Kazaň – Ufa 4:1 (kon.) | Kunlun – Jekatěrinburg 2:5 (kon.) | N.Novgorod – Čerepovec 3:4 (po pr.)
Soči – Jaroslavl 0:0 (odl.) | Spartak Moskva – Petrohrad 0:2 (kon.) | Viťaz – Čeljabinsk 1:3 (kon.)
Torpedo Nižnij Novgorod
3:4 (1:2, 0:0, 2:1 - 0:1)
Severstal Čerepovec
Čtvrtek 17.09.2020, 18:00 • KRK Nagornyj, Nižnij Novgorod • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Torpedo Nižnij Novgorod (1-1-0-4, 17:24)
    Domácí předvádějí atraktivní hokej, ale vinou druhé nejhorší defenzívy v KHL již čtyřikrát nevyhráli v základní hrací době, pouze v Jekatěrinburgu si připsali vítězství po nájezdech. Minule utržili debakl 2:6 v Ufě, přestože ještě těsně před polovinou zápasu byl stav nerozhodný.
    V dresu Torpeda se zatím výborně ukazuje zámořská akvizice Chris Wideman, který je s bilancí 2+4 třetím nejproduktivnějším obráncem ligy a vede i kanadské bodování mužstva před Damirem Žafjarovem (1+5).

Severstaľ Čerepovec (2-0-1-1, 10:11)
    Seveřané mají odehráno o dva zápasy méně. Nový ročník zahájili třízápasovou šňůrou na vlastním ledě, z níž vytěžili čtyři body. Další pak přidali minule v Čechovu, kde podlehli Viťazu až po nájezdech 1:2.
    Kanadské bodování klubu v úvodu soutěže vede s průměrem bodu na zápas Vladislav Kodola (2+2).
    Slovenský útočník Adam Líška si ve třech utkáních připsal jednu asistenci. Velmi známým jménem pro české fanoušky je i bývalý útočník Zlína a Sparty Roberts Bukarts.

Vzájemné zápasy
    Celková bilance je téměř vyrovnaná (14-6-4-14, 107:98), poslední tři zápasy však patřily celkem jasně Torpedu, které svého soupeře porazilo postupně 7:2, 4:2 a 5:0.

Torpedo Nižnij Novgorod: Tichomirov (Serebrjakov) – Orlov, Marin, Bobrjašov, Mišarin, Aljajev, Austin, Ručkin – Kloos, Miele, Žafjarov – Varnakov, Bělevič, Gončaruk – Iljin, Urakov, Věrjajev – Michasjonok, Počivalov, Kizimov – Nikonov.

Severstal Čerepovec: Podjapolskij (Šugajev) – Afanasjev, Lalonde, Vittasmäki, Provolněv, Chabarov, Sizov, Rogov – Garejev, Vicharev, Morozov – Kapustin, Geraskin, Liška – Vovčenko, Kodola, Petunin – Alexejev, Čižikov, Bukarts – Dumbadze.

Rozhodčí: Gofman, Močalov – Antonov, Slavikovskij.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

00:01

00:56
    Hosté se dostali do útočného pásma, ale nahození Antona Sizova tečuje jeden z útočníků mimo.

2:40
    Severstaľ je v úvodu hladovější, domácí pod tlakem vyhazují přes všechny čáry.

3:12
    První práci pro Podjapolského zařídil z levého kruhu Justin Kloos, kotouč končí v lapačce čerepoveckého brankáře.

3:30
    Čerepovec právě vstřelil branku!
    JEGOR MOROZOV se projel s pukem po ose kluziště a svůj průnik zakončil za přihlížení domácích obránců znamenitou trefou zápěstím do šibenice. Asistence: Denis Vicharev.
    3:30 Jegor MOROZOV - 0:1

3:52
    Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec (Igor Geraskin – 2 min., hákování).

5:05
    Přesilovku Torpeda režíruje od modré čáry Brady Austin a až po více než minutě se podařilo najít prostor k zakončení. Na Kloosovu ránu Podjapolskij dobře viděl a předvedl ukázkový semafor.

5:36
    Varnakov sklepl zadovkou Orlovovi, jeho tvrdá rána se tříští o zadní hrazení.

5:52

6:45
    Útoky se rychle přelily ze strany na stranu, obě mužstva střídají a kotouč je na holích hostů.

