Ufa – Barys 2:3 (po pr.) | Magnitogorsk – CSKA Moskva 6:4 (kon.) | Jokerit – Jaroslavl 2:4 (kon.)
N.Novgorod – Novosibirsk 3:2 (kon.) | Petrohrad – Dynamo Moskva 3:4 (kon.) | Soči – Omsk 2:7 (kon.)
Spartak Moskva – Kunlun 6:4 (kon.) | Viťaz – Chabarovsk 6:3 (kon.)
Salavat Julajev Ufa
2:3 (0:0, 2:0, 0:2 - 0:1)
Barys Nur-Sultan
Pondělí 12.10.2020, 13:30 • Ufa Arena, Ufa • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:30.

V dalším zápase KHL se proti sobě utkají týmy Salavat Julajev Ufa a Barys Nur-Sultan. Naposled se spolu tato mužstva utkala v únoru na ledě Barys, který zvítězil poměrem 2:1. Dnes se bude bojovat na ledě v Ufa Aréně. Úvodní buly je naplánováno na 13:30.

Salavat Julajev Ufa je aktuálně ve Východní konferenci na 4. místě s 20 body a skóre 50:46. V posledním zápase ovšem prohrál na domácím ledě s CSKA Moskva poměrem 2:4.

Barys Nur-Sultan je až na 11. pozici s 9 body a skóre 23:27. Naposled přivítal na svém ledě Čerepovec, kterému podlehl 2:3.

Bohužel v tomto utkání nenajdeme žádnou československou stopu.

Salavat Julajev Ufa: Metsola (Skrynnik) – Alexejev, Larsen, Muchamadullin, Koledov, J. Birjukov, A. Semjonov (A), Korobov – Kugryšev, M. Vorobjov, Amirov – Sošnikov, Manninen, Hartikainen (C) – Baranov, Kadějkin, V. Žarkov (A) – Baškirov, Kartajev, Soloduchin – Alalykin.

Barys Nur-Sultan: Ortio (Karatajev) – Dietz (C), Makljukov, Blacker, Svedberg, Metalnikov (A), Orechov, Gajtamirov – Frattin, Videll, R. Starčenko (A) – Lilja, Valk, Michajlis – Ševčenko, Grenc, Sagadejev – Petuchov, Gurkov, Asetov – Musorov.

Rozhodčí: Akuzovskij, Kulakov – Lazarev, Parikov.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

00:01

00:25
    Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Rodion Amirov – 2 min., hákování).

00:48
    Hostující mužstvo má k dispozici hned na začátku utkání přesilovou hru, ovšem s první střelou na bránu si Juha Metsola poradil.

01:06
    Barys Nur-Sultan už opět drží kotouč v útočném pásmu, ale následně jej soupeř vyhodil.

01:32
    Znovu se Salavatu podařilo vyhodit puk do bezpečí a hosté tak musí začít útočnou akci od své svatyně.

02:25

03:07
    Domácí celek se sice dostal do zakončení po přihrávce z pravé strany, ale nakonec z toho nebylo nic nebezpečného.

03:48
    Znovu je u kotouče Ufa, která bojuje o puk za bránou soupeře.

04:19
    Posléze se sice ke kotouči dostali hosté, ale ti jej pouze vyhodili a vystřídali své formace.

04:39
    Vjačeslav Soloduchin zkusil své štěstí střelou z pravého kruhu, ale Joni Ortio byl připraven.

05:33
    Opět je hra přerušená a následuje tak komerční přestávka.

05:56
    Ufa zatím je o něco lepším týmem, ale bohužel není k vidění nějaká pěkná podívaná.

06:06
    Následně se Barys Nur-Sultan dopustil zakázaného uvolnění a následuje tak buly před svatyní Joniho Ortia.

07:35
    Opět se hraje především v útočné třetině Ufy, která se ale nedostává moc ke střelám na bránu.

08:01
    Posléze se Barys dostal ze spár soupeře, ale dopustil se jen ofsajdu a hra tak bude pokračovat vhazováním ve středu hrací plochy.

09:11
    Joni Ortio musel být připraven na další pokus soupeře, což se mu proti střele Kartajeva povedlo.

09:47
    No a málem mohli dát hosté gól, ovšem Linus Videll neproměnil dobrou příležitost.

10:45
    Ufa se opět snažila něco vymyslet směrem dopředu, ale obrana Barysu pracuje skvěle.

11:17
    Posléze tady máme další komerční přestávku.

12:21
    Domácí mužstvo vybojovalo kotouč na své polovině a vydalo se směrem dopředu, ovšem obrana Barysu získala puk.

13:02
    Posléze byl k vidění souboj o kotouč v rohu kluziště na polovině domácích.

13:46
    Teemu Hartikainenovi se nepovedla přihrávka a Barys se tak dostal do protiútoku.

14:35
    Barys se znovu procpal do třetiny soupeře, ale nic vážnějšího ani tentokrát z toho nebylo.

