Zenit – Lazio 1:1 (kon.) | Başakşehir – Manchester Utd. 2:1 (kon.) | Sevilla – FK Krasnodar 3:2 (kon.)
Chelsea – Rennes 3:0 (kon.) | Club Bruggy – Dortmund 0:3 (kon.) | Barcelona – Dynamo Kyjev 2:1 (kon.)
Ferencváros – Juventus 1:4 (kon.) | RB Lipsko – PSG 2:1 (kon.)
Chelsea FC
3:0 (2:0)
Stade Rennes
Středa 04.11.2020, 21:00 • Stamford Bridge, Londýn • Liga mistrů • Skupina E

Děkujeme za pozornost, dobrou noc. (23:09:00)

Ze všech účastníků základních skupin Ligy mistrů je Chelsea jediným týmem po třech duelech, který ještě neobdržel branku.

Edouard Mendy si připsal čisté konto proti týmu, za který ještě v loňské sezoně chytal.

Chelsea ani ve třetím duelu v tomto ročníku Ligy mistrů neinkasovala a doma porazila Rennes poměrem 3:0. Hosté ale hráli výborně v prvním poločase. Nicméně klíčová událost zápasu nastala ve 40. minutě, kdy Abraham vystřelil do nohy Dalberta a od té se míč odrazil do jeho ruky. Jelikož to bylo ve vápně a Chelsea tuto záležitost reklamovala, tak se rozhodčí Zwayer šel podívat na monitor a nařídil druhou penaltu v zápase. Pro Dalberta to byl zlý sen, protože již v 10. minutě podkopl Wernera v šestnáctce a měl na svém kontě již jednu žlutou kartu. To tedy znamenalo, že dohrál.

Bohužel tohle vyloučení obraz hry hodně ovlivnilo a drtivou část druhého poločasu měla Chelsea pod kontrolou. Werner mohl klidně po dvou trefách z penalty završit hattrick, ale Da Silva na poslední chvíli ve skluzu odvrátil centr, jinak by Werner zakončoval do prázdné branky. Šancí na další góly si Chelsea vypracovala celkem dost. Hlavně výborně hrající levý bek Chilwell posílal před Gomise hodně nebezpečné centry. Nicméně v závěru Rennes vystrčilo růžky a asi by si zasloužilo vstřelit branku na Stamford Bridge. Nejblíže tomu bylo poté, co Mendy vyrazil loženku z penalty a při centru zleva na druhou tyč hosté uklidili míč do sítě. Jenže trefa nebyla uznána pro ofsajd.

Držení míče: 58 % : 42 %.
    Střely na branku: 4:2. Střely mimo: 4:5. Rohy: 2:3. Ofsajdy: 4:3. Fauly: 11:8.

90+4

90+3
    James posadil centr zprava do levé poloviny vápna na hlavu Girouda a ten křížem o zem vedle vzdálenější tyče neproměnil vyloženou příležitost!

90+2
    Při situaci tři na tři Giroud a Mount zpomalili hru, počkali na podporu spoluhráči a přihráli na pravou stranu, Jamesovi posléze nevyšla klička á la Zidane.

90+2
    Zápas se dohrává na útočné polovině Rennes.

90+1
    Rozhodčí Zwayer přidal tři minuty.

90
    Po ztrátě Mounta na středu hřiště drželo Rennes chvilku balón.

89
    Del Castillo (Rennes) se omluvil Wernerovi za faul z levé strany, ale ani tak neunikl žluté kartě.

88
    Jinak solidní akce Rennes po pravé straně končí ofsajdem ve velkém vápně, každopádně s předvedenou hrou Chelsea v posledních minutách nemůže být Frank Lampard spokojený.

87
    Hamari Traoré vystřelil z pravé strany a střední vzdálenosti výrazně nad horní tyč.

86
    Kovačić přišel o míč na pravé straně, domácí ještě napadají rozehrávku hostů.

85
    Hosté nesouhlasí s tím, že byl Giroud při pokrytí míče na levé straně faulovaný rukama bránícího fotbalisty.

85
    Adrien Hunou se otočil na ose hrací plochy, ale pravačkou zakončoval nad branku. Nicméně teď si Chelsea koleduje o to, aby Rennes skórovalo, ačkoliv hraje o desíti.
    84. Mendyho zákrok proti nebezpečné střele hostů

84
    Mendy vyrazil loženku z penalty a při centru zleva na zadní tyč se hosté prosadili do prázdné branky, mával se ale ofsajd.