8:15
    Z extraligy známý Roberts Bukarts se projel podél mantinelu po pravém křídle, ale neviděl volného spoluhráče, tudíž musel objet bránu a zpětnou přihrávkou jen založil brejk Torpeda.

8:18
    Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec (Vladislav Podjapolskij – 2 min., hákování). Trest odpyká Daniil Vovčenko.

9:09
    Hokejisté Čerepovce vyhazují do středního pásma.

9:51
    Podjapolskij má kotouč pod lapačkou na ledě.

10:18

11:18
    Komerční přestávka, po ní se bude vhazovat v obranném pásmu hostů.

12:26
    Chladnokrevnost a přesnou ruku ukázal DENIS VICHAREV. Na pravém křídle se po rychlé výměně puků s Garejevem a Provoľněvem neunáhlil, nechal si přejet protihráče a trefil se krásně brankáři nad rameno do horního růžku.
    Asistence: Arťom Garejev, Vladislav Provoľněv.
    12:26 Denis VICHAREV - 0:2

13:48
    Torpedo právě vstřelilo branku!
    Hezky sehranou kombinaci domácích zúročil kontaktním gólem MARK MARIN, jenž zůstal u tyče zcela sám a také vymetl horní růžek.
    Asistence: Michail Orlov, Danil Věrjajev.
    13:48 Mark MARIN - 1:2

15:00
    Omlouváme se za technické potíže při přenosu. Prozatím není k dispozici obrázek ani bližší podrobnosti zápasu.

18:08
    Brána Torpeda je prázdná, domácí budou hrát další přesilovku.

18:27
    Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec (Andrej Alexejev – 2 min., hákování).

19:30
    Přenos z Nižného Novgorodu se podařilo obnovit, sledujeme vyhozený kotouč přes všechny čáry z hokejek žlutočerných.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

V první dvacetiminutovce viděli diváci tři pěkné góly. Pokud by se v každém horním rohu branek usídlil pavouk, přežil by do přestávky jen jeden z nich. Domácím hokejistům se podařilo rychle reagovat na druhou branku Severstaľi, navzdory územní převaze a sérii přesilových her jsou ale po úvodním dějství o gól pozadu.

Střely na bránu 19:8. Čas v útoku 6:26 – 3:33. Vyloučení 0:3. Bez využití.

20:01

20:27

21:31
    Obrovskou šanci na vyrovnání měl Michail Varnakov. Najížděl zcela sám na brankáře Čerepovce, Vladislav Podjapolskij jeho bekhendové zakončení mezi betony vystihl.

22:03
    Vyloučení v týmu Torpedo Nižnij Novgorod (Nikita Bobrjašov – 2 min., hrubost).

22:09
    Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec (Shawn Lalonde – 2 min., podrážení).

23:26
    Při hře 4 na 4 dorážel zblízka nebezpečně Kirill Kapustin, jehož domácí obránci neodstavili od puku. Gólman Tichomirov si s jeho bekhendem po ledě poradil.

24:03

24:09

24:24
    Morozov našel zadovkou Alexejeva a jeho tvrdou střelu vyráží Tichomirov se štěstím ramenem.

24:58
    Maxim Afanasjev zachytil na modré čáře odražený puk po centru Denise Vichareva a ihned ho napálil na bránu. Tichomirov chytá, pokračovat se bude po reklamní přestávce.

25:03
    Hned po buly chytá Tichomirov do lapačky dobře mířenou střelu Andreje Alexejeva.

26:41
    Hosté jsou aktivnější, vytvářejí si tlak, ale teď ujel do brejku Michail Orlov a křížnou střelou těsně minul vzdálenější tyčku.

27:11
    Justin Kloos si hezky obhodil dva protihráče, jenže přes třetího již nepřešel. Hosté opět rychle otáčejí hru a získávají pásmo.

27:42
    Na zakázané uvolnění posílá puk hostující Petunin.

29:14
    Zápas nyní připomíná přesilovku Čerepovce, diváci si musejí hráče v modrém přepočítat, aby se ujistili, že jich je na ledě pět. Tichomirov měl práci s další dělovkou, kterou vyslal Vladislav Provolněv.

30:16
    Domácí se vymanili z tlaku, po prostřídání na chvíli převzali otěže hry a Podjapolskij musel řešit střelu Damira Žafjarova z levého křídla.

