Slavia – Sturm Graz 0:0 (zruš.) | Pardubice – Bohemians 1905 0:0 (kon.) | St. Pölten – Plzeň 0:2 (kon.)
Chomutov – Ústí n. L. 0:4 (kon.)
FK Pardubice
0:0 (0:0)
Bohemians Praha 1905
Úterý 11.08.2020, 17:30 • Lázně Bohdaneč • Přípravný zápas

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Dobrý den, vítáme Vás u přenosu z přípravného utkání mezi prvoligovým nováčkem z Pardubic a vršovickými Klokany.

Východočeši se po nečekaném postupu mezi elitu mohou těšit na tuzemskou elitu. Kádr Pardubic během letní pauzy zatím neprošel velkými řezy. Největší posilou je pro tým trenéra Karla Krejčího jistě prodloužené hostování Michala Hlavatého z Plzně, který byl v přechozí sezoně zvolen nejlepším hráčem FNL. Nováček mezi elitou odehrál zatím v přípravě čtyři utkání. Po prohře s rivalem z Chrudimi 2:3, pardubičtí přehráli Jihlavu a poté dvakrát remizovali, nejprve s Jabloncem 1:1 a shodným výsledkem také se Sigmou Olomouc. Pro Pardubice je dnešní utkání tařka generálkou před sobotním pohárovým zápasem na hřišti Kolína.

Klokani z Ďolíčku po vydařené sezoně nemají důvod k většímu zásahu do kádru. Celek opustil pouze Jhon Mosquera, který zamířil do Liberce. Jinak je kádr trenéra Klusáčka pohromadě s cílem zopakovat minimálně umístění z předešlé sezony. Už v přípravě Bohemians ukazují, že to není nereálný cíl. Během pěti zápasů Klokani čtyřikrát dokázali zvítězit a jedinkrát remizovat. I přesto, že přípravné zápasy hráči z Vršovic odehráli převážně s druholigovými týmy, se jeví příprava prozatím velmi vydařená. Udrží Klokani neporazitelnost v přípravě i v dnešním zápase?

Oba týmy jsou již na zeleném pažitu, za chvilku začínáme!

1

1
    První akce ,,domácích" Pardubic končí v autu.

3
    První střelu zápasu mají na kontě Pardubice, konkrétně Michal Hlavatý. Jeho střela ale zamířila daleko od branky Kouby.

5
    Zajímavou přihrávkou zkoušel Vacek vysunout v v přípravě produktivního útočníka Davida Puškáče. Ten na jeho přihrávku těsně nedosáhl

6
    Faulován byl brazilský křídelník Cadu, standardní situace pro východočeský celek.

8
    Postupná kombinace hostů skončila na kopačce Vaníčka, na balonu vršovičtí.

8
    Zajímavou přízemní nahrávkou hledal ve vápně Lukáš Pfeifer své spoluhráče, na poslední chvíli dokázal pouze na roh zahrát míč Pokorný.

9
    Rohový kop prolétl jen vápnem hráčů od Botiče.

10
    Na zemi zůstal ležet Tomáš Solil, další standardní situace pro nováčka nejvyšší soutěže.

10
    Klokani jsou zatím v obraně bezchybní a jeden z obránců odvrací další centr.

12
    Pardubice jsou zatím aktivnějším celkem a hra se převážně odehrává na polovině zelenobílých.

15
    Bartek lobem hledal za obranou Vaníčka, ten byl faulován a Klokani mají k dispozici první standardní situaci z pravé strany.

16
    Centr Levina na poslední chvíli před Puškáčem odvrací obrana Pardubic.

16
    Po standardce podnikli pardubičtí rychlý kontr. Ewerton hezky vyslal Hlavatého do šance, který se hnal sám na Koubu. Na poslední chvíli mu ale šanci zhatil obránce Bederka!
    16. Hlavatý po zaváhání Pražnů utíkal sám na bránu. Jeho zakončení ale v poslední chvíli zablokoval vracející se Bederka.

19
    Utkání se odehrává momentálně převážně ve středu hřiště. Hráči si nic nedarují a probíhá boj o každý balon.

27
    Po tvrdé střetu zůstává na vlastní polovině ležet Surzyn, rozehrávat budou pardubičtí hráči.

28
    Jak to již v přípravných zápasech bývá, tak sledujeme utkání plné nepřesností a ztrát.

32
    Kamil Vacek hledal průnikovou přihrávkou opět Puškáče. Z nadějné akce ale bohužel nic nebylo, útočník Klokanů totiž vybíhal z ofsajdu.

37
    Pfeifer se snažil na pravé straně uvolnit, do šance ho nepustil Schumacher.

38
    Hlavatý faulován těsně za vápnem. Zajímavá standardní situace pro bíločervené!

39
    Na zajímavý centr si nabíhal Toml, jeho hlavička ale mířila vysoko nad. Pardubičtí se sice dožadují penalty, ale hlavní sudí ukazuje jednoznačně odkop od branky.

41
    Iniciativu teď přebrali více hráči Bohemians, kteří více kombinují, ale zatím si nedokáží dostat do větší brankové příležitosti.

42
    Kapitán hostů Jindříšek dlouhým nákopem hledal ve vápně Puškáče. Obrana Pardubic ale nedovolila hostujícímu útočníkovi zakončit.

44
    Cadu hledal ve vápně nabíhajícího Ewerton, spolupráci dvou brazilských hráčů v dresu Pardubic překazil dobrým výběhem brankář Kouba.

