1:3 (0:1, 1:2, 0:0)
Neftěchimik Nižněkamsk
Sobota 07.11.2020, 15:00 • Arena Riga • KHL

Statistiky zápasu:
    Střely na bránu 39:24, vhazování 50:22, hity 12:11, čas v útoku 10:32 – 7:35, vyloučení 5:3, využití 1:1.

Československá stopa:
    Libor Hudáček (NIŽ) 1+1, 2 střely, čas na ledě 19:54 (17:25:45)

V souboji dvou nejslabších mužstev KHL uspěl Něftěchimik Nižněkamsk na ledě poslední Rigy, která nevyhrála počtrnácté za sebou.
    Poslední třetina nenabídla tak zajímavý hokej jako úvodních 40 minut hry. Lotyšům patřil úvod utkání, jenže vrcholem jejich snahy byla jedna nastřelená tyčka. V přesilovce pak gólem do šatny otevřel skóre hostující Bikmullin.
    V polovině zápasu dorážkou v početní převaze srovnal Mitchell, jenže dorážka Šafigullina a Hudáčkova samostatná akce po levém křídle během dalších tří minut stanovily konečné skóre 1:3.

59:50
    Zakázané uvolnění hostů znovu vrací hru do jednoho z kruhů pro vhazování v jejich obranném pásmu. Dát za 10 vteřin dva góly je však úkol z kategorie nemožných.

59:40
    Ivannikov chytá Maioneho střelu od modré.

59:08
    Riga již nemá co ztratit, Galimov míří na střídačku a domácí to při vhazování v útočném pásmu risknou s šesti bruslaři.

59:08
    Oddechový čas pro domácí.

59:00
    Dnešní utkání sleduje 52 diváků.

58:11
    Marat Chajrullin ustál za bránou souboj s dvojicí protihráčů a jeho nahození se od řemínků betonu málem odrazilo za Galimova, který se naštěstí zorientoval včas.

57:02
    Mathew Maione pálí od modré čáry nepřesně a domácí musejí pro šikovně vyhozený kotouč zpět za vlastní bránu.

56:28
    Po ofsajdu Dinama se vhazuje ve středním pásmu. Čas se poslednímu celku KHL začíná rychle krátit.

54:45
    Pohledná akce Dinama. Denis Paršin hodil kotouč pod sebe a zcela volný Pavel Černov pálil z mezikruží, naštěstí pro hosty přizvedl Bikmullin držadlem hole střelu do ochranné sítě.

54:17
    Uralci si ještě po druhé přestávce nevypracovali šanci a jejich zatím poslední pokus o přechod do útočného pásma končí ofsajdem.

53:16

52:53
    Až Kosticynova střela přinutila zasahovat Stanislava Galimova.

52:22
    Něftěchimik hraje ve třetí třetině oproti předchozím 40 minutám velmi úsporně, ani v přesilovkách se netlačí do zakončení a šetří čas.

51:16
    Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Lauris Darzinš – 2 min., vysoká hůl).

51:02
    Matt White přinutil bekhendem pod víko zakročit Ivannikova, pokračovat se bude až po další várce reklam pro prázdný stadión.

Karel Jedlička

Branky a nahrávky: 30. Z. Mitchell (White, P. Černov) – 20. Bikmullin (Chajrullin, L. Hudáček), 32. Šafigullin (Čiviljov, Volgin), 33. L. Hudáček (Bikmullin)

Dinamo Riga: Lazušin (33. S. Galimov) – Scarlett, Sund, Maione, Mamčics, Ellis, O'Brien, Jaks – Levin, Z. Mitchell, Komarek – Darzinš, Gračov, Dzierkals – Paršin, Lipon, P. Černov – Stoljarov, White, Zabusovs – Polcs.
    Neftěchimik Nižněkamsk: Ivannikov (Barulin) – Volgin, A. Osipov, Semjonov, Rantakari, Sidorov, Loginov, Motygullin – Bjakin, Galuzin, A. Kosticyn – Chajrullin, L. Hudáček, Bikmullin – Chafizov, Šiksatdarov, Šarifjanov – Čiviljov, Bucajev, Šafigullin.

Rozhodčí: Naumov, Olenin – Lazarev, Šalagin