Magnitogorsk – Chabarovsk 3:1 (kon.) | Jokerit – Nižněkamsk 6:0 (kon.) | Minsk – Kazaň 4:5 (kon.)
Dynamo Moskva – Jaroslavl 2:3 (kon.) | Spartak Moskva – Ufa 5:3 (kon.)
HC Dinamo Minsk
4:5 (1:1, 2:1, 1:3)
Ak Bars Kazaň
Středa 09.09.2020, 18:30 • Minsk Arena, Minsk • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.

Zdravím všechny fanoušky hokeje. V rámci dalšího hracího dne se utkají týmy Minsku a Kazaně.

Minsk vyhrál první zápas sezony, když do Běloruska odmítl cestoval finský Jokerin, a tak domácí tým bral výhru 5:0. Následně přišla výhra 5:4 po prodloužení nad Barysem. V zatím posledním zápase přišla první prohra běloruského celku, ten odehrál třetí domácí utkání v řadě a nestačil doma na Ufu 3:4. Minsku tak patří čtvrté místo západní konference, se ziskem čtyř bodů ztrácí na první CSKA Moskva jen jediný bodík. Nejproduktivnější hráč týmu je zatím Američan Brennan Menell, který sice nedal branku, ale má čtyři asistence.

Poslední tři zápasy

Minsk VS. Ufa 3:4
    Minsk VS. Barys 5:4 po prodloužení
    Minsk VS. Jokerit 5:0

Kazaň zatím v novém ročníku soutěže nedokázala vyhrát v zákaldní hrací době, i tak ale má solidní čtyři body ze tří soubojů. Nejprve porazila CSKA Moskva 3:2 po prodloužení, poté tým nestačil 0:4 doma na Viťaz. V zatím posledním duelu si Kazaň vyšlápla na Petrohrad, který porazila 3:2 po prodloužení, když v nastaveném čase rozhodl Kazach Nigel Dawes. Ruskému týmu tak nyní patří pátá příčka východní konference, se ziskem čtyř bodů ztrácí na první Omsk dva body. Nejproduktivnější hráč týmu je nyní Francouz Stephane Da Costa, který jednu branku dal a na další dvě nahrál.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

HC Dinamo Minsk: Furch (D. Taylor) – Falkovskij, Menell, Děrjabin, Almqvist, Šinkevič, Znacharenko, Solovjov – Klinkhammer, Kozun, Spooner – Šarangovič, Paré, Prince – Gorbunov, Děmkov, Suško – Drozdov, Protas, K. Voronin.

Ak Bars Kazaň: Biljalov (Reideborn) – Wikstrand, Jarullin, Judin, Ljamkin, Pedan, Chenkel, Rukavišnikov – Galijev, Azevedo, S. Da Costa – Dawes, Voronkov, A. Galimov – Fisenko, Cormier, Lukojanov – Safonov, Zaripov, Burmistrov – Dyňak..

00:01

00:29
    Domácí tým se hned dostal dopředu a Rob Klinkhammer střílel kousek od modré čáry na branku. Mířil však pouze na střed.

01:25
    Poprvé se dopředu dostal i hostující tým, ale Nigel Dawes pálil vedle domácí branky.

02:46
    Do středního pásma dostal nahrávku Patrice Cormier, který si však puk špatně zpracoval a přišel o něho.

04:06
    Faul na domácího borce a Minsk si zahraje první přesilovku.

04:16
    Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Justin Azevedo – 2 min., podrážení).

04:26
    Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Andrej Pedan – 2 min., hákování).

04:40
    Brennan Menell dostal puk na levou stranu pásma a z voleje vystřelil. Jeho pokus však letěl pouze na střed branky.

05:22
    Brandon Kozun dostal nabídku mezi kruhy a vystřelil tahem. Ale jeho pokus netrefil branku.

05:48
    Velký zámek, který uzavřel hostující tým v jejich pásmu.

06:02
    Domácí však nyní udělali chybu a jejich soupeř tak může vyhodit přes všechny čáry.

06:26

06:44
    Následuje komerční přestávka.

07:13
    Po domácí kombinaci v pásmu soupeře se ke střele na modré dostal Dmitri Děrjabin, který však nikterak nedokázal ohrozit brankáře soupeře.

