HKM Zvolen
5:3 (1:0, 0:3, 4:0)
MAC Budapešť
sk Sobota 22.08.2020, 15:30 • Zimný štadión Zvolen • Memoriál Pavla Zábojníka

Zvolen vynikajúco zvládol poslednú tretiu tretinu, v ktorej jasne dominoval, strelil štyri góly a porazil tak Budapešť výsledkom 5:3! Domáci hokejisti sa tak zároveň stávajú víťazom tohto ročníka Memoriálu Pavla Zábojníka.

Ďakujem za pozornosť, prajem ešte pekný zvyšok soboty! (17:35:02)

59:32
    Stupka po dobrej prihrávke pálil na hosťujúcu bránku, Farkas si pripisuje úspešný zákrok.

59:10
    Aj naďalej je pri puku domáci celok, ktorý operuje v útočnom pásme. O osude tohto zápase vyzerá byť rozhodnuté.

58:31
    Zvolen je usadený v útočnom pásme a tak Budapešť zatiaľ nemôže pristúpiť k hre bez brankára.

58:01
    Boli ohlásené posledné dve minúty tretej tretiny!

57:49
    Pekná kombinácia pred Farkasovou bránkou, ale puk sa cez bránkovú čiaru až do siete nedostal!

57:03
    Budapešť potiahla puk až pred domácu bránku, po nepresnej prihrávke však Rahm nemusel zasahovať.

56:22
    Hra sa teraz prelieva z jednej strany na druhú, ale ani jednému celku sa nedarí presne zakončiť.

55:42
    Zvolen nebezpečne kombinoval pred súperovou bránkou, ale puk už má vo svojej moci Budapešť.

55:10
    Puk je opäť na hokejkách Zvolena. Domáci hokejisti pokračujú vo svojej aktivite a snažia sa ešte pridať nejaký ten gól.

54:33
    Jedlička sa dostal k puku, jeho strela švihom však následne končí len na zadnom mantinely.

54:14
    V posledných chvíľach sa na obraze hry nič nemení. Aktivita je stále na strane domácich hokejistov, ktorí smerujú za víťazstvom na tomto turnaji.

53:24
    Opäť vznikol pred Farkasom veľký závar, ale brankár Budapešte úspešne priľahol puk a Zvolen tak ešte získava buly v útočnom pásme!

52:44
    Zvolen si tak vypracoval zatiaľ pohodlné vedenie, ale určite nesmie zvyšnú časť tretej tretiny podceniť.

51:44
    Zvolen dal gól!

Domáci idú do vedenia o dva góly! Puk pred bránku súpera potiahol Tibenský, následne sa pretlačil do zakončenia, ale brankára neprekonal. K odrazenému puku sa však potom dostal MAROŠ JEDLIČKA a ten ho už dopravil do siete – 5:3!

51:10
    Toto bol veľký závar pred hosťujúcou bránkou! Puk však v sieti nekončí, keď sa od tyčky odrazil pred hráčou Budapešte a tí ho upratali do bezpečia.

50:42
    Zvolen si musel pre puk za svoju bránku, domáci na nič nečakajú a ihneď sa pokúšajú o návrat do útočného pásma.

50:15
    Dostávame sa do druhej časti poslednej tretej tretiny. Zvolen vyhráva nad Budapešťou 4:3 a smeruje za druhým víťazstvom na tomto turnaji.

Miroslav Revaj

Branky a nahrávky: 17. Marcinek, 46. Hammond, 46. Marcinek, 47. Kelemen, 52. Jedlička – 23. Orbán, 38. Ritter, 38. Terbócs

HKM Zvolen: Rahm (Trenčan) – Betker, Mihalčin, Hraško, Hatala, Gajdoš, Kubka, Klein – Nuutinen, Zuzin, Puliš – Bondra, Hammond, McPherson – Kelemen, Viedenský, Stupka – Marcinek, Jedlička, Tibenský – Ďuriš