Frýdek-Místek – Rosice 3:1 (kon.)
FK Frýdek-Místek
3:1 (2:0)
FC Slovan Rosice
Středa 07.10.2020, 16:00 • Stadion Stovky, Frýdek-Místek • Moravskoslezská fotbalová liga • 8. kolo

To je dnes ode mě vše, děkuji vám za pozornost. (17:49:41)

Je konec. Frýdek-Místek zvítězil na domácí půdě 3:1 proti Rosicím.
    O první branku se v 19. minutě postaral z pokutového kopu Teplý. O dvacet minut později zvýšil vedení domácích Bzirský.
    Do druhé půle vlétli hosté velice aktivně a v 61. minutě snížil Fila. Následně byla hra velice vyrovnaná, ovšem šťastná branka domácích ke konci zápasu rozhodla, že tři body zůstanou doma.

90+1

90
    Rozhodčí nastavuje jednu minutu navíc.

90
    Střídání v týmu MFK Frýdek-Místek: ze hřiště odchází Teplý, přichází Merta.

89
    Nyní Lipina získala autové vhazování na své polovině a o vítězi tohoto utkání je prakticky definitivně rozhodnuto.

88
    Střídání v týmu MFK Frýdek-Místek: ze hřiště odchází Zapalač, přichází Siedlok.

87
    Pavel Drbal ještě rovněž uviděl od rozhodčího žlutou kartu za nevhodné řeči.
    86. Jakub TEPLÝ - 3:1

86
    Frýdek-Místek právě vstřelil branku!
    Domácí si berou dvoubrankové vedení zpět na svou stranu a je to tak 3:1! Po rohovém kopu byla uvnitř vápna nepřehledná situace, kdy se po několika odrazech nakonec ocitl míč za brankovou čárou. Autorem branky je zatím označen JAKUB TEPLÝ.

86
    Po zblokovaném centru následuje rohový kop z levé strany.

85
    Nyní uviděl žlutou kartu také hostující hráč Minárčik, jenž se dopustil faulu na své polovině.

84
    Střídání v týmu MFK Frýdek-Místek: ze hřiště odchází Hykel, přichází Jurga.

84
    Žlutou kartu dostává Černý (FC Slovan Rosice).

82
    Střídání v týmu FC Slovan Rosice: ze hřiště odchází Kugler, přichází Minárčik.

82
    Posléze ovšem uviděl žlutou kartu za svůj útočný faul Straňák.

82
    Posléze byl zfaulován Jakub Dudek, který dnes hraje velice dobrý zápas a vybojoval pro Frýdek-Místek volný kop z pravé strany, o který se postará Michal Skwarczek.

81
    Tomáš Hykel se snažil držet míč u rohového praporku, ale nakonec o něj přišel a následuje tak autové vhazování pro Rosice.

80
    Petr Zapalač se z levé strany snažil dostat míč před bránu, ale ocitl se s ním už v zámezí.

79
    Jakub Dudek opět skvěle vybojoval a dostal soupeře ze střelecké pozice až k lajně.

78
    Střídání v týmu FC Slovan Rosice: ze hřiště odchází Vítámvás, přichází Praks.

78
    S následným rohem si sice domácí poradili, ale odkop Zapalače skončil v zámezí.

77
    Erik Sedláček si udělal místo pro střelu, ale jeho pokus byl sražen nad horní tyč! Rosice jsou v obrovském tlaku a Frýdek-Místek nyní vůbec nestíhá.

76
    Rosice ovšem pokračují v útočné hře, ale tentokrát je z toho pouze ofsajd.

75
    Černý neprošel přes Dudka a Frýdek-Místek se tak na chvíli mohl vymanit z tlaku.

73
    Balón se ocitl mimo hrací plochu a Frýdek-Místek tak získal autové vhazování.

71
    Michal Bárta tentokrát musel z brány, aby skluzem dokázal dostat míč do bezpečí od útočníka soupeře, což se mu povedlo.

