Mladá Boleslav – K. Vary 5:7 (kon.) | Olomouc – Mountfield HK 2:5 (kon.) | Třinec – Přerov 7:2 (kon.)
Zlín – Vítkovice 4:3 (kon.) | Kometa Brno – Pardubice 0:2 (kon.)

Pittsburgh právě vstřelil branku!
    Trefil se až JAKE GUENTZEL, který se vydal za vyhozeným pukem, ve středním pásmu si jej zpracoval a bekhendem poslal do prázdné branky – 3:1. Asistence: Bryan Rust.

58:00
    Montreal hraje v šesti, Price je na střídačce!
    57:50 Jesperi KOTKANIEMI - 2:1

57:50
    Montreal právě vstřelil branku!
    No vida, máme tu drama. Montreal se s pukem udržel v útočném pásmu, zleva vystřelil Lehkonen, Murray pouze vyrazil před sebe a JESPERI KOTKANIEMI dokázal z úhlu najít mezírku a snížit. Asistence: Artturi Lehkonen, Jeff Petry.
    54:41 Jason ZUCKER - 2:0

54:41
    Pittsburgh udělal důležitý krok k zisku výhry. Po zisku puku si Sheary posunul puk tak šikovně, že založil akci dva na jednoho, v útočném pásmu přihrál na JASONA ZUCKERA a ten už pouze sklepával do odkryté branky. Asistence: Conor Sheary, Brian Dumoulin.
    40:14 Tatar ve velké šanci na vyrovnání skóre

40:14
    Hned v úvodu třetí třetiny se dostal Montreal do útoku a po Kulakově přihrávce před brankoviště mohl srovnat Tatar. Jenže zblízka trefil pouze přemisťujícího se Murrayho.

35:01
    Paul Byron mu ovšem doslova vysekl hokejku z rukou a dostal dvě minuty za sekání! Pittsburgh si zahraje přesilovku pět na tři.

33:27
    Po další strkanici u mantinelu se už bude vylučovat. Na trestnou lavici zamířil Joel Armia s dvouminutovým trestem za podrážení, Shea Weber za hruboust a Jevgenij Malkin, také za hrubost. Přesilovka pro Pittsburgh.
    30:48 Price dokázal uhájit své brankoviště

30:48
    Obrovský závar před Pricem, ten se musel na brankovišti hodně ohánět, ve spolupráci se svými spoluhráči ale brankovou čáru uhájil.

29:33
    Už se ale pískalo a Joel Armia dostal dvě minuty za hákování.

25:33
    Po přerušení se před brankou Pittsburghu strhla menší potyčka a rozhodčí si našli zákrok k potrestání. Dvě minuty za hrubost dostal Bryan Rust. Přesilovka pro Montreal.

14:54
    Navíc je tu další porušení pravidel ze strany lavičky Montrealu, ta dnes podruhé dostává trest za příliš mnoho hráčů na ledě. A i tentokrát jde na trestnou lavici Jesperi Kotkaniemi.

13:08
    Gól se nekonal, přibyl však další vyloučený. Dvě minuty za držení dostal Brian Dumoulin.
    13:08 Kulak po rychlém objetí branky neskóroval

13:08
    Akce Montrealu pokračovala, Kulak se po objetí branky nacpal do zakončení, ale ani nadvakrát Murrayho nepřekonal. Rozhodčí se ještě jdou podívat, zda puk nepřekročil brankovou čáru při zároveň posunuté brance.

12:35
    Je po přesilovce, neboť po souboji u mantinelu dostal dvě minuty za držení Joel Armia.

11:23
    Už je přerušená hra a Marcus Pettersson dostal dvě minuty za hákování.

07:04
    První přesilovka utkání, zahrají si ji hráči Pittsburghu. Lavička Montrealu byla potrestána dvěma minutami za příliš mnoho hráčů na ledě. Trest odsedí Jesperi Kotkaniemi.
    04:25 Sidney CROSBY - 1:0

04:25
    Další útok už ale končí gólem. Po levé straně si do útočného pásma najel SIDNEY CROSBY, přijal přesnou přihrávku a Careyho Price překonal střelou po ledě mezi jeho betony – 1:0. Asistence: Jake Guentzel, Conor Sheary.

Aleš Pur

Branky a nahrávky: 5. Crosby (Guentzel, Sheary), 55. Zucker (Sheary, Dumoulin), 60. Guentzel (Rust) – 58. Kotkaniemi (Lehkonen, Petry)

Pittsburgh Penguins: M. Murray (Jarry) – Letang (A), Dumoulin, Marino, M. Pettersson, J. Schultz, J. Johnson – Sheary, Crosby (C), Guentzel – Rust, Malkin (A), Zucker – Hörnqvist, McCann, Marleau – B. Tanev, Blueger, Aston-Reese.
    Montreal Canadiens: Price (Ch. Lindgren) – S. Weber (C), Chiarot, Petry, Kulak, Mete, Ouellet – Gallagher (A), Danault, Tatar – Armia, Suzuki, Drouin – Lehkonen, Kotkaniemi, Byron (A) – Weal, Domi, Weise.

Rozhodčí: Charron, Lee – Amell, Pancich