1:2 (1:1)
FC Petržalka
sk Neděle 16.08.2020, 10:30 • Štadión MŠK Žilina • MONACObet liga • 3. kolo

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 10:30.

Príjemný dobrý deň zo Žiliny, vitajte pri sledovaní on-line prenosu zo zápasu tretieho kola druhej futbalovej ligy, v ktorom futbalisti MŠK Žilina B privítajú na svojom štadióne hráčov FC Petržalka. Zápas sa začína o 10:30, my si ešte predtým v krátkosti predstavíme oba tímy.

Žiline B patrí v tabuľke druhej ligy siedme miesto so ziskom 3 bodov. Zverenci trénera Norberta Guľu v poslednom doterajšom zápase prehrali v Komárne 0:2.

Petržalka je v aktuálnej tabuľke súťaže na poslednom 15. mieste bez zisku jediného bodu. Zverenci trénera Ladislava Pecka v poslednom doterajšom zápase prehrali na domácej pôde s Podbrezovou vysoko 0:4.

Zápas sa v Žiline začína o 10:30, z miesta komentátora sa na vás teší Dávid Švec.

Úvodné zostavy:

MŠK Žilina B: Teplan – Anang, Nemčík (C), Kiwior, Bari, Fazlagić, Slebodník, Holáň, Kaprálik, Kurminowski, Rusnák
    Náhradníci: Belko – Nagy, Suľa, Capko, Goljan, Kostúr

FC Petržalka: Ševčuk – Huba, Mihál, Filipiak, Kozlovský, Kudlička, Habovčík, Turčák (C), Jedinák, Gašparovič, Gembický
    Náhradníci: Takáč, Burian, Bojnák, Hambálek, Horvát, Olejník, Hronec

Rozhodca: Dzivjak – Mihalík, Vass.

Na trávniku máme hráčov oboch tímov i trojicu rozhodcov, o malú chvíľu začíname.

1
    Stretnutie sa práve začalo.

1
    Úvodný výkop patrí futbalistom žilinskeho béčka.

1
    Prvú akciu zápasu ťahali Žilinčania po ľavej strane, Bari sa však neodvážil cez dvoch obrancov hostí a volil prihrávku dozadu.

2
    Prvá útočná akcia hostí v zápase, center z ľavej strany upratala žilinská obrana do bezpečia.

3
    Lukáš Gašparovič posielal dobrý polovysoký center pred Teplana, obrana MŠK znovu dobre zapracovala a hostia budú kopať prvý roh v zápase.

3
    Roh z pravej strany hráčom Petržalky nevyšiel optimálne, napriek tomu ostávajú pri lopte pred šestnástkou Žiliny.

4
    Jakub Kudlička stiahol v strede poľa za dres na trávnik jednoho z domácich hráčov, kartový trest to nebude, ale Žilina má výhodu priameho kopu.

5
    Z priameho kopu nasledoval center do šestnástky hostí, pre Ševčuka to však nebolo žiadne vážnejšie ohrozenie.

6
    Krisztián Bari znovu operoval na ľavej strany žilinskej ofenzívy, zatiaľ mu však chýba presnosť pri rozohrávke.

7
    Obrovská šanca Žiliny B! Dawid Kurminowski sa prehnal popri obrancovi hostí, dostal sa do výbornej streleckej pozície, ale Vadym Ševčuk mu skvelým zákrokom zmaril gólovú radosť!
    7. Dawid Kurminowski (ZIN), Vadym Ševčuk (FCP)
    Zdroj: youtube.com – MSKZilinaTV

8
    Domáci futbalisti kombinujú v strede poľa a hľadajú priestor v obrane Petržalky.

9
    V Žiline je už v týchto chvíľach veľmi teplo, aktuálna teplota vzduchu je približne 27°C.

10
    Dlhá lopta po pravej čiare pre Bensona Ananga. Mladý krídelný obranca Žiliny okamžite skúsil centrovať, ale loptu obranca hostí zrazil na rohový kop.

11
    Nuž a po rohu sa domáci dostali von z pokutového územia Petržalky. Po ďalšom tečovanom centri budú kopať roh z ľavej strany.

11
    Po tomto rohu nasledovala strela volejom z kopačky Reného Holáňa, lopta mu však vôbec nesadla.

12
    V týchto chvíľach sa hra prelieva zo strany na stranu, oba tímy však kopia chyby v presnosti kombinácií.

13
    Dobrá kombinácia Žilinčanov stredom poľa, z hranice šestnástky sa do lopty oprel Kurminowski, ale Ševčuk túto strelu bez problémov kryl.