70
    Exekuce standardní situace se postaral Michal Kugler, ale jeho pokus letěl pouze nad bránu Bárty.

69
    Posléze ovšem hosté získali přímý kop z velice dobré pozice a mohou tak ohrozit svatyni Bárty.

68
    Slovan tentokrát získal autové vhazování na polovině soupeře.

67
    Ve druhém poločase je zatím utkání velice vyrovnané a výsledek tak může dopadnout jakkoliv.

65
    Ovšem centr bývalého ligového hráče se vůbec nepovedl a skončil v rukou brankáře Zádrapy.

64
    Erik Sedláček se dopustil faulu na své polovině a Frýdeckomístečtí tak získali standardní situaci, o kterou se postará Petr Zapalač.

63
    Nyní se opět Slovan snažil něco vymyslet směrem dopředu, ale nakonec je z toho pouze odkop od brány Bárty.
    61. Adam FILA - 2:1

61
    Rosice právě vstřelily branku!
    Hosté snižují na 1:2! Rosice předvedly naprosto ukázkový protiútok, který obrana Frýdku-Místku nedokázala zastavit a fantastické zakončení ADAMA FILY mezi nohy gólmana bylo třešničkou na dortu.

60
    Máme za sebou hodinu utkání a Frýdek-Místek stále vede nad Rosicemi poměrem 2:0.

58
    Michal Hladík se po centru z levé strany dostal do zakončení hlavou, ale to pouze orazítkovalo pravou tyč!

56
    Střídání v týmu FC Slovan Rosice: ze hřiště odchází Pazourek, přichází Sedláček.
    Střídání v týmu FC Slovan Rosice: ze hřiště odchází Dobrovodský, přichází Kršák.

55
    Střídání v týmu MFK Frýdek-Místek: ze hřiště odchází Dziuba, přichází Hladík.

54
    Rosice tentokrát předvedly velice dobrý protiútok, ale následný pokus byl zblokován.

53
    Hosté se dožadovali faulu na polovině soupeře, ale rozhodčí to opět přehlédl.

51
    Zapalač se dopustil nedovoleného zákroku na své polovině a Slovan Rosice tak bude mít k dispozici volný kop.

50
    Tomáš Selinger se snažil odcentrovat z levé strany, ale trefil pouze domácího obránce.

49
    Hykel se sice z pravé strany dostal přes obránce, ale posléze mu míč utekl.

47
    Rosice si chtěly na začátku druhé půle vymodlit penaltu, ale tu sudí neodpískal.

46

Druhý poločas začne přibližně v 17:00.

První polovina tohoto utkání je u svého konce. Frýdek-Místek vede nad Rosicemi poměrem 2:0. O první branku se v 19. minutě postaral z pokutového kopu Teplý. O dvacet minut později zvýšil vedení domácích Bzirský.

45

44
    Ovšem centr Slovanu nepřinesl zkrátka nic zajímavého.

43
    Michal Kugler zahrál volný kop ještě před písknutím a uviděl tak od sudího žlutou kartu.

41
    Pavel Novák vybojoval volný kop na polovině soupeře.
    39. Martin BZIRSKÝ - 2:0

39
    Před poločasovou přestávkou jde domácí mužstvo do dvoubrankového vedení! Denis Dziuba se na své polovině vymanil ze spár soupeře a krásným křížným pasem vyslal do velké šance MARTINA BZIRSKÉHO, který si zkušeně poradil a překonal brankáře Zádrapu.

38
    Martin Bzirský se posléze dopustil faulu na své polovině a Rosice tak získaly možnost volného kopu, který zahraje Jakub Černý.

37
    Nikolaos Fokaidis si fantasticky sběhl za obranu, ale jeho následná střela uvnitř šestnáctky minula bránu.

36
    David Pazourek se dopustil tvrdého faulu a také on uviděl kartu žluté barvy.

35
    Rosice opět zatlačily svého soupeře, ale ani tentokrát z toho nebyla gólová šance.

34
    Domácí celek se tentokrát neprodral do nějaké vážnější šance.

32
    A centr ze standardní situace nebyl vůbec špatný, jelikož následně přišlo zakončení hlavou, které ale letělo vedle levé tyče.