15:47
    Momentálně se kotouč jen přesouvá ze strany na stranu beze střel na bránu a bohužel tak toho k vidění moc není.

16:16
    Hosté to zkoušeli po pravé straně, ale ani tentokrát z toho nakonec nic nebylo.

16:39
    Následně musel na druhé straně zasahovat proti náhozu soupeře gólman Joni Ortio.

17:07
    Míč skončil mimo ledovou plochu a následuje vhazování před domácí svatyní.

18:02
    Nepřesná přihrávka domácích na své polovině, které ale Barys nevyužil.

19:32
    Pomalu to vypadá, že se v první třetině branky nedočkáme.

19:53
    Pár vteřin před sirénou ještě přišla střela hostujícího hráče, ale ta minula bránu.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

První třetina je u svého konce a mezi týmy Ufy a Barysu jsme se zatím gólu bohužel nedočkali. Domácí mužstvo bylo o něco málo lepším týmem, ale pohledný hokej k vidění zrovna nebyl.

Další třetina začne přibližně v 14:21.

20:01

20:15
    Šakir Muchamadullin to zkusil z levé strany, ale jeho pokus skončil v moci brankáře Jonijo Ortia.

20:48
    Tentokrát se dopředu dostal Barys, ale nebylo z toho nic nebezpečného.

21:18
    Domácí celek se dostal ke kotouči ve středu hrací plochy a posléze přišla střela od modré, která ale minula branku.

22:25
    Ufa už má opět kotouč pod kontrolou a svírá svého soupeře v útočném pásmu.

22:53
    Dmitrij Kugryšev to zkusil z levé strany, ovšem jeho pokus chytil brankář Joni Ortio.

23:35
    Ufa právě vstřelila branku!
    Máme tady úvodní branku tohoto utkání, kterou dává domácí mužstvo! Po střele na bránu se k puku dostal před brankovištěm domácí hráč, který jej posunul na levou stranu, kde byl osamocený ŠAKIR MUCHAMADULLIN a ten zakončil do odkryté svatyně. Asistence: Dmitrij Kugryšev a Michail Vorobjov.
    23:35 Šakir MUCHAMADULLIN - 1:0

24:39
    Ufa se znovu dostala dopředu, ale tentokrát už z toho střelecký pokus nebyl.

25:25
    Alichan Asetov to tentokrát zkusil, ovšem jeho střelecký pokus nebyl nebezpečný.

25:39
    Následně se hra přerušila a následuje komerční přestávka.

26:15
    Domácí přišli o puk v útočném pásmu, ale protiútok Barysu se nepovedl.

27:25
    Vyloučení v týmu Barys Nur-Sultan (Nikita Michajlis – 5 min., sekání + osobní trest do konce utkání, sekání).

27:50
    Domácí mužstvo má velkou šanci zvýšit svůj gólový náskok, neboť získalo pětiminutovou přesilovku!

28:21
    Ovšem domácí se dopustili chyby a hostující útočník se dostal do úniku, ovšem s jeho zakončením si Juha Metsola poradil!

29:36
    Domácím se ale zatím v přesilovce moc nedaří a Barys se skvěle brání.

30:36
    Ufa stále marně dobývá svatyni Joniho Ortia.

31:24
    Nyní už sice jsou domácí ve velkém tlaku, ale Barysu se opět podařilo vyhodit kotouč.

32:31
    Domácí celek v přesilovce zvyšuje vedení na 2:0! ALEXANDR ALEXEJEV se dostal ke kotouči v mezikruží a jeho následný pokus do pravé šibenice skončil v brance bezmocného Ortia. Asistence: Sakari Manninen.
    32:31 Alexandr ALEXEJEV - 2:0

33:02
    Hosté ovšem mohli velice rychle odpovědět, ale dobrou šanci nedokázali proměnit v gól.

34:13
    Barys obdržená branka celkem nakopla, ale přihrávka ve středu hrací plochy byla zblokována.

34:29
    Posléze kotouč opustil hrací plochu a následuje tak vhazování ve středu hřiště.

35:47
    Domácí budou mít další přesilovku, ale zatím to ještě zkouší bez brankáře.

36:22
    Vyloučení v týmu Barys Nur-Sultan (Alexej Makljukov – 2 min., držení).

37:35
    Matt Frattin se v oslabení dostal ke střele, která orazítkovala pravou tyč!
    37:35 Frattinova střela trefila tyč!

37:59
    Barys tak je paradoxně v oslabení nebezpečnější, než při normálním počtu hráčů na ledové ploše.

38:16
    Tentokrát se Nikita Sošnikov dostal do zakončení, ovšem to nebylo nijak nebezpečné.

38:22

39:08
    Domácí celek se sice dostal dopředu, ale pokus z pravé strany minul svatyni.

39:48
    Před koncem třetiny ještě přišel jeden pokus domácího hráče, ale Ortio byl připraven.