32:22
    Z tlaku se Nižněgorodci dostávají jen za cenu zakázaného uvolnění.

33:13
    Po křídle si nabruslil Miele a prověřil hostujícího brankáře z úhlu. Trefuje se jen do betonů.

33:39
    Oddechový čas pro hosty.

34:52
    Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec (Denis Vicharev – 2 min., podrážení).

35:26
    Po souboji v rohu kluziště skončil na ledě domácí Bělevič. Podle názoru rozhodčích si navzdory pískotu diváků nepočínal Veli-Matti Vittasmäki nedovoleně.

36:52

37:40
    Severstaľ má v rovnovážném počtu hru pod kontrolou, ta ovšem ubíhá momentálně jen ve středním pásmu.

38:45
    Shawn Lalonde si nabruslil na pravý kruh a mohl zvýšit, proti jeho švihu byla hrana betonu Andreje Tichomirova.

39:02
    Na začátku poslední minuty druhé třetiny se zakázaným uvolněním provinil domácí Varnakov.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Prostřední část hry gól nepřinesla, přestože na každé straně bylo několik šancí. Oba brankáři chytají výborně, herní převaha je ovšem zjevně na hokejkách Čerepovce.

Statistiky:
    Střely na bránu 26:21, vhazování 20:13, čas v útoku 11:10-9:06, vyloučení 1:5, bez využití.

40:01

41:02
    Podjapolskij rozklekem vyráží Marinovu střelu po ledě.

42:37
    Tichomirov předává chycený puk z lapačky rozhodčím po Geraskinově střele, vhazuje se v pásmu Nižného Novgorodu.

44:19
    Petunin přestřeluje zápěstím přes beka, ležícího na ledě.

44:38
    Jeden z hostujících obránců ztratil hůl, do velké šance si nabruslil Žafjarov a po bekhendové kličce těsně minul po ledě.

45:30
    Komerční přestávka.

46:56
    Jegor Morozov dostal parádní křížnou přihrávku do samostatného nájezdu! V plné rychlosti mířil k tyči, avšak Tichomirov podržel domácí svou vyrážečkou.

48:14
    Vladislav Kodola skončil na ledě, jeho spoluhráči pak rychlý útok nedotáhli a naopak z brejku Torpeda pálil nebezpečně Georgij Mišarin. Vhazuje se před bránou Čerepovce.

49:00
    Nižněgorodci se dostali do ofsajdu, po vhazování ve středním pásmu je pískáno naopak zakázané uvolnění Čerepovce.

50:39
    Ručkin zachytil vyhozený kotouč u mantinelu na modré čáře a jeho nahození šťastně tečuje do brány DAMIR ŽAFJAROV.
    Asistence: Semjon Ručkin.
    50:39 Damir ŽAFJAROV - 2:2

51:40
    Nabuzení torpedovci navýšili obrátky, ránu Brady Austina vyráží Podjapolskij zpět ke kanadskému hokejistovi a z dalšího tlaku už domácí střeleckou pozici nenašli.

52:30
    Dnešní utkání sleduje maximální povolený počet 1650 diváků.

53:48
    Sražený kotouč jen těsně nezamířil na hůl zcela volného Iljina, číhajícího před odkrytou částí brány Severstaľi.

55:32
    Za pasivitu jsou hosté potrestáni. Kloosovu zpětnou přihrávku využívá bez přípravy ANDY MIELE a příklepem otáčí zápas.
    Asistence: Justin Kloos, Georgij Mišarin.
    55:32 Andy MIELE - 3:2

56:36
    Vovčenko zapracoval za bránou, sebral domácím kotouč a přistrčil Kodolovi. Jeho střelu ještě Tichomirov vyrazil betonem, ale ALEXANDR PETUNIN snadno doklepl. Asistence: Vladislav Kodola, Daniil Vovčenko.
    56:36 Alexandr PETUNIN - 3:3

57:15
    Vhazovalo se před Podjapolským, po krátké úpravě branky hosté vyhazují do středního pásma.

57:49
    Žlutočerní vyhrávají buly ve vlastním obranném pásmu a posouvají hru do středního.

58:01
    Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec (2 min. pro hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Daniil Vovčenko.

