Třinec – Pardubice 3:0 (kon.) | Třinec – Plzeň 0:0 (zruš.)
HC Oceláři Třinec
3:0 (0:0, 1:0, 2:0) Stav série: 1:0
HC Dynamo Pardubice
Středa 09.09.2020, 18:20 • WERK ARENA, Třinec • Play-off Generali Česká Cup • Finále

Z mé strany je to pro dnešek vše, budu se na Vás těšit u dalších zápasů třineckých Ocelářů. (20:49:10)

Je za námi úvodní střetnutí v rámci finále Generali Česká Cupu, ve kterém se z vítězství mohou radovat domácí Oceláři. Třinec dominoval zejména ve druhé a třetí třetině, kdy se mu také povedlo vsítit všechny branky dnešního utkání. Do Pardubic si tak vezou Slezané poměrně komfortní náskok, tříbrankový rozdíl však na ledě Dynama nemusí znamenat nic. Ve čtvrtfinále si na pardubické ledové ploše vylámali zuby zlínští Berani, kteří také po úvodním duelu vedli o tři góly.

59:50
    Tak přeci jen se ještě Východočeši odhodlali k útoku, obranné řady Třince však pomohly Štěpánkovi a branka z toho nebude.

59:26
    Pod Javorovým je rozhodnuto, Dynamo již pouze rezignovaně kombinuje ve vlastním pásmu.

58:45
    Kusý v pásmu Třince přichází o kotouč a Oceláři se ještě pokusí o navýšení náskoku.

58:21
    Na druhé straně se do útoku drali Oceláři, útočnou akci domácích ale zastavuje ofsajd.

58:01
    Poslední dvě minuty třetí třetiny, Dynamo se ještě snaží vstřelit alespoň jednu branku, Štěpánek je zatím proti.

57:20
    Blümel se prezentoval střelou z levé strany kluziště, Štěpánek vyráží.

56:23
    Hned po buly před Štěpánkem to zpoza pravého kruhu zkusil Machala, střela východočeského útočníka však mířila pouze nad branku domácích.

55:59
    Další dobrá akce Třince končí opět na dobře chytajícím Kloučkovi.

55:20
    Chmielewského nahození po mantinelu nedokázal využít žádný z jeho spoluhráčů, kotouč ale pásmo hostů neopustil.

54:33
    Roman si na útočné modré fotbalově posunul kotouč bruslí a Oceláři tak pro tuto chvíli zůstávají před Kloučkem.

54:06
    Další ofsajd v podání Pardubic, přechod do útočného pásma teď hostům nejde podle jejich představ.

53:18
    Po útočné akci Dynama mohli dopředu znovu Oceláři, Gernát však raději kotouč pouze nahodil do pásma Pardubic a jel vystřídat.

52:25
    Michal Kovařčík nyní dobře napadal rozehrávku Dynama a skoro se mu to vyplatilo. Vypíchnutého kotouče se ale rychleji zmocnily pardubické hokejky.

52:15
    Komerční přestávka pod Javorovým končí a zápas může znovu pokračovat.

52:07
    Kusý se s kotoučem na holi prodíral do pásma Třince, jeho záměr však špatně přečetl jeden z jeho spoluhráčů a píská se ofsajd.

51:56
    Dynamo reaguje na obdrženou branku oddechovým časem.

Jakub Kotajny

Branky a nahrávky: 27. Zadina (Jašek, Marcinko), 50. Roman (M. Stránský, Martin Růžička), 52. Martin Růžička (M. Stránský)

HC Oceláři Třinec: Štěpánek (Kořenář) – M. Doudera, Gernát (A), D. Musil, Galvinš, Kundrátek, Jaroměřský – Martin Růžička (A), P. Vrána, M. Stránský – Jašek, Marcinko, Zadina – O. Kovařčík, M. Kovařčík, Chmielewski – Dravecký (C), Roman, Hrehorčák – Raška.
    HC Dynamo Pardubice: Klouček (Kantor) – Nakládal (C), Vála, Holland, Mikuš, J. Kolář (A), S. Zacharčuk, Hrádek – Tybor, R. Kousal, Blümel – Svačina, Poulíček, Mandát (A) – Kusý, Claireaux, Vondrka – Zeman, Anděl, Machala.

Rozhodčí: Hradil, Veselý – Gebauer, Rožánek