45
    První poločas se nám chýlí ke konci, hlavní arbitr nebude první polovinu prodlužovat o více nastavených minut.

45+1

První poločas dnešního střetnutí je úspěšně za námi. Ve vyrovnaném utkání jsme prozatím branku neviděli. Největší šanci zápasu měl bezpochyby domácí ofenzivní záložník Michal Hlavatý, kterému zabránil ve skórování na poslední chvíli stoper Klokanů Bederka. Dá se očekávat, že do druhého poločasu oba trenéři obmění své sestavy. Věříme, že se pohne také výsledkové skóre na tabuli!

Oba týmy jsou na place, druhý poločas může začít.

46

46
    Střídání v týmu FK Pardubice: ze hřiště odchází Surzyn, přichází Čelůstka.
    Střídání v týmu FK Pardubice: ze hřiště odchází Cadu, přichází Tischler.

48
    První střelu druhé půli má na kontě pardubický Tomáš Čelůstka. Gólman Kouba se za střelou pouze ohlédl, jelikož letěla vysoko nad.

49
    Tvrdý zákrok Keity ohodnocuje hlavní arbitr zápasu žlutou kartou.

51
    Tvrdý boj ve středu hřiště pokračuje i ve druhém půli.

53
    Po pěkné kombinaci s Keitou se tlačil po pravé straně do vápna Martin Dostál, skvěle se mu do cesty postavil Čelůstka a odstavil svého protivníka od balonu.

55
    Po rychlé kombinaci po několikáté v zápase faulován Michal Hlavatý. Dašlí příležitost pro východočeský tým.

56
    Centr leváka Čelůstky odvrací stoper Köstl na další roh.

58
    Další roh pro Pardubice po rychlém průniku jednoho z pardubických hráčů.

59
    Po prodloužení na přední tyči od Tomáše Solila se dostal do velké šance Martin Toml, svoji hlavičku ale zkušený stoper namířil těsně vedle branky Klokanů! To byla velká šance Pardubic!
    59. Moc nescházelo a Toml zblízka usměrnil míč do brány Bohemians.

61
    Propadlý balon na velkém vápně propadl až ke Ewertonovi. Balon mu na poslední chvíli vypíchl stoper Bederka.

63
    To bylo to poslední, co nám dnes ukázal brazilský hráč. Ewertona totiž na hřišti nahrazuje David Huf.

63
    Pěkným balonem našel hostující Ugwu ve vápně Keitu, který těsně hlavou na balon nedosáhl!

65
    Květ se snažil oslovit nákopem Keitu, jeho balon byl, ale nepřesný a míč si s přehledem sebral domácí Letáček.

67
    Postupem času nám přibývá nepřesných nahrávek, hra se nám vrací ze strany na stranu.

67
    Další střídaní na straně Pardubic ve druhé půli. Hřiště opouští Lukáš Pfeifer, kterého nahrazuje Petr Kurka.

70
    Špatnou rozehrávku zelenobílých vystihl Jeřábek, jeho pokus o skórování byl zablokován.

70
    Hráči obou celků dostali možnost od hlavního sudího občerstvit se. Zbývá nám dvacet minut do konce základní hrací doby. Podaří se jednomu z celků prosadit?

74
    Ugwu hezky dokázal přejít přes protihráče. Jeho následná přihrávka na Keitu byla, ale velice nepřesná.

77
    Střídání v týmu FK Pardubice: ze hřiště odchází Hlavatý, přichází Šimek.

77
    Do obrovské šance se dostal ve vápně pardubický Tomáš Solil. Jeho střelu dokázal těsně před brankovou čárou vykopnout mladík Osmančík!
    77. Po Solilově střele zachraňoval Bohemku Osmančík.

79
    Těsně za půlící čárou zboural Krch Hufa a rozehrávat tedy budou bíločervení.

81
    Po dalším tvrdém střetu zůstává na zemi ležet Šimek, rozhodčí ukazuje, že Pardubice budou mít k dispozici další standardní situaci.

82
    Po centru Čelůstky se proti hostujícímu brankáře provinil nedovoleně aktivní Solil.

85
    V rychlém brejku Solil našel Hufa, který vzal situaci na sebe a rozhodl se za velkým vápnem pro střelu. Rána domácímu útočníkovi nesedla a nenadělala brankáři pražského celku větší problémy.

88
    Po pravé straně unikal Ugwu, balon mu ale utekl do autu, a tak budou rozehrávat hráči nováčka Fortuna Ligy.

89
    V tvrdém souboji sražen Keita, balon mají na kopačkách hráči z Ďolíčku.

90
    Další nakopávaný balon od hostů s přehledem sbírá Letáček.

90+1

Dnešní přípravné utkání mezi prvoligovým nováčkem z Pardubic a Klokany z Vršovic skončilo bezbrankovou remízou. Dnešní utkání nám tolik krásy nenabralo. Více příležitostí si dokázali vypracovat pardubičtí, především šance hosta z Viktorie Plzeň Michala Hlavatého a Tomáše Solila neměly daleko ke skórování. Pro Pardubice je dnešní remíza třetí v přípravě, další zápas čeká svěřence Karla Krejčího v sobotu v rámci Mol cupu na hřišti Kolína. Pro Bohemians si tedy i po dnešní remíze drží v přípravě neporazitelnost . Klokani mají své další klání na programu taktéž v sobotu, kdy je čeká generálka na nový ročník Fortuna ligy s Mladou Boleslaví.

Ode mě je to pro dnešek vše. Děkuji Vám za pozornost a u dalších přenosů napočtenou! (19:24:56)