílý tým (Prostějov) – Červený tým (Sparta) 18:3 (kon.)
Den 2: Žlutý tým (Spoje) – Modrý tým (I.ČLTK)

9:19

Pátek 19.06.2020, 10:00 • TJ Spoje Praha • Tenis – Barvy pro budoucnost ČTS by MONETA

Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 10:00.

Krásné páteční dopoledne. Na antukových kurtech TJ Spoje Praha se dnes uskuteční druhý hrací den Barev pro budoucnost ČTS by MONETA, v němž hostí domácí žlutý tým favorizovaného modrého protivníka z I.ČLTK. Hosté vedou po čtvrtečních patnácti zápasech 9:6. K vítězství potřebuje jeden či druhý výběr zdolat metu patnácti vyhraných duelů.

Pojďme si společně připomenout výsledky prvního hracího dne.

Český tenisový svaz o pravidlech soutěže:
    Každé utkání se bude skládat z 29 zápasů. Utkání se hraje dvoudenní.

První den se odehraje 6 mužských dvouher, 4 ženské dvouhry, 2 mužské čtyřhry, 2 ženské čtyřhry a 1 mix. Druhý den se hraje stejná porce zápasů, vyjma mixu.

Tým, který získá 15 bodů vyhrává utkání. Za rozhodnutého stavu se dohrávají dvouhry, pokud se kapitáni nedomluví jinak.

Kapitáni nominují dvouhry dle soupisky hráče a hráčky na pozice 1-6, resp. 1-4. První den se odehrají dvouhry takto: 5 vs 6, 3 vs 4, 2 vs 1. Druhý den 6 vs 6, 5 vs 5, atd. Čtyřhry se nominují do 30 minut po skončeních dvouher, na nominaci čtyřher mají kapitáni „volnou ruku.“ Mixa první den nominují kapitáni nejpozději do 15 minut po skončení čtyřher.

Rozpis dnešních dvouher bude zveřejněn krátce před zahájením prvních zápasů, tedy někdy před desátou hodinou dopolední.

Přinášíme nominace do pátečních dvouher:

10:00 Filip Duda (1113.) – Martin Damm (USA, 911.)
    10:00 Jiří Jeníček (1481.) – Vítek Horák (-)
    10:00 Toby Alex Kodat (USA, 1216.) – Jiří Barnát (1512.)
    10:00 Nicole Gadientová (SUI, 1197.) – Amélie Šmejkalová (-)
    10:00 Jesika Malečková (324.) – Darja Vidmanová (-)
    10:00 Johana Marková (403.) – Denisa Hindová (932.)
    11:20 Marek Gengel (478.) – Václav Šafránek (321.)
    11:20 Pavel Nejedlý (464.) – Jan Šátral (374.)
    11:20 Matěj Vocel (1134.) – Ondřej Štyler (1926.)
    11:20 Karolína Vlčková – Nikola Bartůňková (-)

10:05
    Program druhého hracího dne na antukových kurtech TJ Spoje Praha právě začal.

10:38
    Jesika Malečková si v poklidu dokráčela za ziskem prvního setu proti Darje Vidmanové. Té vzala dvakrát podání a brala první dějství poměrem 6:2.

10:45
    Johana Marková vstoupila do zápasu s Denisou Hindovou rychle ztraceným podáním, soupeřka ale brejk nepotvrdila a v šestém gemu pak v maratonském gemu ztratila podání i podruhé. Úvodní set tak putuje po výsledku 6:3 na konto Markové, zástupkyně žlutého týmu.

10:50
    Amélie Šmejkalová si zatím počíná v souboji s favorizovanou Nicole Gadientovou ze Švýcarska výborně. Patnáctiletá Češka vyhrála první sadu 6:3.

11:25
    Zkušená pětadvacetiletá Jesika Malečková boduje za žlutý tým! Ten po její výhře 6:2 a 7:5 nad o osm let mladší Darjou Vidmanovou snižuje na 7:9. Malečková prohospodařila ve druhém setu vedení 4:1, v koncovce ale byla přeci jen šťastnější hráčkou.

11:48
    Druhý set zápasu mezi Nicole Gadientovou a Amélií Šmejkalovou již putoval na konto jednadvacetileté Švýcarky, která své o šest let mladší soupeřce povolila jen jediný gem. Ve třetím setu vyhnal obě jmenované z kurtu za stavu 2:2 déšť.

11:49
    Přerušeno bylo rovněž měření sil mezi Johanou Markovou a Denisou Hindovou. Hráčka modrého týmu si v něm po výsledku 6:4 vynutila rozhodující sadu, která se na Spojích hraje klasicky na šest vítězných gemů. Aktuální skóre vyznívá lépe pro Hindovou, která vede 2:1. Na servis ale půjde Marková.