07:30
    Po pravém mantinelu se do pásma dostal Dmitrij Voronkov a vystřelil. Při pokusu však zlomil hokejku.

08:03
    Patrice Cormier napřáhl ve středním pásmu a jeho dělovka skončila až v lapačce Furcha, který raději přerušil hru.

09:06
    Na levou stranu pásma dostal křížný pas Michail Fisenko a vypálil. Furch si však puk lapačkou pohlídal.

09:08
    Dinamo Minsk právě vstřelilo branku!
    Domácí tým jde do vedení. Po vhazování v obranném pásmu se do rychlého brejku dostal Minsk a BRANDON KOZUN poslal puk do sítě a svůj tým do vedení. Asistence: Rob Klinkhammer, Dmitrij Znacharenko.

13:46
    Hostující tým nyní pouze nahodil do pásma, ale puk nedobruslil a přišel o něho.

14:09
    Ilja Solovjov si udělal prostor na modré čáře a vystřelil. Jeho pokus však branku netrefil.

14:59
    Z hodně velkého úhlu zkusil vystřelit Ryan Spooner, jeho pokus si brankář dokázal pohlídat.

15:06
    Domácí tým vyhrál vhazování v útočném pásmu a Shane Prince hned střílel. I tato střela mířila pouze na střed klece.

15:20
    Zakázané uvolnění hostujícího týmu.

15:36
    Hostující Danis Zaripov zkusil vystřelit z rohu útočného pásma. Furch však neměl s jeho střelou větší problém.

16:45
    Mikael Wikstrand se dostal k odraženému puku na levé straně útočné třetiny a vypálil. Pokus byl tečovaný a skončil v ochranné síti.

16:59
    Vyloučení v týmu HC Dinamo Minsk (Dmitrij Znacharenko – 2 min., držení).

17:08
    Obrovská šance hostů, když se do zakončení za levým kruhem dostal Stéphane Da Costa. Furch se ale dokázal rychle přemístit a puk lapit.

17:28
    Vyloučení v týmu HC Dinamo Minsk (Arťom Děmkov – 2 min., hákování).

17:58
    Hostující tým zavřel svého soupeře v pásmu, pak však Furch chytil puk a jeho spoluhráč vyhodil.

18:55
    Kazaň vstřelila branku!
    Krásná kombinace Kazaně a je srovnáno. Stanislav Galijev našel z levé strany křížnou nahrávkou Nikitu Ljamkina, ten ještě nestřílel a krásně puk připravil pro ARŤOMA GALIMOVA, který pouze doklepl puk do branky. Asistence: Stanislav Galijev, Nikita Ljamkin.
    18:55 Arťom GALIMOV - 1:1

19:01
    Začíná poslední minuta první třetiny.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

První třetina nabídla dvě branky. Tu první dal po rychlém brejku Kozun. V předposledním minutě první periody se dokázal po krásné přesilovkové kombinaci prosadil Arťom Galimov. Lepším týmem byl rozhodně Minsk v první polovině první třetiny, poté se hra vyrovnala.

21:28
    Domácí znovu vedou. Puk za branku dostal domácí Rob Klinkhammer a zpoza branky našel přesně najetého RYANA SPOONERA, který z voleje poslal puk pod víko. Asistence: Rob Klinkhammer, Brandon Kozun.
    21:28 Ryan SPOONER - 2:1

23:09
    Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Justin Azevedo – 2 min., krosček).

23:45
    Rob Klinkhammer dostal nahrávku na pravou stranu pásma a z voleje pálil. Trefil beton brankáře Timura Biljalova.

24:24
    Nepřesnost domácích a Kazaň vyhazuje až za Furcha.

24:52
    Následně Minsk zavřel svého soupeře v jeho pásmu, ale chybělo tomu zakončení a přesilovka se blíží ke konci.

25:09

25:54
    Stanislav Galijev se dostal na střed od levého mantinelu a vystřelil. Puk poskakoval na brankovišti a nakonec ho Furch odrazil.

26:10

27:10
    Dmitrij Voronkov se natlačil před soupeře a tlačil se do zakončení. Nakonec však z těžké pozice branku netrefil.

27:47
    Do pásma se s pukem dostal Rob Klinkhammer, ale pak zkusil zasekávačku, při které podklouzl.