14
    Výborný center Bariho z ľavej strany pred Ševčuka, Kozlovský loptu odvrátil na rohový kop pre MŠK.

15
    Petržalka má problém s rozohrávkou pri vlastnej šestnástke a tréner hostí Ladislav Pecko sa veľmi hnevá na svojich hráčov.

16
    Faul domáceho Bariho v strede poľa, Pecko si pýta od postrannej čiary kartu pre žilinského krídelníka. Nuž, že pred pár minútami za rovnaké stiahnutie za dres hráč Petržalky kartu nedostal si asi kormidelník hostí nepamätá.

17
    Žilinčania sú opticky viac pri lopte, zatiaľ však majú problém nájsť recept na pozornú defenzívu Petržalky.

18
    Do rozohrávky Žiliny sa zapája aj brankár Marek Teplan. Dlhý center naľavo našiel Bariho, lopta však po zákroku obrancu hostí končí za postrannou čiarou.

20
    Máme za sebou 20 minút prvého polčasu, Žilina B hrá s Petržalkou nerozhodne 0:0.

21
    Hostia sa vybrali do útoku po ľavej strany, ich snaha však končí pomerne skoro. Získavajú aspoň vhadzovanie z ľavej strany.

22
    Kombinácia Žiliny znovu stredom, lob Slebodníka do šestnástky hostí bol nepresný a lopta tak končí v moci Vadyma Ševčuka.

23
    V polovici prvého polčasu nariadená prestávka na občerstvenie hráčov oboch tímov.

24
    Gašparovič posielal výborný center do šestnástky Žiliny, kapitán hostí Boris Turčák však v páde hlavičkoval nepresne.

25
    Žilinčania znovu kombinujú na vlastnej polovici trávnika a snažia sa nájsť otvorený priestor.

26
    Jakub Kiwior sa snažil po ľavej strane vysunúť Bariho, center mu však vôbec nesadol a loptu získavajú hostia z Petržalky.

27
    Ďalšia veľká šanca pre Poliaka Kurminowskeho v drese Žiliny, tentoraz z pravej strany mieril nad bránku Vadyma Ševčuka.

28
    Hostia to skúsili tentoraz po ľavej strane, center bol však príliš dlhý a končí až za čiarou. Rozohrávať loptu od vlastnej bránky bude teda Marek Teplan.

29
    Ostrú kritiku od Ladislava Pecka si v týchto momentoch zlízol Viktor Jedinák, každopádne, tréner hostí má ťažké srdce na viacero svojich hráčov.

30
    Prvý zákrok v zápase si na svoje konto pripisuje Marek Teplan, ktorý kryl loptu pred Borisom Turčákom.

31
    Nasledoval rýchly útok Žiliny do rozhodnej obrany hostí, Matúšovi Rusnákovi však nesadol center, lopta končí v rukaviciach Vadyma Ševčuka a mladý žilinský krídelník len nešťastne krúti hlavou.

32
    Hnacím motorom akcií hostí je Lukáš Gašparovič, ktorého je v strede poľa cítiť pri každej akcii.

33
    Nuž a Petržalka bude zahrávať pokutový kop!
    33.

33
    Petržalka dala gól!
    LUKÁŠ GAŠPAROVIČ s prehľadom poslal loptu do pravého horného rohu, Mareka Teplana do ľavého dolného rohu a Petržalka tak dáva prvý gól v tejto sezóny! Nuž a zo sektora fanúšikov hostí sa ozýva pokrik "pískaj koniec".
    33. GAŠPAROVIČ - 0:1

34
    Obrovská šanca Žiliny B! Po centri z pravej strany sa k lopte dostal Matúš Rusnák, ktorý okamžite pálil, loptu však pred bránkovou čiarou obetavo zblokoval jeden z hráčov hostí!
    34. Matúš Rusnák (ZIN)

35
    Do konca prvého polčasu ostáva necelých 10 minút, Žilina B zatiaľ na domácom trávniku prehráva po góle Gašparoviča z penalty z Petržalkou 0:1.

36
    Domáci sa veľmi snažia, ale Petržalka už zaparkovala povestný autobus pred svoju bránku.

37
    V týchto momentoch majú domáci výhodu priameho kopu zo zaujímavej pozície. Na priame ohrozenie Ševčuka to nie je, na dobrý center to je výborná pozícia.

38
    Centrovaná lopta letela do šestnástky hostí, ale obrana Petržalky túto situáciu zvládla s veľkým prehľadom.

39
    Žilinčania však posielajú na Ševčukovu bránku útok za útokom, snaha mladým Šošonom v dnešnom zápase rozhodne nechýba.