14:15
    V Praze bohužel počasí tenisu stále nepřeje. A nutno říci, že předpověď není příznivá ani pro zbytek dne. Čekáme, co se bude dít.

14:30
    Tak přeci jen páteční program pokračuje! Aktéři úvodních dvouher jsou zpět na kurtech!

15:10
    Amélii Šmejkalové dost možná prospěla dešťová pauza. V době, kdy došlo k přerušení zápasu, měla navrch její soupeřka, přesto se nakonec raduje právě hostující členka modrého týmu, která si připisuje cenný skalp. Šmejkalová vyhrála 6:3, 1:6 a 6:4.

15:17
    Druhá dohrávka dopadla lépe pro žlutý tým, byť měli domácí namále. Johana Marková prohrávala s Denisou Hindovou ve třetím setu už 3:5, soupeřka ale nedopodávala duel do vítězného konce, když v závěru utkání ztratila čtyři gemy v řadě a tím i celý duel. Marková se tak po divoké třetí sadě, v níž bylo k vidění hned devět ztracených podání, radovala z triumfu 6:3, 4:6 a 7:5.

15:30
    Výborně se zatím prezentuje teprve čtrnáctiletá Nikola Bartůňková, jež platí ve své věkové kategorii za evropskou jedničku. Hráčka modrého celku, jež se nedávno představila v týmu Karolíny Plíškové na Tipsport Elite Trophy, vyhrála poměrem 6:3 první set nad Karolínou Vlčkovou.

O talentované české naději si více můžete přečíst zde.

15:35
    Včera uhrál s Václavem Šafránkem pouhý jeden gem, zdá se ale, že se Pavel Nejedlý z debaklu zvládl rychle oklepat. Tenista žlutého týmu rozehrál výborně duel s Janem Šátralem, kterého v úvodní sadě přemohl poměrem 6:3.

15:49
    Ve druhé sadě si čtrnáctiletá Bartůňková počínala ještě suverénněji, když povolila Vlčkové jen jeden uhraný gem! Svůj úvodní brejk ještě talentovaná členka modrého týmu nepotvrdila, další dva už ale ano. Někdejší fotbalistka pražské Dukly tak přidává na konto I.ČLTK jedenáctý bod.

16:03
    Před 25 minutami začal rovněž zápas mezi Markem Gengelem a Václavem Šafránkem. Favoritem zápasu je hráč modrého týmu, který už stačil vyhrát poměrem 6:2 první sadu.

16:40
    Tak už i na Spojích přešli, vzhledem k natahujícímu se programu, ke třetím setům ve formě supertiebreaků. A v krátkém sledu byly k vidění hned dva! Jan Šátral nakonec po prohrané první sadě zaznamenal povedený obrat, když Pavla Nejedlého porazil 3:6. 7:6(8) a 10:6. Cestu za vítězstvím si zkomplikoval favorizovaný Václav Šafránek, jenž musel s Markem Gengelem rovněž do rohodující zkrácené hry. Tu nakonec získal nejtěsnějším možným poměrem 6:2, 3:6 a 12:10. V obou případech se tedy z výhry radovali tenisté modrého týmu, který už je pouze dva body od celkového triumfu v sérii.

16:55
    Bohužel stále nejsou k dispozici data z vedlejších kurtů. Je možné, že v těchto chvílích už je na Spojích rozhodnuto. Čekáme na dodání informací z místa konání.

17:55
    Dorazily konečné výsledky posledních zápasů!

Filip Duda (1113.) – Martin Damm (USA, 911.) 4:6, 1:2 skreč Duda
    Jiří Jeníček (1481.) – Vítek Horák (-) 1:6, 6:1, 5:7
    Toby Alex Kodat (USA, 1216.) – Jiří Barnát (1512.) 6:2, 6:4
    Matěj Vocel (1134.) – Ondřej Štyler (1926.) 4:6, 0:6
    Kolodziejová, Malečková – Bartůňková, Šmejkalová 6:4, 7:5
    Vlčková, Nová – Vidmanová, Hindová 0:4, 2:4
    Nouza, Konečný – Pavlásek, Damm 3:6 (hráno na jeden set)

17:55
    Páteční program na antukových kurtech TJ Spoje Praha skončil.

Modrý tým nakonec porazil ten žlutý rozdílem deseti vyhraných zápasů 19:9 a napravil si chuť po minulém týdnu, kdy podlehl bílému týmu. Žlutí ze Spojů naopak na premiérové vítězství nadále čekají.

Karolína Vlčková – Nikola Bartůňková (-) 3:6, 1:6

V dalším kole, které se uskuteční ve dnech 2. a 3. července, bude hrát žlutý tým v Prostějově s bílým. Modrý tým bude hrát opět venku, tentokrát na kurtech červeného týmu pražské Sparty.

Pro dnešek je to vše. Děkujeme vám za pozornost a užijte si páteční večer. Na viděnou. (18:17:16)