31
    Dziuba uviděl za svůj nedovolený zákrok žlutou kartu. Posléze Rosice získaly rohový kop z pravé strany.

30
    Půl hodina hry je u svého konce a MFK Frýdek-Místek vede nad Slovanem Rosice poměrem 1:0.

29
    Ovšem útočná akce Lipiny nějakou šanci nepřinesla, nýbrž sudí Hubený odpískal faul.

28
    Rosice uzamkly soupeře, ale Frýdek-Místek se z toho vymanil a okamžitě se vrhl do protiútoku.

27
    Tomáš Hykel sice šel k zemi uvnitř pokutového území, ale tentokrát rozhodčí penaltu neodpískal.

26
    Posléze přišel další centr Zapalače, ale ten nenašel svého spoluhráče.

24
    Zapalač zkoušel odcentrovat z levé strany, ale dopustil se pouze faulu.

23
    Slovan to zkoušel centrem z levé strany, ale s tím si obrana Frýdku-Místku rovněž poradila.

21
    Nepovedený nákop ze strany domácích skončil jen u brankáře Zádrapy.

20
    Válcovny se opět rychle snažily vydat dopředu, ale přihrávka skončila pouze v zámezí a následuje autové vhazování pro Rosice.
    19. Jakub TEPLÝ - 1:0

19
    Máme tady úvodní branku zápasu, kterou dává domácí mužstvo! K exekuci pokutového kopu se postavil sám faulovaný JAKUB TEPLÝ a precizně zakončil k pravé tyči, kde sice šel také gólman Zádrapa, ale na míč nedosáhl.

18
    Jakub Teplý se na hranici vápna dostal k míči, ovšem k zemi jej poslal Dobrovodský a sudí nařídil penaltu!

18
    Nikolaos Fokaidis se snažil protlačit k odraženému míči uvnitř vápna Slovanu, ale těsně na něj nedosáhl.

17
    David Pazourek se snažil odcentrovat z levé strany, ale Jakub Dudek skvěle zasáhl a dokonce vybojoval odkop od brány Frýdku-Místku.

16
    Ovšem přímá střela ze standardní situace letěla jen nad bránu gólmana Zádrapy.

15
    Domácí celek tentokrát získal volný kop z pravé strany a tohle je možnost na skórování.

13
    Hosté se při snaze dostat ke střele ocitli pouze v ofsajdové pasti frýdeckomístecké obrany.

11
    Bílomodří se sice dostali do zakončení, ale to skončilo jen vedle svatyně brankáře Zádrapy.

10
    Posléze ale přišel také nedovolený zákrok ze strany hostujícího celku. Tlak Frýdku-Místku z úvodních pár minut už trochu upadl.

9
    Denis Dziuba se nyní provinil faulem uprostřed hrací plochy a Rosice tak budou rozehrávat.

8
    Dominik Straňák skvělým skluzem přes sebe nepustil soupeře a protiútok Slovanu tak je u svého konce.

7
    Frýdek-Místek ovšem na začátku utkání hraje ve velkém tempu a nejraději by vstřelil úvodní branku zápasu.

6
    Zapalač dával míč do šestnáctky, kde si jej chtěl zpracovat Teplý, ale to se mu nepovedlo.

5
    Posléze se sice Rosice pokoušely něco vymyslet, ale obrana Lipiny si dokázala poradit.

4
    Následně měli Frýdeckomístečtí k dispozici rohový kop, ovšem ten nabídl pouze zakončení vedle brány Zádrapy.

3
    Petr Zapalač se hned na začátku utkání dostal uvnitř vápna do velké šance, ale jeho pokus byl zblokován do zámezí!

1

MFK Frýdek-Místek: Bárta – Hykel, Straňák, Dziuba, Russmann, Dudek, Fokaidis, Zapalač, Teplý (C), Bzirský, Skwarczek
    Náhradníci: Zouhar – Niesner, Hammer, Merta, Jurga, Siedlok, Hladík

FC Slovan Rosice: Zádrapa – Zezula, Novák, Kugler, Černý, Pazourek, Selinger, Vítámvás, Drbal (C), Dobrovodský, Fila
    Náhradníci: Juran – Minárčik, Kršák, Praks, Sedláček, Stojan

Rozhodčí: Hubený – Líkař, Žurovec.