58:52
    Domácí museli rozjíždět další akci zpoza vlastní brány, ale ani tentokrát neudrželi útočné pásmo.

59:25
    Čerepovec hraje oslabení výborně, ani Žafjarov se podél pravého mantinelu neprotáhl k puku.

59:45
    Až čtvrt minuty před sirénou přinutili torpedovci nastřeleným pukem Podjapolského přerušit hru.

59:45
    Oddechový čas pro domácí.

59:50
    Hosté vyhazují přes všechny čáry, bod jim už nikdo nevezme.

60:00

Který z týmů vyhraje prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

Hokejisté obou celků si rozdělili po bodu a o druhý bonusový se utkají v prodloužení. Ve třetí třetině převzalo iniciativu Torpedo a dokázalo zápas otočit z 0:2 na 3:2, hosté si však přece jen bojovností zasloužili vyrovnání a prodloužení.

Statistiky po třetí třetině:
    Střely na bránu 41:26, vhazování 28:22, hity 4:7, čas v útoku 15:38 – 12:09, vyloučení 1:6, bez využití.

60:01

60:01

61:38
    Prodloužení se hraje kvůli zbylé vteřince vyloučení zatím v netradičním formátu 4 na 4. Vladislav Podjapolskij vyráží pokus Michaila Varnakova ze strany a stačil se přesunout i proti bombě Marka Marina z dorážky.

63:10
    Tahle pasáž patří jasně Nižněgorodcům, kteří nepouštějí soupeře k puku, ani Mišarin se však od modré neprosadil.

63:46
    První přerušení až po téměř čtyřech minutách zařídil nahozením na domácí bránu Anton Sizov. Konečně tak mohou odjet přebyteční hokejisté z ledu a pokračuje se tři na tři.

64:54
    Rozhodnutí zařídil šest vteřin před sirénou nádhernou individuální akcí KIRILL KAPUSTIN. Ze středního pásma projel přes kompletní modrou trojici a z těžkého úhlu zavěsil.
    Asistence: Jegor Morozov, Veli-Matti Vittasmäki.
    64:54 Kirill KAPUSTIN - 3:4

Šťastlivci, kteří se na Nagorném vešli do povolené kapacity, sledovali stejně jako my u obrazovek velmi pohledný zápas, ve kterém každý chvilku tahal pilku. Výborní brankáři čelili celkem 75 přímým střelám!
    Čerepovec začal lépe a vedl o dva góly, domácím se podařilo rychle snížit, když stejně jako dvakrát soupeř vymetli pavouka z horního růžku brány. V závěrečné části Torpedo otočilo skóre, ovšem hned za minutu ztratili domácí puk za vlastní bránou a nechali soupeře srovnat.
    Druhý bod pro Severstaľ pak zařídil parádním průnikem v závěru prodloužení Kapustin.
    Nižnij Novgorod od prvního kola čeká na vyhraný zápas v základním čase, naopak Čerepovec potvrzuje dobrý start do soutěže.
    Děkuji za pozornost, hezký zbytek večera!

Statistiky zápasu:

Slovenská stopa:
    Adam Liška (ČER) 0+0, 1 střela, čas na ledě 14:09 (20:31:53)

Karel Jedlička

Branky a nahrávky: 14. Marin (Orlov, Verjajev), 51. Žafjarov (Ručkin), 56. Miele (Kloos, Mišarin) – 4. J. Morozov (Vicharev), 13. Vicharev (A. Garejev, Provolněv), 57. Petunin (Kodola, Vovčenko), 65. Kapustin (J. Morozov, Vittasmäki)

Torpedo Nižnij Novgorod: Tichomirov (Serebrjakov) – Orlov, Marin, Bobrjašov, Mišarin, Aljajev, Austin, Ručkin – Kloos, Miele, Žafjarov – Varnakov /C/, Bělevič, Gončaruk – Iljin, Urakov, Věrjajev – Počivalov, Kizimov, Nikonov.
    Severstal Čerepovec: Podjapolskij (Šugajev) – Afanasjev, Lalonde, Vittasmäki, Provolněv, Chabarov, Sizov – Garejev, Vicharev /C/, Morozov – Kapustin, Geraskin, Liška – Vovčenko, Kodola, Petunin – Bukarts, Alexejev, Dumbadze.

Rozhodčí: Gofman, Močalov – Antonov, Slavikovskij