40
    Do konca prvého polčasu ostáva necelých 5 minút, Žilina B stále prehráva s Petržalkou 0:1.

41
    Snaha Žiliny o rýchly protiútok, Kurminowski si však nerozumel s Bensonom Anangom. Domáci Adrián Kaprálik je v týchto chvíľach mimo ihriska a musí byť ošetrovaný.

43
    MŠK Žilina B dáva gól! Výborná lopta za obranu hostí. RENÉ HOLÁŇ si ju skvele spracoval, vrútil sa do šestnástky z ľavej strany. Prvú strelu ešte Vadym Ševčuk vyrazil, ale na následnú dorážku žilinského hráča už bol prikrátky!
    43. HOLÁŇ - 1:1

44
    Domáci sa ešte snažia v závere polčasu strhnúť vedenie na svoju stranu, center z pravej strany bol ale nepresný.

45
    Rovnako nepresný bol však na opačnej strane aj center kapitána hostí Borisa Turčáka. V prvom polčase bude hlavný rozhodca Dzivjak nadstavovať minimálne jednu minútu.

45+1
    Prvý polčas sa skončil.

Po prvom polčase hrá Žilina B s Petržalkou nerozhodne 1:1. Druhý polčas sa začne približne o 11:31.

46
    Začal sa druhý polčas.

46
    Striedanie v tíme FC Petržalka: z ihriska odchádza Gembický, prichádza Horvát.

46
    Striedanie v tíme FC Petržalka: z ihriska odchádza Jedinák, prichádza Hambálek.

46
    Striedanie v tíme MŠK Žilina B: z ihriska odchádza Rusnák, prichádza Goljan.

47
    Prvá strela v druhom polčase patrí hosťom z Petržalky, Marek Teplan loptu vyrazil na rohový kop.

48
    Kudlička našiel prihrávkou na pravú stranu voľného kapitána Petržalky Turčáka, ktorému ale center veľmi nesadol. Loptu však následne zle odkopol Anang a Petržalčania ju tak znovu získali do svojej moci.

49
    Prvý útok Šošonov v druhom polčase, po zákroku obrancu hostí budú hráči MŠK zahrávať rohový kop z ľavej strany.

50
    Roh zahrali Žilinčania nakrátko, následne je im odpískaný útočný faul.

51
    Už tretia veľká šanca Kurminowskeho v zápase! Tentoraz dostal loptu ideálne na kopačku od Ananga, pálil z prvej, ale mieril rovno do miest, kde bol pripravený Vadym Ševčuk.
    51. Dawid Kurminowski (ZIN)

51
    Po krátkom ošetrení sa Andrej Habovčík v drese hostí vracia späť na trávnik.

52
    Domáci futbalisti mali možnosť na rýchly útok, znovu si však nerozumeli v kombinácii a prihrávka z kopačky Slebodníka tak končí za postrannou čiarou.

53
    Ďalšia útočná snaha v podaní Žiliny, Anang prihrávkou z pravej strany našiel Kurminowskeho, ktorý bol však v postavení mimo hru.

54
    Nepríjemný center hostí pred Teplanovu bránku, Anang len s námahou loptu odkopol zo šestnástky Žiliny.

55
    Nuž, hostia majú dnes i šťastie. Center hostí vypadol brankárovi Marekovi Teplanovi z rukavíc a číhajúci TOMÁŠ HAMBÁLEK loptu bez problémov poslal do siete Šošonov.
    55. HAMBÁLEK - 1:2

56
    Ďalší center kapitána hostí Borisa Turčáka zrazil Kiwior na rohový kop.

57
    Nemčík posielal dlhý center za obranu hostí pre Ananga, po zákroku Hubu Kozlovského bude nasledovať rohový kop Žiliny.

58
    Nuž a rohový kop Žilinčanom už tradične nevyšiel.

59
    Žltú kartu dostáva Kaprálik (MŠK Žilina B).

59
    Striedanie v tíme FC Petržalka: z ihriska odchádza Habovčík, prichádza Hronec.

60
    Ďalšia útočná snaha Žiliny zastavená pre útočný faul pred šestnástkou Petržalky.

60
    Striedanie v tíme MŠK Žilina B: z ihriska odchádza Kurminowski, prichádza Kostúr.

60
    Striedanie v tíme MŠK Žilina B: z ihriska odchádza Kaprálik, prichádza Suľa.

61
    Žilinčanom snaha nechýba, ale je to príliš prekombinované, niekedy by sa žiadalo skôr vystreliť než ešte zakombinovať.

62
    Rohový kop MŠK z pravej strany, dnes však tieto štandardné situácie naozaj nie sú pre obranu Petržalky problémom.

63
    Adam Goljan výborne potiahol loptu po pravej čiare a rozohral. Následne si nabehol na center z ľavej strany, ale pred Ševčukom sa v súboji s obrancom Petržalky nepresadil.

