Zvolen – MAC Budapešť 5:3 (kon.)
Montreal Canadiens
2:3 (1:2, 1:1, 0:0) Stav série: 2:4
Philadelphia Flyers
Sobota 22.08.2020, 01:00 • Scotiabank Arena, Toronto • Play-off NHL • Čtvrtfinále V. konference
    Při závěrečné zdravici se potkali i zástupci různých brankářských generací. Zkušený Carey Price gratuloval k postupu mladého gólmanovi Flyers Carterovi Hartovi.

Československá stopa

Tomáš Tatar (MTL) 0+0, 2 střely, čas na ledě 14:26

Jakub Voráček (PHI) 0+1, 1 střela, čas na ledě 18:44 (03:53:15)

1. Carter Hart (PHI) 31 zák., 2 góly, 93,9%
    2. Nick Suzuki (MTL) 2+0
    3. Ivan Provorov (PHI) 1+0

Statistiky zápasu:
    Střely na branku – 33:17 (10:6, 10:6, 13:5)
    Zblokované střely – 9:21
    Vyhraná vhazování – 30:29
    Trestné minuty – 8:4
    Hity – 23:25

Hokejisté Philadelphie Flyers postupují do semifinále Východní konference. Montreal vyřadili poměrem 4:2 na zápasy.

Habs dnes neodehráli špatný zápas. Naopak, po jeho většinu byli aktivnějším týmem. Letci však si však počínali v koncovce efektivněji. Do utkání navíc skvěle vstoupili. Už po 28 sekundách hry je poslal do vedení obránce Ivan Provorov a v 6. minutě zvýšil na rozdíl dvou branek Kevin Hayes. Habs pak pomohla přesilovka, kterou využil Nick Suzuki, jenž byl dostatečně důrazný před brankoviště soupeře.

Také po dvou třetině drželi Letci těsné vedení. Ve 25. minutě šli dokonce do dvougólového trháku, když se po rychlém protiútoku, do něhož se významně zapojil i Jakub Voráček, prosadil Michael Raffl, jenž usměrnil puk mezi Priceovy betony po střele Sanheima. Habs se ale rychle vrátili na kontakt. Drouin vybojoval puk v rohu kluziště a po jeho přihrávce trefoval prázdnou klec dnes již dvougólový Nick Suzuki.

Třetí dvacetiminutovka už změnu skóre nepřinesla. Flyers velmi dobře bránili a hráči Montrealu se těžko dostávali do šancí. A co prošlo, dokázal pochytat brankář Hart. Canadiens tak nepomohla k vyrovnání ani téměř dvouminutová power play.

Konečný stav série – 2:4

Po závěrečné siréně ještě následovala šarvátka u branky Letců. Teď už se ale emoce uklidnily a hráči obou týmů se již zdraví ve středovém kruhu. Tak to má být.

60:00 Závěrečné sekundy zápasu.

60:00
    Skvěle to udělal Nate Thompson, který vyhrál buly sám pro sebe a útočník Flyers puk několik sekund udržel u mantinelu a pak posunul do rohu. Odsud se už Habs nedokázali vymotat a utkání tedy končí!

59:49
    A oddechový čas pro Habs...

59:49
    Zakázané uvolnění Philadelphie. Tak ještě buly v útočné třetině Montrealu!

59:27
    Montrealu se nedaří dostat do útočného pásma, situace Habs je už kritická!

58:47
    Letcům se podařilo vyhodit, navíc to není zakázané uvolnění...

58:21
    Canadiens to zkoušejí v šesti, tedy bez brankáře!

58:01
    Už jen dvě minuty má Montreal na vyrovnání a udržení se v sérii...

57:29
    Domiho střelu se snažil tečovat Paul Byron. To se mu ale nepovedlo a kotouč drží Hart.

57:17
    Justin Braun nahodil puk na branku Montrealu ze středního pásma. Price ho zachytil a hned rozehrál.

56:28
    Letci nyní vytlačili soupeře do středního pásma.

56:11
    Závěrečný tlak Canadiens přichází. Z pravého kruhu vypálil Nick Suzuki, Hart ale zatím odolává.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 11. Suzuki (Armia, Drouin), 27. Suzuki (Drouin, Armia) – 1. Provorov (K. Hayes), 6. K. Hayes (D. Grant, Pitlick), 25. M. Raffl (Sanheim, Voráček)

Montreal Canadiens: Price (Ch. Lindgren) – S. Weber (C), Chiarot, Petry, Kulak, Ouellet, Mete – Armia, Danault, Tatar – Drouin, Suzuki, Domi – Byron (A), Kotkaniemi, Lehkonen – Belzile, Evans, Hudon.
    Philadelphia Flyers: Hart (Elliott) – Hägg, Provorov, P. Myers, Sanheim, Braun, Gostisbehere – Voráček (A), Couturier (A), M. Raffl – Konecny, K. Hayes, Farabee – Laughton, D. Grant, Giroux (C) – Pitlick, N. Thompson, J. van Riemsdyk.

Rozhodčí: Dwyer, Hebert – Barton, Berg