28:42
    Na modrou čáru dostal puk proti hokejce Dmitrij Judin a z voleje pálil. Avšak pouze nad branku.

29:17
    Zakázané uvolnění domácího Dinama.

29:25
    Máme tu znovu vyrovnaný stav. Hosté vyhráli vhazování v útočném pásmu a okamžitě nahodili puk na branku, tam se kotouč tak zvláštně odrážel a nakonec skončil na čepeli DMIRTIHO VORONKOVA, jehož rána z voleje skončila v síti.
    29:25 Dmitrij VORONKOV - 2:2

31:01
    Nyní se hraje hodně nahoru a dolu. Momentálně na kotouči Minsk.

31:47
    Zakázané uvolnění hostující Kazaně.

32:10
    Minsk se po delší době dostal z obranného pásma, ale dopředu se moc nehnal a pouze vyhodil.

32:35

33:07
    Ilja Šinkevič měl na hokejce obrovskou šanci, když nahodil od modré a jeho tečovaný pokus nakonec proletěl mezi betony a zamířil vedle branky.

33:17
    Hra se v posledních minutách hodně kouskuje. Kazaň však začíná být lepším týmem na hrací ploše.

33:41
    Domácí se dostali do pásma a nakonec celá akce skončila sraženou střelou mezi betony brankáře.

33:55
    Dmitrij Znacharenko se protáhl do pásma a vypálil. Jeho tečovaný pokus skončil v ochranné síti.

34:20
    Nepřesná nahrávka na Parého a píská se zakázané uvolnění.

34:49
    Hostující tým vyhrál buly pro Romana Rukavišnikova a ten hned vystřelil na branku. Jenže pouze na její střed.

35:30
    Nikita Dyňak se snažil protáhnout podél mantinelu a kolem soupeře. To mu ale nevyšlo a o puk přišel.

36:18
    Minsk se na delší dobu usadil v pásmu soupeře, ale chyběla tomu střela.

37:02
    Potřetí jde do vedení domácí Minsk. BRANDON KOZUN si vzal puk až v levém rohu hřiště, vyjel si s ním na střed, objel všechny soupeře a vypálil na zadní tyčku. Polovysoká střela zaplula hezky do sítě. Asistence: Shane Prince, Brennan Menell.
    37:02 Brandon KOZUN - 3:2

38:06
    Kirill Voronin se protáhl kolem pravého mantinelu a vypálil. Střela však mířila pouze na střed branky.

38:18
    Vyloučení v týmu HC Dinamo Minsk (Roman Gorbunov – 2 min., podrážení).

38:53
    Nepřesnost hostů v útočném pásmu a domácí vyhazují.

39:01
    Začíná poslední minuta druhé třetiny.

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Ve druhé třetině padly tři branky. Nejprve se prosadil domácí Spooner krásnou střelou pod víko. Poté přišlo vyrovnání z hokejky Voronkova, ale do šatny si vedení přeci jen odnesl Minsk, a to když se prosadil 2:58 do konce Kozun. O trochu lepším týmem byla ve druhé dvacetiminutovce Kazaň, která dokázala párkrát zatopit soupeři v jeho pásmu.

41:51
    Už je to znovu vyrovnané utkání. Od mantinelu se uvolnil Stanislav Galijev a zpoza branky našel přesně DANISE ZARIPOVA, který z voleje poslal kotouč do sítě. Asistence: Stanislav Galijev.
    41:51 Danis ZARIPOV - 3:3

43:17
    Domácí tým pouze nahodil do pásma, ale pak už si puk nenašel.

44:12
    Zaripov se pokusil o nahrávku zpoza branky před Furcha, ale jeden z bránících hráčů dal do jeho pasu hokejku.

44:54
    Kristian Chenkel si po mantinelu nahodil puk do pásma, ale dobře vyjel Furch a pro puk si došel.

46:10
    Nepřesná nahrávka hostů dopředu a puk si tak bere na své hokejky domácí tým.

46:58
    Pokračuje série nepřesných nahození, kterou rozšířil Danis Zaripov.

47:39
    Danis Zaripov dostal puk do středního pásma a mohl jít dopředu, ale ten raději otočil hru dozadu.

47:51

48:35
    Patrice Cormier pouze nahodil puk ze střední třetiny za Furcha a s celou pěknou upaloval střídat.