64
    Hra sa prelieva zo strany na stranu, Petržalka hrozí rýchlymi protiútokmi do otvorenej obrany Žiliny.

65
    Tréner hostí Ladislav Pecko od postrannej čiary rázne diriguje svoj tím.

66
    Obrovská šanca hostí! Výborný center hostí z pravej strany na hlavu Tomáša Hambáleka, ktorého hlavičku však výborne vyrazil žilinský brankár Marek Teplan.
    66. Tomáš Hambálek (FCP), Marek Teplan (ZIN)

67
    Petržalčania kombinujú na vlastnej polovici trávnika.

68
    Ďalší dobrý center hostí z pravej strany, pred Teplanom najvyššie vyskočil domáci kapitán Nemčík a loptu poslal do stredu poľa.

69
    Dnešné stretnutie sleduje 210 divákov.

70
    V týchto chvíľach bola nariadená prestávka na občerstvenie pre oba tímy.

70
    Do konca riadneho hracieho času ostáva necelých 20 minút, Žilina B prehráva s Petržalkou 1:2.

71
    Striedanie v tíme MŠK Žilina B: z ihriska odchádza Anang, prichádza Nagy.

72
    Ďalšie striedanie chystá aj Ladislav Pecko, do hry príde Oliver Burian.

73
    Adam Goljan sa na pravej strane snaží robiť prievan v obrane hostí, tentoraz mu však center nevyšiel úplne podľa predstáv.

74
    Dobrý center za obranu domácich, Gašparovič bol následne faulovaný a hostia získavajú priamy kop.

74
    Striedanie v tíme FC Petržalka: z ihriska odchádza Kudlička, prichádza Burian.

75
    Ďalší center hostí, znovu z pravej strany, odvrátil domáci Samuel Suľa na rohový kop.

76
    Po rohu sa však hostia k lopte nedostali, domácim sa síce črtala šanca na rýchly útok, avšak nebola úspešná.

77
    Tibor Slebodník už tak trošku zo zúfalstva skúsil strelu zo strednej vzdialenosti a tá vôbec nebola márna. Lopta však napokon skončila vedľa ľavej tyče Ševčukovej bránky.

78
    Brankár hostí Vadym Ševčuk bol v druhom polčase prakticky bez práce, Teplan na opačnej strane sa na nudu rozhodne sťažovať nemôže.

79
    Zaujímavá akcia hostí, z ľavej strany pálil Samuel Kozlovský, ale Teplan jeho strelu bez väčších problémov kryl.

80
    Do konca riadneho hracieho času ostáva necelých 10 minút, Žilina B na domácom trávniku stále prehráva s Petržalkou 1:2.

81
    Slebodník sa spoza šestnástky znovu oprel do strely, jeho delovku ale obetavo zblokoval jeden z obrancov hostí.

82
    Slebodník z rohového kopu posadil loptu na hlavu Richarda Nagya, ktorý však v náročnej pozícii mieril nad bránku Petržalky.

83
    V šestnástke hostí znovu operoval aktívny Goljan, jeho prihrávku však Mihál zblokoval na rohový kop.

84
    Richard Nagy teraz v šestnástke hostí v súboji doslova zvalcoval protihráča. Hra je teda prerušená a jeden z hráčov Petržalky musí byť ošetrovaný.

85
    Nuž, v Žiline sa nám dnes rodí prekvapenie. Petržalka mala po úvodných 2 kolách skóre 0:7, ale dnes dala pod Dubňom dva góly a zdá sa, že si odvezie i tri body.

86
    Domáci sa ešte v samom závere snažia o nápor, zatiaľ je to však jalové.

87
    Rohový kop hostí z pravej strany, Teplan tentoraz nemusel zasahovať.

88
    Žltú kartu dostáva Horvát (FC Petržalka).

89
    Žillinčania mali výhodu priameho kopu, ale jeho realizácia im vôbec nevyšla podľa predstáv.

90
    V druhom polčase bude hlavný rozhodca nadstavovať minimálne 2 minúty.

90+1
    Na trávniku ostáva ležať petržalský Samuel Bojnák, po krátkej chvíli je však na nohách a môže pokračovať v zápase.

90+2
    Center na hrot Žiliny bol pridlhý, lopta končí v moci Vadyma Ševčuka.

90+2

S konštatovaním, že Žilina B na domácom trávniku podľahla Petržalke 1:2 sa s vami lúčim, ďakujem za pozornosť a želám príjemný zvyšok nedele. Dočítania priatelia. (12:20:06)