Z důvodů nezpůsobilosti hrací plochy kvůli vytrvalému dešti, který sužuje valnou část České republiky, je toto utkání odloženo na 7. 10. 16:00.

Dnes zažije svou domácí premiéru na lavičce Frýdku trenérské duo Jan Žižka – Jakub Hottek. Ke změně na pozici kouče došlo ve Frýdku již před duelem ve Frýdku-Místku. Bývalý hráč Sigmy Olomouc Michal Hubník se přesunul do vedení klubu a pozice druhého asistenta. Oficiálně byl jmenovaný Žižka jako hlavní trenér a Hottek asistentem. Naopak dosavadní asistent Josef Sláma ve Frýdku-Místku skončil...

Žižka se tak stal třetím trenérem Frýdku v poměrně krátkém sledu. Loni ukončil své působení Martin Pulpit (ten dnes trénuje Rakovník). O Michalu Hubníkovi už byla řeč.

Rosice byly loni nováčkem třetí nejvyšší české soutěže a nevedly si vůbec špatně. V osmnácti odehraných zápasech získaly celkem třiadvacet bodů a skončily páté. Ta samá příčka jim patřila v tabulce venkovních duelů, kde z devíti utkání čtyřikrát zvítězily. Co se týče letošní sezony, tak první kolo s jihlavským béčkem jim odložila karanténa. Následně z osmi zápasů vytěžily na své konto čtrnáct bodů. Po výhře nad v minulé nedohrané sezoně posledním Dolním Benešovem se v posledních dvou duelech výhry nedočkaly. Nejprve padly 0:2 na hřišti rezervy ostravského Baníku. Vzápětí přišla bezbranková remíza doma s Petřkovicemi.

Po sestupu z FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY zažívá Frýdek-Místek třetí sezonu v MSFL. Momentálně se nachází na sedmé pozici a doma zatím nezískali ani bod, což jej v tabulce domácích zápasů řadí na poslední příčku. Zejména na své minulé střetnutí na svém stadionu nemají hráči Frýdku vůbec dobré vzpomínky. Prohráli totiž s Uničovem poměrem 2:6, když čtyři branky vstřelil Krč. Před týdnem Lipina remizovala v Uherském Brodě 2:2, když po obratu soupeře zajistil alespoň dělbu bodů Jakub Teplý v 89. minutě.

Na druhou stranu – jestli se něco Frýdku v letošní sezoně povedlo, tak to bylo pohárové střetnutí druhého kola MOL Cupu, když doma vypadl s druholigovým Blanskem 1:2 penaltou ve druhé nastavené minutě.

Vzájemné zápasy
    Z jistých důvodů se oba celky utkaly v loňské sezoně pouze jednou. V Rosicích branka nepadla. Zápas nedohrál rosický Moučka po druhé žluté kartě v 57. minutě.

Hezký den, vítejte u textové reportáže ze zápasu 8. kola MSFL, ve kterém se střetnou MFK Frýdek-Místek a FC Slovan Rosice. Začínáme v 10:15.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:15.

Michal Raška

Branky: 19. Teplý (pen.), 39. Bzirský, 86. Teplý – 61. Fila

Karty:   31. Dziuba (FRM), 82. Straňák (FRM) – 36. Pazourek (ROS), 43. Kugler (ROS), 84. Černý (ROS), 85. Minárčik (ROS), 87. Drbal (ROS)

FK Frýdek-Místek: Bárta – Hykel (84. Jurga), Straňák, Dziuba (55. Hladík), Russmann, Dudek, Fokaidis, Zapalač (88. Siedlok), Teplý (C) (90. Merta), Bzirský, Skwarczek

FC Slovan Rosice: Zádrapa – Zezula, Novák, Kugler (82. Minárčik), Černý, Pazourek (56. Sedláček), Selinger, Vítámvás (78. Praks), Drbal (C), Dobrovodský (56. Kršák), Fila

Rozhodčí: Hubený – Líkař, Žurovec