48:58
    První vedení v utkání pro Kazaň. Rozhodně čisté svědomí nemá brankář Furch. Po chybě v domácích se k puku dostal NIGEL DAWES a od modré vystřelil. Jeho střela proletěla vedle lapačky a skončila v síti.
    48:58 Nigel DAWES - 3:4

50:06
    Už je to vedení o dvě branky a Kazaň si jde pro výhru v dnešním duelu. STANISLAV GALIJEV dostal nahrávku do brejku, zpracoval si ji rukou do jízdy a šel sám na Furcha, rozhodl se pro blafák do forhendu, který mu také vyšel. Asistence: Alexandr Burmistrov.
    50:06 Stanislav GALIJEV - 3:5

51:00
    Střelecké hody pokračují a domácí se nevzdávají. Po dobrém úniku dopředu se za brankou zmocnil puku Ilja Solovjov a nahrál přesně na hokejku MAXIMA SUŠKA, který pohotovou tečí poslal puk do sítě. Asistence: Ilja Solovjov.
    51:00 Maxim SUŠKO - 4:5

51:39

52:30
    Michail Fisenko se hezky otočil za brankou soupeře, ale bohužel pro něho pak nedokázal navázat následnou nahrávkou.

53:06
    Na druhé straně se do zakončení dostal na levé straně Ilja Šinkevič, který však našel pouze lapačku soupeře.

54:03
    Albert Jarullin vyplaval sám na pravé straně kluziště a zakončoval do protipohybu brankáře, lež nepřesně.

55:09
    Dlouhým vyhozením se hosté osvobodili a navíc puk zachytil Michail Fisenko a drží puk v útočném pásmu.

55:55
    Kazaň to opět zkusili dlouhým nahozením dopředu, které však nikdo nedostihl.

56:17
    Nahrávka na modrou hledala Ilju Solovjova, tomu však puk podjel pod hokejkou.

56:43
    Michail Fisenko se uvolnil od mantinelu, obešel brankáře, ale poté ve velké šanci nedokázal trefit odkrytou branku.

57:30
    Další chytré vyhození Kazaně a zakázané uvolnění se nepíská.

58:02
    V posledních minutách je obraz hry stejný. Domácí tým se tlačí dopředu za vyrovnáním a Kazaň se snaží udržet puk vepředu.

58:11
    Střídání v týmu HC Dinamo Minsk: ze hřiště odchází Dominik Furch, přichází Danny Taylor.

58:35
    Nepřesná nahrávka domácích a píská se zakázané uvolnění.

58:36
    Střídání v týmu HC Dinamo Minsk: ze hřiště odchází Danny Taylor, přichází Dominik Furch.

59:01
    Začíná poslední minuta třetí třetiny.

59:30
    Furch na střídačce a domácí to zkouší v šesti mužích v poli.

59:32
    Oddechový čas pro domácí.

59:40
    Hosté se okamžitě pokusili trefit prázdnou branku, ale končí to zakázaným uvolněním.

Viděli jsme hezké utkání, které nabídlo celkem 9 branek a šťastnějším týmem je rozhodně Kazaň, která se do zápasu dokázala několikrát vrátit a bere dva body za výhru. Hostující tým si tak připisuje třetí výhru ve čtvrtém zápasu, zatímco Minsk má pouze dvě výhry ze stejného počtu střetnutí.

Dominik Furch (MIN) Tři inkasované branky.

Toto je ode mě v tuto chvíli vše. Děkuji za pozornost a u hokeje zase někdy příště. (20:57:19)

Ondřej Černý

Branky a nahrávky: 10. Kozun (Klinkhammer, Znacharenko), 22. Spooner (Klinkhammer, Kozun), 38. Kozun (Prince, Menell), 51. Suško (Solovjov) – 19. A. Galimov (Ljamkin, Galijev), 30. Voronkov, 42. Zaripov (Galijev), 49. Dawes, 51. Galijev (Burmistrov)

HC Dinamo Minsk: Furch (59.–59. D. Taylor) – Falkovskij, Menell, Děrjabin, Almqvist, Šinkevič, Znacharenko, Solovjov – Klinkhammer, Kozun, Spooner – Šarangovič, Paré, Prince – Gorbunov, Děmkov, Suško – Drozdov, Protas, K. Voronin.