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Druhá perioda je u svého konce a Ufa vede nad Barysem poměrem 2:0. Ve 24. minutě otevřel brankový účet tohoto utkání Muchamadullin. Následně domácí získali pětiminutovou přesilovku, kterou ve 33. minutě využil Alexejev. Následně se i Barys dostal k pár příležitostem skórovat, ale ta největší skončila na tyči.

Další třetina začne přibližně v 15:10.

40:01

41:21
    Barys právě vstřelil branku!
    Na začátku třetí dvacetiminutovky hosté snižují na 1:2! MAXIM MUSOROV se po přihrávce od Grence dostal do zakončení z pravé strany, které proměnil v branku a dramatizuje tak utkání. Asistence: Dmitrij Grenc.
    41:21 Maxim MUSOROV - 2:1

42:13
    Barys vstoupil do této třetiny velice aktivně a znovu se hosté dostali ke střele, ale tentokrát minula branku.

42:45
    Ufa získala puk na polovině soupeře, ale nakonec se s ním dostala až ke své svatyni.

43:39
    Nyní se hraje ve velkém tempu a hosté se čím dál víc dostávají do branky domácích.

44:49
    Barys chce hodně a rychle srovnat stav utkání, protože pak už na to nebude příliš času.

45:22
    Ufa má menší problémy s presinkem soupeře a je zatažena na své polovině.

46:39
    Barys Nur-Sultan se dostal dořpedu po levé straně.

47:38
    Následně nebezpečně pálil z levé strany Viktor Svedberg, ale jeho pokus chytil do své lapačky Juha Metsola.

48:14
    Je srovnáno na 2:2! Hosté hrají ve třetí třetině velice dobře a zaslouženě tak srovnali stav utkání. Videll vybojoval kotouč za bránou a posléze jej posunul před pravou tyč, kde byl připraven DARREN DIETZ, který zakončil za záda Metsoly. Asistence: Linus Videll a Curtis Valk.
    48:14 Darren DIETZ - 2:2

49:30
    Barys už je opět v útočné třetině a pokračuje tak ve velkém tlaku.

50:00
    Máme před sebou posledních deset minut základní hrací doby a stav je 2:2.

50:20
    Nyní musel na druhé straně zasahovat Joni Ortio proti zakončení Vladimira Žarkova, což se mu povedlo.

50:31
    Vyloučení v týmu Barys Nur-Sultan (Roman Starčenko – 2 min., podrážení).

51:52
    Ufa má přesilovou hru, ve které se procpala do zakončení, ale to brankář vyrazil.

52:31

53:02
    Domácí mužstvo nevyužilo další přesilovku, což je na konci zápasu může hodně mrzet.

53:52
    Viktor Svedberg velice dobře zblokoval střelu soupeře z pravé strany a stav je tak i nadále srovnaný.

54:41
    Momentálně se hra a tempo zápasu uklidnilo a pomalu se tak schyluje k prodloužení.

55:36
    Salavat Julajev Ufa drží kotouč na své polovině a pomalou kombinací se snaží něco vymyslet.

56:02
    Nakonec se domácí celek dostal do zakončení, které ale skončilo v moci brankáře.

56:23
    Opět je hra přerušená, protože střela Ilji Baranova byla zblokována do ochranné sítě.

57:58
    Přihrávka hostujícího hráče z pravé strany byla zblokována a Ufa se opět dostala k puku.

58:46
    Barys tentokrát dostal kotouč do útočného pásma, ale tam se zatím bojuje jen za bránou.

59:04
    Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Alexandr Alexejev – 2 min., držení).

59:04
    Oddechový čas pro hosty.

59:35
    Hosté sice drželi puk v útočném pásmu, ale domácí jej posléze dokázali vyhodit.

60:00

Který z týmů vyhraje prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

Ve třetí třetině jsme viděli velký comeback Barysu, když ve 42. minutě snížil Musorov a ve 49. minutě dokázal srovnat Dietz. Posléze už ale gól nepadl a následuje tak prodloužení, ve kterém budou mít hosté přes minutu přesilové hry.

60:01

60:25
    Je konec! Hosté v prodloužení využívají přesilovou hru už po pětadvaceti vteřinách! ROMAN STARČENKO se z pravé strany dostal s kotoučem do mezikruží a následně skvěle vystřelil do levé šibenice. Asistence: Linus Videll a Darren Dietz.
    60:25 Roman STARČENKO - 2:3

Je konec. Barys Nur-Sultan nakonec předvedl skvělý obrat na ledě Salavatu Julajev Ufy, kde zvítězil 3:2 po prodloužení. O rozhodující branku se postaral po pětadvaceti vteřinách prodloužení Roman Starčenko.

To je dnes ode mě vše, děkuji vám za pozornost. (15:47:13)

Michal Raška

Branky a nahrávky: 24. Muchamadullin (Kugryšev, M. Vorobjov), 33. Alexejev (Manninen) – 42. Musorov (Grenc), 49. Dietz (Videll, Valk), 61. R. Starčenko (Videll, Dietz)

Rozhodčí: Akuzovskij, Kulakov – Lazarev, Parikov